קדימה זו המפלגה הכי מגעילה בכנסת - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קדימה זו המפלגה הכי מגעילה בכנסת

Judas Iscariot

Recommended Posts

פופוליזם עלוב. עצוב שגם בבית הנבחרים נגררו לשטות הזו של הקוטג' - שהקשר בין מחירו לבין הממשלה לא קיים.

לא זכור לי שהמצע של קדימה הוא קומוניסטי, או אפילו סוציאליסטי באופן מיוחד. אם קדימה הייתה בשלטון מחיר הקוטג' היה זהה לחלוטין, שהרי (שוב) אין שום קשר בין הממשלה למחיר הקוטג' (וטוב שכך).

לאט לאט, למרות שהצבעתי לקדימה, אני בהחלט שמח שלבני לא נבחרה לראשות הממשלה. בתור יו"ר אופוזיציה היא נוקטת בטקטיקות מגעילות ופופוליזם בלתי פוסק כדי ליצור מראה עין של "התנגדות"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר לחשוב שקדימה עשו משהו כשהם היו בשלטון.

הגוף היחיד שמסוגל לתקן את הדברים האלה זה הימין כמו שהם עזרו להעביר חוקים בשוק הסלולר.

זה לא שהמחירים עולים בגלל התנהלות של המדינה ומיסוי של המדינה, המחירים עולים כי החברות גונבות כסף. רק עכשיו הראו שמוצרים של אוסף עולים בארץ יותר ממה שהם עולים באירופה וארה"ב. מוצרים כחול לבן עולים בארץ 20-50% יותר ממה שהם עולים בחו"ל ואותו דבר נכון לכל החברות שמיצאות מוצרים מישראל או מיבאות לישראל.

השמאל לא יעביר חוקים שיורידו מחירים הוא יעביר חוקים שיעבירו יותר כסף לשמאל, הימין עוד מידי פעם עושה הגבלות שונות ומשונות (ולרוב מלאות בחורים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי הרגשה שאם היום קדימה הייתה בשלטון, המחיר של הקוטג' היה בדיוק אותו דבר ואחד מהפופליסטים בליכוד (ויש הרבה מאוד כאלו) היה נותן קוטג' ללבני.

הליכוד היא מפלגה יותר גרועה מקדימה נכון להיום, אבל זה לא שיש איזשהו הבדל אמיתי בין העבודה-הליכוד-קדימה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"קדימה" מתמחה בצעדים פופוליסטיים זולים, וציפי לבני היא פשוט, ממחסור בביטוי טוב יותר, אפס מאופס.

כל הקדנציה הנוכחית היא הייתה עסוקה בלשבת בצד ולהעיף לכיוון נתניהו הערות סטייל "אתם עושים את זה לא טוב" או "אנחנו היינו עושים את זה יותר טוב" בלי להציע דרך לשפר את המצב. זה כמו לשבת לשיחה עם מישהו ולטעון שהוא טועה בלי להשמיע גרסה משלך.

ובעניין הקוטג' (ומוצרי הצריכה בכלל...)

אני מודה שמדיניות המיסים הכבדה פחות או יותר הצילה את השוק המקומי בשנתיים האחרונות, אבל עכשיו שהשוק יצא טיפה מהברוך, במקום הקלה אנחנו רואים עוד מעמסות. אני כבר לא יודע איזה פתק אכניס לקלפי בבחירות הבאות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע כיצד ניתן לבחור בקדימה. זו מפלגה שהמצע שלהם לא ברור, שכן הם מעין "גלקטיקוס" של חברי כנסת מסיעות שונות, הן

מהימין והן מהשמאל.

אילו רק לליברמן היה קצת יותר דיפלומטיה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה היא לא עם הפוליטיקאים.

הבעיה שמנגנון הבחירות לא מאפשר סינון של הגרועים ואת חיזוק הטובים.

שיטת המפלגות יוצרת שלל של בעיות בסיסיות.

אתם לא בוחר נציגים, אתם בוחרים כנופיה.

בכל מפלגה שתצביעו בגלל שיש שם אולי אדם שתרצו שייצג אינטרסים שלכם בכנסת, אתם מכניסים הרבה אנשים אחרים שאתם לא באמת מכירים או מעוניינים להכניס, כולל אנשים שהתברגו בעזרת קומבינות כדי לייצג גופים כלכליים נגד אינטרס הציבור.

כשאני עובר על רשימת הפוליטיקאים וחברי הכנסת שאני מעוניין להושיב שם, עולה לי רשימה מאוד מצומצמת של אנשים, שמתחלקים בין מפלגות שונות.

