מבוקש מפרט לארכיטקטורה ושימוש רב תכליתי עד 3500 ש"ח ללא ציוד היקפי - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מבוקש מפרט לארכיטקטורה ושימוש רב תכליתי עד 3500 ש"ח ללא ציוד היקפי

artgrl

Recommended Posts

שלום לכולם,

קראתי את השרשור לגרפיקאים ובכל זאת רוצה המלצה קצת יותר ממוקדת למצבי.

אני עובדת בארכיטקטורה במשרד אך לעיתים גם לוקחת עבודה הביתה וצריכה שהמחשב שלי יתמודד מידי פעם עם אוטוקאד 2010 (במצב דו מימדי), Sketchup (תוכנת קלילה המתבססת על OpenGL) ו- Vray for Sketchup – תוכנת רינדור שאני לא בטוחה, אבל לדעתי בעיקר חורשת את המעבד / זיכרונות.

פה ושם יש שימוש גם בפוטושופ ולוח גראפי של וואקום.

אני חושבת לקנות בKSP אבל קשה לי איתם כי כל סטייה מהמפרטים המוכנים שלהם מקפיצה את המחיר באופן חריג. :'(

האם יש חנויות זולות מומלצות אחרות באזור חיפה והקריות? (אייבורי לא רלוונטיים).

מה שחשבתי:

1. מעבד – חושבת על i5 2500, כמובן שהייתי מעדיפה i7 אם היה נכנס בתקציב.

2. לוח אם – צריכה USB3 ו4 חריצי בשביל יכולת שדרוג בעתיד. איזה כדאי?

3. זכרונות – חושבת על 2X4GB, האם בסדר?

4. כרטיס מסך – קוואדרו עולה 860 ₪. הבנתי שיקר מידי ולא מוצדק, אז מה אפשר לקחת בפחות? ושל איזה יצרן?

5. דיסק קשיח – האם לWD Black 1TB יהיה יתרון משמעותי בשבילי שמצדיק את מחירו? או שאפשר ללכת על ?Blue

5ב. דיסק קשיח נוסף של 500 ג'יגה

6. צורב סטנדרטי

7. ספק – חייב להיות שקט מאוד. ומספיק בשביל כל מה שכתבתי + דיסק קשיח נוסף בעתיד + כרטיס .

8. מאווררים – מה כדאי?

9. מארז – רצוי מארז נאה לעין שיספק נאות ויעזור נגד הרעש אם אפשר. אשמח למארז שיאפשר החלפת דיסקים קשיחים ביתר קלות אבל זה לא מהותי.

אשמח מאוד לשמוע קצת עצות... צריכה שהמחשב הזה ישאר רלוונטי לכמה שנים

תודה רבה! :)

טוב אם זה יקל על הקריאה:

ציטוט<blockquote>

1. מה התקציב המקסימאלי? 3500

א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך? לנסות לחסוך

ב) במידת הצורך- עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב? 300 ש"ח

2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)? ארכיטקטורה, גרפיקה ושימוש ביתי רגיל

א) במידה והמחשב מיועד לתוכנות עיקריות ספציפיות, יש לרשום אותן ואופן שימוש (מזדמן/תדיר/כבד/פרנסה).

Autocad, Sketchup, Photoshop, Vray - תדיר

ב) במידה והמחשב מיועד לגיימינג, יש לציין:

-אילו משחקים לדוגמא ישוחקו על המחשב.

-מהי הרזולוציה הטבעית (מקסימאלית) של המסך שיחובר למחשב (ניתן לציין גם גודל מסך).

-לאילו הגדרות גרפיות מיועד המחשב (נמוכות/בינוניות/גבוהות)?

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, ועוד)? אם כן, ניתן לרשום גם העדפות לדגמים. לא

4. האם יש רכיב שאין צורך לכלול במפרט?

