המלצה למצלמה - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המלצה למצלמה

sim12345

Recommended Posts

דבר ראשון לפני מילוי השאלון, אני מחפש לטיול בחו"ל, זו המצלמה הראשונה שלי, אני לא מחפש להתמקצע בצילום, המטרה היא לצלם את הטיול ולתעד רגעים אחרים בעתיד.

1. מה התקציב שעומד לרשותך ?

2000 ש"ח

2. מה רמת הידע שלך ? נסו להעריך את רמתכם ונסיונכם. בדקו את עצמכם מול מושגים בסיסיים כגון: קומפוזיציה, פוקוס, עומק שדה, צמצם, תריס, חשיפה, ISO, אורך מוקד, עבודה עם תאורה.

אין לי ידע או ניסיון

3. באילו מצלמות התנסת בעבר ? מה הגביל אותך בציודך הקודם ?

כאמור, לא התנסתי

4. אילו נושאים אתה מצלם כרגע / מעוניין לצלם, ובאילו תנאי תאורה ? (העריכו במידת האפשר גם שימושיות - למשל: הרבה חברה בטיולים באור יום, הרבה של הילדה בתוך הבית, מעט ברחובות חשוכים באמצע הלילה, מעט מאוד של הילדה במופעי ריקוד באולם חשוך, מעט תמונות ציפורים ממרחק רק בשעות הערביים)

אני מעוניין לצלם נופי טבע

5. האם אתה מתכוון להדפיס את תמונותיך לגדלים גדולים (> 20X30) ? לאיזה גדלים ומה יעוד ההדפסה ?

לא רלוונטי

6. מהו טווח אורך המוקד בעדשות הנחוץ לך ? (ניתן להתרשם כאן http://imaging.nikon.com/lineup/lens/simulator/ מאורכי מוקד שונים. רצוי לא להתחזר, כולנו היינו רוצים עדשת פלא, אנא היצמדו למה הכרחי לכם. הסבירו למה, וציינו האם את הטווח יש לכסות ע"י עדשה בודדת או כמה עדשות, ולמה.)

מקווה שאתם תדעו מה מתאים לי :)

7. האם הגודל / משקל המצלמה חשובים לך ? רלוונטי במיוחד לאנשים עם ידיים גדולות / קטנות במיוחד, גדולה וכבדה תהיה פחות נוחה לנשיאה.

שלא תהיה קטנה מאוד

8. האם יש לך ציוד אחר ? איזה ?

לא

9. האם יש לך העדפה לייצרן מסויים ? מדוע ?

לא

10. האם יש דגם שמצא חן בעיניכם מראש ? מדוע ?

לא

11. האם מצב צילום ברצף של מספר תמונות בשניה נחוץ לכם ? לאילו נושאים ?

יכול להיות נחמד

12. האם אתם מעוניינים במצלמה בעלת יכולות וידאו (ובעלות אילו תכונות ? ייצוב תמונה, רזולוציה, פוקוס אוטומטי) ?

יכול לעזור אבל לא קריטי, שלא יבוא על חשבון נוחות המצלמה ואיכות הסטילס

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין מענה כי הדרישות שלך מעורפלות לחלוטין.

אתה יכול לנסות לקרוא וללמוד מעט ולחזור לכאן מגובש וממוקד יותר.

ה-SX230 היא מצלמה טובה לקטגוריה שלה ורוב הסיכויים שתספק היטב את צרכך.

אם הטיול אתגרי, כולל הרבה קטעים מאוד רטובים או שיש לך נטיה להתעלל בציוד שלך, כדאי לשקול רכישת מצלמה מוקשחת - כגון הפנסוניק TS3. כזאת מקריבה מטווח הזום ולעיתים גם מאיכות התמונה לטובת שרידות מעולה ויכולת פעולה בתנאים קשים ומתחת למים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלון

1. מה התקציב שעומד לרשותך ?

