כניסה לעולם הצילום - DSLR ראשון - עמוד 2 - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כניסה לעולם הצילום - DSLR ראשון

C991Now

Recommended Posts

במצלמות APS-C אפשר לחשוב פעמיים עד כמה הטווח הזה 28-70 הוא שימושי.

אתה מקבל נורמל-טלה קצר. שזה כביכול נחמד, כי אם קונים את העדשה הזו זה לא לשימוש כללי (על קרופ) אלא לצמצם פתוח. אבל באותו תקציב יכלת לקנות עדשת 35מ"מ 1.8 או עדשת 50מ"מ 1.8, בתנאי שתצליח לשים אצבע על מה בדיוק אתה רוצה מהעדשה.

האם הזום עדיף על סטופ ושליש ? שיקול לקונה.

אישית אני מוצא שטווחים של 35-100 מ"מ יותר בשימוש אצלי מכל דבר אחר. ולכן המלצתי על עדשה שלדעתי עדיפה.

נכון שעל פניו קיים ויתור על הטווח הקרוב (27-35 מ"מ) אם הוא יוותר על עדשת הקיט, אבל לדעתי האלטרנטיבה במקרה הזה מציגה יתרונות גדולים יותר.

לצלם מתחיל, קשה להצביע על טווח עדיף ולכן עדשות פריים, שתציג יתרון בולט במפתח העדשה ביחס למחיר באורך קבוע מסויים,

תהיה פחות שימושית בדיוק בגלל הסיבה של אורך המוקד הקבוע. עדשת זום עם מפתח 2.8 לאורך כל הדרך נותנת יתרון במצבים האלו לדעתי.

יש 17-70 / 2.8 ? אם התכוונת לסיגמא - היא בעלת צמצם משתנה.

אם יצאה חדשה אשמח להכיר.

אתה צודק, התכוונתי ל-24-70. רק להשלמת התמונה יש גם 17-50 עם מפתח 2.8 לאורך כל הדרך.

לגבי הרעיון הכללי של לחסוך קצת בגוף עם D3100 ולהרוויח תקציב לעדשות אח"כ - אני מסכים.

עוד 6 שנים הגוף לא יהיה אצלך, אבל העדשות כן.

בתור צלם מתחיל, ואפילו מעבר לזה, ה-5100 פשוט לא תתן טובות יותר מה-3100.

מדובר בדגם עדיף מבחינת הפיצ'רים של המצלמה (בעיקר מסך איכותי יותר ועוד מספר יתרונות כמו ISO קצת יותר גבוה)

אבל מבחינת חיישן ומעבד תמונה הן זהות אם אני זוכר נכון.

נ.ב.

היתרון הגדול לדעתי של עדשת זום עם מפתח נמוך הוא בפוטנציאל לקבל מכפיל ועדיין להיות נוחה לצילום.

לדוגמה, ניתן לכל שלב להוסיף במחיר של כ-1000 שח, מכפיל 2 ולקבל עדשה בטווח אפקטיבי של 70-210 עם מפתח 5.6

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לצלם מתחיל, קשה להצביע על טווח עדיף ולכן עדשות פריים, שתציג יתרון בולט במפתח העדשה ביחס למחיר באורך קבוע מסויים,

תהיה פחות שימושית בדיוק בגלל הסיבה של אורך המוקד הקבוע.

אתה אומר שהיא פחות שימושית, אך לא מסביר למה.

אני לא מסכים איתך.

אישית אני מוצא שטווחים של 35-100 מ"מ יותר בשימוש אצלי מכל דבר אחר. ולכן המלצתי על עדשה שלדעתי עדיפה.

נכון שעל פניו קיים ויתור על הטווח הקרוב (27-35 מ"מ) אם הוא יוותר על עדשת הקיט, אבל לדעתי האלטרנטיבה במקרה הזה מציגה יתרונות גדולים יותר.

ייתכן בהחלט שאתה מוצא את טווחים אלה שימושיים יותר.

מכאן ועד לוותר לחלוטין על הטווח הרחב המרחק הוא רב.

