3 סטיקים של זיכרונות על לוח עם דואל צ'אנל - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

3 סטיקים של זיכרונות על לוח עם דואל צ'אנל

TheHungryOne

Recommended Posts

כן, אבל אם זקוקים לנפח גדול ממה שניתן להשיג בעזרת שני מודולים של זכרונות, אך לא צריך נפח שניתן להשיג באמצעות 4 מודולים של (או שרוצים להשאיר חריץ אחד פנוי לעתיד) מומלץ להעדיף נפח על-פני עבודה בערוץ בודד או כפול שכאמור לא נותן שום הבדל ביצועים מורגש.

באופן כללי, תמיד עדיף לדאוג לנפח מספיק על-פני תדר, תזמונים או עבודה בערוץ כפול/בודד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממממ. אז בהסתייגות מכך שאני כרגע לא בטוח ב-100% ואני אוודא את זה יותר מאוחר. עד כמה שאני יודע Flex Mode הוא מצב קצת אחר.

למספר המודולים אין ממש משמעות, אלא ההתייחסות היא למצב שבו כמות הזכרון בשני הערוצים שונה.

נניח שבערוץ A מותקנים 2GB של (מודול בודד של 2GB או 2 של 1GB) ואילו בערוץ B מותקנים 4GB (מודול בודד של 4GB או 2 של 2GB).

מה שקורה הוא ש-2GB יעבדו בתצורת ערוץ כפול (ה-2GB מערוץ A בנוסף ל-2GB הראשונים מערוץ B) ואילו 2GB הנותרים בערוץ B יעבדו בתצורת ערוץ בודד.

כך שאין קשר ישיר למספר המודולים, אלא למצב בו שני הערוצים לא מאוכלסים בנפח זהה. במצב כזה בקר הזכרון יעבוד בתצורת ערוץ כפול מול נפח הזכרון הגדול ביותר שקיים בשני הערוצים (כלומר תצורת הערוץ הכפול מוגבלת על-ידי הערוץ שבו מותקן נפח הזכרון הקטן יותר מבין השניים), והגישה אל נפח הזכרון שנותר תהיה בתצורת ערוץ בודד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ממש הבנתי את הנושא.

בוא ניקח סתם לדוגמה את הלוח הזה:

RWEB_83290000009187.jpg

למי שחייב לדעת זה P8H67-M PRO

לפי מה שאני מבין ממך, למשל, הכחולים הם ערוץ A והשחורים הם ערוץ B.

אם אני אקח סטיק של 2GB וסטיק של 4GB ואשים את שניהם נאמר על הכחולים, אז יהיה לי סה"כ 6GB כש- 4GB מתוכם יעבוד בדואל צ'אנל ו-2GB נוספים יעבדו בסינגל צ'אנל?

מה קורה אם אני לוקח שני סטיקים של 4GB ושם אחד על הכחול ואחד על השחור?

מה קורה אם אני לוקח שלושה סטיקים של 4GB, שניים שם על כחול ואחד על שחור?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי מה שאני מבין ממך, למשל, הכחולים הם ערוץ A והשחורים הם ערוץ B.

אם אני אקח סטיק של 2GB וסטיק של 4GB ואשים את שניהם נאמר על הכחולים, אז יהיה לי סה"כ 6GB כש- 4GB מתוכם יעבוד בדואל צ'אנל ו-2GB נוספים יעבדו בסינגל צ'אנל?

לא, אתה זקוק ל 3 סטיקים, 2 של 2GB ו1 של 4GB ואז הזוג יעבוד בדואל והבודד בסינגל

כל זה נכון לצ'יפסטים קודמים, האם זה תופס גם בחדשים? לא יודע

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה לוקח שלושה מודולים של 4GB יהיה לך 8GB בערוץ אחד ו-4GB בערוץ השני.

במקרה כזה המערכת תעבוד או בערוץ בודד או ב-Flex Mode כאשר 4GB יעבדו בערוץ כפול ועוד 4GB בערוץ בודד.

אבל כל זה יותר תיאורטי מאשר מעשי. בפועל אתה לדעתי לא צריך להתחשב בזה בכלל. תדאג להקטין את נפח הזכרון שלו אתה זקוק, זה הכי חשוב. ערוץ כפול או ערוץ בודד זה כבר זניח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצטער אם אני משגע אתכם. זה בשביל חבר שצריך כמות גדולה של לעבודות פיתוח שונות שדורשות הרבה ורינדורים כבדים.

אם אני לוקח שני מודולים של 4GB ושניים של 2GB (כדי לקבל 12GB), ומחבר אותם בהתאם (למשל שני הכחולים 4GB כ"א ושני השחורים 2GB כ"א), זה יעבוד בדואל צ'אנל של 6GBx2?

ושוב תודה לכל המגיבים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב, תתעלם בכלל מכל הנושא של ערוץ כפול או בודד, בפועל גם ביישומים שעוד איכשהו כן מושפעים מזה, ההבדל זניח.

כשאתה מחבר מודולים שלא זהים בנפחם, תשתדל להתקין בכל ערוץ של נפח זהה. בתיאור שלך זה אפשרי

בכל ערוץ צריך להיות מודול של 4GB ושל 2GB כדי שתקבל עבודה מלאה בערוץ כפול (אלא אם כן לבקר הזכרון או ללוח מגבלה אחרת שלא תאפשר זאת).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...