2000 ש"ח

2. מה רמת הידע שלך ? נסו להעריך את רמתכם ונסיונכם. בדקו את עצמכם מול מושגים בסיסיים כגון: קומפוזיציה, פוקוס, עומק שדה, צמצם, תריס, חשיפה, ISO, אורך מוקד, עבודה עם תאורה.

יש מעט ידע , המושגים מוכרים , לא מיושמים .

3. באילו מצלמות התנסת בעבר ? מה הגביל אותך בציודך הקודם ?

MINOLTA Z2 ו קומפקטיות פשוטות

4. אילו נושאים אתה מצלם כרגע / מעוניין לצלם, ובאילו תנאי תאורה ? (העריכו במידת האפשר גם שימושיות - למשל: הרבה תמונות חברה בטיולים באור יום, הרבה תמונות של הילדה בתוך הבית, מעט תמונות ברחובות חשוכים באמצע הלילה, מעט מאוד תמונות של הילדה במופעי ריקוד באולם חשוך, מעט תמונות ציפורים ממרחק רק בשעות הערביים)

האמת , הכל .

5. האם אתה מתכוון להדפיס את תמונותיך לגדלים גדולים (> 20X30) ? לאיזה גדלים ומה יעוד ההדפסה ?

לא רלוונטי

6. מהו טווח אורך המוקד בעדשות הנחוץ לך ? (ניתן להתרשם כאן http://imaging.nikon.com/lineup/lens/simulator/ מאורכי מוקד שונים. רצוי לא להתחזר, כולנו היינו רוצים עדשת פלא, אנא היצמדו למה הכרחי לכם. הסבירו למה, וציינו האם את הטווח יש לכסות ע"י עדשה בודדת או כמה עדשות, ולמה.)

לא רלוונטי

7. האם הגודל / משקל המצלמה חשובים לך ? רלוונטי במיוחד לאנשים עם ידיים גדולות / קטנות במיוחד, מצלמה גדולה וכבדה תהיה פחות נוחה לנשיאה.

לא כבדה , עד 500 גרם .

8. האם יש לך ציוד אחר ? איזה ?

ציינתי

9. האם יש לך העדפה לייצרן מסויים ? מדוע ?

פנסוניק , גם המצלמות הפשוטות מוציאות תמונות איכותיות

10. האם יש דגם שמצא חן בעיניכם מראש ? מדוע ?

לא

11. האם מצב צילום ברצף של מספר תמונות בשניה נחוץ לכם ? לאילו נושאים ?

יכול להיות נחמד

12. האם אתם מעוניינים במצלמה בעלת יכולות וידאו (ובעלות אילו תכונות ? ייצוב תמונה, רזולוציה, פוקוס אוטומטי) ?

כן , HD

אני רוצה שבכל מצב תפיק איכותיות . קלה ונוחה .

אני יודעת להעריך איכות וקומפוזיציות .

העניין שרציתי דמוי SLR ודי ירדתי מהנושא כי הובהר לי הגודל אינו מביא בהכרח את האיכות שאני מחפשת .

אשמח להמלצה ראויה

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שתי המצלמות שהועלו בדיון יהיו בחירות טובות.

במידה ותחליט לחפש פשוטה וטובה, הקנון SX230 היא אחת המצלמות הטובות בקטגוריה לפי ביקורות ברשת.

אישית, אני חושב שאם אתה מתכנן לטייל בדרא"מ לדוגמה, ורוצה לטייל בראש שקט,

עדיף לבחור דווקא במצלמה הקשיחה שהציעו לך על חשבון זום גדול יותר ומספר פיצ'רים נוספים אולי שיש במצלמות אחרות.

ככה, אתה לא מפחד שאם המצלמה נרטבת קצת או בתיק במטען של , היא תפגע ותפסיק לעבוד.

אם הטיול יהיה באירופה, כנראה שזה פחות יעניין אותך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...