קריאה לעיתונות: לפרסם ממוצע שנות מאסר בישראל לעומת העולם - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קריאה לעיתונות: לפרסם ממוצע שנות מאסר בישראל לעומת העולם

lutsker

Recommended Posts

הצעה: לפרסם תחקיר המשווה את ממוצע שנות המאסר שנגזרו על עבריינים מורשעים לפי סוגי

העבירות(רצח, שוחד,אונס, תאונות דרכים וכו..)בין מדינות המערב וישראל בעשור האחרון.

מי מכם לא הרים גבה למשמע גזרי הדין המגוחכים שניתנים לעבריינים בישראל במהלך השנים

האחרונות?

לאזרח במדינה כמו ישראל, למרות היותה מדינה דמוקרטית, אין באמת כלים אמיתיים להשפיע על

הרשות השופטת ועל כן הוא עומד חסר אונים אל מול מערכת המשפט שמקלה על עבריינים בעוד שאי

שביעות הרצון של האזרחים הולכת וגדלה.

אם הרעיון מדבר אליכם אני מזמין אותכם ללחוץ לייק בעמוד הפייסבוק ובכך לצרף את קולכם,

בתקווה שמישהו מהעיתונות ישים לב וירים את הכפפה לפרסם תחקיר כזה.

http://www.facebook.com/pages/קריאה-לעיתונות-לפרסם-ממוצע-שנות-מאסר-בישראל-לעומת-העולם/191742650880502

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל זה בא מהדברים הקטנים.

בתי ספר. למורים אין זכות לגעת בתלמידים. ואנחנו מגיעים לכך שתלמידים מקללים, ומרביצים למורים.

צבא. על דברים חמורים יוצאים על תנאי או קנס. חייל מקלל את המפקד שלו, מסרב פקודה, ומקבל על זה 50 שקל קנס.

אם במדינה שלנו לא מטפלים בדברים הקטנים, הבעיות האלה מתגלגלות עד שהופכות לרצח, אונס, פגע וברח וכו.

ואני רוצה להזכיר את המשפט הישראלי הידוע "יהיה בסדר". מכירים אותו? איך לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יחד עם זה צריך לפרסם את אחוזי השיקום של האסירים

כליאת עבריינים היא לא רק למטרת הרחקה מהסביבה אלא גם בכדי לשקמם.

אם למשל עבריינים בכלא הישראלי יושבים את מספר השנים המועט ביותר אך בעלי אחוז גבוה של שיקום אז השיטה עובדת (אני לא מאמין שזה המצב)

אין טעם בעונשים ארוכים אם העבריינים לא חוזרים למוטב וחוזרים לכלא (אני לא אומר שזה לא קורה גם ככה)

יש מצב שגם ההפך הוא הנכון ושיגלו כי אחוזי השיקום הם גם מהנמוכים בארץ דבר שיגביר את הלחץ על שינוי השיטה הקיימת.

בכל מקרה, זה פקטור של 2 המשתנים הללו ולא רק של מספר השנים שכל עבריין יושב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואל תשכח להשוות את החוקים והעונשים הקבועים בכל מדינה (שים לב, בארה"ב למשל לעברות לא פדרליות יש לכל מדינה את החוקים שלה), כמה אחוז מפסקי הדין הן הכרעות של השופט וכמה זה עסקאות טיעון וכו'.

הסיפור הזה הרבה יותר מורכב מ"אצלנו על הריגה בממוצע מקבלים 12 שנים ובארה"ב 20 שנים ולכן המערכת שלנו דפוקה".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כולם גיבורים עד שזה נופל עליכם!!! יום רע אחד

ואתה עושה תאונה והורג מישהו בלי כוונה ??

או שאתה והשכנים רבים ודקרת אותו מעצבים ??

נראה איזו חקיקה אז אתם תרצו :pissed:

גם מובארק היה חותם הרבה על גזרי דין מוות עכשיו אם הייתם שואלים אותו

הוא היה בכלל פציפסט ונגד עונש המוות .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז זהו, שבשיל מאסר עולם צריך הרשעה ברצח ובשביל הרשעה ברצח צריך להוכיח כוונה תחילה, וזה לא כל כך פשוט כמו שאתה חושב. זה לא בתי השפט קבעו, זה הכנסת קבעה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...