עזרה במספרים מרוכבים - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה במספרים מרוכבים

Jules Winnfield

Recommended Posts

שלום.

בקישור הנ"ל ישנו פתרון לתרגיל בו אני לא מבין את המעבר בסעיף א' תחת הכותרת "נפעיל את הכלל של הערך מוחלט"

איך המעבר הזה בדיוק התבצע? כי אם אני מציב את הנ"ל בנוסחה המוצגת אני לא מגיע למה שרשום בסעיף:

merukavim.jpg

האתר בו מוצג התרגיל המקורי:

http://www.melumad.co.il/%D7%9E%D7%A1%D7%A4%D7%A8%D7%99%D7%9D-%D7%9E%D7%A8%D7%95%D7%9B%D7%91%D7%99%D7%9D-%D7%AA%D7%A8%D7%92%D7%99%D7%9C%D7%99%D7%9D-1-2/

תודה ובוקר טוב!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ערך מוחלט של מספר מרוכב הוא שורש סכום ריבועי החלקים הממשי והמדומה, בדיוק כפי שרשום בחלק האפור.

כל מה שנעשה בשלב הזה הוא לפתוח את הערך המוחלט, ולפתוח סוגריים של החלק השני.

אולי לא הבנתי מה בדיוק לא הבנת...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קצת הסבר...

ערך מוחלט הוא הערך החיובי של הביטוי (או יותר נכון המרחק מהראשית). כשמעלים משהו בריבוע ואז מוציאים לו שורש, כביכול עשית פעולה והיפוכה, אבל, העלאה בריבוע נותנת ביטוי חיובי. לכן הוצאת שורש ממנו תתן ביטוי חיובי. או יותר נכון, המרחק מהראשית במישור גאוס (i בריבוע הוא שלילי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ערך מוחלט של מספר מרוכב הוא שורש סכום ריבועי החלקים הממשי והמדומה, בדיוק כפי שרשום בחלק האפור.

כל מה שנעשה בשלב הזה הוא לפתוח את הערך המוחלט, ולפתוח סוגריים של החלק השני.

אולי לא הבנתי מה בדיוק לא הבנת...

מה שהדגשתי זה מה שלא הבנתי...אני לא מצליח להגיע לאותה תוצאה לאחר פתיחת הסוגריים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באמת שנשגב מבינתי מה לא הבנת כאן. כל מה שנעשה הוא לרשום את הערך המוחלט בתור שורש סכום ריבועי הרכיבים, ואת הביטוי בסוגריים לרשום בצורה מופרדת. אתה לא מצליח לפתוח סוגריים שכל מה שנעשה בהם הוא כפל ב-2? אם לא הבנת, אין קשר בין הסוגריים לשורש - מדובר בביטויים נפרדים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...