5. עד כמה חשוב השקט בסולם של 1 עד 10 (10=שקט קרטי)? 9

6. האם מתוכנן אוברקלוק (OC)? אם כן איזה (קל, בינוני, כבד)? לא

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות? הרכבה בחנות

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים. חיפה

9. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן? (לדוגמא תמיכה בהתקנים/חיבורים כגון FW/RAID/USB3/ESATA, דרישה לחומרה ספציפית וכדומה). USB3

10. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? האם מתוכנן שדרוג מאסיבי של המחשב בעתיד? לצורך הוספת או דיסק קשיח

</blockquote>

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שקט ברמת 9/10 הוא דרישה כבדה למדי בפני עצמה. זה יהיה בערך 8 / 10 במקסימום חריגה:

PNY Quadro 600 1GB GDDR3 128Bit PCI Experss, יחידות 1

₪871

http://www.rsm.co.il/product.aspx?productid=2259

Transcend 8GB Kit (4GBx2) DDR3 1333Mhz Core I3 I5 I7, יחידות 1

₪374

http://www.rsm.co.il/product.aspx?productid=2747

Intel BLKDH67BL-B3 I5 Socket 1155 H67 CHIPSET דגם מתוקן B3, יחידות 1

₪437

http://www.rsm.co.il/product.aspx?productid=2348

Arctic Cooling Freezer 7 Pro Rev 2 775/156/1136 AMD CPU Cooler , יחידות 1

₪123

http://www.rsm.co.il/product.aspx?productid=103

צורב LG GH22 SATA x 22 Black, יחידות 1

₪116

http://www.rsm.co.il/product.aspx?productid=96

הרכבת מחשב מעל 3000 ש"ח ובדיקת מאמץ לחלקים, יחידות 1

₪50

http://www.rsm.co.il/product.aspx?productid=56

ANTEC Sonata III no PSU, יחידות 1

₪320

http://www.rsm.co.il/product.aspx?productid=1172

Antec VP450 450Watt, יחידות 1

₪217

http://www.rsm.co.il/product.aspx?productid=2705

Intel Sandy Bridge Core i5 2500 Socket 1155 6MB 95W 3.3Ghz Tray, יחידות 1

₪887

http://www.rsm.co.il/product.aspx?productid=2354

Samsung EcoGreen 1TB=1000GB 32MB Sata HD105SI / HD103SI, יחידות 1

₪247

http://www.rsm.co.il/product.aspx?productid=1971

Samsung 500GB 16MB Sata2 HD502HJ SpinPoint F3, יחידות 1

₪190

http://www.rsm.co.il/product.aspx?productid=1324

סה"כ מחיר לכל המוצרים:₪3832

המפרט הורכב באתר:http://www.rsm.co.il/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

yz101, תודה רבה על המפרט.

אני מניחה ש9 הייתה בקשה קצת מוגזמת לגבי רמת השקט של הספק. במצב "מאומץ" בזמן עבודה פחות יפריע הרעש, הכוונה היא שהמחשב באופן כללי לא ירעיש מידי בשעות הלילה כשהוא יישאר דולק להורדות וכנ"ל. (לצערי המחשב הסטנדרטי שיש לי עכשיו נשמע כמו מטוס גם סתם בidle).

אני רואה שבכל זאת המלצת על למרות הסתייגותי ממנו. האם הוא באמת נחוץ כשהשימוש באוטוקאד הוא יחסית מוגבל (רק שרטוט בדו מימד)? למיטב ידיעתי הוא לא תורם לתוכנות האחרות שרשמתי, האם GT440 או GTS450 לא יתפקדו בצורה דומה מספיק? (אם ההבדל בביצועים הוא פחות מ10-15%, אני אעדיף לשלם פחות).

דיסק קשיח – אני מעדיפה על פני . שאלתי הייתה אם שווה להשקיע בCaviar Black לעומת הBlue.

לגבי מארז – אשמח להמלצה אחרת. אפשר בלי דלת קדמית ואחד שמגיע עם "תופסנים" מיוחדים במקום ברגים לחיבור הכוננים.

אני גרה בחיפה ולכן RSM רחוקים...

ובכל מקרה מקווה לקבל עוד כמה אלטרנטיבות למפרט...

