המחשב נתקע לעתים קרובות כשמורכב במחשב כרטיס קול כלשהו. - עמוד 2 - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המחשב נתקע לעתים קרובות כשמורכב במחשב כרטיס קול כלשהו.

1

Recommended Posts

אני חושב שאפשר לשלול את בעיית הדרייברים, כי גם כשהכרטיס קול SB Live! VALUE היה מותקן עם הדרייברים שלו, המחשב נתקע,

ועכשיו עם הכרטיס 5.1 עם אחרים לגמריי הוא נתקע.

מה שמוזר הוא שכשאני משתמש במחשב רק בשביל ואינטרנט הוא עובד מצויין חוץ מתקיעה שיכולה לבוא אחרי יממה של עבודה.

זאת אומרת שאני שומע מצויין ואין בעיה בסאונד, עד שאני נכנס למשחק, או עושה את הבדיקה לזכרונות בסנדרה 2003 והמחשב נתקע.

דרך אגב איזה IRQ לנסות להקצות לכרטיס קול? יש שם מספרים אז איזה לבחור? או שזה לא הולך ככה...?

עדכון: הקצתי לPCI שבו נמצא הכרטיס קול IRQ 5 ועדיין יש את אותה בעיה מעצבנת ומרגיזה :-(.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדכון נוסף,

עכשיו התכוננתי לראות סרט דרך הTV OUT וברגע שהפעלתי את הסרט המחשב נתקע, כמו במשחקים ובבדיקת הזכרונות בסנדרה,

אבל שמתי לב לתכונה אחת של שבא המחשב נתקע, קודם כל העכבר מפסיק לתפקד ובאותו זמן המנורה הכתומה במארז (של הארד דיסק) נשארת כתומה ברצף, ואז אחרי 20 שניות המחשב מפסיק להגיב לגמריי, אך כשאני צופה בסרט רגיל על מסך המחשב הוא עובד מצויין ולא נתקע.

מצטער על ההודעות המרובות, אני פשוט מנסה להביא לכם כל מידע שיש לי כדי שתוכלו לעזור לי לפתור את הבעיה כי אני ממש

מבואס, ואני כבר לא יודע אם נדפק לי הלוח אם או שאפשר לסדר את הבעיה הזאת.

*עריכה* תיקון: אחרי 20 דקות צפיה בסרט במחשב הוא נתקע, בדיוק כמו כל הפעמים האחרות. אז הדבר היחיד שאני יכול לעשות עם

המחשב שכמורכב בו כרטיס קול זה גלישה באינטרנט בלבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שזה נראה עכשיו (ואחרי שקראתי גם את הת'רד הקודם) נראה לי שפשוט נדפק לך

הלוח... :-\

יש מצבים שהמחשב עובד טוב באפליקציות מסויימות שלא דורשות הרבה כוח אבל

כשדורשים מהמחשב קצת יותר הוא נתקע, בהחלט יכול להיות (ולדעתי עכשיו אפילו סביר)

שהלוח שלך מייצר soft errors תחת עומס בינוני/כבד ונתקע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל כל מה שאתה אומר נכון כאשר הכרטיס קול נמצא במחשב, אבל בלי הכרטיס קול (כשהכרטיס קול און בוארד מופעל) המחשב עובד מצויין

תחת לחץ, משחקים כבדים, תוכנות וכמובן שסרטים בטלויזיה, כלומר כל הפעולות עובדות מצויין ואין בעיות.

הבעיות מתחילות רק כשכרטיס קול מורכב במחשב.

אז איך תסביר את זה שהמחשב שלי (ראה מפרט) הוא מחשב דיי עמוס, עובד מצויין עם כל הדברים ועם כרטיס קול מובנה, ורק כרטיס קול

בחריץ PCI גורם לכל התקלות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. TheOne111, האם בדקת בכלל שכרטיס הקול עובד טוב במחשב אחר?

2. אפשרות קלושה עוד יותר ממה שהצעתי קודם, ואני זורק כאן משהו שאני לא כל כך בטוח שהרוב יבינו (לא מזלזל באף אחד) - יתכן שהבעיה היא בכלל במעבד.

למה אני חושב שזה מקור הבעיה:

א. הופיע נוזל על המעבד.

ב. השתמשתם בפן (חום) על המעבד.

במעבדים החדשים (מהשנים האחרונות) יש סדרת פקודות שמיועדות לטיפול במולטימדיה (MMX, 3DNOW וכד'). בעבודה רגילה עם המחשב - אין צורך בפקודות האלו. אבל כאשר רוצים להפעיל ישומיי מולטימדיה, בד"כ נעשה שימוש בפקודות האלו (משחקים, תוכנות להצגת וכו'). אם המעבד לא מסוגל לטפל בפקודות האלו (מה שאומר שהמעבד, לפחות בחלקו, תקול) יופיעו בעיות.

