רעש של זרם חשמלי מספק כוח חדש - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רעש של זרם חשמלי מספק כוח חדש

mosti007

Recommended Posts

שלום,

לא מזמן קניתי מחשב חדש, בהתחלה חיברתי את המחשב לאל פסק, שכנראה בגלל שהוא היה 600W הוא קיצר את הספק אחרי חודש. מאז אני לא מחבר אותו. החליפו לי ספק חדש, אחרי קצת זמן שמתי לב שיש ממנו מעיין רעש של זרם חשמלי, זמזומים, שהוא עושה את זה רק כאשר הווינדוס עולה ועובד ולא לפני. הלכתי לחנות והחליפו לי שוב לספק חדש מהאריזה, והוא עושה את אותו צליל מהרגע הראשון. כשהספק היה מחובר לאל פסק לא היה את הרעש הזה, לפחות ככה נדמה לי כי הצליל הזה מחרפן אותי.

thermaltake toughpower xt tpx-775m

בחנות נאמר לי שכנראה זה הסוג של הספק.

מה לדעתכם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם ה UPS (אל פסק) חלש מדיי, הוא לא יגן אל המחשב מקפיצות מתח / נפילות חשמל / וכדומה, ואז הספק יכול להיהרס כתוצאה מהקפיצות מתח. אם אין הפסקת חשמל, ה UPS לא הורס את הספק בעצמו וכנראה לא קשור לבעיה שלך אם הספק

אם ה UPS גדול יותר ממה שצריך למחשב (והחישוב הוא ממש לא W ספק = VA UPS, הוא יותר מסובך) זה אומר שההגנה של המחשב טובה יותר, והוא יקבל יותר זמן עבודה מה UPS במקרה של הפסקת חשמל. UPS גדול יותר ממה שצריך לא יכול לתת "מתח גבוה מדיי" או לשרוף את המחשב בגלל הגודל שלו

יתכן שהספק הראשון שנשרף לך היה ספק גנרי. אלה ספקים זולים באיכות נמוכה (בדרך כלל הנמוכה ביותר שניתן לייצר בה ספק כך שהוא בכלל יעבוד), שיש להם הרבה בעיות בגלל האיכות שלהם. הם נשרפים מהר, לפעמים שורפים את כל המחשב ביחד איתם, לא מחזיקים את ההספק שכתוב אליהם (ספק גנרי שכתוב אליו "500 W" ישרף אם תנסה לקחת ממנו יותר מ 150 W לאורך זמן), לעיתים קרובות אין להם הגנות מקצר וכדומה

אם הספק הראשון שלך היה ספק גנרי, הוא נשרף פשוט בגלל עצמו

הרעש ה "חשמלי" יכול להגיע מכמה מקומות :

מאוורר : המאוורר של הספק, או מאוורר אחר במחשב שגורם לרעידה בספק, מייצר את הרעש. תנסה לעצור את המאווררים (את המאוורר של הספק אם אזיקון מפלסטיק בלבד ובזהירות כדיי לא לשבור את המאוורר) ותבדוק אם הרעש תלוי באחד מהם

חיבור חשמל גרוע : חיבור בכבל שמחבר את המחשב לחשמל, בתקע של הכבל שמתחבר לספק, במפסק האחורי של הספק וכדומה מייצר פריקה חשמלית. הצליל ישתנה אם תזיז את הכבלים במקום שבו הפריקה קוראת. אם כן, יש לסדר את הבעיה ולהחליף את החיבורים השרופים מיידית

מעגל בתוך הספק : פגמי ייצור ברכיבים בתוך הספק. תלוי כמה הוא חמור, יתכן שהספק ימשיך לעבוד הרבה שנים ללא בעיה (פגם קל) וייתכן שהוא הולך להיהרס בקרוב (פגם חמור). לא נפוץ - בדרך כלל תקלות מהסוג הזה נשמעות כמו "טייייי" או צליל גבוה אחר ולא "זזזזז" חשמלי

לדעתי תבדוק מאיפה הצליל מגיע ונוכל לראות איפה הבעיה. נדמה לי שהחנות כן מנסים לעבוד אליך אבל אני רוצה לראות מה הבעיה אם המחשב כדיי לדעת בוודאות

מה המפרט של המחשב ? (איזה מעבד וכרטיס מסך)

של איזה חברה ודגם הספק שנשרף ?

