מחפש AVR "טוב" (פרטים בפנים) - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחפש AVR "טוב" (פרטים בפנים)

ksn1981

Recommended Posts

שלום לכולם,

# מחשב עם ספק 750W/80+Gold/A.PFC + מקלדת וקונטרולר מידי (חשמל דרך USB).

# שני מוניטורים.

# [לפעמים] קונטרולר MIDI (חשמל דרך שנאי).

מעוניין ב-AVR "טוב", גם בגלל ציוד הקול, וגם בגלל המימדים (לא מעוניין באל-פסק)!

1. האם כמו ב-UPS צריך לקחת בחשבון את ה- A.PFC ?

2. האם כמו ב-UPS ישנם חלקים שמחליפים (שם זה סוללה)?

3. האם כמו במגן ברקים, אם מקבל "מכה", נשרף וזורקים? או שמחליפים חלק?

4. איזה מאפיינים כדאי שיהיו? השהיה/חיבור למחשב/הפעלה מחדש?

5. האם כדאי להוסיף לו מגן ברקים? כולל השהיה?

תודה רבה לעוזרים :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

AVR תמיד מוציא גל sine כך שהוא מתאים לכל הציוד (חוץ אוליי מ AVRים ממש מיוחדים, לא משהוא סטנדרטי)

ב AVR אין חלקים שיש להם אורך חיים מוגבל בזמן (סוללה), אבל יש ואריסטורים (הרכיב שחוטף את המכה בהגנת ברקים / ספייקים) שנשרפים אחריי שה AVR הגן ממכה כזאת (מכה אחת חזקה או כמה חלשות)

אם תשאל את היצרן, זה אומר שאתה צריך לקנות AVR חדש. במציאות הרכיבים האלה עולים משהוא כמו 10 שקל כל אחד ולוקח 5 דקות + מלחם להחליף אותם

ההגנות החשובות הן אותו דבר : השהיה, מתח גבוה / נמוך, ברקים

השהיה בחלק יש ובחלק אין

מתח גבוה נמוך - במקום זה יש את ה AVR (נותן צורה מתקדמת יותר של ההגנה הזאת)

ברקים בחלק יש ובחלק אין

ל AVR אין סוללה ולכן אין חיבור למחשב

ל AVRים מסוימים יש הגנה לקו , אבל היא לא תמיד משמעותית ובכל מקרה זה סתם תוספת "בחינם" ולא פקטור לבחירת AVR כזה או אחר

ניתן לחבר AVR אם מגן ברקים מכל סוג שהוא - ההתנגשויות של ההשהיה הם אם UPS בלבד (ההשהיה גורמת ל UPS לגמור את הסוללה) ב AVR אין את הבעיה הזאת

אם אתה מחבר את המגן אחריי ה AVR :

השהיה - כמו של אחד מהם (הגבוה יותר) או הסכום שלהם

מתח גבוה / נמוך - ההגנה נשארת זהה לזאת של AVR בלבד, ההגנת מתח גבוה / נמוך של המגן ברקים מתבטלת

ברקים - סכום ההגנות של שתיהם

אם אתה מחבר את המגן לפניי ה AVR (כך שה AVR "מוגן") :

השהיה - כמו אחד מהם או שתיהם (כמו קודם)

מתח גבוה / נמוך - המגן בריקם נותן הגנה שלו, ה AVR משפר אותה לרמה של ה AVR. כמו קודם ההגנה שמקבלים בסוף זהה לזאת של AVR לבד

ברקים - סכום ההגנות

בדיוק עכשו יש ליידי AVR אדוויס 2000N :

אין השהיה - אם אני משחק אם התקע (מדמה קפיצות מתח) המתח ביציאה קופץ באותה צורה

יש הגנת AVR בסיסית אבל לא מלאה. הוא יכול לעלות מתח נמוך ולהוריד מתח גבוה, אבל אם המתח יותר נמוך או יותר גבוה הוא לא יוכל להתמודד איתו ויעביר למערכת את המתח הלא תקין (הוא לא יכול לנתק את המתח)

יש הגנת ברקים קצת יותר טובה מ GPT SC9 COOL, כל ההגנות L-N N-E L-E

ביחד אם מגן ברקים שמשלים השהיה, מתח גבוה / נמוך (כדיי לנתק מתחים בתחום שה AVR לא יכול להתמודד איתם) ותוספת להגנת ברקים, ביחד אם מגן ברקים טוב הוא יתן הגנה סבירה

הוא לא AVR מלא שניתן לשים לבד

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום 11010010110,

אין לי וכנראה שלא תהיה לי דרך להודות לך מספיק על העזרה המושקעת ביותר שאתה נותן.

