DAC +/- מגבר אוזניות. תקציב 500-1000 ש"ח. - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

DAC +/- מגבר אוזניות. תקציב 500-1000 ש"ח.

fungiman

Recommended Posts

כרטיס הקול החיצוני הישן שלי שבק חיים ובכל מקרה הגיע הזמן לשדרג.

המערכת כוללת -

HTPC כמקור (יש גם פטפון ו-CDP, אבל הם מתדרים בלי DAC).

מגבר משולב "vintage" של מרנץ דגם 2235

רמקולים של אומגה - דגם L7

אוזניות - גראדו SR80 (שוקל שדרוג בהמשך).

אני זקוק ל-DAC עם כניסת USB, כניסות נוספות לא חיוניות, האיכות המוזיקלית מעל הכל, לא מחפש גימיקים. DAC עם מגבר אוזניות משולב יהיה מאוד נחמד.

קיימת אפשרות להזמין מ- במידת הצורך או החיסכון.

התקציב מוגבל, אבל אני מוכן להשקיע קצת יותר אם התמורה ראויה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Schiit Asgard (כן, כן) נחשב למגבר מצויין במחיר טוב, אבל יאלץ אותך לחרוג קצת בתקציב. הביקורות משבחות. מאוד.

http://schiit.com/cart/index.php?main_page=product_info&cPath=0&products_id=1

המגבר עולה 250$ + 50$ משלוח לארץ + 16% מע"מ = 1200~ בהנחה שמשלמים רק מע"מ ואין מכס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקציב לחוץ. מעבר לממירים של חברות מחתרתיות כאלו ואחרות, החשודים המיידיים הם, מיד שניה דווקא:

Cambridge Audio DacMagic, Musical Fidelity V-DAC. חדש יש את ה-USB BOX של פרוג'קט. אני מציע לך להיכנס לכל אחד מהמוצרים המסוקרים כאן ולבדוק מה נכנס לתקציב - אל תיבהל מהמחירים, יש שם מוצרים מכמה מאות שקלים (אני מקווה) ועד עשרות אלפים: http://www.hifimusic.co.il/articles.php?filter=403

לפי איך שזה נראה, רק ה-V-DAC הוא הריאלי ביותר, אם תתאמץ קצת בתקציב. אחרת, רק יד שניה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי בעיה עם יד שניה, אבל אני דורש תמורה לכסף. שמות מותג לא עושים לי את זה וגם לא פיצ'רים מיותרים.

הפרוג'קט נראה מעניין - עם ביקורות טובות (מעניין בתנאי שימכרו לי אותו במחיר סביר - 700 ש"ח). ה-V-DAC יקר מדי ואני לא בטוח שהוא יהיה טוב משמעותית.

headfonia ממליצים בתחום המחירים שלח על היולונג U100, חברה סינית שכנראה קנתה לעצמה שם בקרב יודעי ח"ן. המוצר נראה מעניין, כולל מגבר יותר מסביר על פי הביקורות, האם הוא בכלל נופל משמעותית מהפרוג'קט או ה-V-DAC ודומיהם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה אתה מניח שהוא נחות פתאום?

תראה, גם עם מפרט טכני מלא להשוואה זה בלתי אפשרי לקבוע מה עדיף, רשמים וסקירות זה הדבר היחידי שאפשר להסתמך עליו. עברתי על הסקירה של הU100 וכתוב שיש לו שם גיין די גבוה ושהוא נשמע מעט בהיר אבל עדיין בתחום הנייטראלי. בתגובות מישהו אמר שהוא היה גרוע מאוד עם האודיו טכניקה A2000x, שידועות כאוזניות בהירות למדי, ושהוא כבר העדיף את הכרטיס המובנה. מצד שני, הסקירה לא התמקדה בצפקוד כממיר נפרד אלא כמכשיר משולב, יכול להיות שעניין הביהרות נובע דווקא מרכיב ההגברה.

נסה להסיק מזה את המסקנות שנראות לך...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרושם שנוצר אצלי מקריאת הסקירות השונות הוא שה-U100 קצת "צובע" את הסאונד, על מנת לתת תחושה של יותר איכות.

אני לא יודע אם זה רק בקדם-המגבר או כבר ב-DAC, אבל אני לא אקח סיכון.

אם נוותר על מגבר האוזניות ---

ממה שקראתי על ה- BOX הוא נותן תוצאת טובות, מאוד ניטרלי, ככל הנראה לא שונה באופן מורגש ממוצרים יקרים יותר כגון ה-DAC-MAGIC. השאלה היא כמובן המחיר, שייכנס לי קצת כסף לחשבון הבנק אני אתחיל טלפונים למשווקים השונים ונשמע הצעות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מכיר מכשירים שאינם צובעים בתקציבים כאלה...? אנא ספר.

מן הסתם גם המע' שלך כרגע לא בדיו רפרנס לנייטרליות, עם כל הכבוד לL7 והמרנטז. אני יכול נחש שהיא נוטה דווקא לכיוון החמים "וינטג'י"... כך שקצת בהירות יכולה להיות דווקא רעיון טוב.

כמובן הדרך הכי טובה זה לבחור ציוד לפי האזנה, לא צריך להיות עניין מסובך באיזור המרכז.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מכיר מכשירים שאינם צובעים בתקציבים כאלה...? אנא ספר.

