הגניבה וההעתקה בבגרות בתנ"ך - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הגניבה וההעתקה בבגרות בתנ"ך

sgt_flippy

Recommended Posts

• תגובות 34
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

פסילת בגרויות שכבר נעשו, הינה פסולה. בדיוק כפי שכבר נאמר, אם תופסים גנב, לא מאשימים ולא ניתן להאשימו בדברים שאולי ביצע בעבר.

לגבי המעשה עצמו - אין לי מושג מה הסטנדרטים במערכת החינוך היום, אך אם "תלמידה מצטיינת" טיפשה עד כדי כך, שהביאה טופס פתור למבחן עצמו, המצב בכי רע.

לגבי עונש ראוי - אי מתן אפשרות לגשת לאף בחינת בגרות במשך X זמן, נראה לי סביר. לא מדובר בסופו של דבר במעידה של רגע, אלא תכנון שקול לכל אורך הדרך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין את מטרת הפרסום הזה.

"למען יראו ויראו"? תעשו לי טובה. העונש על העתקה בבגרויות הוא ידוע. תלמידים בתיכון שלי היום בודקים קודם את הסיכוי וחומרת העונש ואז את החומר והפחדה לא תשנה כלום.

זאב, אני מניח ש86 מציין את שנת הלידה שלך. תסכים איתי שמאז שאתה סיימת תיכון קרו שינויים. מערכת החינוך היום במצב בכלל לא טוב (גם רמת התלמידים השתנתה), שלא לדבר על תלמידים שלא מסוגלים לעמוד בלחץ המטורף ובמירוץ האידיוטי לפיסת הנייר שנתפסת היום כתנאי לקבלה לעבודה במכולת.

שלא תבין אותי לא נכון, אני לא מצדיק בשום צורה את ההעתקה הזו, כמו שאני לא מצדיק את הפרסום הרחב של העונש.

אתה חושב שהענשה תפתור את הבעיות האלו? אתה חד משמעית טועה. הבעיה נעוצה בחינוך שילדים מקבלים היום בבית ושום פסילת מבחן או עשרה מבחנים לא תפתור אותה.

כשאין חינוך מהבית, משרד החינוך נכנס לתמונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, קוראים לו משרד החינוך השאלה אם הוא מצדיק את שמו או שזה מקרי?ברצינות, מתי הפעם האחרונה שישבת בכיתת תיכון? הענשה לא פותרת יותר ממקרה נקודתי. הפחדה אפילו פחות ממנה.

יש הרבה חברה איכותיים שאני מכיר, אבל על כל אחד מהם יש 2 שלא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה חושב שהענשה תפתור את הבעיות האלו? אתה חד משמעית טועה. הבעיה נעוצה בחינוך שילדים מקבלים היום בבית ושום פסילת מבחן או עשרה מבחנים לא תפתור אותה.

אתה צודק, צריך לתת לתלמידים להעתיק בבגרויות ולא להעניש אותם. הרי הענשה לא עובדת.

::)

הענשה בפני עצמה לא נועדה לפתור שום דבר, היא נועדה ליצור הרתעה. כשתלמיד יודע שאם יתפסו אותו יפסלו לו את המבחן, או שהוא ייקח את הסיכון או שלא. אם הוא יידע שאם יתפסו אותו יפסלו לו את כל הבגרויות, וייקחו לו שנתיים מהחיים שבמהלכן הוא יצטרך להשלים את הבגרויות האלו אחרי הצבא, כנראה שהוא יחשוב ארבע פעמים לפני שהוא יחליט להעתיק בבגרות.

כל שאר הדברים שציינת לא קשורים לחלוטין לנושא. מה הקשר לרמה של התלמידים? אם הרמה ירדה, הציונים בבגרויות צריכים לרדת בהתאם - מי שמעתיק מפר את האיזון הזה, ולכן יש צורך בענישה (מחמירה) כדי שהאיזון לא יופר.

מי שקשה לו ללמוד בבית ספר - כל הז*ן לו, החיים לא נעשים קלים יותר אחרי כיתה י"ב אלא להיפך. אבל אין שום קשר בין זה לבין ענישה על העתקה בבגרויות, לכן לא ברור לי מה ניסית לעשות בזה שדחפת את השטויות האלו לת'רד הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה העניין, שהיא לא מרתיעה מספיק הבעיה עמוקה יותר. (מצד אחד אתה טוען שמטרתה להרתיע, אבל זה מאוד תלוי בחינוך מהבית)

אולי אני רואה דברים בצורה שונה כי אני עדיין תלמיד (וגם מוסיף הרבה תוכן מיותר כמו בהודעה שמיני הגיב לי עליה, הבגרויות דפקו לי את הראש כבר :silly: ), בסופו הרבה מהבעיות עם הנוער היום ממש לא נפתרות בהענשה כי החינוך מהבית עצמו דפוק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אף אחד לא פיטר, אמא שלה השעתה את עצמה.

"גם היום מתקשים עדיין במערכת החינוך להבין מה גרם לתלמידה לגנוב את הטופס, דבר שהביא לפיטוריה של אמה ממקום עבודתה."

? . ? . ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין את מטרת הפרסום הזה.

"למען יראו ויראו"? תעשו לי טובה. העונש על העתקה בבגרויות הוא ידוע. תלמידים בתיכון שלי היום בודקים קודם את הסיכוי וחומרת העונש ואז את החומר והפחדה לא תשנה כלום.

