מה זה Firmware בצורבי LITE-ON - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה זה Firmware בצורבי LITE-ON

Vatos-Locos

Recommended Posts

כל מה שמצאתי בתוצאות חיפוש זה רק הודעות של "תעדכן את ה Firmware " או למה לא כדאי לעדכן

אבל לא מצאתי הודעה מה זה בעצם Firmware

אני מדבר על צורב LITE-ON פנימי

לא קומבו, לא ולא כלום.. רק צורב פשוט נחמד חביב במהירות X52

שדרך אגב הצורב הזה מומלץ שמעתי, נכון ?!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח The_Exorcist

מדובר על ה"קושחה", החלק מתאם בין החומרה לתוכנה (אם אני צודק בהגדרה)

למה לעדכן? כי לרוב העדכון משפר כמה דברים, במקרה של צורבי לייט און הוא אמור להפוך איזה צורב מסויים למשהו יותר מהיר, אם חיפשת אז בטח הבנת את זה מהתשובות.

למה לא לעדכן? כי עדכון לא נכון, או פגם במהלך הצריבה הקושחה (הפסקת חשמל למשל) יהרוס את הצורב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקיצור מה שהבנתי מכל הקטע שעדיף לי להשאר במסורת ולהמשיך לקנות צורבי שאי אפשר גם ככה לשנות להם כלום

LITE-ON מפרסמים באתר שלהם עדכונים אבל זה מוריד את האחריות?

הינההה קחח זה יתקן לך את הצורב!! אבל זה מוריד לך את האחריות.....

זה כמו הגזר שקושרים לחמורים מעל הראש שאין מצב בחיים שהם יגיעו עליו בלי לקרוע מכות את זה שיושב עליהם..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח The_Exorcist

אני עדכנתי בLG הישן שלי את הקושחה בלי שום בעיות...

ואני חושב שזה מבטל אחריות רק אם התקנת קובץ לא מקורי. לא ראיתי את האתר שלהם אז קצת קשה לענות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקיצור מה שהבנתי מכל הקטע שעדיף לי להשאר במסורת ולהמשיך לקנות צורבי שאי אפשר גם ככה לשנות להם כלום

LITE-ON מפרסמים באתר שלהם עדכונים אבל זה מוריד את האחריות?

הינההה קחח זה יתקן לך את הצורב!! אבל זה מוריד לך את האחריות.....

זה כמו הגזר שקושרים לחמורים מעל הראש שאין מצב בחיים שהם יגיעו עליו בלי לקרוע מכות את זה שיושב עליהם..

הקצנת את זה יותר מידי :o

תקנה LITE-ON, ואני אומר לך שלא יהיו לך בעיות.

ובכלל, כפי שנאמר לפני מעדכנים Firmware רק אם הצורב שלך ממש לא עובד או משהו (לאחר תקופת שנה של האחריות). :o

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קנה אם אתה צריך מקרר,קנה liteon אם אתה צריך צורב טוב ואמין ::)

יש לי liteon 52x32x52 טפו טפו עד היום כל מדיה שצרבתי אליה,צורב במהירות 52x..פצצה לגבה האמצעית. ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קנה אם אתה צריך מקרר,קנה liteon אם אתה צריך צורב טוב ואמין ::)

יש לי liteon 52x32x52 טפו טפו עד היום כל מדיה שצרבתי אליה,צורב במהירות 52x..פצצה לגבה האמצעית. ;D

חחחח סבבה :)

ועדכנת אותו? אם כן, למה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באופן מאוד כללי, כמו בהרבה התקני חומרה, קושחה היא תוכנת בקר אשר מותקנת על שבב הניתן לתכנות שמצוי במעגלי החומרה.

משום שהתוכנה הזו ממוקמת על שבב זיכרון פלאש (בר-תכנות) ניתן לעדכן אותה באמצעות עדכוני קושחה שהם בעצם פאטצ'ים.

עדכון חומרה, בתחום הצורבים בכלל ובקרב ההתקנים האופטים של LiteOn בפרט לא נועד בכדי לגרום לצורב לצרוב מהר יותר (עם יוצא הכלל של Yamaha וAopen שהוספיו מהירויות שונות באמצעות עדכון קושחה, אך שוב, לא מהירות מקסימלית).

אם הדבר היה תלוי בLiteOn היא הייתה מונעת מכולנו להתקין גרסאת קושחה שונה, מזו שיועדה לצורב הספציפי. קושחה כזו (שלא יועדה לצורב ספציפי) מסוגלת במקרים נדירים לשנות את תכונות הצורב לתכונות של צורב אחר. לדוגמא, עדכון קושחה של צורב מסוים מבית LiteOnשצורב במהירות 40X באופן מקסימלי, יגרום לו לצרוב במהירות מקסימלית של 48X.