למה DAC צריך לעלות אלפי ש"ח בשביל להיות ניטראלי? מה יש בתוכו שמצדיק את המחיר הזה? מה ההשקעה העצומה בתכנון? מביקורות שאני קורה, אני חש שחלק גדול מההבדלים נמצא בראש של הבוחן ונגזר מתג המחיר של המוצר. במיוחד שמדובר בז'ורנל HIFI.

לכן אני מחפש חוו"ד בלתי תלויות (אני מקווה) מחברי הפורום.

קראתי גם על האודינסט HUD-MX1 שמכיל DAC טוב למדי - מישהו מכיר?

מן הסתם גם המע' שלך כרגע לא בדיו רפרנס לנייטרליות, עם כל הכבוד לL7 והמרנטז. אני יכול נחש שהיא נוטה דווקא לכיוון החמים "וינטג'י"... כך שקצת בהירות יכולה להיות דווקא רעיון טוב.

זאת המערכת שלי ואין תקציב לשנות אותה. בגלל זה אני גם רוצה DAC שלא יכניס עוד "צבע" למוזיקה. בגלל זה גם אני מאמין שהבדלים ברמה של נויאנסים "יבלעו" בתוך הרעש/עיוות המובנים של המגבר.

ד"א, אני לא יודע מה זה "חמים" בסאונד, המערכת שלי נוטה להיות עם באסים מעט לא מרוסנים (משתפר מאוד עם הורדת קליק אחד ב-BASS ברסיבר) ומיד-גבוה מעט עמום. לא יודע אם זה נקרא "חמים".

כמובן הדרך הכי טובה זה לבחור ציוד לפי האזנה, לא צריך להיות עניין מסובך באיזור המרכז.

ולגרור איתי גם מגבר ורמקולים במשקל כולל של 30 ק"ג? הרי אין שום ערך לבצע את הבחינה עם מגבר ורמקולים ששונים לחלוטין מאלו שיש לי! כל עניין המבחנים הוא טוב ויפה על הנייר (וגם שם הוא בעייתי, אתה בוחן בסביבה זרה, עם בעל-בית שהוא גם בעל אינטרס, בעיה) ועוד לא דיברתי על הזמן הפנוי שאין לי ועלות הדלק. ברכיב בתקציב של מאות ש"ח אני יאלץ ללכת על פי ניסיונם של אחרים.

שורה תחתונה ---

אחרי שיכנס לי כסף אני אלך על אחד מאלו, בהתאם לזמינות ולמחיר שיציעו לי, אלא אם למישהו יש הצעה טובה אחרת או התנגדות נחרצת ומנומקת למי מהמוצרים האלו --

Audinst HUD-MX1 חדש (180 דולר באיביי כולל משלוחה - המוצר כולל מגבר אוזניות)

PRO-JECT BOX חדש (800 ש"ח בישראל, נראה אם אפשר להוריד).

HRT STREAMER II חדש (160 דולר באיביי כולל משלוחה)

V-DAC יד שניה, בעדיפות נמוכה יותר, בהתאם לזמינות ולמצב המוצר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ד"א, אני לא יודע מה זה "חמים" בסאונד, המערכת שלי נוטה להיות עם באסים מעט לא מרוסנים (משתפר מאוד עם הורדת קליק אחד ב-BASS ברסיבר) ומיד-גבוה מעט עמום. לא יודע אם זה נקרא "חמים".

החלפת קבלים , אבל ממש כולם . תפתור לך את כל העמימות וחוסר הדיוק הן בגבוהים והן בנמוכים , ויוסיף לא מעט כח למגבר .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החלפת קבלים , אבל ממש כולם . תפתור לך את כל העמימות וחוסר הדיוק הן בגבוהים והן בנמוכים , ויוסיף לא מעט כח למגבר .

כוח לא חסר. טיח נופל מהקירות לפני שאני מגיע לשעה 12 בכפתור הווליום.

לגבי בעיית הדיוק - לאור זאת שאני קצר בזמן פנוי והידע שלי בהלחמה מוגבל, אני לא יודע אם זה שווה את המאמץ ואת הסיכון. אולי אני אנסה להחליף את הקבלים הראשיים (בספק הכוח) - פעולה פשוטה יחסית. אבל רק שיהיה לי תקציב למגבר חלופי אם הנוכחי ילך לעולמו עקב הניתוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עשיתי את זה ל PIONEER SX 780 SANSUI 7070 MARANTZ 2250B

וזה הבדל של שמיים וארץ לטובה .

ולאחר לא מעט התנסות עם מגברים ישנים , מבחינתי זה בגדר חובה .

בסך הכל זה לא מסובך , אבל יש בזה קצת סיכון למי שלא מנוסה , שיעשה איזה קצר או ינתק איזה רכיב או חוט ולא ישים לב לזה .

אז תוכל לצמצם את עצמך , להחליף רק במעגל הפריאמפ TONE CONTROL ומעגל הלאודנס

(גם אם לא משתמשים בלאודנס , הסיגנל חייב לעבור במעגל הזה ) וכמובן במעגלי הפוואר .

בשביל האפקט המלא של קבלים חדשים אתה חייב להחליף בכל המעגלים האלה ולא לצמצם יותר מזה .

משתלם זה בטוח , אבל יש בזה סכון , החלטה שלך . שיהיה בהצלחה בכל מקרה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...