המון תודות!!! :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי כרטיס המסך - אפשר להסתפק בGEFORCE, בחלק מהמקרים זה כן יביא לביצועים פחותים, אבל לא צריך להיות מהותי לפי רמת השימוש שאת מתארת.

לגבי הקשיח, אני בחרתי בזוג קשיחים, ראשי עם ביצועים טובים, ומשני מסדרה ירוקה שהוא לאכסון איטי ושקט יותר. הBLUE והBLACK פחות שקטים ובכל מקרה פחות משתלמים - לבחירתך כמובן.

לגבי מארז, הSONATA שקט למדי ולא יקר במיוחד, אם אתה רוצה משהו ללא דלת, הSOLO יקר יותר בכמה עשרות שקלים, שקט באותה מידה אם לא מעט יותר וללא דלת. המראה שלו סולידי מאד.

לגבי התופסנים לכוננים, מדובר במשהו שמהותי בעיקר בהרכבה, אני לא רואה טעם של ממש לשים לב לזה מעבר.

המפרט הנ"ל מורכב מרכיבים נפוצים שבכל חנות מחשבים יוכלו לבנות, אולי בשינוי דגמים קל פה ושם, של לוח האם, הזיכרונות, אבל ככלל קחי את זה כמתאר, זה לא בחזקת "כזה ראי ועשי". רמת המחירים הכללית בשוק די דומה בין החנויות השונות - לפחות בין הגדולות שבינהן, כך שהמחירים די דומים, אלא אם את ניגשת לחנות "גזלנים" שכונתית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב תודה על האינפורמציה!

החלטתי בכל זאת ללכת על המפרט הראשון שלך עם הקוואדרו.

ניסיתי אבל לא הצלחתי להרכיב מפרט דומה בלי לחרוג מ3500-3800 ש"ח בKSP.

בבקשה תעזרו לי בכל זאת לבחור מפרט אצל חנות שיש גם בחיפה / קריות...

תודה רבה!!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה הכי קרוב שהגעתי דרך KSP: אני נאלץ לעלות ללוח Z68 אחרת הלוח היחידי בהיצע שלהם עם H67 וUSB 3 הוא לוח MINI ITX שלא יאפשר תוספות של לדוגמא בהמשך. יוצא מעט יקר מהגבול המקסימלי וגם קצת פחות שקט:

[table] [tr][td] מעבדי אינטל‏ [/td] [td]

כמות

[/td] [td]מחיר[/td] [td] סה"כ[/td] [td]tab2_01.gif[/td][/tr] [tr] [td]tab_04.gif[/td] [td]store.gifCore i5 2500 3.3Ghz, s1155, 6MB, GPU , Tray qw.gifplusb.gifminusb.gif[/td] [td]

1

[/td] [td]

880

[/td] [td]

880

[/td] [td]tab_01.gif[/td][/tr] [tr] [td]tab2_04.gif[/td] [td] לוחות אם למעבדי אינטל‏ GIGABYTE[/td] [td]

כמות

[/td] [td]מחיר[/td] [td] סה"כ[/td] [td]tab2_01.gif[/td][/tr] [tr] [td]tab_04.gif[/td] [td]store.gifZ68A-D3-B3 s1155 i3/i5/i7, Intel Z68, 2133, 2xPCI-E qw.gifplusb.gifminusb.gif[/td] [td]

1

[/td] [td]

650

[/td] [td]

650

[/td] [td]tab_01.gif[/td][/tr] [tr] [td]tab2_04.gif[/td] [td] זכרונות‏ 1333Mhz[/td] [td]

כמות

[/td] [td]מחיר[/td] [td] סה"כ[/td] [td]tab2_01.gif[/td][/tr] [tr] [td]tab_04.gif[/td] [td]store.gif1x4GB qw.gifplusb.gifminusb.gif[/td] [td]

2

[/td] [td]

200

[/td] [td]

400

[/td] [td]tab_01.gif[/td][/tr] [tr] [td]tab2_04.gif[/td] [td] כרטיסי מסך‏ PNY[/td] [td]

