רק בארה"ב - נכה חסר רגליים תובע מכון פדיקור על כך שאינו נגיש לנכים... - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רק בארה"ב - נכה חסר רגליים תובע מכון פדיקור על כך שאינו נגיש לנכים...

תמיד מחייך

Recommended Posts

http://www.nypost.com/p/news/local/brooklyn/bullying_city_biz_owners_is_how_5zkNB8UPfdNwrGSovSDyKI

בעקבות חוק שנקרא Americans with Disabilities Act, ניתן לתבוע כל עסק על הפרה כלשהי ולזכות בשכר טרחה, מה שגורם למבול של תביעות שמגישים נכים כנגד עסקים רבים. חשוב לציין שהחוק יורד לדקויות קטנות ואפילו מעמד למגבת בשירותים שאינו נגיש לנכים יכול להיחשב כהפרה של החוק. במקרה הנוכחי, החליט זולטן הירש, יהודי חרדי מניו יורק, לתבוע מכון פדיקור על כך שהוא אינו נגיש לנכים וזאת למרות שהתובע עצמו אינו יכול להשתמש בשירותי המכון עקב היותו חסר רגליים... בנוסף לכך, הוגשו תביעות כנגד מועדון חשפנות, מסעדה לא כשרה, חנות תיקי יוקרה ועסקים קטנים רבים, שחלקם עלולים לפשוט את הרגל עקב ההוצאות המשפטיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קח את אחוז היהודים מכלל מגישי התביעות הסתמיות בארה"ב לעומת כל קבוצה אחרת, תראה שאנחנו ממש לא משהו מיוחד....

ארה"ב זו אלופת התביעות הסתמיות.

רק לצורך הדוגמה, שסבתא שלי הגיעה לארה"ב באונייה לפני 50-60 שנים, היא מעדה על איזה מסילה שהייתה בקרקע בנמל. השומר ניגש אליה, ולפני שהוא הציע לה עזרה לקום או משהו כזה, הוא שאל אותה - "do you want to sue?"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה אפשר לצפות מחברה שבה תובעים את מקדונלדס על כך שהיא מוכרת אוכל משמין

או שתובעים את סטארבאקס על זה שהם מוכרים קפה חם מדי ולא מזהירים על כך... :kopfpatsch:

ואני מסכים שהתביעה היא "חסרת טעם" ומיועדת אך ורק בשביל לסחוט כסף, אבל ככה זה באמריקה (ולא שבארץ אין כאלה, למשל עורכי דין שהם "רודפי אמבולנסים", זה פשוט פחות נפוץ מאשר בארה"ב)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נו וגם זה נושא גדול לויכוח - יש לי חברים מעשנים (ואני לא מעשן אבל מסכים איתם) שטוענים שמדינה דמוקרטית צריכה לאפשר לבעל המועדון להחליט אם הוא מעוניין לאשר עישון במועדון שלו, או לאכוף את החוק החדש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב... בכל מקרה, שמעתי שהיה גם מקרה בארצות הברית שמישהו תבע את רדבול על פרסום מוטעה (הוא לא קיבל כנפיים), וניצח.

ארצות הברית היא ארץ החופש, אבל במקרה הזה, זה יותר מדי חופש. תביעה כזאת בארץ הייתה מתפרשת מייד על ידי השופט כניסיון להוציא כסף מהמכון, והוא היה מוציא את המכון זכאי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארצות הברית היא ארץ החופש, אבל במקרה הזה, זה יותר מדי חופש.

כאן אני מסכים, לתבוע חברה שמוכרת קפה על זה שהקפה שלה "חם מדי" או חברה שמוכרת פאסט-פוד על כך

שהאוכל שלה "משמין מדי" או "לא בריא מספיק" זה מגוחך לחלוטין, ומעיד בעיקר על הטיפשות שהשופט מצפה שתהיה מנת חלקו של הצרכן הממוצע.

אבל אני כן חושב שלא תזיק אכיפה וענישה קצת יותר קשה וקפדנית בארץ, בעיקר כנגד חברות גדולות סטייל חברות סלולריות או

חברות הכבלים (HOT ו-YES) או חברות ביטוח שדופקות אנשים בהרבה מקרים ואז אפילו אם תובעים אותן והן מפסידות בתביעה

הרי שהשופטים לא תמיד מחמירים, למרות כלים שקיימים בחוק בחלק מהמקרים, כמו למשל לפסוק פיצוי לדוגמא בסכומים גבוהים,

עד אשר חברות יבינו ש"שיטת מצליח" לא מצליחה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...