לכל צורב יש קבוצת קושחות משלו. עדכון קושחה מקבוצה אחרת, הוא זה שמסוגל לשנות את תכונות הצורב וע"פ ההדגמה הנ"ל, להוסיף לו תכונות אשר לא יועדו לו.

יכולת זו, של עדכון קושחה מקבוצת קושחה שונה, נדירה.

עצם היכולת טמון בבניה של המהנדסים מבית LiteOn.

לדוגמא, הם יצרו שני צורבים, זהים בכל תכונותיהם אשר הדבר היחיד ששונה ביניהם הוא השם ומהירות הקריאה/צריבה המקסימלית.

שני הצורבים האלה הם LTR52246S וה LTR48246S.

מקרים נוספים של עדכון קושחה מקבוצת קושחה שונה הוא צורב המיוצר בפס OEM (Original Equipment Manufacturer).

חברות שונות לוקחות את מוצר החומרה במצב ה:גולמי" שלו, משנות את מבנה הכונן (פלסטיק), את תוכנת הקושחה ומוסיפות מדבקות משל עצמן.

Sony היא חברה כזו, לדוגמא.

היא משתמשת בכוננים של LiteOn, עם גרסאת קושחה שתוכנתה ע"י מהנדסי Sony.

עדכוני קושחה אשר מיעדים לכונן מסוים אמורים לשפר פנים מסוימים ביכולותיו.

הרבה פעמים כתוב בפרטי הקושחה מהם השיפורים. מעין לוג שינויים.

הקושחה האחרונה לצורבי LTR52327S מבית LiteOn לדוגמא, פתרה את בעיית הקריאה התת-ערוצית.

קושחה אחרת פתרה את בעיית OverBurn. הצורבים לא היו מסוגלים לבחון גודל OverBurn תקין של דיסקים.

הם פשוט היו מסתובבים עד שהגיעו לדקה ה 99 (או עד ה"גבול" המוגדר).

העדכונים הם בד"כ מאוד אטרקטיבים ומיטיבים עם ביצועי הצורב.

אין שום סיבה שלא לעדכן גרסאות קושחה.

העדכונים יועדו לכך, והם כמעט תמיד משביחים בלבד את פעולת הכונן.הלקוח משלם על עדכונים אלה בעקיפין.

מצב הפוך הוא זה שמסוגל לפגוע בביצועי הצורב.

לדוגמא, דיסקים שנצרבו עם שגיאות רבות בגרסאת קושחה מסוימת יצרבו באופן אופטימלי בגרסא עדכנית יותר (מניסיון אישי).

קיימים שני מצבים בהם עדכון קושחה מבטל אחריות:

1. עדכון קושחה המיודעת לכונן אחר (למטרות הוספת מהירות וכו'. הוזכר למעלה).

2. קושחה לא רשמית (תוכנתה מחדש שלא ע"י מהנדסי החברה).

זולת המצבים הנ"ל, עדכון קושחה לעולם לא יסיר מאחריות הצורב.

אפילו עדכון לגרסאת קושחה ישנה יותר.

שינוי גרסאת קושחה של כונן לגרסא של כונן אחר קוסמת לעין משום שהיא מוסיפה תכונות חיוביות שלא קיימות במקור הצורב אך שינוי זה גם כרוך בסיכונים מסוימים:

1. הסרה מידית של אחריות.

2. במקרה הטוב, בעיות הפעלה (לא צורב דיסקים לשכתוב, מחסור במהירויות מסוימות) במקרה הרע השבתה מיידית של הצורב.

3. צריבות פגומות (דיסקים לא קריאים).

לכן יש לקחת בחשבון את מערכת השיקולים הקיימת.

Chevy, מעדכנים קושחה כאשר היא ניתנת להורדה באתר הבית, ולא "רק אם הצורב שלך ממש לא עובד או משהו ".

Vatos-Locos, לידיעתך קיימות גרסאות קושחה גם לצורבי LG וביחס לחיפוש שבצעת: מצאתי את זה. הסבר קצר ומועיל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Chevy, מעדכנים קושחה כאשר היא ניתנת להורדה באתר הבית, ולא "רק אם הצורב שלך ממש לא עובד או משהו ".

כמובן, אבל אם למישהו הצורב עובד כמו שצריך, למה לו לקחת "סיכון" (למרות שהוא יחסית מזערי) בהתקנת קושחה לצורב ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בגלל שהסיכון לא קיים.

הסיכון קיים רק כאשר אתה מעדכן קושחה שלא יועדה לכונן שברשותך.

המשתמש לא "לוקח סיכון" אלא משביח את פעולת הצורב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי צורב Lite-On x52x24x52, כשאני צורב קבצים גדולים כמו images על דיסקים או קבצי של 700 מגה, הרבה פעמים קורה שלקראת סוף הסרט יש בעיה בסרט וצריך לדלג על הקטע הזה, או שקבצים מסוימים לא נצרבים, יכול להיות שעדכון פירמוור יסדר את הבעיה הזאת או שזאת בעיה בצורב או בעינית שלו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...