זאב, אני מניח ש86 מציין את שנת הלידה שלך. תסכים איתי שמאז שאתה סיימת תיכון קרו שינויים. מערכת החינוך היום במצב בכלל לא טוב (גם רמת התלמידים השתנתה), שלא לדבר על תלמידים שלא מסוגלים לעמוד בלחץ המטורף ובמירוץ האידיוטי לפיסת הנייר שנתפסת היום כתנאי לקבלה לעבודה במכולת.

שלא תבין אותי לא נכון, אני לא מצדיק בשום צורה את ההעתקה הזו, כמו שאני לא מצדיק את הפרסום הרחב של העונש.

גם בגילי מערכת החינוך היתה על הפנים. מה הפתרון שלך אם כך? הרי חייב להתחיל את השינוי מאיפשהו, ולדעתי "עונשים חמורים יותר" זאת התחלה טובה לחנך את הנוער (אם ההורים לא מסוגלים לעשות את זה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוואלה וב NRG כתוב שהאם השעתה את עצמה בכל הכתבות בנושא. בYNET כתוב שהיא פוטרה. מי צודק? לא יודע.

חבל לי על האמא שלה, אבל היא אשמה בסיפור לא פחות מהילדה שלה. על ההורים לחנך את הילדים שלהם מגיל קטן, ואם היא לא יכלה לעשות את זה, שתישא בתוצאות. (כעובדת משרד החינוך אני מאמין שהיה לה מספיק זמן להיות בבית בשעות הערב ולהשגיח על הילדה שלה, זה לא שהיא הורה שעובדת במספר עבודות במקביל כדי לפרנס את המשפחה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באמת זה מה שאתה חושב? נתפסתי גונב ארנק ממישהו. אולי כדאי להחרים את כל רכושי? הרי כנראה גם הרכב שלי גנוב וכך גם הבית

ממומן ע"י משכנתא שאני משלם באמצעות גניבות.

אולי לא להחרים לך את כל רכושך, אבל לפתוח לך תיק פלילי יהיה ראוי, ואז נראה אותך מוצא עבודה בשביל אותו בית או כל רכוש אחר שאתה מדבר עליו.

לפסול רק את הבגרות שבה נתפסה זה בעייתי, כי לי לפחות נראה די שווה להעתיק בכל המבחנים ולהיתפס באחד, עדיין יהיה לי ממוצע הרבה יותר טוב לעומט מצב בו לא העתקתי, העונש הזה בא להרתיע ולא ליישר קו, כדי למנוע העתקה חייבים שהעונש יהיה כבד, אחרת זה אולי יהיה סיכון ששווה לקחת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, לדעתי לפחות כן מגיע לגנב שיחרימו את (רוב) רכושו לטובת קרן לפיצוי נפגעי פשיעה.

דבר שני, תאר לעצמך את המקרה הבא: במשרד בו אתה עובד נגנב באופן עקבי ציוד משרדי יקר - נניח ציוד מחשוב כלשהו. התופעה נמשכת שנה מבלי שיצליחו לתפוס את הגנב, עד שערב אחד הוא נתפס על חם, לגמרי במקרה. אין לו אפשרות להכחיש את הגניבה שנעשתה באותו רגע אז הוא מודה בה, אבל מכחיש בתוקף את מעורבותו בכל הגניבות הקודמות. האם מישהו כאן יאמין לו?

כאן אמנם אין שום הוכחה לכך שבכלל היו עבירות קודמות, ולא רק בנוגע לזהות המבצע, אבל תחשבו על זה: מדובר תלמידה "מצטיינת" שהיתה מספיק סתומה כדי להביא את הטופס הגנוב עצמו לחדר הבחינה. זה לא אומר דרשני מבחינתכם?

חוץ מזה, בהבדל מדוגמת הגנב ורכושו, חשוב לזכור שאותו מבחן בתנ"ך הוא חסר ערך לכשעצמו - הוא חיוני רק במסגרת תעודת הבגרות. בכך שהתלמידה גנבה את המבחן האחד הזה, היא בעצם ניסתה להשיג תעודת בגרות שלא ביושר (או לשפר אותה שלא ביושר, לפחות). נראה לי הגיוני לפגוע בה בכך שתפסל לה התעודה כולה, על שלל המקצועות המרכיבים אותה. לא מדובר הרי באוסף של דברים שאינם קשורים בשום צורה האחד לשני, ויותר מזה - מדובר במשהו שניתן לשחזר לאחר הצבא.

ובנוגע לעתידה - זו בעיה שלה. במלוא הרצינות. אם היא מסוגלת להשלים תעודת בגרות לבד - אשריה. אם לא, הרי שזה רק מוכיח שגם שאר הישגיה לא הושגו בדרכים כשרות ועל אחת כמה וכמה מגיע שישללו לה את התעודה כולה. אם היא מסוגלת להשלים בגרות אבל משיקולי זמן ועלות היא לא תהייה ברמה הנוכחית, כלומר אם היא תוותר עם בגרות שלא מאפשרת קבלה ללימודי המשך, אני רק אשמח. אנחנו באמת צריכים רופאים, מהנדסים או עורכי דין שזהו מוסר העבודה שלהם וזו דרכם "ללמוד"?

טוב, בעצם, עורכי דין...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...