הקמת שרת וירטואלי - טכנולוגיית מידע - IT - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הקמת שרת וירטואלי

dtssupport

Recommended Posts

מעוניינים בחברה לקנות שרת אחד גדול וחזק ועליו להקים 6-8 שרתים וירטואליים.

אני יודע שזה כללי וגדול אבל, יש המלצות לסוג השרת (IBM, וכו') ?

קיבלתי מספר הצעות מחיר, יש כאילו שהציעו 8 כפול 8 ומישהו אחר 16 כפול - מה עדיף ?

יש יתרונות בולטים במיוחד על איחסון הדיסקים בשרת עצמו לעומת חיצוני (לא בקטע של עלות) ?

וכל מידע אחר יתקבל בשמחה.

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על גבי איזו אתה מתכוון לבסס את המערכת?

מה אופי האפליקציות שרצות בשרת?

זה יהיה מאוד כללי להמליץ על משהו בלי לדעת את *הצורך* של הלקוח בפועל.

בנוסף, האם אתה מחפש פתרון עם דגש על שרידות גבוהה(HA) ?

יש יתרונות לאחסון הדיסקים בשרת עצמו, העלויות בראש ובראשונה, ובהתאם לסוג ה STORAGE החיצוני שאתה לוקח כנקודת השוואה תוכל לבדוק האם ה I/O הוא יתרון עבורך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מערכת ההפעלה היא של , שרת 2008.

למיטב ידיעתי המטרה היא להעביר לשם את כל השרתים הקיימים, נכון לעכשיו זה 4 שרתי IIS ו-2 שרתי SQL.

יש מצב שמאוחר יותר יעבור גם לשם exchange.

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב מאוד לא מומלץ לערבב exchange עם מכונות וירטואליות, אתה תסבול מביצועים נוראיים.

אם מותר לי לשאול למה?

אם תקצה לו הרבה זכרון ותיתן לו תיעדוף גבוה יותר ב CPU ותקצה לו פורט משלו בכרטיס , למה שתיהיה לך בעיה עם ביצועים?

ואם אתה חושב שכן יכולה להיות בעיות עם ביצועים אז תמיד אפשר לשים מכונות שהם לא עושות הרבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

DISK I/O

להיקף קטן, יעבוד לך בסדר.

במידה ואתה מדבר על ארגון עם קצת יותר מעשרה אנשים , שהעבודה שלהם זה המייל , אין מה לעשות חוץ מלתת להם שרת ברזל לדואר.

כמובן יש את האפשרויות של לבטל את הלוגים, ולהגביל את התיבות לגודל מינורי, לייצא את הארכיון ולהוציא אותו מהפרודקשן לגיבוי.. , אבל זו לא הדרך לטעמי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

DISK I/O

להיקף קטן, יעבוד לך בסדר.

במידה ואתה מדבר על ארגון עם קצת יותר מעשרה אנשים , שהעבודה שלהם זה המייל , אין מה לעשות חוץ מלתת להם שרת ברזל לדואר.

כמובן יש את האפשרויות של לבטל את הלוגים, ולהגביל את התיבות לגודל מינורי, לייצא את הארכיון ולהוציא אותו מהפרודקשן לגיבוי.. , אבל זו לא הדרך לטעמי.

יש לנו מספר חברות שיש להם EXCHANGE בענן , ואנחנו נותנים אקסצ'יינג' באמצעות , אין עם זה בעיה , אולי החסרון היחידי זה שאתה עורך מאפיינים ואובייקטים בEXCHANGE זה לוקח טיפה יותר זמן אבל בכללי הEXCHANGE עובד חלק בענן .

ואני מדבר על מאות של תיבות שנמצאות בענן שלנו ובענן של חברות שאנחנו עובדים איתן .

אגב איזה תקציב אתה שם בשביל שרת ולאיזה מטרה אתה צריך וננסה לעזור לך להתאים איזשהו שרת .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה של אקסציינג' עם וירטואלי נפטרה ככל הנראה ב2010, מהסיבה הפשוטה שהתקלה אכן הייתה בעיית IO. לדוגמא

ההבדל בכמות הIO בין 2010 ל2003 הוא 90%. כלומר 2010 משתמש בכעשירית מהIO של 2003.

הדבר גם מאפשר לדוגמא לעבוד עם מערכות מבוססות SATA ולא SCSI או FC.

בכל מקרה עדיין לא הייתי ממליץ על מכונה וירטואלית לאקסציינג'.

בכל הנוגע לענן, סביר להניח שרק כונן מערכת ההפעלה הוא וירטואלי. למעשה לאחסון אקסציינג' חיבור LUN לאיזו שהיא מכונת חכמה (NETAPP TS EMC וכו') שמגבירה ביצועים באופן דראסטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...