בניית מפרט גיימינג 4.5K ללא ציוד היקפי - עמוד 2 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בניית מפרט גיימינג 4.5K ללא ציוד היקפי

OreoCookieh

Recommended Posts

אוקיי אז אם ירדנו ללוח שהצעת חסכנו סביבות 110 שקל, הסופנו סטיק של 4 GB צריך להוסיף סביבות ה65 שקל בשביל זה

ומורידים מארז כי לא צריך זה פחות 650 שקל יוצא לנו 600 שקל חיסכון בערך אחרי הכל..

הבחור שהביא לי את המפרט הקודם המליץ גם לקחת ספק "סיסוניק" 620W ולא 520W מה דעתך על זה?

אם אני מוסיף ספק הסיסוניק זה 500 שקל או מה שאתה הבאת זה 330 שקל אז יוצא שנשאר

100 שקל אם ספק 620W (מחיר כולל של 4K)

ו330 שקל אם ספק 520W (מחיר כולל של פחות מ4K)

אין עוד מקום לשיפורים? אני חושש שהמחשב לא יהיה כמו המחשב הקודם שלי שהחזיק 4+ שנים עם כל המשחקים הכי חדשים על הגדרות מעולות, עליו שילמתי 5K..

אגב, שמתי לב שיש 2 חברות שונות שקיבלתי על הכרטיס מסך GTX570 אתה הצעת SPARKLE ומישהו אחר הציע GAINWARD מה ההבדל בינהם? או שניקח מה שיותר זול ? כבר לא מגיע משחקים עם הכרטיסי מסך נכון? חחח נזכרתי שזה היה השיקול שלי פעם שעברה כשהייתי צריך להתלבט בין אסוס לג'יגבייט ב8800GT שלי

אני רואה שבשני המפרטים גם הזיכרון עם חברות שונות

באחד Corsair ובשני Crucial/Micron איך אני מבדיל בינהם מה עדיף לקחת? ונראה לי של KINGSTON יש אחריות לכל החיים לא עדיף לקחת אותם? וראיתי ששמתם DDR2 לא עדיף כבר DDR3?

ובכונן קשיח שתייכם הצעתם SAMSUNG אבל מה עם WD הם לא הכי חזקים בתחום?

אם נעשה סיכום ביניים יוצא מפרט כזה בערך:

מעבד : I5 2500

לום : H67

קירור : קאטאנא 3

ראם : 2X4GB

ספק : סיסוניק 620W או ה520 שהצעת

הארד דיסק : סאמסונג 1T

כ.מסך: GTX570

יוצא סה"כ סכום של בערך , נשמע סבבה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 48
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אין שום סיבה ש-GTX570 לא יחזיק 3-4 שנים אם זה רזולוציה של 1600X1050. בכל מקרה תמיד אפשר לשדרג אותו עוד שנה וחצי ככה, יש לך כסף בתקציב בשביל זה.

אין הבדלים משמעותיים בין הכרטיסים של החברות, מדובר פה על הדגמים הבסיסיים ואלה דומים אחד לשני בכל החברות.

אני לא רואה את הצורך מעל ספק טוב של 550 בגלל שלא מתוכנן שום OC מכל סוג שהוא.

מצד שני המבחר ב-TMS של ספקים הוא די עלוב (אין בכלל את הספקים של אנטק) ולכן כשההבדל ביניהם הוא 40 ש"ח, הייתי הולך על ה-FSP 600W Bronze.

http://www.fsp-group.com.tw/report/FSP-FSP600-80GHN-600W-Report.pdf - הוא בעל נצילות טובה, איכותי וסך הכל יעשה את העבודה כמו שצריך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין שום סיבה ש-GTX570 לא יחזיק 3-4 שנים אם זה רזולוציה של 1600X1050. בכל מקרה תמיד אפשר לשדרג אותו עוד שנה וחצי ככה, יש לך כסף בתקציב בשביל זה.

אין הבדלים משמעותיים בין הכרטיסים של החברות, מדובר פה על הדגמים הבסיסיים ואלה דומים אחד לשני בכל החברות.

