המחשב נתקע לעתים קרובות כשמורכב במחשב כרטיס קול כלשהו. - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המחשב נתקע לעתים קרובות כשמורכב במחשב כרטיס קול כלשהו.

1

Recommended Posts

אני אתחיל מהסוף להתחלה...

כל פעם שאני מכניס כרטיס קול למחשב, בהתחלה זה היה ה SB Live! Value ואח"כ ה SB Live! 5.1 digital המחשב קופא,

ובבדיקה של הזכרונות בסנדרה 2003, המחשב נתקע, העכבר נתקע והמחשב לא מגיב בכלל.

ניסיתי להעביר את הכרטיס קול לסלוט אחר וכלום לא עזר, החלפתי ספק ולא עזר, וגם ניסיתי לבדוק כרטיס כרטיס ולא עזר.

הזכרונות נבדקו ע"י MEMTEST ונמצאו תקינים.

רק כשאני מוציא את הכרטיס קול מהמחשב (בשני הדגמים הנ"ל) אז המחשב עובד תקין, לא נתקע והבדיקה בסנדרה עוברת חלק.

יש לציין שהכרטיס SB Live! Value ישב במחשב הרבה זמן ולא הייתה שום בעיה עם המחשב, עד שיום אחד התגלה נוזל במעבד ובעקבות זאת המחשב לא נדלק אחרי הרבה ניסיונות ואיפוסי ביוס, כי לא ידעתי בתחילה שמדובר בבעיה (נוזל במעבד), ורק אחרי ייבוש המעבד בפן המחשב נדלק בתחילה הכל היה נראה תקין חוץ מכרטיס שנשרף והוחלף, ותקיעת המחשב לעתים קרובות (פעם ביומיים) או בעת בדיקת בסנדרה למרות שהזכרונות תקינים ב100 אחוז.

יש לציין שבלי כרטיס קול במחשב, ושימוש בכרטיס המובנה על הלוח, המחשב עובד מצויין בלי שום בעיות, אבל אני חייב כרטיס קול יותר טוב מהמובנה כי קניתי 5.1.

אתם הסיכוי האחרון שלי כי את כל הניסיונות שיכלתי לעשות עשיתי, ואני כבר בערך 3 חודשים לא מצאתי פתרון, לכן בעיה זאת תהיה אתגר

בשבילכם, ומי שיצליח לעזור אני מאוד אודה לו :-*

נ.ב -> המפרט רשום ב"מפרט מחשב".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנה, עכשיו אפילו באמצע משחק (כשהכרטיס קול מורכב) המחשב קפא לי פתאום על הדקת משחק הראשונה,

זאת אומרת שאני לא יכול להשתמש במחשב חוץ מאינטרנט...

בבקשה אני מתחנן לעזרתכם, כי אני לא רוצה לחזור לכרטיס קול המובנה והדפוק שלי, ובמיוחד לא אחרי שהזמנתי את ה ADA880. :-[

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם עדכנת של הלוח אם (צ'יפסט) או של הכרטיס קול המובנה לאחר הבעייה עם המעבד?

אולי עשית משהו בכדי לגרום לתקיעות (פעמיים ביום) להעלם?

אחרת, לצערי, אני לא מבין איך התקלה במעבד יכולה לגרום לתפקוד הלקוי של כרטיס הקול - הרי המחשב פועל (ללא הכרטיס) ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא עשיתי כלום לפני הבעיה עם המעבד ולא הייתה שום בעיה לפני כן, והכל עבד מצויין.

ואחרי הבעיה עם המעבד גיליתי את הבעיה הזאת, ואז בדקתי וגיליתי שאחד מכרטיסי הזכרון דפוק, ואחרי החלפה הייתה עדיין אותה בעיה,

ואז גיליתי שכאשר הכרטיס קול לא מחובר למחשב אין שום בעיה, אז חשבתי שהבעיה היא בכרטיס קול, אבל היום לאחר 3 חודשים קניתי

כרטיס חדש ה5.1 והוא עדיין עושה את הבעיה של התקיעות.

דרך אגב ב3 חודשים האלו השתמשתי בכרטיס קול און בורד ואת הדרייבר הווינדווס זיהה לבד.

ועוד לפני שגיליתי שכאשר אני מוציא את הכרטיס הבעיה מפסיקה, ניסיתי לפרמט, וזה לא עזר.

בעייה מוזרה מאוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מנחש שניסית את זה כבר אבל בכל זאת תנסה להחליף סלוט PCI שאתה משתמש בו

ואם זה עדיין עושה בעיות תנסה לשים איזהשהוא סוג אחר של כרטיס PCI (כרטיס למשל) ותבדוק אם זה גם עושה בעיות כשאתה משתמש בו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניסיתי להעביר PCI ולא משנה איפה הוא נמצא הוא גורם לבעיה הזאת.

*עריכה* בעיקרון זה לא משנה אם אני אשים שם כרטיס אחר כי זה לא יכול לעזור לי להתקדמות הבעיה,

כי גם כשהוא לא בשימוש והכרטיס קול נמצא בחריץ אחר יש את הבעיה.

תקן אותי אם אני טועה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה קורה כאשר אתה מתקין את כרטיס הקול? האם הדרייבר של כרטיס ה-OB עדיין מופיע במנהל ההתקנים?

אם כן, תעשה לו Disable ומיד אח"כ תתקין שוב את הדרייברים של ה-SBlive.

תבדוק את זה, למרות שהוא לא אמור להופיע מפני שהוא מבוטל בביוס ...

