מפרט למחשב מדיה (HTPC) עד 2000 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מפרט למחשב מדיה (HTPC) עד 2000

thewhiteark

Recommended Posts

שלום וחג שמח! מעוניין לקנות ולהרכיב מחשב HTPC קל, כשהקאץ' הוא שהוא צריך להריץ סרטים בהבחנה בלי לגמגם.

עיקר ההתלבטות שלי היא בין Core i3, שבטוח יריץ הכל מעולה אבל הוא יקר, לבין מחשב מבוסס ATOM, שזה קצת סיכון אם יעמוד בדרישות החומרה, לבין Athlon II X2 250 או מעבד קל אחד דומה.

1. מה התקציב המקסימאלי? 2000.

א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך? לנצל

ב) במידת הצורך- עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב? אפשר חריגה של עד 500 אם כוללים בתקציב מקלדת משולבת עכבר אלחוטית טובה

2. מה שימושי המחשב: ישמש כמרכז מדיה מחובר לטלוויזיה. צריך להיות מספיק חזק להריץ סרטים ב1080p בלי לגמגם!

א) במידה והמחשב מיועד לתוכנות עיקריות ספציפיות, יש לרשום אותן ואופן שימוש. אני לא מתכוון לכבות אותו הרבה והוא יהיה בסלון, אז צריך להיות שקט+חסכוני בחשמל.

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ועוד)? המלצה למקלדת אלחוטית משולבת עכבר (Trackball כזה) טובה יהיה נחמד

4. האם יש רכיב שאין צורך לכלול במפרט? אין צורך במסך, המחשב מחובר לטלוויזיה....

5. עד כמה חשוב השקט בסולם של 1 עד 10 (10=שקט קרטי)? 10, קריטי.

6. האם מתוכנן אוברקלוק (OC)? אם כן איזה (קל, בינוני, כבד)? לא

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות? לא! ארכיב בעצמי, מערכת ההפעלה תהיה מבוססת-לינוקס

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? KSP קרובים לי לבית, והם די זולים...

9. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן? (לדוגמא תמיכה בהתקנים/חיבורים כגון FW/RAID/USB3/ESATA, דרישה לחומרה ספציפית וכדומה). לוח אם עם יציאת , ויהיה נחמד אם הוא יתמוך ב USB3, כי הקנייה הזו היא לטווח רחוק מאוד

10. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? האם מתוכנן שדרוג מאסיבי של המחשב בעתיד? ממש לא. למעשה אני מעדיף להשקיע קצת יותר עכשיו ולא לשדרג אותו אף פעם, לעולם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שקט של 10/10 לא ילך במסגרת התקציב הזה, אולי ע"י סטרימר.

בניצול מקסימלי:

מעבד: Core i3 2120 3.3Ghz s1155, 3MB, GPU Core, Tray INTEL

קירור: Alpine 11 Pro Rev.2 COOLING

לוח אם: H61M-E23 B3 s1155 i3/i5/i7, Intel H61, 1333, PCI-E, VGA, DVI, MSI

זיכרון: 1x4GB Transcend

קשיח: 500GB Barracuda 7200RPM 16MB Sata III ST500DM002 SAMSUNG

כונן אופטי: DVD±RW GH22NS x22 Black SATA (Oem) LG

מארז + ספק: NSK1380 MicroATX Cube Case With 350W ANTEC

מקלדת + עכבר משולב: Teac Wireless Laser Keyboard With Optical TrackBall Mouse SMX-20

כ2400 ש"ח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על התגובה!

שאלה בפי: שמעתי על מערכות של Fusion, שזאת מקבילה ל- ION אבל יותר טובה, ושזאת פלטפורמת HTPC מעולה.

לאחר חיפוש אני נתקל ב-2 מושגים, E-350 והתייחסויות ל- , VISION A-6\8. מה ההבדל? מי זה מה? חחח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הE350 הוא מעבד חלש יותר מהותית המקבילה לATOM, בעוד שמעבדי LLANO הם מעבדים חזקים יותר שמגיעים ביותר גרסאות - כפולות ליבה עד מרובעות ליבה המבוססים למעשה על הארכיטקטורה היוצאת של בתוספת גראפית מובנית.

לצרכים שאתה מתאר, כל האופציות הן סך הכל טובות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...