התצוגה הראשונית (שבהתחלה),בעת הפעלת המחשב - מופיעה בעיכוב,למה?,ומה ניתן לעשות? - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התצוגה הראשונית (שבהתחלה),בעת הפעלת המחשב - מופיעה בעיכוב,למה?,ומה ניתן לעשות?

.Joseph M

Recommended Posts

היי,

לוח האם שלי:P8Z68-V PRO.

זיכרון:CROSAIR 8GB 1600MHZ - DUAL CHANNEL.

מעבד:i5-2500K.

מערכת הפעלה:Windows 7 Ultimate 64-Bit.

ספק כח:+ENERMAX MODU 82

כרטיס מסך:GIGABYTE HD6970 2GB.

גירסאת הביוס:0902.

*אני חושב,שבעיה זו,החלה לאחר הפסקת חשמל.

שאלה נוספת:יכול להיות,שזה החל עקב הפסקת חשמל,אם בכלל יש לזה קשר?

תודה רבה מאוד מראש :xyxthumbs: .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הכוונה מופיעה בעיכוב? אתה יכול לספק קצת יותר פרטים?

כמו כן, לאיזו תצוגה אתה מתכוון לשלב ה-POST?

עיכוב:בין חצי דקה ל45 שניות,המרווח בין הלחיצה על מתג הפעלת המחשב,לבין הופעת התצוגה המפורטת בשורות למטה.

אני מתכוון לתצוגה של שם המעבד,המהירות שלו,הזיכרונות ומהירותם וכל שאר הדברים המותקנים במחשב,כמו:הכוננים הקשיחים וכו'...

*האם זה נקרא:שלב הPOST,ובכלל מהו שלב הPOST?

**האם בעיה כזו יכולה להיגרם בגלל הפסקת חשמל?

***האם ניתן לתקן/לסדר בעיה זו,רק בהגדרות הביוס ו/או בעידכונו מחדש לאותה הגירסא (0902),ו/או,שיש צורך בהחלפת לוח אם?

שוב,תודה רבה מאוד מראש :xyxthumbs: .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין צורך לצטט הודעות שמעליך.

POST הם ראשי תיבות של Power On Self Test ובתמצית, מדובר בשלב האתחול הראשוני ביותר של המערכת. השלב שאתה מתאר הוא שלב ה-POST.

מה קורה ב-45 שניות האלה? המסך פשוט לא מראה תצוגה כלשהי או אפילו נמצא עדיין במצב חסכון באנרגיה?

האם לאחר ה-45 שניות האלה מתחיל התהליך מההתחלה או שהתצוגה מופיעה לאחר שהתהליך כבר הגיע לשלב מסוים?

זה קורה גם כשאתה הפעלה מחדש (Restart) מתוך מערכת ההפעלה או Reset?

האם במסך, כשהוא כבר מופיע, מופיעה הודעה כלשהי? הודעת שגיאה מסוג כלשהו או כל הודעת מידע אחרת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשמדליקים את המחשב -מופיעות 2 שורות (אחת מתחת לשניה),אשר תמיד היו מופיעות לפני שלב הPOST.

לאחר מכן יש מרווח של 20-45 שניות ,אשר בהן המסך שחור וריק,ולאחר מכן מופיע שלב הPOST בצורה תקינה.

שאני הפעלה מחדש מWindows ו/או RESET - שלב הPOST מופיע בצורה תקינה,ובאופן רגיל,ללא כל הודעת שגיאה ו/או הודעה כלשהי.

*איך ניתן לתקן/לסדר זאת?,האם ניתן לתקן זאת,ללא החלפת לוח האם ללוח אם חדש?

**האם בעיה שכזו,יכולה להגרם מהפסקת חשמל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ממש ברור מה מקור הבעיה אז אי אפשר לקבוע מה יכולה להיות הסיבה לה.

האם חוץ מהפסקת החשמל שבה אתה חושד עשית עוד משהו (הוספת או שינוי חומרה או הגדרות חומרה, OC כלשהו, התקנת תוכנה וכדומה)? כל דבר שאתה יכול להעלות על דעתך עשוי להועיל.

הייתי מתחיל ממספר בדיקות על-פי סדר:

1. ריקון קבלים - כבה את המחשב ונתק אותו מהחשמל > לחץ על הכפתור הפעלה/כיבוי במשך חצי דקה > השאר את המחשב מנותק מהחשמל למשך חצי שעה > חבר אותו בחזרה לחשמל והפעל אותו.

2. אפס באמצעות הוצאת הסוללה שבלוח האם או איפוס ההגדרות מתוך ה-UEFI.

3. בדוק מה מצב בקר ה-SATA. אם הוא היה AHCI וחזר ל-IDE החזר אותו ל-AHCI. אם הוא AHCI נסה לבדוק מה קורה במצב IDE.

4. הסר את כל ההתקנים מסדר האתחול (Boot) למעט הכונן שבו מותקנת מערכת ההפעלה והגדר אותו כמובן בכהתקן האתחול הראשון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז ככה 99.9%,שזה קרה עקב 2 הפסקות חשמל עוקבות בלילה גשום וסוער - האם אפשרות זו סבירה בכלל ו/או הגיונית,טכנית ו/או בכלל?.

*במידה וזו הסיבה והמקור לבעיה - מה ניתן לעשות?

**סליחה על הבורות,אבל אני לא טכנאי ואף לא מתמצא - לכן דרוש לי הסבר קצרצר,כיצד לבצע את שלבים 2+3 - אם אפשר בבקשה.

תודה על הכל מראש :xyxthumbs: .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אם נניח שהפסקות החשמל גרמו לבעיה, עדיין לא ברור מהי ולכן הצעתי את הבדיקות והפעולות הנ"ל בתקווה שזה יאפשר לנו לקבל יותר מידע.

תיכנס ל-UEFI (מה שכינית אם כי בלוח שלך יש UEFI ולא , הרכיב עושה בגדול את אותו דבר אך יש הבדל) ושם תבחר באיפוס ההגדרות (Load Optimized Defaults או שם דומה. פרטים תוכל למצוא בחוברת לוח האם).

שוב מתוך ה-UEFI, תאתר את ההגדרה של מצב העבודה של בקר ה-SATA (פרטים על מיקום פריט התפריט תוכל למצוא בחוברת לוח האם) ושם תבדוק לאיזה מצב הוא מוגדר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...