ישנן תוכנות לבדיקת יציבות המעבד (כמו PRIME95), אבל אני לא יודע עד כמה הן בודקות את היציבות מבחינת סדרות הפקודות הנ"ל.

TheOne111, תבדוק עם תוכנת SANDRA את ה benchmark של המעבד בתחום המולטימדיה. נסה כאשר כרטיס הקול מותקן וכאשר הוא מחוץ למחשב. תראה אם המחשב נתקע.

אם אפשר - נסה גם מעבד אחר.

לא שכחתי שיש לו גם כ. קול מובנה. הוא טוען שהכרטיס המובנה עובד טוב, בעוד שכרטיס חיצוני עושה בעיות. אולי הכרטיס המובנה עובד אחרת מול המעבד מאשר כרטיס חיצוני, אחרת אין לי איך להסביר את התופעה (כמו שציינתי - האפשרות של בעיית מעבד היא קלושה).

3. בקשר לIRQ - נתתי רשימה של IRQ שאמורים להיות תפוסים. הIRQ הפנויים הם בד"כ 5, 2 או 9 (אותו אחד למעשה), 10, 11, 12 (אם אין PS/2). ניתן גם להשתמש ב3 או 4 כאשר אין שום דבר מחובר ליציאות הCOM במחשב. נסה כל אחת מהאפשרויות ותראה אם יש השפעה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרטיס הקול נבדק רק כדי לוודא שהוא תקין, במחשב אחר, והוא עובד מצויין אין שום בעיות, זאת אומרת הכרטיס תקין.

ההצעה שלך בקשר לכך שהבעיה היא במעבד - פגיעה בחלק הקשור לפקודות המולטימדיה, לא הגיונית כל כך, מכיוון שאם הייתה

פגיעה, אז גם הכרטיס קול און בוארד לא אמור לפעול בצורה תקינה, ודרך אגב עשיתי את כל הבדיקות על המעבד וכולם עברו בהצלחה בלי שום תקיעה וגם אפילו תוצאות דיי טובות למעבד שלי.

דרך אגב ניסיתי לשנות IRQ ל2 מתוך האפשריות שנתת למטה, וכלום לא עזר.

אווף אני לא יודע מה לעשות עם המחשב הזה :-( כרגע קיבלתי את הרמקולים שהזמנתי ADA880 ואני מת להרכיב אותם אבל גם ככה המחשב

יתקע. אתם לא יודעים איזה עינוי זה לראות את הקופסא של הרמקולים עומדת בצד, מבלי להרכיב אותם ולשמוע את איכותם...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר...

מצטער על הקפצת הת'ארד, אבל חברים, אני חייב לדעת מה הולך עם המחשב שלי, או לפחות אם לא תמצאו פתרון לבעיה לאחר קריאה של הת'ארד (3 עמודים סכה"כ) לפחות תנסו לשער מה נדפק כאן, כי אני חייב לדעת מה הבעיה, או איך לטפל בבעיה, כי כרגע הרמקולים

ADA880 שקניתי סתם מחוברים בסטריאו ואני לא מנצל את הסאונד ההקיפי שבשבילו קניתי את הרמקולים ושילמתי 700 שקל.

אז לפחות אני רוצה לדעת אם אני צריך מחשב חדש או לא? כלומר אם נדפק הלוח אז אני כבר אקנה מחשב חדש ואשאיר את המחשב הזה לאחים שלי ולמשפחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנתי שהלוח אם שלך הוא ,ניסית לשלוח אימייל לאסוס מטאיוואן? תשלח דרך ה support שלהם,תצטרך לחכות הרבה זמן אין מה לעשות,אבל מנסיון שלי עם חברות מטאיוואן (אסוס,גיינוורד) הם באמת ינסו לעזור לך.

btw תפרט במייל בפרטי פרטים את סוג הבעיה והדרכים שניסית לפתור אותה,אל תתחשבן,אפילו אם יקח לך שעה לרשום את המייל,אחרת בreply שלהם הם ישאלו אותך שאלות ממש מפגרות ועוד פעם תצטרך לחכות הרבה זמן לתשובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל הקטע הוא שזה לא תמיד היה כך, הכל התחיל בגלל החלפת גוף ואחרי יומיים הופיע נוזל שומני שכנראה גרם לבעיה הזאת.

ודרך אגב תיהיה לי בעיה מאוד גדולה לרשום מכתב באנגלית, כי גם האנגלית שלי לא משהו, וגם המקרה מאוד מסובך.

אם מישהו יוכל לקרוא את הת'ארד ולהכין מכתב אני אשמח מאוד, כמובן רק אם מישהו יודע אנגלית טוב ויש לו זמן פנוי

ורצון לעזור :-)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...