אני לא רואה את הצורך מעל ספק טוב של 550 בגלל שלא מתוכנן שום OC מכל סוג שהוא.

מצד שני המבחר ב-TMS של ספקים הוא די עלוב (אין בכלל את הספקים של אנטק) ולכן כשההבדל ביניהם הוא 40 ש"ח, הייתי הולך על ה-FSP 600W Bronze.

http://www.fsp-group.com.tw/report/FSP-FSP600-80GHN-600W-Report.pdf - הוא בעל נצילות טובה, איכותי וסך הכל יעשה את העבודה כמו שצריך.

ככל הנראה אני אקנה מIQPC כי זה הכי קרוב, ראיתי שיש להם אנטק במלאי

הממ ערכתי את הודעתי הקודמת אשמח אם תתייחס :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל אתם דיי טועים, עם כבר להתחשב בהכל ובמיוחד שזה מחשב לתקופה ארוכה עדיף לקחת מפרט בסגנון הבא :xyxthumbs:

מעבד:

[..] INTEL i5 S1155 2500 3.3Ghz - TRAY ₪889

לוח אם:

[..] Z68 PRO3-M ₪578

זיכרון:

[..] CRUCIAL/MICRON 4GB 1333MHZ - לרוכשי מחשב חדש ! - זמין במלאי ₪183

כמות:2

כרטיס מסך:

[..] GIGABYTE HD6950 2GB - RETAIL למזמיני מערכת מחשב! ₪1378

ספק כוח:

[..] 520W HCG-520 - זמין במלאי ₪339

קרור למעבד:

[..] VENDETTA CPU COOLER ₪93

דיסק קשיח:

[..] F3 1TB SATA2 7200RPM - זמין במלאי ₪274

הרכבת מחשב:

[..] הזמנת חלקים בלבד - ללא הרכבה ₪0

מחיר סופי: ₪3917

המפרט הורכב ב - www.IQPC.co.il

ס"כ מפרט חזק מאוד שמציע הרבה יותר מי שאר המפרטים כאן, במיוחד הHD6950 שאפשר להפוך אותו לHD6970 בעתיד מה שגם המחיר שלו הרבה יותר נמוך מי הGTX570 הזה, לא משנה איך להסתכל על זה המפרט הזה עדיף בגלל שיש אפשרות לRAPID RESPONSE עם יקנה בשנתיים שלוש הקרובים ועוד הרבה דברים אחרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה לך ידידי, אני אחכה ליתר האנשים שיגיבו דעתם על המפרט שהבאת ביחס למפרט האחרון שנוצר, הבנתי מינימלית בחומרה לצערי

אני ככל הנראה לא אשתמש בSSD קראתי על זה עכשיו קצת באינטרנט ולא מצאתי אותו שימושי עבורי

OC אני לא מתכנן לעשות

ושדרוג, וול, תלוי..אני לא יודע מה יהיה, אף פעם לא שדרגתי מחשב אני מעדיף כל 4 שנים להחליף, יותר חסכוני ויעיל לדעתי (מאשר להחליף חלק שתלוי בעוד חלק, ואז נוצר מן שרשרת כזו שתמיד צריך לשדרג משהו אחר נשמע כמו בור ללא תחתית)

אשמח אם תתייחס למה שכתבתי למעלה על ההבדלים בין החברות של כל דבר (זכרון וכונן קשיח)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מציע הרבה יותר? איך הגעת למסקנה הזו?

הדבר היחיד שעשית זה להוסיף Z68 וגם זה על סמך אולי התאמה עתידית שלהוסיף כונן . בכלל לא בטוח שהוא מעוניין בזה.

הרבה יותר נמוך מה-GTX570? הדגם שאתה לקחת זול יותר אולי ב-100-200 שקל מהדגם של GTX570 שחנויות כמו RSM ו-TMS מציעות (זה ש-GTX570 יקר מאד ב-IQPC זה משהו אחר). מה גם צריך לוודא שהכרטיס שבחרת לו הוא REFERENCE עם דואל ביוס שנפתח ל-6970.

