לחזור בזמן לפני עידן הקרח. גאוני - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לחזור בזמן לפני עידן הקרח. גאוני

Zeev86

Recommended Posts

• תגובות 41
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

חסרים לך לחשושים מעונה ראשונה שעדיין פאקינג לא הסבירו מה לעזאזל זה היה?

או שחסר לך המתח מי לעזאזל זה "היצורים" שחוטפים אנשים שהצטיירו כקאניבאלים חסרי רחמים ולאחר עונה אנו מגלים שאלה תושבים תמימים שהתמקמו באי כמה עשרות שנים?

לא, לא צריך עוד "אבודים".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עצרתי בעונה השלישית, אבל לפחות לפי מה שאני זוכר, בעונה הראשונה הכל עוד היה הגיוני לחלוטין. והמצב היה סוג של מציאותי.

בכל מקרה, איך שלא תסתכל על זה, היה מותח. ומעניין. פה משעמם וצפוי הרבה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרעיון כמובן לא מקורי.

אאל"ט כבר נכתב בעבר סיפור מד"ב שמתאר עולם שבו מגלים אחורה בזמן פושעים (לתקופת הקרטיקון).

לגבי בני אדם מול יצורים קדומים ועצומים - מדובר בקרב לא הוגן - לטובת בני האדם כמובן.

לא צריך פצצות אטום, רובים או גלי קול משונים. בני האדם עזרו להביא את הממוטות האדירות להכחדה על ידי שימוש במלכודות פרימיטיביות, חניתות ולפידים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כבר מדברים על חזרה בזמן.

היו דיבורים שהסרט the end of eternity בפיתוח.

אחד הספרי זמן הכי מעניינים של אסימוב, בו מרגע שרותמים את ציר הזמן הוא נפתח לתנועה מאותו רגע שהסדק נוצר ועד אין סוף.

יש אירגון שאחרי על תנועה והתערבות בזמן, ופועל על כל ציר הזמן.

הם מתערבים כדי לאזן אירועים ולמנוע ולתקן קטסטרופות בקנה מידה גדול ועדיף מבלי לגרום לשינויים גדולים.

בכל התערבות שלהם בנקודת זמן ההשלכות הם בעיקר לטווח הקצר (בקנה מידה של מאות ואלפי שנים כמובן).

משום מה התערבות בזמן כמעט ולא משפיעה על העתיד הרחוק.

רק שמנקודה מסוימת בציר הזמן בעתיד הרחוק והלאה הגישה במתקן הזמן אינה אפשרית משום מה ואף אחד לא יודע למה.

השמש הושמדה ?

כדור הארץ הושמד ?

מישהו מהעתיד חסם גישה ?

זה ספר שחובה לעשות עליו סרט, וגם ADAPTATION לסדרה יכול להיות מוצלח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש אירגון שאחרי על תנועה והתערבות בזמן, ופועל על כל ציר הזמן.

הם מתערבים כדי לאזן אירועים ולמנוע ולתקן קטסטרופות בקנה מידה גדול ועדיף מבלי לגרום לשינויים גדולים.

סטניסלב לם כתב על זה יפה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את מי מענין אם זה הגיוני או לא, מקורי או לא...

הסדרה בינתיים טובה, ואני מקווה שתמשיך ברמה הזאת.

אני לא מחפש להיצמד לכסא ולכסוס ציפורניים מרוב מתח, רק לקבל את התחושה שיש למה לחכות, שלא לא מורחים אותי, שיש קו עלילה ברור.

ב"אבודים" המציאו כיוונים חדשים כל פרק, ובסוף אפילו היוצרים לא ידעו מה הם רוצים.

אז נכון שבהתחלה כולם נצמדו לכסאות, אבל בסוף היה ברור שנפלנו עמוק בפח.

הסדרה הזאת זה אחד הביזיונות הגדולים של הטלוויזיה. לא הייתי מעסיק יותר את מי שהיה אחראי עליה.

כנ"ל נמלטים, שהעונה הראשונה הייתה פנטסטית, ומשם הכיוון היה רק למטה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

אזהרה - ספויילר.

המשחק נראה מאולץ וקלישאתי, הדיאלוגים לא מי יודע מה אמינים ויש הרבה רגעים שבא לי פשוט לסגור באמצע.

בנוגע לתאוריה שמאחוריה, מאוד התאכזבתי כשחשפו בפרק השני לדעתי את הקטע עם ציר הזמן, הרגיש לי כאילו הגישו את זה בלי קשר לכלום, בלי שזה יקדם את העלילה, ובאופן כללי בצורה סתמית. בהחלט בזבזו סטורי ליין שיכל להיות מעניין (כמובן אני לא יודע מה יהיה בהמשך...).