כמות

[/td] [td]מחיר[/td] [td] סה"כ[/td] [td]tab2_01.gif[/td][/tr] [tr] [td]tab_04.gif[/td] [td]store.gifQuadro 600 1GB GDDR3 DX11 DP DVI PCI-E qw.gifplusb.gifminusb.gif[/td] [td]

1

[/td] [td]

860

[/td] [td]

860

[/td] [td]tab_01.gif[/td][/tr] [tr] [td]tab2_04.gif[/td] [td] דיסקים קשיחים‏ Samsung[/td] [td]

כמות

[/td] [td]מחיר[/td] [td] סה"כ[/td] [td]tab2_01.gif[/td][/tr] [tr] [td]tab_04.gif[/td] [td]store.gif500GB 7200RPM 16MB SATA II HD502HJ qw.gifplusb.gifminusb.gif[/td] [td]

1

[/td] [td]

189

[/td] [td]

189

[/td] [td]tab_01.gif[/td][/tr] [tr] [td]tab_04.gif[/td] [td]store.gif1TB EcoGreen F2 32MB SATA II HD103SI qw.gifplusb.gifminusb.gif[/td] [td]

1

[/td] [td]

230

[/td] [td]

230

[/td] [td]tab_01.gif[/td][/tr] [tr] [td]tab2_04.gif[/td] [td] צורבי DVD‏ LG[/td] [td]

כמות

[/td] [td]מחיר[/td] [td] סה"כ[/td] [td]tab2_01.gif[/td][/tr] [tr] [td]tab_04.gif[/td] [td]store.gifDVD±RW GH22NS x22 Black SATA (Oem) qw.gifplusb.gifminusb.gif[/td] [td]

1

[/td] [td]

120

[/td] [td]

120

[/td] [td]tab_01.gif[/td][/tr] [tr] [td]tab2_04.gif[/td] [td] מאווררים וגופי קירור‏ מאוררים למעבדים[/td] [td]

כמות

[/td] [td]מחיר[/td] [td] סה"כ[/td] [td]tab2_01.gif[/td][/tr] [tr] [td]tab_04.gif[/td] [td]store.gifArctic Freezer 7 Pro Rev.2 qw.gifplusb.gifminusb.gif[/td] [td]

1

[/td] [td]

125

[/td] [td]

125

[/td] [td]tab_01.gif[/td][/tr] [tr] [td]tab2_04.gif[/td] [td] מארזים‏ Antec[/td] [td]

כמות

[/td] [td]מחיר[/td] [td] סה"כ[/td] [td]tab2_01.gif[/td][/tr] [tr] [td]tab_04.gif[/td] [td]store.gifVSK-2000 ATX Midi Tower Black Case (No PSU) qw.gifplusb.gifminusb.gif[/td] [td]

1

[/td] [td]

235

[/td] [td]

235

[/td] [td]tab_01.gif[/td][/tr] [tr] [td]tab2_04.gif[/td] [td] ספקי כוח‏ Chieftec[/td] [td]

כמות

[/td] [td]מחיר[/td] [td] סה"כ[/td] [td]tab2_01.gif[/td][/tr] [tr] [td]tab_04.gif[/td] [td]store.gifiARENA 450W 12cm fan, Active PFC (OEM) qw.gifplusb.gifminusb.gif[/td] [td]

1

[/td] [td]

195

[/td] [td]

195

[/td] [td]tab_01.gif[/td][/tr] [tr] [td]tab2_04.gif[/td] [td] מחירון עבודות במעבדה‏ [/td] [td]

כמות

[/td] [td]מחיר[/td] [td] סה"כ[/td] [td]tab2_01.gif[/td][/tr] [tr] [td]tab_04.gif[/td] [td]store.gifהרכבת מחשב חדש עד 4000 שקל plusb.gifminusb.gif[/td] [td]

1

[/td] [td]

60

[/td] [td]

60

[/td] [td]tab_01.gif[/td][/tr] [tr] [td]tab2_04.gif[/td] [td][/td][td][/td][td] סה"כ[/td] [td]

3944

[/td][/tr] [/table]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה כבר נראה קצת יקר מידי בשבילי... :( הייתי מאוד מעדיפה לא לחרוג מ3500...

