נשרף לי הספק והמחשב לא נדלק זה יכול לגרום לעוד משהו? - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

נשרף לי הספק והמחשב לא נדלק זה יכול לגרום לעוד משהו?

nadav_g

Recommended Posts

המחשב מתמלא לי באבק כל שבוע!! וזה משגע אותי אז לקחתי מאוורר מהמחשב הישן וחיברתי אותו כשהמחשב דולק נגעתי באיזה חוט של הספק והוא נשרף..האם זה יכול לגרום לעוד משהו להשרף?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשהספק נשרף הוא לשרוף איתו עוד דברים - מה שקורה בדרך כלל.

אם קיצרת אותו וכתוצאה מזה הוא נשרף רוב הסיכויים שהלכו לך הלוח אם ההרדיסק ועוד חלקים במחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע אם הוא נשרף כי הוא לא הוציא עשן ואין לו ריח של שרוף אבל כשנגעתי בשתי החוטים האלה ביחד (המחשב היה דולק) היה ניצוץ בכבל שנגעתי בו ונכבה המחשב (כבל של הספק)

וכן ניסיתי להוציא את הכבל ולהחזיר לא עזר..יש איזושהי דרך שאני יכול לבדוק עם הספק שרוף באמת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחחחחחחחחח עונה של שריפות היום. אני קניתי מאוורר SMART CASE FAN 2 ביו שישי ב 70שח'. התחלית לעשות כל מיני נישואים.

חיברתי ככה וככה. יש לי 3 יציאות מהלוח אם למאווררים. בסוף החלטי מה אני רוצה. התחלי לחבר אבל בגלל שלא ממש נוח להשלחיל

תיד בפנים לקחתי פלייר עם סוף דק. דק כל כך שכשדחפתי הם נכנסו קצת מאחורי הפינים ואז וכשמשכתי הם נתקעו טיפה והחיבור התחיל

לצאת חזרה אז דחפתי יותר חזק שיתפס ואז השניים של הפלייר נכנסו בפינים ובדיוק חיברתי תתקע לשקע ונשמע קירצוץ קטן

ושרפתי תיציאה של הלוח אם. זה היה שקע של CHASE FAN אמרתי איזה אהבל אני איך לא חשבתי על קיצור חשמלי. אז

פניתי לשקע של POWER FAN והוא גם לא אבד. כנירא זה היה אותו מעגל. טוב שהשקע של CPU FAN לא אותו מעגל.

והמאוורר של המעבד עובד. אבל לא נרגעתי פה לקחתי ת SF2 ולקחתי מפצל עם יציאה מ 3 פינים ל אחת 3 פינים שני 2 פינים.

כדי לחבר 2 מאווררים לשקע 1. וזה שהיה 2 פינים חיברתי אליו ת מאוורר החדש התחיל להסתובב. אחרי זה בגלל שאני

אהבל אוהב לנסות דברים באתי עם ה 2 פינים הגעתי איתם ל 3 פינים אבל מלמעלה איפה שיש 3 חריצים ורואים דרכם תמגעים

ואז פסססססס קצת עשן מהמאוורר החדש, ניצוץ ו מ ת. ממש על הפנים. הרגתי 2 יציאות מהלוח אם ומאוורר חדש.

חיים קצרים. הבעיה שלמאוור איך שמסתבר אין שום הגנות כמו למשל למוצרים חשמליים של 220V עם תקע בעל 2 פינים

מינוס פלוס בלי אדמה שלא משנה איך תכניס לשקע זה יעבוד. ואין תמנגנון כמו במנועים של מכוניות על שלט שעם תחבר

מינוס פלוס הפוך אז המנוע לא ישרף אלה יסתובב לכיוון הנגדי, או תקטע שעם אדם לא מבריק מחבר מגעים הפוך אז פשוט

לא עובד אבל גם לא נשרף. כןןןןןןןןןןןןןן................ ח ב ל :cwm1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחחחחחחחחח עונה של שריפות היום. אני קניתי מאוורר SMART CASE FAN 2 ביו שישי ב 70שח'. התחלית לעשות כל מיני נישואים.

חיברתי ככה וככה. יש לי 3 יציאות מהלוח אם למאווררים. בסוף החלטי מה אני רוצה. התחלי לחבר אבל בגלל שלא ממש נוח להשלחיל

תיד בפנים לקחתי פלייר עם סוף דק. דק כל כך שכשדחפתי הם נכנסו קצת מאחורי הפינים ואז וכשמשכתי הם נתקעו טיפה והחיבור התחיל

לצאת חזרה אז דחפתי יותר חזק שיתפס ואז השניים של הפלייר נכנסו בפינים ובדיוק חיברתי תתקע לשקע ונשמע קירצוץ קטן

ושרפתי תיציאה של הלוח אם. זה היה שקע של CHASE FAN אמרתי איזה אהבל אני איך לא חשבתי על קיצור חשמלי. אז

פניתי לשקע של POWER FAN והוא גם לא אבד. כנירא זה היה אותו מעגל. טוב שהשקע של CPU FAN לא אותו מעגל.

והמאוורר של המעבד עובד. אבל לא נרגעתי פה לקחתי ת SF2 ולקחתי מפצל עם יציאה מ 3 פינים ל אחת 3 פינים שני 2 פינים.

כדי לחבר 2 מאווררים לשקע 1. וזה שהיה 2 פינים חיברתי אליו ת מאוורר החדש התחיל להסתובב. אחרי זה בגלל שאני

אהבל אוהב לנסות דברים באתי עם ה 2 פינים הגעתי איתם ל 3 פינים אבל מלמעלה איפה שיש 3 חריצים ורואים דרכם תמגעים

ואז פסססססס קצת עשן מהמאוורר החדש, ניצוץ ו מ ת. ממש על הפנים. הרגתי 2 יציאות מהלוח אם ומאוורר חדש.

חיים קצרים. הבעיה שלמאוור איך שמסתבר אין שום הגנות כמו למשל למוצרים חשמליים של 220V עם תקע בעל 2 פינים

מינוס פלוס בלי אדמה שלא משנה איך תכניס לשקע זה יעבוד. ואין תמנגנון כמו במנועים של מכוניות על שלט שעם תחבר

מינוס פלוס הפוך אז המנוע לא ישרף אלה יסתובב לכיוון הנגדי, או תקטע שעם אדם לא מבריק מחבר מגעים הפוך אז פשוט

לא עובד אבל גם לא נשרף. כןןןןןןןןןןןןןן................ ח ב ל :cwm1:

בדיוק מה שקרה לי..רק שאני עשיתי את זה עם סכין ולא עם פלייר..תגיד שזה קרה לך המחשב נדלק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אצלך השאלה תלויה איפה נגת בחוט לפני הפיוז שמגן מפני זרם יתר או אחרי. כמו שיש במסכי מחשב פיוז מזכוכית ובתוכו

חוט ברזל, פיוזים יפים. עד שלא תנסה ספק שעובד, על המחשב שך לא תדע מה עוד נשרף ולא. אבל לא חייב להשרף משו

גם אם נגת אחרי הבקר.חבל שאין פיוזים קטנים על לוחות אם אז יכולתי עכשיו לרוץ ולהדליק תמאווררים דרך השקעים.

אגב כשנשרף השקע על הלוח אם היה רק קירצוצ בלי עשן. ולא שמתי לב לניצוץ. לא חייב להיות עשן כדי להיות בטוח שנשרף

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...