=======================================

תקן אותי אם אני טועה, אבל אני רואה שבארץ אין לי אפשרויות מלבד שני דגמי ה-ADVICE (ה-1200N וה- 2000N)..

אני גם רואה שיש 1200/2000 (ללא ה-N).. טעות -או- דגמים אחרים?

למרות שהמחשב אינו מנצל את מלוא ה-750W של הספק, כנראה (גם בגלל המסך ושאר הציוד הנלווה) שאני נשאר רק עם אופציית ה-2000N.. נכון?

לגבי ה-2000N:

- רושמים שיש לו הגנה לטלפון/רשת, רק נראה לי שבפועל זה רק טלפון.. נכון?

- ישלו שני שקעי מוצא.. ניתן לחבר מפצל לאחד מהם ולהתעלם מהשני.. נכון?

- למה התכוונת ב- " אין השהיה - אם אני משחק אם התקע (מדמה קפיצות מתח) המתח ביציאה קופץ באותה צורה "? אומנם אין השהיה, אבל אמור "לתקן קפיצות".. לא?

- רשמת ש- " אם המתח יותר נמוך או יותר גבוה הוא לא יוכל להתמודד איתו ויעביר למערכת את המתח הלא תקין (הוא לא יכול לנתק את המתח) " .. הם רושמים " במקרה של עומס חריג, יתבצע ניתוק אוטומטי, קיים לחצן לצורך הפעלה מחודשת ".. למה הכוונה?

- רושמים גם " היחיד שמאפשר הפעלה מחודשת לאחר פגיעת נחשול מתח / קצר ".. למה הכוונה?

- לפי מה שהבנתי ממך, מגן ברקים לפניו, או שיתרום השהיה (דבר שאני לא אוהב כי מדובר ב-4 דקות!) או שיתרום בתוספת להגנת ברקים.. אז מה.. שווה להוסיף?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברוב ה UPSים (גם בזולים) יש AVR, ואפילו יותר טוב מה AVR20000. אבל כאן UPS לא מתאים

יש AVRים מסדרות גבוהות יותר של אדוויס (וגם עולים יותר בהתאמה) ואמורים להיות של חברות אחרות למרות שלא ראיתי בעצמי

אאלט ה N בדגם זה יש/אין הגנה לקו טלפון. (השקעים נראים כמו של אבל רכיבי ההגנה בפנים הם של טלפון)

השנאי שלו נראה דיי קטן, אני ממש לא בטוח שהוא יוכל להחזיק 2000 VA בלי להתחמם ולהישרף (אתה לא יכול לבדוק את זה במצב רגיל - כשהחשמל תקין הוא לא מעביר אותו דרך השנאי אז השנאי לא מתחמם באותה מידה כמו כשהוא בשימוש)

זה אומר שלא הייתי מוסיף אליו את המחשב (וגם : למחשב אין בעיה לעבוד אם UPS בכל מקרה, ואם אתה מקליט באיכות גבוהה אוליי גם רצוי המחשב לא יהיה מחובר מאותו שקע כמו יתר הציוד - תלוי גם באיכות של הסינון בספק של המחשב ובציוד שיש לך. הפרעות מספק של מחשב נשמעות בדרך כלל כמו "צעקה" חלשה קבועה ברקע של הקול)

השקעים מחוברים במקביל - אתה יכול לשים מפצל באחד

התפקיד של AVR למנוע מצב שבו מתח קבוע לא תקין מגיע למערכת - למשל 350 V במקום 240 V. המתח 350 V הוא לא כזה גבוה - למערכת לא יקרה כלום מכמה שניות אם מתח כזה, אבל כן יקרה אם הוא יימשך יותר זמן. AVR מתקן את המתח (מעלה או מוריד אותו אם שנאי) כשהמתח קבוע ולא תקין (התגובה של ה AVR הרבה יותר מהירה - פחות משניה)

קפיצות חוזרות של המתח יכולות להיות כשהמתח קופץ בין מתח תקין ואין מתח בכלל. בכל פעם שהמתח מופיע הוא תקין, ולכן ל AVR (לשנאי) אין מה לעשות איתו (הוא לא אמור להוריד או לעלות את המתח), ולהגנת ברקים אין מה לעשות איתו (המתח לא גבוה בצורה שהגנת ברקים אמורה להגיב)

