שאלה - הבדל בין שני תארים במדעי מחשב - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה - הבדל בין שני תארים במדעי מחשב

Ovid

Recommended Posts

בוגר (‏B.Sc.‎)‏ במדעי המחשב

http://www.openu.ac.il/programs/AF.html

בוגר בניהול ובמדעי המחשב – מערכות ויישומים

http://www.openu.ac.il/programs/32.html

ברור לי שבשני יש לימודי ניהול, אבל מבחינת הידע הסופי במדעי מחשב, בייחוד תוכנה , האם ההבדל הוא רק בכמות גדולה יותר של קורסים במתמטיקה במדעי מחשב חד חוגי ?

אני אנסח את זה אחרת, בוגר בתואר הדו חוגי (ניהול ומדמ"ח) יכול להתמודד לאותה משרה שמתמודד בוגר מדמ"ח (חד חוגי) ?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פשוט גם ניהול מעניין אותי. האמת גם כלכלה. למעשה, אני כרגע במסלול ניהול וכלכלה. (בנוסף לעתודה טכנולוגית)

האם תואר ניהול ומדעי מחשב יעניק איזשהו יתרון בהתמודדות על משרה שהיא גם בחלקה ניהולית, כמו ניהול פרוייקטים (לפחות אם יהיה לי איזה שנה או שנתיים ניסיון בתכנה) או תפקיד ניהולי אחר ?

והאם כבוגר התכנית השנייה, אני אוכל להתמודד לאותה משרה כמו בוגר התכנית הראשונה ? אם כן, האם תיהיה עדיפות משמעותית לבוגר התכנית הראשונה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סביר להניח שבמקומות מסויימים יהיה לבוגר מדעים במדעי המחשב (B.Sc) על פני התואר השני. אני מעריך שמקומות אלו יהיו מקומות שמחפשים אנשי מקצוע (מפתחי תוכנה) טובים יותר ושמים דגש רב על רקע אקדמי חזק, כגון:

• צ'ק פויינט
  • אינטל
  • מייקרוסופט
  • HP

יש מקומות שבהם שמים פחות דגש על הרקע האקדמי של המועמד - ובהם זה באופן טבעי פחות ישנה.

בכלליות, סביר להניח שלבוגרי מדמ"ח בלבד יהיה יתרון בתהליך הסינון למשרות פיתוח תוכנה.

יחד עם זאת, יתכן שהתואר בניהול ומדמ"ח יביא לך יתרון כלשהו במשרות שהן לא משרות תוכנה. משרות כגון ניהול ופיתוח כלי BI\ BO, ניתוח מערכות מידע וכדומה.

בנוגע ליתרון התואר בהתקדמות למשרה ניהולית:

אני בספק שזה יעזור. אף אחד לא יקדם אותך להיות מנהל בגלל כמה נ"ז שלקחת בתואר. מקדמים אנשים למשרות ניהול כי יש להם כישורים אישיים מתאימים.

חשוב לציין שכל הדברים הללו הם מאוד לא מוחלטים. יתכן שמעסיק מסויים יעדיף לקחת אותך למשרת תוכנה עם התואר בניהול ומדמ"ח. תזכור שמדובר פה על המקרה הממוצע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההבדל בין התארים, לפי מה שהבנתי הוא דגש יותר על מתמטיקה בתכנית הראשונה. עד כמה זה קריטי כדי לעבוד בפיתוח ? זה נותן יתרון משמעותי ? בוגרי מדמ"ח באמת מיישמים,או יותר נכון משתמשים בכל המתמטיקה בתכנות ופיתוח?

העניין הוא שכבר יש לי קורסים שעשיתי מניהול, אם אני אעבור למדמ"ח אז בעצם חוץ מהעשרה עצמית ייצא שזה היה בזבוז זמן. בתואר מדמ"ח וניהול ,מן הסתם, הקורסים האלה יוכרו.