הלוח גם נראה קצת יקר. מה אם אוותר על USB3?

אולי כדאי לקחת מעבד 2300 במקום 2500? אני אראה הבדל מהותי בין השניים?

או שעדיף לקחת כרטיס מסך פחות טוב ולהישאר עם מעבד 2500 i5?

ספק iArena נחשב טוב ושקט? 450w זה יספיק להכל ולתוספות עתידיות שאכניס כמו עוד 2 וכונן blueray ?

תודה רבה רבה על עזרתך... מאוד חשוב לי לעשות את הבחירה הנכונה כאן כי אני ארכיטקטית מתחילה ולא בדיוק טובעת בכסף אבל גם לא רוצה מחשב שיקרטע בעבודה :-\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שדרוגים כאלו הם לא מהותיים מבחינת צריכת חשמל, לא ממש יזיזו לספק.

מה שכן, לפי ההיצע של KSP, ההפרש ללוח המינימלי שמכיל 4 חריצים לזיכונות הוא קטן ועומד על 60 ש"ח כשיורדים לH67, זה כל הרווח מזה.

בשביל להיכנס לתקציב תצטרכי להחליף את כרטיס המסך לGEFORCE ולפי המחירון של KSP זה יהיה GT430 או GT440 עם 1GB של GDDR3.

כאשר הכיוון המתקבל הוא:[table] [tr][td] מעבדי אינטל‏ [/td] [td]

כמות

[/td] [td]מחיר[/td] [td] סה"כ[/td] [td]tab2_01.gif[/td][/tr] [tr] [td]tab_04.gif[/td] [td]store.gifCore i5 2400 3.1Ghz, s1155, 6MB, GPU , Tray qw.gifplusb.gifminusb.gif[/td] [td]

1

[/td] [td]

810

[/td] [td]

810

[/td] [td]tab_01.gif[/td][/tr] [tr] [td]tab2_04.gif[/td] [td] לוחות אם למעבדי אינטל‏ GIGABYTE[/td] [td]

כמות

[/td] [td]מחיר[/td] [td] סה"כ[/td] [td]tab2_01.gif[/td][/tr] [tr] [td]tab_04.gif[/td] [td]store.gifZ68MA-D2H-B3 s1155 i3/i5/i7, Intel Z68, 1333, 3xPCI-E, DVI, qw.gifplusb.gifminusb.gif[/td] [td]

1

[/td] [td]

660

[/td] [td]

660

[/td] [td]tab_01.gif[/td][/tr] [tr] [td]tab2_04.gif[/td] [td] זכרונות‏ 1333Mhz[/td] [td]

כמות

[/td] [td]מחיר[/td] [td] סה"כ[/td] [td]tab2_01.gif[/td][/tr] [tr] [td]tab_04.gif[/td] [td]store.gif1x4GB qw.gifplusb.gifminusb.gif[/td] [td]

2

[/td] [td]

200

[/td] [td]

400

[/td] [td]tab_01.gif[/td][/tr] [tr] [td]tab2_04.gif[/td] [td] כרטיסי מסך‏ Inno3D[/td] [td]

כמות

[/td] [td]מחיר[/td] [td] סה"כ[/td] [td]tab2_01.gif[/td][/tr] [tr] [td]tab_04.gif[/td] [td]store.gifGT440 1GB SDDR3 DX11 DVI PCI-E qw.gifplusb.gifminusb.gif[/td] [td]

1

[/td] [td]

380

[/td] [td]

380

[/td] [td]tab_01.gif[/td][/tr] [tr] [td]tab2_04.gif[/td] [td] דיסקים קשיחים‏ Samsung[/td] [td]