:-\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי זה נשמע כמו בעיה של התנגשות. יכול להיות שמשהו בלוח מקצר (יכול להיות מהנוזל הזה שיצא מהמעבד) או שיש הגדרה ב שגורמת להתנגשות.

יכול להיות גם שדווקא הגדרה בBIOS לקביעת IRQ עבור SLOT PCI מסויים בצורה אוטומטית, היא זו שגורמת להתנגשות (הכרטיס קול מתעקש לשבת בIRQ תפוס). נסה להקצות IRQ לחריצי ה PCI בצורה ידנית ותראה אם זה פותר את הבעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תאמת יש לי כל מיני דברים מוזרים בהתקני הקול, ואין לי מושג אם יש שם את הדרייבר של הכרטיס קול המובנה שהוא AC97, אבל בכל זאת

אני כמעט בטוח שהוא לא שם, אך בכל זאת אני צירפתי להודעה תמונה.

בכל זאת אולי באמת יש התנגשות בביוס? כי הריי עוד לפני שידעתי שהייתה נזילה (שכבה שומנית) ניסיתי לאפס את הביוס, אז אולי

יש הגדרות שלא הגדרתי כמו שצריך? אם כן איך אני בודק את זה?

איך אני מקצה IRQ לחריצי הPCI ואיך אני מגדיר את זה ספציפית לPCI אחד מתוך ה5?

מדובר על לוח האם A7V-E.

נ.ב בתמונה יש לי שם את הכרטיס קול 5.1, כרטיס טלויזיה, וגם את VIVO של הכרטיס מסך.

*עריכה* כאן נמצא היוזר'ס מניואל: http://www.asus.com.tw/support/download/item.aspx?ModelName=A7V-E&Type=Latest

תוקן הקישור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הורדתי את החוברת של הלוח שלך מאתר של .

תסתכל בעמוד 62 - מוסבר שם איך לקבוע IRQ ל SLOT מסויים (בתחילת החוברת יש ציור של הלוח ועליו רשום את המספר של כל חריץ PCI - עמוד 14).

תזכור שקיימים IRQ שמורים:

1 - מקלדת

2 - מקושר ל IRQ9

3 - ל COM2

4 - ל COM1

6 - כונן FLOPPY

8 - Real Time Clock

12 - PS/2

13 - מעבד מתמטי

14 - IDE1

15 - IDE2

בימינו ה WINDOWS אמור לטפל בהגדרות האלו ולמעשה יוצר IRQs וירטואלים (לכרטיס מסך, לUSB ועוד - יש יותר התקנים מ IRQ).

הערה: הסיכוי שמקור הבעיה הוא בהתנגשות IRQ ברמת ה הוא דיי נמוך. בד"כ היית מקבל הודעת שגיאה כבר במסך הראשון לאחר הדלקת המחשב.

בנוסף, נסה לעשות עידכון ל - רק אם אתה מבין מה שאתה עושה ומודע לסיכונים

לדעתי מדובר בבעיה בלוח האם ותצטרך להחליפו (Chipsets מדגם KT133 לא נחשבים לטובים במיוחד...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי תנסה כ.קול 5.1 מחברה אחרת(כבר קרו מקרים של תאימות לקויה בין כרטיס מחברה כלשהי לבין לוח אם כזה או אחר..) או אולי תנסה כ.ול חיצוני (דוגמת האודיג'י וכו'')

בכל מקרה הבעיה הזו לא אמורה להיות, הקטע עם הנוזל על המעבד שלך נראה לי די מוזר...אבל לא נראה לי שזה המקור לבעיה

תנסה להתקין חדשים יותר מהאתר של קריאיטיב( לכ.הקול) ומאתר של יצרן לוח האם שלך

אין שום OC פעיל על המערכת, נכון?

-שי-

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאיזה מספר לשנות את הIRQ של הPCI שבו יושב הכרטיס קול?

ולא נראה לי שזה קשור לאי תאימות עם קריאטיב מכיוון שלפני שהתגלה הנוזל במעבד המחשב עבד עם הכרטיס קול כ-שנתים, ולא הייתה שום בעיה.

אני משתמש בדרייברים הכי מעודכנים.

המחשב לא עבר שום אובר קלוק.

יש עוד רעיונות? :-\

*עריכה* נ.ב: אני לא חושב שכבר משתלם לי לקנות כרטיס קול חיצוני, כי זה עסק לא זול.

הרקע להופעת הנוזל:

זה קרה לאחר שחבר החליף לי את ההיטסינק של המעבד, הוא מרח משחה, בכמות נורמלית ובצורה נכונה כי הוא כבר עשה זאת המון פעמים.

כמה ימים אחרי זה המחשב לא נדלק, ניסיתי לבדוק כרטיס כרטיס, לאפס ביוס, וכלום לא עזר.

רק כשהחבר הוציא את המעבד הוא גילה נוזל בשורה אחת של הפינים במעבד, בצורה סימטרית, ואת זה ייבשנו בעזרת פן.

הנוזל הזה היה שומני כי הוא לא התאדה מהר, ואין לנו מושג מאיפה הוא בא, כי המשחה לא התקרבה בכלל לשם...

אחרי שייבשנו אותו המחשב עלה ואז התגלתה הבעיה, ואחרי בדיקות גיליתי שיש כרטיס פגום וחשבתי גם שהכרטיס נפגם בגלל

שבלעדיו המחשב עבד תקין.

אבל היום, לאחר 3 חודשים קניתי כרטיס חדש והבעיה שוב מופיעה.

מוזר לחלוטין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...