יוקר המחייה בארץ. ת"א במקום ה-29 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

יוקר המחייה בארץ. ת"א במקום ה-29

Gil28

Recommended Posts

עפ"י כתבה בכלכליסט:

http://www.calcalist.co.il/world/articles/0,7340,L-3520617,00.html

חברת ECA פרסמה מדד של יוקר מחייה בערים שונות בעולם. טוקיו מקום ראשון, ת"א מקום 29, מנהטן מקום 44.

טוב, המצב בארץ לא הכי טוב. המדד הזה אפילו לא כולל מחירי ודיור, מה שאני מניח היה מציב אותנו במקום גבוה יותר.

אם נחשב את היחס לשכר הממוצע, החציון והמינימום אני מניח שהיינו מקום ראשון.

מה שכן, נראה לי תמוה - אוסלו, מקום שני, מחיר ארוחת צהריים 45.20 דולר. איפה הם בדקו? מה הם אכלו??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המדד הזה תלוש מהמציאות!

זוג חברים שלי חי בטוקיו שביפן כבר 5 שנים והמחירים שם לא קרובים למחירים שבכתבה.

חבר אחר שגר בלונדון ומדווח לי כל הזמן מה קורה שם החליט שהוא לא חוזר למחנה העבודה שאנחנו קוראים לו -מדינת .

הוא משלם שכ"ד זהה לשכ"ד בתל אביב אבל משתכר פי 3 ורוב הצעירים ישתכרו שם פי 2 מישראלים.

אם שכר המינימום בישראל נמוך משמעותית משכר דירה ממוצעת בתל אביב אז משהו רקוב במדינת ישראל

אם סטודנטים נאלצים לפעמים לקחת פגרת סימסטר ויותר כי אין כסף אז משהו רקוב בממשלה שלנו

אם גובים מכם כמעט 10$ על כוס בירה מהחבית

אלף שקל על חתיכת בד שמכנים אותה גי'נס

8 ש"ח על דוגמית גבינה לבנה בסופר

מיליון שקל על דירת 3 חדרים בנתניה

15 ש"ח על כוס קפה הפוך

וכו וכו... אל תתפלאו אם בעוד פחות מעשר שנים המחירים דלעיל יוכפלו.

הבעיה הגדולה של המדינה או יותר נכון שלנו הישראלים שחיים במדינת היא שבעידן האינטרנט והטוקבקים

קשה להוציא אנשים לרחובות להפגין שהרי "הצטרפו אלינו למחאה בפייסבוק" מספיק ויותר לרוב האנשים שאני מכיר.

רוח הלחימה מסופקת באמצעות מקלדת ועכבר במקרה הטוב או בהתעלמות ותקווה לטוב במקרה הרע.

אם היה לי את הכח הייתי יוצא לרחוב ומפגין ולמרות שזה מטריד אותי ביום יום, הנני כאן עם מקלדת ועכבר :-X

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בארה"ב אתה קונה:

בירה בדולר

המבורגר בדולר (חוץ בימים שזה חצי דולר)

ג'ינס איכותי ב-20 דולר

קפה גדול ב1.15 דולר

אוטו חדש בפחות מ-10,000 דולר ומשומש בהרבה פחות

גלון דלק ב2.5 דולר (שני שקל וקצת לליטר)

דירת 4 חדרים במיאמי כולל שירותים בבניין: חדר , בריכה מחנה רכבים, שמירה ויאכטה ב170 אלף דולר

משכורת ממוצעת של 43 אלף דולר בשנה (12 וחצי אלף ש"ח בחודש)

ובאמת המדד הזה מוזר. ארוחת צהריים בלונדון 50 דולר? חיים בסרט עצוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המדד הזה תלוש מהמציאות!

זוג חברים שלי חי בטוקיו שביפן כבר 5 שנים והמחירים שם לא קרובים למחירים שבכתבה. חבר אחר שגר בלונדון ומדווח לי כל הזמן מה קורה שם החליט שהוא לא חוזר למחנה העבודה שאנחנו קוראים לו -מדינת . הוא משלם שכ"ד זהה לשכ"ד בתל אביב אבל משתכר פי 3 ורוב הצעירים ישתכרו שם פי 2 מישראלים.

אם שכר המינימום בישראל נמוך משמעותית משכר דירה ממוצעת בתל אביב אז משהו רקוב במדינת אם סטודנטים נאלצים לפעמים לקחת פגרת סימסטר ויותר כי אין כסף אז משהו רקוב בממשלה שלנו אם גובים מכם כמעט 10$ על כוס בירה מהחבית אלף שקל על חתיכת בד שמכנים אותה גי'נס 8 ש"ח על דוגמית גבינה לבנה בסופר מיליון שקל על דירת 3 חדרים בנתניה 15 ש"ח על כוס קפה הפוך וכו וכו... אל תתפלאו אם בעוד פחות מעשר שנים המחירים דלעיל יוכפלו. הבעיה הגדולה של המדינה או יותר נכון שלנו הישראלים שחיים במדינת היא שבעידן האינטרנט והטוקבקים קשה להוציא אנשים לרחובות להפגין שהרי "הצטרפו אלינו למחאה בפייסבוק" מספיק ויותר לרוב האנשים שאני מכיר. רוח הלחימה מסופקת באמצעות מקלדת ועכבר במקרה הטוב או בהתעלמות ותקווה לטוב במקרה הרע. אם היה לי את הכח הייתי יוצא לרחוב ומפגין ולמרות שזה מטריד אותי ביום יום, הנני כאן עם מקלדת ועכבר :-X

זה מה שהם מספרים לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי ויקי 47% מUS מרויחים פחות מ25K דולר בשנה.

לא יודע מאיפה הבאת את הנתון הזה, אבל אפילו אם נניח והוא נכון, אתה מבין שזה לא אומר שום דבר על המשכורת הממוצעת? (שזה מה ש-Gil28 דיבר עליו)

האמת שהנתון המעניין יותר יהיה החציון, וגם אז, כנראה שברוב המקרים יהיה יותר מעניין לראות את ההכנסה הממוצעת/חציון עבור משק בית, ולא עבור אדם יחיד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נו אל תהיה מצחיק.

בלונדון ביקרתי כמה פעמים ואף אחד מהחברים שלי לא מספר לי סיפורים

ידידה שלי טסה לאנגליה לעבוד..במשך שנה וקצת..חזרה עם ימבה כסף. אני מתכוון לממוצע של 2000 ליש"ט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...