לרזולוציות נמוכות אין שום סיבה לקחת 6950/70. מה גם שלא רק שזה מוסיף הרבה יותר, אלא גורע. ה-GTX570 עולה עליהם בהפרשים ניכרים, שמצטמצמים רק שעולים לרזולוציות גבוהות יותר והזיכרון המורחב נכנס לעבודה. בגלל זה מהתחלה ציינתי שלרזולוציה של 1600X1050, ה-570 יעשה עבודה הרבה יותר טובה ויחזיק מעמד יותר זמן. איך זה שזה מחשב לתקופה ארוכה מצדיק לקיחה של 6950?

הוונדטה קצת מרעיש בשביל מאורר בגודל 92MM. אני אישית מעדיף את ה-FREEZER 7 PRO REV 2 (אבל זה מניסיון בלבד, סך הכל ההבדל ביניהם יהיה מעלה-שניים במקרה הרע).

מה ה"הרבה דברים אחרים", שהמפרט שלך מציע לו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמו לך DDR2? קשה לי להאמין בזה.. עזוב את העובדה שהם אפילו יותר יקרים מזיכרונות של DDR3 (כי קשה יותר למצוא אותם).

בכל מקרה, נחשבת בכלליות לחברה איכותית יותר, ככה שאם אתה מוצא זיכרונות שלה באותו מחיר אז כן שווה ללכת עליהם. בכל מקרה ה-OC היום למעבד הוא מכפלה פתוחה ככה שהזיכרונות פחות מגבילים - אבל אתה לא מתכנן OC בכלל, לכן הייתי אומר לך ללכת על הזיכרונות הזולים ביותר שאתה יכול למצוא.

אין כמעט הבדל בין ה-WD ל- ל-. הסדרות הבסיסיות באזור ה-270 כמעט זהות אחת לחלוטין (בהנחה שאתה לא לוקח משהו מסגנון ה-EcoGreen שעובד לאט יותר) ולכן אם יש לך העדפה אישית אתה יכול ללכת עליה. לי למשל יש את ה- Barracuda 500GB ואני מאד מרוצה ממנו. זה בעיקר יותר עניין של אחריות - קח את מי שמציע אחריות טובה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה לך!

וכן כמו שכתבתי לא מעניין אותי, לא הכרתי את זה עד היום קראתי וזה לא נראה חיוני עבורי.

בנוגע לקירור מעבד מה שנתנו במפרט זה הקטאנה, הוא סבבה?

וקראתי שבמעבד אינטל אין הבדל בין לDDR3 כך שלא קריטי מה שיתנו יתנו

בנוגע לWD ראיתי שיש להם כמה גרסאות BLACK BLUE GREEN (השחור הכי יקר) וזה עולה סביבות ה500 שקל

כך שיש הבדל :o וכולם 1 טרה..ההבדל בינהם זה המהירות אני מניח?

ותגיד אחי שמעתי שלקינגסטון יש אחראיות לכל החיים (זיכרונות) מה עם זה אותו דבר? כי אם לא עדיף כבר לקחת את הקינגסטון לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גרסאות הGREEN איטיות יותר, ובדרך כלל עדיפות רק לאכסון או אופה שהשקט חיוני.

מה שכן, כדאי לשים לב שבהרבה מקרים הBLUE והBLACK לא משתלמות מול המתחרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש הבדל גדול בין DDR 2 ל-3. תאימות ללוח, שדרוג עתידי, יכולות..

כמו ש-YZ אמר - הבלו והבלאק לא משתלמות. מבחינת מהירות כולם פועלים ב-7200RPM על SATA 2 (למרות שכן כדאי לקחת לוח אם עם תמיכה ב-SATA 3 בשביל שדרוג עתידי).