הבאת דוגמא למשרות שהן לא תכנה, BIBO למשל שהאמת אני לא בטוח מה זה, או ניתוח מערכות מידע. אבל האם השכר שלהם נמוך משמעותית מאלה שעובדים בפיתוח תכנה?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

BI = Business Intelligence.

השכר נמוך יותר. לא יודע בדיוק בכמה. תבדוק בטבלאות שכר.

כל החשיבה שלך מוטעת. לימודי אקדמאים לא נועדו באופן גורף ל"יישום". אף מעסיק לא מצפה שתתחיל להשתמש במה שלמדת בכל קורס בעבודה. הדברים שלמדת צריכים לשבת לך במוח בצורה כלשהי - ולעלות כאשר יש צורך בהפעלה של כלים מתקדמים יותר. ברור שאתה לא יושב בעבודה ומתחיל לפתור תרגילים בחדו"א, אבל הרקע הרחב יותר מעיד על אופקים רחבים יותר, אשר תיאורטית יכולים לעזור מתישהו.

כל הקורסים האלה בסופו של דבר נועדו בשביל שיהיה לסטודנט רקע טוב מספיק לקורסים מתקדמים יותר, אשר הם, כביכול, בעלי חשיבות פרקטית גבוהה יותר (סיבוכיות+חישוביות, נגיד).

יש מעסיקים שהרקע התיאורטי הלא-מאוד ישים הזה חשוב להם, יש כאלה שפחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנתי.

מה אם יש לבוגר תואר מדמ"ח+ניהול ניסיון של שנה או שנתיים בפיתוח? זה משנה משהו? במלים אחרות, האם ניסיון יכול לפצות על "הרקע התיאורטי הלא-מאוד ישים" ? מבחינת העובד עצמו וגם מבחינת המעסיק.

לסיכום, עדיף לעבור לתואר מדמ"ח, ולאחר מכן לעשות תואר שני בניהול / מנהל עסקים (אגב, יש הבדל ביניהם?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוגר (‏B.Sc.‎)‏ במדעי המחשב

http://www.openu.ac.il/programs/AF.html

בוגר בניהול ובמדעי המחשב – מערכות ויישומים

http://www.openu.ac.il/programs/32.html

ברור לי שבשני יש לימודי ניהול, אבל מבחינת הידע הסופי במדעי מחשב, בייחוד תוכנה , האם ההבדל הוא רק בכמות גדולה יותר של קורסים במתמטיקה במדעי מחשב חד חוגי ?

אני אנסח את זה אחרת, בוגר בתואר הדו חוגי (ניהול ומדמ"ח) יכול להתמודד לאותה משרה שמתמודד בוגר מדמ"ח (חד חוגי) ?

אני בוגר בניהול ומדעי המחשב של האו"פ (בהצטיינות :P ). מבחינת קורסים - התואר מחולק בערך חצי חצי לניהול ומדעי המחשב. גם הקורסים של מדעי המחשב הם בסיסיים בעיקרם ומוטים לעבר מערכות מידע ויישומים ופחות תכנות ומדעי המחשב. למעשה, התואר הוא תואר בניהול עם הדגשה של מערכות מידע. לעומת זאת, התואר של מדעי המחשב הוא תואר מדעי ששם דגש יותר על החלק המדעי של הדברים: מתמטיקה, אלגורמיקה וכו'.

בוגרי שני החוגים לא תמיד מתחרים על אותם משרות.בסוף זה עניין של ניסיון - אבל בתור מעסיק, אני לא אתן יותר דגש למישהו עם תואר BSc מאשר למישהו עם תואר BA אם יש להם את אותו הניסיון. יש מעסיקים שכן יעשו את זה - בעיקר בארגונים גדולים או בירוקרטיים.

בכל מקרה, לבוגר תואר בלי ניסיון יהיה קשה למצוא עבודה בכל מקרה - אני ממליץ שאם אתה כבר הולך ללמוד בפתוחה, תשלב את זה עם עבודה כבר מהשלב הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...