רשת אלחוטית ביתית עם אלקטל פרו - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רשת אלחוטית ביתית עם אלקטל פרו

GunBlade

Recommended Posts

היי!

יש לי כרגע בבית רשת חוטית עם Switch של Edimax ו-מודם אלקטל שהוסב ל-PRO ומתפקד כ-. ישנם שני אשר מתחברים באמצעות שני שקעים שהתקנתי בבית. מן הסתם זה לא הכי נוח כשמדובר במחשב , ואני רוצה להוסיף גישה אלחוטית לרשת שלי. השאלה היא: מה צריך לקנות על מנת להוסיף גם גישת אלחוט, ובאיזה אופן אמורים להתקין? מעולם לא התעסקתי עם אלחוטית, כך שאיני יודע בדיוק מה צריך לעשות. גם כן, איך אני דואג לזה שרק אני אוכל להתחבר לרשת האלחוטית שלי?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשביל רשת אלחוטית אתה צריך לקנות Access Point, שזה המכשיר שמשדר את המידע בצורה אלחוטית, וכרטיסי רשת אלחוטיים לשים על כל מחשב שאתה רוצה בו רשת אלחוטית.

את המודם-נתב (האלקטל) אתה יכול לחבר ישר ל-Access Point בצורה חוטית (בד"כ הם מגיעים גם עם חיבור רשת RJ45 חוטי בנוסף לאלחוט), או אם אתה רוצה אל ה-Switch וממנו אל ה-Access Point (למרות שלא נראה לי שיהיה לך צורך ב-Switch יותר, כי ה-Access Point הוא בעצם Switch בעצמו).

בעיקרון, רוב ה-Access Points כיום מגיעים משולבים עם נתב מובנה. אז אם לא תוכל להשיג Access Point ללא נתב, אולי כדאי להחזיר את המודם למצב Home כדי לא לעבוד מאחורי שני נתבים ולסבך לעצמך את הגישה לאינטרנט.

לכל Access Point יש עמוד הגדרות ומאפיינים, ודרכו אתה יכול לסדר הצפנה וקידוד למידע שהוא שולח, וכך לדאוג שרק אתה תוכל להתחבר לרשת האלחוטית שלך.

נקודה אחרונה שאני רוצה להדגיש: הרשתות האלחוטיות הנפוצות כיום הם על תקן 802.11B. התקן הזה תומך בתעבורת מידע של רק עד 11Mbps (במקרה הטוב, אם אין הפרעות בתדר, או קירות חוצצים, או מכשירים אלקטרוניים שמפיצים גלים). ואני מזכיר לך שרשת ביתית חוטית נפוצה היא במהירות של 100Mbps (כמעט פי 10). אם השימוש היחיד שלך ברשת האלחוטית יהיה , אתה לא תרגיש כ"כ בירידה בביצועים, שכן נפוץ כיום לא עולה על 1.5Mbps. אבל אם אתה מרבה להעביר קבצים גדולים ברשת בין מחשב למחשב, אתה תרגיש ירידה רצינית במהירות ההעברה (כמו שאמרתי, פי 10 יותר לאט מרשת חוטית). כדאי לקחת את זה בחשבון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אתה אתה קונה Access Point שהוא גם ראוטר אתה יכול פשוט לחבר את המודם לכניסה רגילה שלו ולא לכניסת ה-WAN וככה לא תצטרך לעבוד מאחורי 2 נתבים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העניין הוא כזה:

אני מעוניין שהרשת החוטית שלי תשאר קיימת ובנוסף יהיה ניתן להתחבר אליה באמצעות אלחוט.האם ניתן לעשות את זה? איך? אי אפשר פשוט לחבר את הגישה האלחוטית ל-Switch שלי איכשהו ובכך פשוט להוסיף את משתמשי האלחוט לשאר הרשת?

ובכל מקרה, איזה Access Point כדאי לי לקנות? של איזה חברה?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העניין הוא כזה:

אני מעוניין שהרשת החוטית שלי תשאר קיימת ובנוסף יהיה ניתן להתחבר אליה באמצעות אלחוט.האם ניתן לעשות את זה? איך? אי אפשר פשוט לחבר את הגישה האלחוטית ל-Switch שלי איכשהו ובכך פשוט להוסיף את משתמשי האלחוט לשאר הרשת?

זה בדיוק מה שאמרתי שאפשר לעשות בהודעה שלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סליחה, הייתי צריך לפרט:

בהנחה שכל המחשבים שמחוברים ע"י כבלים יחוברו ל-Switch וגם ה- Access Point יחובר ל-Switch, ונניח שמדובר ב-Access Point שהוא גם . לאן אני מחבר את האלקטל גירסת Home? ישירות ל-Switch או ישירות ל- Access Point?

וגם, איזה Access Point כדאי לקנות? של איזה חברה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם המודם במצב Home, אתה מחבר אותו לכניסת WAN של ה-Access Point.

אבל כמו שאמרו, אתה לא חייב להחזיר את המודם ל-Home, ואתה יכול לחבר אותו או ל-Switch או לאחת מיציאות הרשת (ה-LAN) הרגילות של ה-Access Point.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...