קפיצות כאלה יכולות לעשות נזק כבד. יש רכיבים שלוקחים מכת זרם כשמחברים אותם לחשמל. הם מיועדים להחזיק את המכה הזאת ללא בעיה כשמפעילים את המערכת בצורה רגילה, אבל לא כשהמכה הזאת קוראת שוב ושוב במהירות (וזה מה שקורה בקפיצות מתח) כי לרכיבים אין זמן להתקרר בין הקפיצות

הגנת השהיה מגינה מהקפיצות האלה - יש מעגל אלקטרוני שמזהה את הקפיצות ומנתק את המתח לגמרי אחריי הקפיצה הראשונה, ומחכה כמה זמן (לתת לרכיבים זמן להתקרר) לפניי שהמתח מחובר מחדש. בדרך כלל ההשהיה היא בין 10 שניות - חצי דקה/דקה (נורמלי) - כמה דקות (ארוך, קריטי רק במדחסים כמו מזגנים ומקררים שצריכים השהיה ארוכה במיוחד)

קפיצות מתח לגובה (נחשול מתח) - כשמגיעה קפיצה (אחת) של מתח גבוה מאוד. ה AVR / הגנת מתח גובה רגילה איטיים מדיי (אם המתח הוא 500 V, לא יקרה כלום עד שהם מגיבים. אם הוא 5000 V, משהוא יכול להספיק להישרף). את ההגנה הזאת נותן רכיב שלוקח את המכה אל עצמו ונשרף

עומס חריג = אם חיברת יותר מדיי דברים ל AVR והוא מתחמם. הכוונה כאן היא שה AVR ינתק את עצמו במקרה של התחממות יתר ולא במקרה של מתח לא תקין (בעומס נמוך הוא יכול להעביר גם מתח מאוד לא תקין ועדיין כמעט לא להתחמם)

אגב ההגנה הזאת היא אל ידיי קפיץ בימטאלי (שמתחמם וקופץ) בתוך המפסק הפעלה. זה אומר שאם תעמיס אותו הרבה אבל לא מספיק כדיי להפיל את המפסק הזה, הוא פשוט ימשיך להתחמם - לא רצוי. אם אתה שם את ה AVR הזה (או את ה 1200 - לא נראה לי שהוא יהיה שונה מבפנים חוץ מהגודל של השנאי) אל תעמיס אותו יותר מ 1/2 ממה שכתוב

"היחיד שמאפשר ..."

נחשול מתח - לא נכון. הרכיב הגנה בתוכו נשרף ויכול הלמשיך לקצר את כניסת המתח. אתה לא תוכל להפעיל את ה AVR שוב (הוא ימשיך להפיל את החשמל) אם לא תחליף / תעיף את הרכיב

אחריי קצר - בדרך כלל AVRים לא נהרסים מקצר בדברים שמחוברים אליהם, ה AVR הזה לא מיוחד או משהוא

תוסיף. יש מגיני ברקים אם השהיה קצרה יותר. בדקתי לא מזמן מגן של Q-protectors לא זוכר דגם מדוייק (חברים שלי קיבלו ביחד אם ה LCD) והוא נראה לי נותן הגנות דיי טובות, והשהיה של 10 שניות בלבד

גם אם אתה שם רק את ה GPT, שווה להוסיף : קפיצות שגורמות לו להיכנס להשהיה לא אמורות לקרות הרבה (ואם כן אז הוא נותן הגנה), ואם הוא נכנס להשהיה אתה יכול לנתק את ה AVR ולחבר אותו לשקע אחר

ה AVR הזה נותן הגנה כשהוא ביחד אם מגן ברקים, אבל הוא גבולי בכמה דברים - אפשר לצפות ליותר מזה ב AVRים אחרים (לא מכיר)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קראתי והפנמתי - תודה רבה כמובן!

- עושה את הרושם שכל מוצרי ההגנה במחירים הגיוניים פשוט "צולעים"..

- שני דגמי ה-QProtectors הרלוונטיים (http://www.qtrade-intl.co.il/מחשבים-ומסכי-מדיה.htm) נראים אחלה רק לך תדע איפה ניתן לקנות אותם - כנראה שאי אפשר לקנותם בנפרד.

