החלפת ספק כח גוסס לקראת שדרוג - לאיזה מומלץ? - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

החלפת ספק כח גוסס לקראת שדרוג - לאיזה מומלץ?

oren

Recommended Posts

שלום רב,

במחשב שעליו אני מדבר מותקן כרגע ספק JSP-Tech EZ-Cool 300W Real שכאשר הוא מחובר לחשמל ואני מפעיל את הלחצן שלו מאחור, כבר נשמע מין צפצוף גבוה, עוד לפני שבכלל הפעלתי את המחשב.

כאשר אני מפעיל את המחשב, לא תמיד הוא נדלק בפעם הראשונה, צריך לכבות ולנסות מס' פעמים, נדלק בפעם השניה, שלישית, רביעית ולפעמים בפעם החמישית.

חוששני שהספק מתקרב לסוף חייו ואיני מעוניין שיהיה בלאגן.

מדובר על מחשב בעל לוח MSI MS-7528-010 MSI Intel G31M3-F

מעבד E5200

2 סטיקים של זכרונות 1G

צורב DVD

מאוורר 120mm מכניס אוויר, מאוורר 80mm מוציא אוויר, מאוורר AC Freezer 7 על הגוף קירור של המעבד.

כרטיס רשת אלחוטי פנימי PCI

כונן קשיח IDE נפח 500G

כונן קשיח נוסף SATA נפח 500G

כונן קשיח נוסף (מע' הפעלה) SATA נפח 80G

בכוונתי להוסיף כונן נוסף 2T בעל 5400RPM לצרכי גיבוי (HD204UI המדובר והמומלץ), להעביר את מע' ההפעלה ל- SATA של ה- 500G ולנתק את ה- SATA 80G.

כך שיהיו 3 כוננים קשיחים בסוף, כמו עכשיו, רק בנפחים שונים.

מלבד זאת אני מתכוון להוסיף כ' מסך בעל 2 יציאות ל- 2 מסכים (כרגע משתמש ב- Onboard למסך אחד), חשבתי על Sapphire דגם Radeon HD 5450 512MB , המחיר שלו אטרקטיבי (כ- 180 ש"ח) והוא יהיה מצויין עבורי.

האם ספק פשוט Golden Tiger 400W במחיר 105 ש"ח יעשה את העבודה (יש ב- KSP)

או ספק FSP FSP300-60HCN OEM גם הוא במחיר 105 ש"ח (יש ב- IVORY) - יעשה את העבודה?

במידה ולא, אשמח מאוד להמלצה, המחשב משרת אותי נפלא מבחינת כח עיבוד וזכרונות ואני מעוניין שהמחשב יחזיק עוד שנתיים לפני שאני משדרג למחשב חדש. כך שאיני מעוניין לבחור בספק כח שיחזיק את המערכת "על הקצה", אלא אחד שיהיה קצת מעבר.

אשמח גם לשמוע חוו"ד כללית בנוגע לשדרוג הנ"ל, אולי אפשר ליעל את המערכת בטווח מחיר דומה.

תודה רבה על הקריאה והעזרה,

אורן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגיד אתה רציני או שאתה צוחק או שאתה הזוי?

כתבת כל כך הרבה מילים אולי נדמה לך שזה יומן אישי או משהו דומה ?

בן אדם עם 900 הודעות בוודאי קראת פה ושם על חומרה.

בוודאי יצא לך לקרוא קצת על ספקים אפילו חלקי משפטים כבר היו מלמדים אותך משהו

ואחרי כל הספר שכתבת אתה שואל איזה דרק עדיף זה או זה!?

ספק ב100 שקל אכן יספק לך חשמל למחשב אבל למה להשקיע 100 שקל רק בגלל שאתה שומע מין צפצוף גבוה?

למה להשקיע 100 שקל רק בגלל שהמחשב נדלק בפעם רביעית או חמישית?

שמור את המאה שקל עד שיהיה לך עוד מאה שקל או אפילו עוד עוד מאה שקל ותקנה ספק איכותי ומומלץ בפורום מחברה ידועה

"אשמח גם לשמוע חוו"ד כללית בנוגע לשדרוג הנ"ל, אולי אפשר ליעל את המערכת בטווח מחיר דומה." ???????????????

גם אני הייתי שמח אם ב-105 שקל או בטווח הזה אפשר היה ליעל מערכת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכוונה ציינתי את כל הרכיבים במחשב, כדי שאוכל לקבל המלצה המתאימה למערכת המצויינת.

וודאי שאם הספק ב- 105 ש"ח לא שווה כלום לא ארכוש אותו ואשקיע בספק נדרש עד לסכום של 350 ש"ח במידת הצורך, אך חבל לזרוק 350 ש"ח על ספק שיהיה חזק ב- 80% מעבר למה שהמערכת שציינתי דורשת, לכן הגעתי להתייעץ.

כשציטטת אותי כותב "אשמח גם לשמוע חוו"ד כללית בנוגע לשדרוג הנ"ל, אולי אפשר ליעל את המערכת בטווח מחיר דומה." וציינת תחת זה "גם אני הייתי שמח אם ב-105 שקל או בטווח הזה אפשר היה ליעל מערכת" זה להוציא את דבריי מהקשרם.

אני כתבתי את זה בהתבסס על ההודעה כולה, כולל הכונן קשיח (430 ש"ח), והכרטיס מסך (180 ש"ח).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נדמה לי שכל ספק הכי זול של SEASONIC יעשה את העבודה מחירם הוא בערך 250 ש"ח

אתה לא צריך ספק כח חזק עתיר וואטים לחומרה שלך ככה שאל תתייחס למספרים של הוואטים

אבל אל תסמוך על דעתי חכה לעוד תגובות אולי יש יותר מומלצים ופחות יקרים

לגבי ההארד דיסק לפי דעתי תמיד עדיף לקחת שני הארד דיסקים של 1TB

ככה המידע בטוח יותר אבל זה תלוי בך ובשימושים שלך ובאיך תיישם אותם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תעיף את ה EZCOOL מיידית ותשים במקומו כל ספק אחר, אפילו ספק גנרי

בדגם הזה של EZCOOL (וגם ב 400 W שבנוי אל אותו מעגל) יש פאק רציני בתכנון של ה 5VS - המסילה שעובדת כל הזמן גם כשהמחשב מכובה. יש שם מקום בעייתי בצד מתח גבוה שנפרץ ומעביר מכת מתח, ורוב הסיכויים שהוא ישרוף את הלוח ואוליי חומרה נוספת במחשב

הצפצוף שהספק שלך עושה מגיע מהמקום הזה במעגל בדיוק - מהשנאי של ה 5 VS, והתקלות שאתה כותב קשורות לעיתים קרובות ל 5VS. כלומר הספק הזה קרוב מאוד לשרוף את המחשב שלך

בתור ספק לטווח הארוך תחשב באתר http://antec.outervision.com כמה ספק המחשב שלך צריך ותשים כל ספק נורמלי (מאלה שמקבלים המלצות קבועות בפורום) בהספק הזה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...