מעבר ל-4.5 ימי עבודה. בעד\נגד? - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מעבר ל-4.5 ימי עבודה. בעד\נגד?

B.D.B

מעבר ל-4.5 ימי עבודה. בעד\נגד?  

1495 הצבעות

1. 1. מעבר ל-4.5 ימי עבודה. בעד\נגד?

• בעד
    • נגד
    • אין לי דעה, אני מובטל \ חייל \ דוס \ סטודנט \ עובד בשחור \ עובד זר

Recommended Posts

אני אומר - צריך לבדוק את זה כלכלית. מה זה אומר לגבי העובדים לפי שעה? את מי זה מחייב לא להעביד ביום א?

קשה לזרוק דעה מבלי להבין אותה לעומק. ומה זה אומר לגבי בתי ספר? וגנים?

אני אומר - אם כבר יום חופש נוסף, שיהיה ביום שלישי. יחלק לי את השבוע מעולה.

יום חופשי שאינו שבת יכול להיות יום שופינג ובילויים. יכול להיות נפלא לעסקים קטנים, בתי קפה וכולי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל כל אחד מאיתנו מקבל אוטומטית העלאה בשכר וזה יכול להיות רע מאוד למעסיק. מצד שני עובד רענן נותן יותר תפוקה ככה שזה יכול להתאזן ואפילו לשפר את הרווחים של העסק. נושא מורכב מאוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא מדוייק. העובד לא יהיה רענן יותר לאחר שהוא יאלץ לעבוד יותר שעות ביום.

לאחר X שעות (בערך 8), תפוקתו של העובד יורדת עבור כל שעה נוספת שהוא עובד (תפוקה שולית פוחתת). או כך לפחות טוענים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא מדוייק. העובד לא יהיה רענן יותר לאחר שהוא יאלץ לעבוד יותר שעות ביום.

לאחר X שעות (בערך 8) , תפוקתו של העובד יורדת עבור כל שעה נוספת שהוא עובד (תפוקה שולית פוחתת). או כך לפחות טוענים.

אף אחד לא יעבוד יותר מ9 שעות ביום, פשוט ישנו את מכסת השעות של משרה מלאה לכוון ה-160 כמו שנפוץ בחלק ממדינות אירופה, אם לא יעלו את שכר המינימום השעתי אז אנשים שעובדים בשכר שעתי ידפקו, אנשים שעובדים בשכר חודשי ירוויחו עוד יום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לא מעט משרות בהם עובדים חמישה ימים בשבוע. אני מתאר לעצמי שחלק לא מבוטל מהציבור הדתי מעדיף אותן בשביל לקבל את כל יום שישי בשביל סידורים לשבת. האנשים הנ"ל עכשיו יאלצו לעבוד ביום שישי חצי יום. אלא אם יהיו מקומות שיעסיקו בימי ראשון במקום חצי יום שישי.

אתה אולי צודק אך תהיה פגיעה בציבור המוסלמי עבורו יום שישי הוא היום הקדוש וכרגע זה מתאים להם בול.

אני אומר - צריך לבדוק את זה כלכלית. מה זה אומר לגבי העובדים לפי שעה? את מי זה מחייב לא להעביד ביום א?

קשה לזרוק דעה מבלי להבין אותה לעומק. ומה זה אומר לגבי בתי ספר? וגנים?

אני אומר - אם כבר יום חופש נוסף, שיהיה ביום שלישי. יחלק לי את השבוע מעולה.

יום חופשי שאינו שבת יכול להיות יום שופינג ובילויים. יכול להיות נפלא לעסקים קטנים, בתי קפה וכולי.

יש הרבה שיקולים כלכליים נטו למה זה יכול להיות רק יום ראשון. קודם כל, סופ"ש ארוך על כל המשתמע מכך - חופשות יותר ארוכות (חבילות נופש סופ"ש) למשל.

דבר שני, אל תשכח שכל העולם בחופש ביום ראשון, כלומר כל חברה שעושה עסקים בח"ל (החל מלדבר עם הסניף הקנדי ועד ללסחור בבורסה בהונג קונג) מפסידה יום מסחר ולא יכולה לתקשר עם חו"ל (כי בשישי ששם עובדים פה לא עובדים, ובראשון ששם לא עובדים פה עובדים ולכן הרבה פעמים אין מה לעשות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדיין, נראה לי הגיוני שאם כוחות השוק היו דורשים את זה, היו חברות שהיו עוברות לעבוד במודל של ראשון-שישי, עם שבת וראשון חופש. כוחות השוק והצורך העסקי הם השיקולים החזקים ביותר שקיימים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא נכון, הרבה פעמים העובדים דורשים יום חופש בשישי למשל (כדי שיוכלו לטפל בבית ולהיות עם הילדים אחרי שכל השבוע הם נעלמים ב-7 בבוקר וחוזרים גמורים ב-6-7 בערב), וסה"כ בית העסק מתפקד בימי ראשון, פשוט מתפקד פחות. כוחות השוק צריכים להתאים את עצמם קודם כל לעובדים (ולא להיפך), כי בסופו של דבר בלעדיהם אין שוק.

חוץ מזה, אדם שעובד יום אחד פחות בשבוע (כי שישי לעולם לא יהיה יום עבודה מלא) עולה לחברה יותר כסף ביחס להוצאות עליו או לחילופין מרוויח פחות (שלא מבחירה) ולכן כנראה יעבור לעסק אחר שעובד ראשון-חמישי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה גם שמשרדי ממשלה עובדים ראשון-חמישי וגם בתי ספר תיכון/חטיבת ביניים רבים (כאלה שלומדים בהם חמישה ימים בשבוע, שזה לא כולם, אבל יש לא מעט כאלה).

אז קצת בעייתי שאיזה כמה חברות יחליטו שהן ורק הן יעבדו שני-שישי וכל שאר המשק לא יעבוד ככה.

אגב, אני בטוח שיש מקומות בארץ שעובדים בהם שני-שישי, הם פשוט יחסית מעטים והם ממש לא הנורמה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...