בעייה חמורה ב boot - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעייה חמורה ב boot

tisan4us

Recommended Posts

חברה אני חייב לעשות מסיבה ואם אני לא פותר את זה אין מסיבה

אז ככה:

כשאני מדליק את המחשב והוא עדיין ב ms-dos

הוא רושם לי: please insert sysyem boot disk and prees enter

אני לוחץ על enter ואין כלום !

ניסיתי לשנות משו ב boot ועדיין אותה תגובה

וזה פועל כאשר אני מנתק תארד דיסק המחשמל בלבד!, ולוחץ אנטר

קניתי ספק חדש, ולא עזר

בקשה אם זה לא עובד אני לא יוכל לעשות מסיבה :(

תודה חברה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההודעה הזו מופיעה כאשר הBIOS לא מאתר .

ישנן מספר סיבות, הנפוצה שבהן - יש דיסק בכונן (floppy) ואין עליו .

סיבה אחרת - אין בדיסק הקשיח.

עוד אפשרות - הדיסק הקשיח לא מחובר נכון/תקול.

תסביר יותר טוב למה התכוונת כשרשמת:

ניסיתי לשנות משו ב boot ועדיין אותה תגובה

וזה פועל כאשר אני מנתק תארד דיסק המחשמל בלבד!, ולוחץ אנטר

העסק כן פועל כשאתה מנתק את הדיסק הקשיח מהחשמל?

מה בדיוק שינית ב Boot? שינית משהו ב BIOS?

יש עוד דיסקים קשיחים במערכת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשאני מפעיל תמחשב

אקיצר מקיע לקטע של please insert sysyem boot disk and prees enter

אני מכניס מוציא תחשמל של ההארד דיסק ואחרי זה מחבר שוב וזה עובד..

אין דיסק, יש , ויש עוד כונן קשיח

אז..מה לעשות?...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי מה שאתה אומר, יש כאן בעיה במתח של הדיסק הקשיח עצמו - אתה כל פעם מנתק ומחבר את המתח לדיסק הקשיח עד שהוא עובד.

בן כמה ה HD הזה?

בHDs יותר ישנים (ממש ישנים), לוקח לHD יותר זמן ל"התחמם" ואז צריך להגדיר לו בBIOS זמן המתנה לHD. אולי זאת הבעיה אצלך, אבל לא סביר במיוחד.

תבדוק האם בכלל הBIOS מזהה את הHD - אם ה לא רואה אותו (ברוב המחשבים במסך הראשוני של ההדלקה - ה POST, מזוהים הדיסקים באופן אוטומטי ואח"כ גם מופיעה טבלה שמפרטת נתונים על המחשב ובה רשום גם ה HD שמותקן) יש בעיה בחיבור של HD ללוח.

אם אתה יודע להיכנס לBIOS ולבצע זיהוי אוטומטי של הדיסק - נסה אותו ותראה אם הBIOS בכלל מזהה את הדיסק הבעייתי.

אפשרות אחרת - כאשר דיסק קשיח מחובר למתח במחשב, הוא מסתובב ואפשר להרגיש שהוא רוטט. אם מרגישים שהמנוע של הדיסק נדלק ונכבה או לא נדלק בכלל - יש בד"כ בעיה חשמלית או מנוע דפוק בדיסק.

בכל מקרה, הבעיה היא באחד מרכיבים הבאים:

1. ספק כוח - מתאם המתח שלו לא תקין/לא מספק מתח מתאים - לא הגיוני, כיוון שכבר החלפת ספק.

2. בעיה בדיסק הקשיח עצמו. ממולץ לבדוק את הדיסק הקשיח במחשב אחר - אם הוא עושה גם שם בעיות. אם כן, יש להחליפו ואם יש אחריות - לממש אותה.

3. בעיה בכבל ה IDE - הכבל המקשר בין הלוח לדיסק.מדובר בכבל של 40 פינים (עם 40 חוטים), ובדיסקים החדשים - יש לו 80 חוטים (ו40 פינים - לכל פין יש 2 חוטים). אם יש כבל אחר - נסה אותו. בדיסקים החדשים חייבים כבל מסוג ATA100 (יש -ים שלא יסכימו לחבר דיסק חדש עם כבל של 40 חוטים).

4. בעיה בכונן ה FLOPPY. למרות שאין דיסקט - הוא משום מה מדווח לBIOS שיש ולא מוצא עליו מערכת הפעלה. נסה להפעיל את המחשב כאשר כונן הדיסקטים מנותק/מוגדר ככבוי ב .

5. בעיה בלוח-אם/BIOS - משום מה הלוח/BIOS לא אוהבים את הדיסק ולא רוצים לעבוד איתו. נסה לחבר דיסק אחר למחשב ולראות אם גם איתו יש בעיות.

יותר פרטים על הלוח/מעבד/דיסק קשיח אולי יעזרו.

מקווה שבעיה שלך תיפתר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...