אני לא בטוח על הזיכרונות, תשאל בחנות. אני לא יודע אם דווקא זיכרונות זה דבר שאתה צריך בשבילו אחריות לכל החיים.. זה סך הכל זיכרון. זה לא דבר יקר או קריטי כמו מעבד או כרטיס מסך. גם אין צורך לקחת שיהיו יקרים יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שכן נכון היה לפחות, זה שבדור של הC2D לא היה הבדל אמיתי (בלא OC) בין שימוש בDDR2 לשימוש בDDR3.

כמובן שהמעבדים של היום מבית אינטל לא עובדים עם זיכרונות .

לגבי הזיכרונות יש פה נושא שלא מובן כהלכה והוא ההגדרה של "אחריות לכל החיים". האם נראה לך שבעוד 60 שנה, יבוא הנכד שלך לחנות (בהנחה שהיא עדיין קיימת והיצרן עדיין עובד) וינסה לממש אחריות על זיכרונות?! ודאי שלא, גם לא אם אתה עדיין חי. "אחריות לכל החיים" פירושה לחיי המוצר, ולא ראיתי את ההגדרה המדויקת אבל מדובר על משהו כמו שנתיים או שלוש מרגע הפסקת הייצור או משהו כזה, כאשר יש יבואנים / יצרנים שיחליפו רכיבים גם 7 שנים אחרי, אבל בפועל מדובר בכ3 שנים בכל מקרה, כך שחבל להיות בררנים מדי בנושא.

עוד חשוב לשים לב, בעוד שכיום זיכרונות נמצאים בשפל של ממש מבחינת מחיר, אין ערובה לכך שהדבר ישאר כך בהמשך. דור חדש או אפילו רעידת אדמה נוספת עלולה להזניק את המחיר מהותית כך שלא כדאי לזלזל בעובדה שהמחיר נמוך כיום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כלכלית הם כולם למעשה הגזמות. תכלס, זה מאד סוביקטיבי ותלוי במידת הסובלנות של הבנאדם לפשרות בהגדרות ובמידת הכוונה שלו לשדרג את הכרטיס בהמשך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגיד לי DANVIS נפלת על הראש ?

הHD6950\HD6970 זאת הגזמה ל1680X1050 אבל הGTX570 בכלל לא הגזמה נכון ? :screwy:

איפה אני בדיוק רשמתי ש-HD6950/70 זה הגזמה?.. אתה מכניס לי מילים לפה או שאתה קורא מה שאתה רוצה לקרוא..?

הדבר היחיד שאני טענתי זה שאם הוא רוצה מחשב ל-4+ שנים שיחזיק בהגדרות הכי גבוהות והתקציב מאפשר את זה, הרבה יותר משתלם לקחת GTX570 על פני 6950/70 כי הוא מתפקד הרבה יותר טוב ברזולוציה הזו מהם. (הוא מתפקד יותר טוב מהם גם בשאר הרזולוציות, אבל ברזולוציה נמוכה זה הרבה יותר ניכר).

הבחור ביקש מחשב שיריץ לו במשך 4 שנים את המשחקים החדשים בהגדרות גבוהות והוא מוכן להשקיע כסף בשביל זה. אני בהחלט מבין אותו. ובטווח מחירים הקיים, בהפרש של 100-200 שקל, GTX570 הרבה יותר משתלם. זה מה שאני טענתי.

לפני שאתה שואל אם נפלתי על הראש, תקרא בבקשה מה שאני רושם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין שום צורך ב-Z68 גם לא לטובת smart response עתידי. smart response משמש כמשהו זמני עד אשר יהיו

זולים יותר ובנפחים גבוהים יותר. אם הוא יחליט בעתיד לרכוש הרי שהוא יהיה בנפח שיאפשר לו להתקין עליו + יישומים

שבהם הוא משתמש תכופות.

מי דיבר על DDR2?

צריך לשקול בחיוב כרטיס מסך כמו 560TI מה שיוזיל את המערכת ב-400-500 ש"ח מה שיתן מרווח של 1000 ש"ח לשדרוג

עתידי של כרטיס מסך. כך המחשב אמור להספיק אף ליותר מ-4 שנים בהגדרות גבוהות + פיצ'רים חדשים לכשיצאו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...