מס הנסועה אותו מתכנן שר התחבורה ישראל כץ - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מס הנסועה אותו מתכנן שר התחבורה ישראל כץ

david11

Recommended Posts

נא להכיר: המיסים מאחורי הניסוי של ישראל כץ מס הנסועה אותו מתכנן שר התחבורה ישראל כץ, ייקר משמעותית את הנסיעה ברכב עבור ציבור אדיר של אזרחים. ואיך מוכרים את זה לציבור?

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4145436,00.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייתי אומר שאני בעד, כל עוד הייתי יודע בוודאות שהמס הזה יבטיח תשתיות כבישים ותחב"צ משופר, לרבות רכבות תחתיות. אבל מהשמן הזה וחבר מרעיו, אני יודע שאין עבור מה לצפות... רק לקריעת כיס נוספת בעתיד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי צריך לגבש תנועה שתאפשר לכלל המשק הישראלי, להחרים את התחבורה הציבורית.

מי שיכול לתת לעובד שלו ואפשרות להתחבר מהבית, שייתן.

כאשר חברות התחבור"צ יתחילו להרגיש את המחסור בכיס, אולי סוף סוף יפעלו למען התייעלות.

עד אז, אנחנו פשוט אסירים בידיהם, למה שיפעלו לשנות משהו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ל LEV0

לתת ושיעבדו מהבית.... לא נראה לי שזה מציותי... המעסיקים צריכים לסמוך אל העובדים שיעשו עבודה מהבית ללא כל בקרה!!

זה לא ראלי כמו שהמסים צריכים לשפר את זיהום ולשחרר את הלחצים בכבישים.... הצחקתה אותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הויכוח הישן בין "מס לפי שימוש" לעומת "מס לפי רכישה".

התוכנית היא, כביכול, לבטל את המס העצום על כלי רכב(106% אם אני זוכר נכון, מוזמנים לתקן אותי) ו"להחליף" אותו במס לפי שימוש - מס על דלק ונסועה.

כך, אנשים שברשותם אך לא משתמשים בו הרבה אמורים לשלם פחות מס מאשר אחרים.

הבעיות?

• הבטחות כמו חול ואין מה לאכול - המס לא יחליף שום דבר. הוא בעיקר יתווסף. כך מראה לנו ההיסטוריה.

• מס על פי שימוש הוא "כואב" יותר - קשה יותר לאוכלוסייה וליחידים לשלם אותו, כיוון שהוא מגיע בתדירות גבוהה בהרבה(למרות שהסכומים נמוכים בהרבה גם כן) - כמה "טרוניות" שמעתם בזמן האחרון בנוגע למס על כלי , לעומת הטרוניות לגבי הבלו על הדלק? זה מתקשר גם לנושא חביב בכלכלה התנהגותית שנקרא "The Pain of paying", אני ממליץ למתעניינים לקרוא קצת דן אריאלי בנושא.

• פגיעה בפרטיות: באיזה זכות השלטון בודק איך וכמה נסעתי? וכיצד הוא יעקוב אחריה? "מס לפי שימוש" יחסית יעיל ולא פוגם בפרטיות(אבל שוב - מאוד "מעצבן") הוא הבלו. אין אפס - משלמים יותר בלו ככל שהרכב פחות יעיל בצריכת הדלק שלו + ככל שמשתמשים בו יותר

• הניסיון הפתטי להנדסה חברתית שכשלה פעם אחר פעם - "עידוד אנשי הפריפריה" ו"הורדת כלי הרכב מהכבישים במרכז" - כל הניסיונות הקודמים כשלו, אין סיבה שגם זה לא ייכשל. זה משעשע גם שצריך להעניש אנשים(בדמות של עוד מיסים) כיוון שהשלטון לא יודע לדאוג לתשתיות נורמליות.

בקיצור - רק צרות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...