מחשב נדלק אבל לא מעביר אות למסך; - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב נדלק אבל לא מעביר אות למסך;

yogev_23

Recommended Posts

הי

יש לי מחשב יחסית ישן (בן 8 בערך) שניתן ע"י מכר משפחה, לדבריו המחשב עובד.

במחשב כרטיס מסך מובנה בלבד, יציאת VGA. במסך שיש לי כרגע יש רק יציאת DVI לכן קניתי מתאם DVI TO VGA.

חיברתי והדלקתי את המחשב, שומעים שהמחשב נדלק (הCD עובד למשל כשלוחצים על הכפתור) - אבל לא מתקבל שום אות למסך. המסך פשוט שחור מת (הוא תקין 100%, אני כותב ממנו שורות אלה דרך מחשב אחר).

יש לי חשד אחד:

המתאם DVI TO VGA שיש לי הוא נקבה-זכר, כלומר תצורת החיבור היא: המתאם מחובר ישירות למסך, ואליו מתחבר כבל VGA שמתחבר למחשב.

אולי הייתי צריך לקנות מתאם זכר-נקבה (כלומר הפוך), ולחבר את המתאם לכרטיס מסך (לא למסך עצמו) ולהשתמש בכבל DVI בחיבור למסך?

לכאורה שתי האופציות נראות אותו הדבר כי שתיהן ישימות מבחינה פיזית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם באפשרותך לבדוק על מסך VGA רגיל?

האם אתה בטוח שהמחשב עבד אצל המכר?(יכול להיות שעברו מס' שנים מאז שהוא בדק אותו...)

עוד משו שיכול להיות זה שהמחשב אולי נדלק אבל לא באמת עולה(הcd צריך רק מתח בשביל להפתח), צריך לשמוע שההארד דיסק מפרפר קצת(והנורה שלו מהבהבת) ולאחר כמה דקות(תלוי במחשב) מפסיקה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאחר קריאה בגוגל מסתבר שהייתי צריך לקנות מתאם VGA TO DVI זכר-נקבה ולא נקבה-זכר.

כשהמסך DVI וכרטיס המסך VGA : צריך מתאם VGA TO DVI זכר-נקבה שמתחבר לכרטיס מסך, ואליו מחבריו כבל DVI רגיל שמתחבר למסך.

בכל מקרה המתאם תמיד צריך להתחבר לכרטיס מסך ולא למסך עצמו (לא שברור לי למה, הרי האות DVI בכל מקרה "מסורס" לVGA אז מה זה משנה מאיזה כיוון).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...