אתה בטוח שה UPS הוא 600 W ולא 600 VA ? (זה הבדל של בערך פי 2). היו הפסקות חשמל או נפילות מתח לפניי שהספק נשרף ? אם כן - המחשב עשה ריסט או המשיך לעבוד מה UPS בצורה תקינה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ספק הכוח שנשרף היה של thermaltake , קניתי מחשב דרך KSP. האל פסק היה VA 600/650. אני חושב שהבטריה של האל פסק הייתה כבר גמורה, היה מקרה של הפסקת חשמל או שהכבל יצא מהחשמל אז המחשב נכבה. אחרי חודש של עבודה פתאום הספק קיצר והיה ריח שרוף, אחרי כמה נסיונות באחד החיבורים לחשמל באופן ישיר הספק קיצר, יצא ניצוץ ועשן. כמובן שהחליפו לי לחדש. לפני כמה ימים החלפתי אותו שוב בטענה לרעש הזה והביאו לי שוב חדש מהקופסא. הוא עושה את אותו רעש.

מה שמוזר זה שהרעש שנובע מהספק הוא רעש של זרם ובאופן שמזכיר כמו חשיבה רעשנית של hard disk ישן. כמובן שחיברתי hard disk אחר ממחשב אחר, ללא שינוי. הרעש מתחיל כאשר מערכת ההפעלה מתחילה לעלות ופועלת. כשאני מחבר hard disk חיצוני , מרגע החיבור ועד רגע שהוא נקלט, יש רעש יותר חזק מהספק לכמה שניות. כשאני עושה פעולה כביכול מאומצת, הפעלה, סגירה של תוכנית כלשהיא לצורך דוגמא, הרעש מפסיק ממש לשניה. נסיתי לחבר כרטיס מסך אחר, בלי הצורב, בלי המאווררים של המארז, דיסק קשיח אחר, עדיין יש את אותו רעש.[table][tr][td][table][tr][td][table][tr][td][table][tr][td]‏Core i7 950, 3.06GHz, s1366, 8MB Tray[table][tr][td][table][tr][td][table][tr][td][table][tr][td]‏X58-USB3 s1366 i7, Intel X58, 2200+, 3xPCI-E‎[/td][/tr][/table][/t]3x2GB Kingston HyperX Triple Channel CL9-9-9-27[table][tr][td][table][tr][td][table][tr][td][table][tr][td]‏GTX460 1GB DX11 2xDVI PCI-E ‎[/td][/tr][/table][/td][/tr][/table]

caviar Black 500GB 7200RPM, 32MB, SATA III WD5002AALX‎

WD 1600js - יותר ישן

asus drw 1814blt[table][tr][td][table][tr][td][table][tr][td][table][tr][td]‏Thermaltake Contac 29 CPU Cooler CLP-0568‎[/td][/tr][/table][/td][/tr][/table]Enermax Volcanus ATX Mid Tower Black ECA-3180B[table][tr][td][table][tr][td][table][tr][td][table][tr][td][/td][/tr][/table][/td][/tr][/table][/t][/t][/td][/tr][/table][/td][/tr][/table][/td][/tr][/table][/td][/tr][/table][/td][/tr][/table][/td][/tr][/table][/td][/tr][/table][/td][/tr][/table][/td][/tr][/table][/td][/tr][/table][/td][/tr][/table][/td][/tr][/table][/td][/tr][/table]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תבדוק שהרעש מהספק ולא ממייצב מתח בלוח באיזור של המעבד

זה רעש שלפעמים קורה בספקים ומייצבי מתח, לפעמים הוא לא אומר כלום (ניתן להתעלם והמחשב יעבוד שנים) ולפעמים הוא אזהרה למשהוא שהולך להישרף בקרוב - לא תמיד ניתן לדעת מראש

הרעש הזה לפעמים קורה כשתוכנה מסויימת לוקח מעבד בצורה של "קפיצות" (יש לך remote desktop או תהליך רקע דומה פתוח ?) והספק מעביר זרם באותם "קפיצות". כשפותחים תוכנה אחרת היא לוקחת 100 % מעבד לזמן קצר ואז אין רעש כי בזמן הזה המעבד קבוע ב 100 %

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...