אם מוכנים להתפשר כך באורכי המוקד ולהבין שהרגליים הן גם פונקציה - אני ממליץ בהחלט ללכת עם זה עד הסוף ולקחת עדשת פריים נורמל.

אתה צודק, התכוונתי ל-24-70.

הניקון עולה הון תועפות.

הסיגמא יקרה יחסית לתמורה שלה על קרופ, ולא מזהירה בכלל בצד הטלה.

ושתיהן מיועדות לפול פריים, ולטעמי זו תהיה טעות לבחור באחת מהן עבור קרופ.

גם יקרות וגם טווח לא מתאים. כאמור יש את ה17-50/2.8.

בתור צלם מתחיל, ואפילו מעבר לזה, ה-5100 פשוט לא תתן טובות יותר מה-3100.

מדובר בדגם עדיף מבחינת הפיצ'רים של המצלמה (בעיקר מסך איכותי יותר ועוד מספר יתרונות כמו ISO קצת יותר גבוה)

אבל מבחינת חיישן ומעבד תמונה הן זהות אם אני זוכר נכון.

חיישן שונה ומעבד שונה.

אמת - באיכות התמונה הן לא שונות כל כך. (סטופ של טווח דינאמי, עוד קצת פיקסלים וכמעט סטופ של רעש בISO גבוה)

המסך המסתובב לוידאו ייתרון משמעותי. וגם לירי מהבטן הוא לא רע.

רזולוציית המסך משמעותית. בעיקר כי היא לא משהו בכלל ב D3100 וקשה יחסית לקבוע האם פגעת כשהפוקוס הוא קריטי.

ל5100 ייתרון של ISO מקסימלי, שנכון שהוא לא בדיוק שמיש בשימוש נפוץ, ושאפשר לפצות על זה במידת מה ב3100 בצילום בחסר ודחיפה של הRAW, זה לא נוח וזמין באותה מידה.

סכום הדברים האלה שווים בהחלט את ההפרש במחיר בארץ.

אם התקציב הכולל דחוק עד כדי כך, יש יד 2.

היתרון הגדול לדעתי של עדשת זום עם מפתח נמוך הוא בפוטנציאל לקבל מכפיל ועדיין להיות נוחה לצילום.

לדוגמה, ניתן לכל שלב להוסיף במחיר של כ-1000 שח, מכפיל 2 ולקבל עדשה בטווח אפקטיבי של 70-210 עם מפתח 5.6

מכפל ? להרכיב מכפל (בטח כזה של 2) זה לא דבר כזה פשוט ותיאורטי.

במספרים אולי תקבל עדשת 70-210 / 5.6 (לא ברור לי כלל למה לעשות את זה. בחצי המחיר תוכל לקנות עדשת 50-200 עם ביצועים מעולים פי כמה)

בפועל צריך לדבר על הפגיעה ביכולת ןמהירות המיקוד, על הפגיעה באיכות שלא הייתה מדהימה מלכתחילה, על כמה סטופים אנחנו הולכים לסגור כדי לקבל משהו שימושי...

עד שאני לא רואה ביקורת מהימנה על איך היא מתפקדת עם מכפל (ועוד של X2 ? איזו הפרזה) אני אפילו לא חושב על זה בתיאוריה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני הייתי באותו מקום של התלבטות לפני כמה חודשים. בסופו של דבר בחרתי בקנון 600D. אגב, ההשוואות מראות שאמנם יש לניקון יתרון קטן באיכות החיישן בתמונות סטילס, אבל לקנון יש יתרון לא קטן באיכות הוידאו.

מעבר לזה, ההחלטה הסופית הייתה באיך המצלמה מרגישה ביד. הניקון 5100 מתאימה יותר לידיים קטנות. בשביל להשתמש בה כמו שצריך רצוי להוסיף גריפ.

מעבר לזה, אם התנסית כבר בתפריטים של קנון, אז כבר יש לקנון יתרון, וגם ההיפך נכון לגבי ניקון.

רק תזכור שזו התחייבות. אם אתה קונה קנון, אתה יכול להשתמש רק בעדשות שנועדו עבור קנון. למרות שיש מתאמים, זה לא כלכלי לקנות עדשות ניקון לקנון או ההיפך.

בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...