שנית, אני לא יודע אם שמתם לב בפרק האחרון, כשד"ר שאנון איבדה את הזיכרון ואז "הסבירו" לה איפה היא נמצאת, היא אמרה "לא יכולתם לנסוע בזמן לתקופה שאחרי עידן הקרח?" ואז מלקולם התחיל להסביר לה למה הם חזרו ללפני תקופת הקרח... והפסיק בזה שזה הסבר ארוך מדי ושאין זמן. מן הסתם חשבו על הנושא הזה (לא באמת חשבתם שעלינו פה על משהו ששפילברג פיספס, נכון? :silly: ). לפי מה שקראתי קצת פה ושם, הם פתחו איזה קרע בזמן ויכלו להשתגר רק לאיפה שזה נפתח בצד השני, משמע - 85 מיליון שנה בעבר.

בכל מקרה אם חושבים על זה - היה איזשהו אירוע שהכחיד את הדינוזאורים - אסטרואיד? הם יצטרכו גם להתמודד עם זה.

בכל מקרה, ברמת הבימוי והתסריט לא התלהבתי מטרה נובה בכלל, מה גם שהנושאים של הפרקים לא התרוממו לכדי עלילה ראשית שהיא גם מעניינת, ויותר התמקדו בבעיות נקודתיות של כל פרק (מושבה של דינוזאורים מעופפים, וירוס וכו').

ברמת ההפקה - נראה מעניין ואני אמשיך לראות עוד כמה פרקים לראות אם זה מתרומם לאנשהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אזהרה - ספויילר.

המשחק נראה מאולץ וקלישאתי, הדיאלוגים לא מי יודע מה אמינים ויש הרבה רגעים שבא לי פשוט לסגור באמצע.

בנוגע לתאוריה שמאחוריה, מאוד התאכזבתי כשחשפו בפרק השני לדעתי את הקטע עם ציר הזמן, הרגיש לי כאילו הגישו את זה בלי קשר לכלום, בלי שזה יקדם את העלילה, ובאופן כללי בצורה סתמית. בהחלט בזבזו סטורי ליין שיכל להיות מעניין (כמובן אני לא יודע מה יהיה בהמשך...).

שנית, אני לא יודע אם שמתם לב בפרק האחרון, כשד"ר שאנון איבדה את הזיכרון ואז "הסבירו" לה איפה היא נמצאת, היא אמרה "לא יכולתם לנסוע בזמן לתקופה שאחרי עידן הקרח?" ואז מלקולם התחיל להסביר לה למה הם חזרו ללפני תקופת הקרח... והפסיק בזה שזה הסבר ארוך מדי ושאין זמן. מן הסתם חשבו על הנושא הזה (לא באמת חשבתם שעלינו פה על משהו ששפילברג פיספס, נכון? :silly: ). לפי מה שקראתי קצת פה ושם, הם פתחו איזה קרע בזמן ויכלו להשתגר רק לאיפה שזה נפתח בצד השני, משמע - 85 מיליון שנה בעבר.

בכל מקרה אם חושבים על זה - היה איזשהו אירוע שהכחיד את הדינוזאורים - אסטרואיד? הם יצטרכו גם להתמודד עם זה.

בכל מקרה, ברמת הבימוי והתסריט לא התלהבתי מטרה נובה בכלל, מה גם שהנושאים של הפרקים לא התרוממו לכדי עלילה ראשית שהיא גם מעניינת, ויותר התמקדו בבעיות נקודתיות של כל פרק (מושבה של דינוזאורים מעופפים, וירוס וכו').

ברמת ההפקה - נראה מעניין ואני אמשיך לראות עוד כמה פרקים לראות אם זה מתרומם לאנשהו.

יש הפרש של -20 מיליון שנה בין האסטרואיד שהכחיד את הדינוזאורים לכאורה לבין מתי שהם חזרו לעבר.

ע"פ הספויילרים היותר מידי גדולים שנחשפו בפיילוט הנה מה שהולך (לדעתי) להיות בסדרה:

מלחמת קרה בעבר, לצערנו בפרק הראשון נחפש שהציר זמן הוא מאוחד(ע"ע הפיטרוגליפים, פליטת הפה של הסיקסרס "לשלוט על העבר בשביל לכבוש את העתיד", הבן של טיילור שנזרק לעבר יותר רחוק).

ה-Probe שהם שלחו יושמד בפרק שחושף עוד פרטים על זה שהציר הזמן מאוחד - סוף \ אמצע עונה ראשונה לדעתי, אחלה cliff hanger.

בעונה השניה יתברר שהם יכולים לשלוח אנשים לתקופות אחרות מה שיקשר את כל הבללט על Ancient Astronauts שניהיה יותר מידי פופולארי שוב(ש2012 תעבור כבר).

נלמד שהאסטרואיד שהשמיד את הדינוזאורים יהיה משהו מעשה בני אדם, נסיון לחזור לעתיד, פצצת אטום שנשלחה מהעבר, קטסרטופה אנושית אחרת.

נצתרך לסבול 32-49 פרקים משעמיים של "קרוב רחוק" בעידן הדינוזאורים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדהים, איך בעולם חדש, שבו צריך לבנות ציוויליזציה שוב פעם, מזכירים בפרק השלישי שוב פעם את המלחמה הקרה. (כאילו מלחמה דומה שהתרחשה בין ארצות הברית לאיחוד רוסי-סיני משהו כזה)

דייייי. פאקינג סדרה על דינוזאורים. חלאס לדחוף את החרא הזה גם לפה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...