שאלה לגבי מפרט - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה לגבי מפרט

Musta Susi

Recommended Posts

נתקלתי במפרט מאוד מעניין ובמחיר אטרקטיבי:

http://www.imperia-pc.com/ProductDetails.aspx?pid=2395

האם אתם מצליחים לראות פה איזשהו מלכוד?

כרטיס מסך אני לא צריך משום שיש לי אחד חלופי [Geforce 9500GT 1GB+HDMI] ואני פשוט אלביש אותו בהמשך.

האם מפרט שכזה יכול להריץ לדוגמה את 4 בצורה טובה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תמלא את הסטיקי.. תרשום מה הדרישות שלך ומה התקציב ותקבל מפרט בהתאם. להסתכל על מחשב מוכן מראש ללא ציון הדרישות לא נותן יותר מדי.. מה גם שלקבוע שהמפרט מעניין ואטרקטיבי זה מאד סובייקטיבי.. לדעתי המפרט לא מרשים בכלל - המעבד והלוח שווים בוודאות 800 בקירוב (וזה כשהלוח לא נחשב למי יודע מה).. 8GB נניח שעולה 200 בהנחה משמעותית => זה עדיין אומר שאתה מקבל מארז + ספק 530W + 500GB ב - 400 שקל. אז נכון שזה זול. אבל כנראה שזה גם משקף את איכות הרכיבים. אז כן - אם אתה רוצה להוציא מעט כסף ולקבל מעט איכות ורכיבים מפוקפקים - זה מעניין, אבל לא אטרקטיבי :).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

OK, לדוגמה:

1. מה התקציב המקסימאלי? עד 2000 ש"ח (100 יותר או פחות זה לא נורא)

א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך? לחסוך במה שאפשר, מסך וכרטיס מסך למשל.

ב) במידת הצורך- עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב? שוב, 100 ש"ח לפה או לשם.

2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)? משחקים, לימודים, סרטים/סדרות HD.

א) במידה והמחשב מיועד לתוכנות עיקריות ספציפיות, יש לרשום אותן ואופן שימוש (מזדמן/תדיר/כבד/פרנסה). אינטרנט, שפות תכנות, Office, Photoshop. תכנות שאצטרך בעיקר ללימודים.

ב) במידה והמחשב מיועד לגיימינג, יש לציין:

-אילו משחקים לדוגמה ישוחקו על המחשב. GTA 4, Heroes 6, Fable 3, Dungeon Siege 3

-מהי הרזולוציה הטבעית (מקסימאלית) של המסך שיחובר למחשב (ניתן לציין גם גודל מסך). 1080P\I טלוויזיה 26" של Metz.

-לאילו הגדרות גרפיות מיועד המחשב (נמוכות/בינוניות/גבוהות)? בינוני עד גבוה

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ועוד)? אם כן, ניתן לרשום גם העדפות לדגמים. לא.

4. האם יש רכיב שאין צורך לכלול במפרט? שוב, מסך וכרטיס מסך

5. עד כמה חשוב השקט בסולם של 1 עד 10 (10=שקט קרטי)? 7

6. האם מתוכנן אוברקלוק (OC)? אם כן איזה (קל, בינוני, כבד)? לא. האצה קלה אולי בעתיד (לא מבין בזה מספיק כרגע).

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות? לא

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים. לא. איפה שהכי זול והכי משתלם (עם משלוח כמובן).

9. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן? (לדוגמא תמיכה בהתקנים/חיבורים כגון FW/RAID/USB3/ESATA, דרישה לחומרה ספציפית וכדומה). USB3, ESATA וכניסה אופטית או קואקסיאלית בכרטיס קול. אני בונה על חיבור המחשב למגבר דרך כניסת בכרטיס מסך שכרגע יש לי ואני רוצה שישמעו גם את הצליל דרך אותה כניסה (פחות חוט אחד עדיף).

10. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? האם מתוכנן שדרוג מאסיבי של המחשב בעתיד? אם המארז יהיה יפה מספיק...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...