כמות

[/td] [td]מחיר[/td] [td] סה"כ[/td] [td]tab2_01.gif[/td][/tr] [tr] [td]tab_04.gif[/td] [td]store.gif500GB 7200RPM 16MB SATA II HD502HJ qw.gifplusb.gifminusb.gif[/td] [td]

1

[/td] [td]

189

[/td] [td]

189

[/td] [td]tab_01.gif[/td][/tr] [tr] [td]tab_04.gif[/td] [td]store.gif1TB EcoGreen F2 32MB SATA II HD103SI qw.gifplusb.gifminusb.gif[/td] [td]

1

[/td] [td]

230

[/td] [td]

230

[/td] [td]tab_01.gif[/td][/tr] [tr] [td]tab2_04.gif[/td] [td] צורבי DVD‏ LG[/td] [td]

כמות

[/td] [td]מחיר[/td] [td] סה"כ[/td] [td]tab2_01.gif[/td][/tr] [tr] [td]tab_04.gif[/td] [td]store.gifDVD±RW GH22NS x22 Black SATA (Oem) qw.gifplusb.gifminusb.gif[/td] [td]

1

[/td] [td]

120

[/td] [td]

120

[/td] [td]tab_01.gif[/td][/tr] [tr] [td]tab2_04.gif[/td] [td] מאווררים וגופי קירור‏ מאוררים למעבדים[/td] [td]

כמות

[/td] [td]מחיר[/td] [td] סה"כ[/td] [td]tab2_01.gif[/td][/tr] [tr] [td]tab_04.gif[/td] [td]store.gifScythe Katana 3 CPU Cooler (For Only) qw.gifplusb.gifminusb.gif[/td] [td]

1

[/td] [td]

85

[/td] [td]

85

[/td] [td]tab_01.gif[/td][/tr] [tr] [td]tab2_04.gif[/td] [td] מארזים‏ Antec[/td] [td]

כמות

[/td] [td]מחיר[/td] [td] סה"כ[/td] [td]tab2_01.gif[/td][/tr] [tr] [td]tab_04.gif[/td] [td]store.gifVSK-2000 ATX Midi Tower Black Case (No PSU) qw.gifplusb.gifminusb.gif[/td] [td]

1

[/td] [td]

235

[/td] [td]

235

[/td] [td]tab_01.gif[/td][/tr] [tr] [td]tab2_04.gif[/td] [td] ספקי כוח‏ Chieftec[/td] [td]

כמות

[/td] [td]מחיר[/td] [td] סה"כ[/td] [td]tab2_01.gif[/td][/tr] [tr] [td]tab_04.gif[/td] [td]store.gifiARENA 450W 12cm fan, Active PFC (OEM) qw.gifplusb.gifminusb.gif[/td] [td]

1

[/td] [td]

195

[/td] [td]

195

[/td] [td]tab_01.gif[/td][/tr] [tr] [td]tab2_04.gif[/td] [td] מחירון עבודות במעבדה‏ [/td] [td]

כמות

[/td] [td]מחיר[/td] [td] סה"כ[/td] [td]tab2_01.gif[/td][/tr] [tr] [td]tab_04.gif[/td] [td]store.gifהרכבת מחשב חדש עד 4000 שקל plusb.gifminusb.gif[/td] [td]

1

[/td] [td]

60

[/td] [td]

60

[/td] [td]tab_01.gif[/td][/tr] [tr] [td]tab2_04.gif[/td] [td][/td][td][/td][td] סה"כ[/td] [td]

3364

[/td][/tr] [/table]

הקפיצה לQUADRO היא פשוט גדולה נורא. גם ירידה בערך בכל פרמטר נוסף (ירידות - לא ויתורים) לא תאפשר להכניס את הQUADRO 600 בלי להגיע לכ3700. אבל שיתקן אותי מישהו אם אני טועה, CAD ודומיו אינם ה"מומחיות" שלי אני לא חושב שהQUADRO חיוני פה.

עוד אופציה להישאר נכון לעכשיו עם לוח H67 / Z68 ובלי כרטיס מסך ולהוסיף אחד בהמשך לפי הצורך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...