Thermalright ultra 120 extreme לא יושב טוב על המעבד, המחשב לא עולה בעקבות זאת - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Thermalright ultra 120 extreme לא יושב טוב על המעבד, המחשב לא עולה בעקבות זאת

GoldenACE

Recommended Posts

שלום,

אני מנקה את המחשב שלי בצורה יסודית פעם בכמה חודשים (האבק של באר שבע רצחני), ופירקתי את ה - Thermalright ultra 120 extreme כמה וכמה פעמים בעבר (גם אני הרכבתי אותו במקור), ולא היו שום בעיות, לאחר ניקיון שעשיתי לא ממזמן פירקתי כהרגלי את ה - Thermalright ultra 120 extreme ולאחר הרכבתו גיליתי שהוא לא יושב טוב על המעבד מה שגורם למחשב לא לעלות או לעלות ולהיכבה אחרי כמה שניות (אני מניח בגלל התחממות יתר), יש מצב שהקפיצים נחלשו או ההברגה הלכה או משהו באזור ובגלל זה הקירור לא יושב טוב על המעבד ? האם מישהו נתקל בבעיה דומה ?

*. ניסיתי כמובן לפרק ולהרכיב מחדש אולי סתם פספסתי משהו, אבל לא נראה שכך הדבר!

*. את ה - Thermalright ultra 120 extreme קניתי לפני בערך 4 שנים (אם אני זוכר נכון).

כיום חזרתי לקירור שבא עם המעבד ואין שום בעיות, אני עדיין עם אוברקלוק של 50% בטמפרטורה תקינה (כמובן יותר גבוהה ממה שהיה קודם).

מפרט :

כרטיס מסך : LEADTEK PCI-EX WINFAST GeForce PX7600GT TDH 256MB

DDR3 128 Bit (קירור פאסיבי)

מעבד : E6300 (עם אוברקלוק של בערך 50%)

זיכרון : 4GB G.Skill 800MHZ

לוח אם : Gigabyte GA-965P-DS3

ספק כוח : 400TRT - ATX 2.0

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי מה שזה נישמע ניראה שהגוף לא יושב על המעבד מגיע לטמפרטורה גבוה ומתכבה מעצמו,

מכיוון שיש לך ניסיון בפירוק והרכבה שלו אתה אמור לדעת הרבה יותר ממני,

אים זה ברגים תחזק אותם כמה שאתה יכול כדי שהמעבד ישב טוב על המעבד כי אים לא הוא פשוט לא עושה את העבודה.

עוד דבר אים אתה לא שם לב לשינוי אולי שחכתה לחבר את המאוורר של המעבד,

בגדול כרגע הבעיה היא הגוף כי אני מבין שהגוף שהורכב אין כיבוי של המחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הצלחתי להבין נכון את הבעיה אז:

תעקם את הרגליים של הקירור מעט כלפי מעלה בשביל שיהיה יותר לחץ על המעבד...

כלומר את מה שהקפתי בעיגול בתמונה בכל ארבעה התושבות.

לא יותר מידיי רק נטייה קלה כלפי מעלה

cooler775mounting.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

justUser:

הבנת בדיוק את הבעיה, אני אנסה את זה שאני אחזור הביתה ואגיב בהתאם.

דרך אגב קראת את זה באיזה מקום? אם כן אני אשמח ללינק

amitdanan:

הבעיה היא רק שהגוף לא מפעיל מספיק לחץ על המעבד (justUser ניסח את זה בצורה טובה ממני), את הברגים חיזקתי הכי הרבה שאני יכול, וכמו שאמרתי זאת לא פעם ראשונה שאני עושה את זה.

תודה לשניכם על העזרה, אגיב ברגע שאחזור הביתה ואנסה את טכניקת עיקום הרגליים הזו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אישית לא היתי מעקם שום דבר כמו שאמרתי אתה אמור לדעת יותר מה הבעיה,

כנראה שניגרם נזק כלשהו אולי ההברגה הלכה כמו שאמרתה את הקפיצים קצת יותר קשה להרוס.

יש סיבה שהוצאתה את הגוף כי לא צריך לצורך ניקיון להוציא את הגוף :nixweiss:

דבר נוסף אני מקווה שאתה מבין שכל מה שתעקם במחשב ניחשב לתקול בלי יכולת להחלפה או בקיצור אתה מבטל את האחריות

לכן תבדוק קודם אים יש על החלק אחריות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

amitdanan:

קצת הייתי יסודי מדי כנראה, היה לי שם כל כך הרבה אבק, זה אפילו לא אבק זה חול עצבני, הרגשתי צורך לנקות בצורה יסודית!

אני מבין שעיקום חלק מבטל אחריות, אני כמובן אבדוק לפני אם עדיין יש לי אחריות, למרות שאני בספק.

שוב תודה רבה על העזרה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

עדכון:

שיטת עיקום הרגליים לא עבדה (ניסיתי כמה פעמים טובות), ואז ניסיתי משהו פשוט, הפעלתי את המחשב בלי גוף קירור (לזמן מאוד קצר כמובן) רק כדי לראות שהמעבד אכן יושב כמו שצריך בתושבת, והמחשב פעל (בדקתי כמה פעמים רק כדי להיות בטוח שהמגע אכן תקין), ברגע שאני שם את ה - TRUE ומפעיל לחץ המחשב לא עובד, אני חושב שפשוט המשטח מגע של ה - TRUE לא מאוזן והוא פשוט גורם למעבד לאבד מגע באזור מסויים, שוב ברגע שאני שם את הקירור של הכל תקין.

בקיצור אני ויתרתי על ה - TRUE הוא שירת אותי נאמנה במשך 3 שנים פלוס, אני מאמין ששיוף של המשטח מגע שלו עם המעבד יעשה את העבודה, אבל אין לי כח להיכנס לזה (ראיתי כמה מדריכים לזה באינטרנט, נראה לי קצת מייגע).

שוב תודה רבה לכולם!

*. גם עם הקירור של אני מגיע עם ה - E6300 לאוברקלוק של 50% בלי בעיה :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...