לא רק שאין לי יכולת לבחור ביותר מאחוז קטן מהם בגלל שאני מוגבל למפלגה, אני מחוייב להכניס יחד איתם הרבה אנשים אחרים שאני לא רוצה לחזק ועלולים לעשות יותר נזק מתועלת לאינטרסים שלי.

לכן שיטת הבחירות גורמת ליותר נזק מתועלת והצבעה לכל מפלגה בבחירות תהיה שגיאה שמוסיפה דלק למדורת השחיתות ולהמולת והאימפוטנטיות של הממשלה.

הפיתרון לבעיה: שינוי שיטת הבחירות לכנסת לבחירות ישירות של נציגים, ללא הגבלה של מפלגה או איזור.

ואיסור על פי חוק לחלק לאנשים רשימות הצבעה בסביבת הקלפי (לא חובה אבל אולי רעיון טוב).

עוד שיפור שלדעתי חשוב מאוד זאת הצבעה ממוחשבת שבה יש רשימה עם שמות ותמונות ברזולוציה טובה של המתמודדים.

זה יקל על אנשים לזכור ולבחור.

הצבעה לפי שמות בלבד אין לה מקום בבחירות מודרניות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לך 120 נקודות.

עכשיו תבחר כמה שאתה רוצה מהרשימה וזה יתחלק בניהם שווה.

אתה רוצה לחזק רק אחד ? סבבה, הוא יקבל את כל הנקודות.

אחרים רוצים לקדם 20 ? סבבה תנו לכל אחד 6 נקודות.

120 המועמדים שקיבלו הכי הרבה קולות יכנסו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המממ, לי לוקח בערך בין חצי לרבע שעה לחלק נקודות ביצירת דמות במשחקי RPG, ולזה יש השפעה הרבה יותר נמוכה מאשר בחירת חברי כנסת. לפי ההצעה שלך אני צריך להתחיל לתכנן את ה-build שלי לכנסת כבר עכשיו בשביל בחירות 2017.

בגדול אני אוהב את הרעיון שלך רק הרבה פחות נקודות, אחרת כל הצבעה תיקח שנים. ובלי קשר זה לא יעבוד בחיים.

ועדיין לא הסברת איך יבחר ראש הממשלה. בחירה ישירה? ע"י הח"כ? ומה קורה אם פחות מ-120 איש קיבלו נקודות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא מחלק נקודות.

הנתון הזה בכלל לא קיים מבחינתך.

זה קיים במערכת.

אתה בוחר כמה שאתה רוצה (עד 120) לפי שם ותמונה ברשימה ממוחשבת עם מסך מגע.

ככל שאתה בוחר לקדם יותר מועמדים כך ההשפעה שלך על קידום כל אחד נחלשת (ההשלכות של זה הם מעולות על איכות ההצבעה והתחמקות מבעיות שהיו קורות אחרת).

לא יקרה שפחות מ120 יקבלו נקודות כי יש כל כך הרבה קבוצות שונות של אינטרסים וכולם יקדמו את האנשים שמתאימים להם.

אם אני עכשיו יתחיל למנות את מספר הקבוצות והאינטרסים במדינה אני יגיע לפי 10 מזה.

לגבי ראש ממשלה ?

למה העם צריך לבחור אותו.

שחברי הכנסת יבחרו אותו.

גם כך הם אלו שצריכים להסתדר אחד עם השני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין מפלגות.

קואליציה מרכיבים מנציגים.

נציגים שמחויבים לבוחרים שלהם ישירות! ונמצאים תחת מעקב מתמיד וציפיות למימוש התחייבויות.

אפשר לעשות מפלגות בלי קשר לבחירות.

למשל מפלגת ימין לאומית שאליה משתייכים כל מי שרוצה להיות חלק וליזום פעילות פוליטית כקבוצה למען מטרה חשובה משותפת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז לא שינת כלום בעצם, כי אז כל מי שיציע את עצמו לראשות הממשלה יבטיח לח"כ את מה שהם רוצים בתמורה לקול שלהם. רק שעכשיו במקום מפלגה, הוא צריך לעבוד מול כל ח"כ בנפרד. כמובן שזה יקח רק ימים בודדים עד שחברי כנסת יתאגדו עצמאית למפלגות, ובסופו של דבר יהיה גם ראש מפלגה, והסכמים פנים מפלגתיים. ואז אתה מסיים בדיוק איפה שהתחלת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...