- אולי הפיתרון צריך להיות אחר:

אם אתה זוכר ת'רד קודם שלי (http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=496423.new#new) בסוף החזרתי את מגני ה-HYUNDAI והחשמלאי התקין לי "מגן ברקים" ראשי, לכל בית העסק (יש לי שם ציוד אחר די יקר ואף פעם לא חשבתי להגן עליו כך שהגיע הזמן), לא הבנתי בדיוק איך זה באמת עובד אבל זה משהו רציני עם פחתים מיוחדים שיושב בארון החשמל.. 40KVA..

מכיר? מה אתה אומר? אולי לשים את זה לבית וזהו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני נגד הוספה של דברים כאלה ללוח חשמל :

מגן ברקים שרוף בדרך כלל נשאר "תקוע" במצב שהוא מקצר. כדיי להפעיל מחדש את החשמל (בלי הגנה) צריך להעיף את המגן השרוף. ואם המגן נמצא בלוח החשמל, אתה תצתרך לפרק אותו בחושך מהלוח חשמל, או לחכות בחושך לחשמלאי

המגן יכול סתם להיהרס בלי שהוא חוטף מכה, ולא לאפשר להדליק את החשמל. הוא תוספת של סיבוך למערכת = ירידה באמינות

העבודה של החשמלאי להעיף את המגן השרוף תעלה כסף. אם אתה מוציא אותו מהמיטה ב 2 בלילה - הרבה כסף

המגן בלוח החשמל נותן הגנה אחידה לכל מה שהוא מחובר אליו. כלומר, אם יש שם הגנת מתח גבוה נמוך או השהיה, גם התאורה ודברים אחרים (שחשוב שיעבדו _עכשו_ ולא צריכים הגנות) לא יעבדו. מגן תקע לשקע מגן נקודתית אל מה שבאמת מחייב הגנה

המגן של הלוח חשמל לא בהכרח יותר טוב ממגן תקע לשקע. הרכיבים שנותנים את ההגנה עובדים באותה צורה וההגנה תלויה רק באיכות שלהם / במקרה של רכיבי הגנת ברקים - בגודל שלהם (והם לא בהכרח יותר גדולים במגן הזה)

הגודל 40KVA = כמה הספק מקס' בבית המגן יכול להעביר במצב תקין בלי להתחמם (וזה כמעט 3x60 A - הרבה יותר ממה שיש בבתים וברוב הבתי עסק הקטנים). אין לו שמץ של קשר לרמת ההגנה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יופי.. זה גם די הגיוני מה שאתה אומר.. אז אני מוותר לבית..

מילא אם הבית היה מתוכנן מראש כך ששקעי המשרד (או המטבח וכו') במעגל נפרד.. רק השקעים.. אז יתרונות הדבר לדעתי יעלו הרבה על חסרונותיו..

בקשר לעסק, אני די מאמין שהמגנים הם טובים.. היה סוג פשוט והיה את "הגרמני" ששמתי..

אין לו השהיה אך ברגע שמקבל את המכה (ונשרף) הפחת נופל וכשניגשים להרים אותו, רואים חיווי חיצוני המראה שנשרף ושמצריך החלפה.. ואם אני זוכר נכון, אוכל להרים אותו ולעבוד בלי ההגנה (יתנהג כקצר ולא כנתק) עד שהחשמלאי יבוא להחליף איזשהו חלק (נאמר לי זול).. אגב, החשמלאי הוא בנאדם קרוב אלי, כך שמה שאמרת אמור להיות טיפה "מרוכך".. ועוד אגב, העסק הוא מעבדה עם מספר מכשירים, חלקם יקרים להחריד, וחלקם מחוברים בצורה קבועה מהרצפה לחשמל.. "טפו טפו טפו.." לא היו לי בעיות בעבר אבל יכול להיות שהם צברו נזקים קטנים (המצטברים)..

זה לא בקטע של "לנחם" את עצמי במה שכבר שמתי, פשוט לא מצליח לחשוב על פיתרון אחר ש- "בכללי" יהיה יותר טוב (למרות החסרונות)!

בקשר לבית, "אמגן" את הרכיבים החשובים (היקרים ;D ) כל אחד בבוא זמנו.. עכשיו זה המחשב והציוד שדיברתי עליהם ברתחילת הת'רד..

לא מעוניין ב-UPS אז מה אתה אומר..

1. מגן עם השהיה:

* GPT_SC9_ELEC

* ה- Q_PROTECTOR_VDPS/VDPS5 אם אצליח להשיג.. יש לך מושג איפה?

2. AVR + מגן (סע' 1.):

* ADVICE-2000N

* אחר, איזה?

תודה רבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מגן שמקצר יכול להפריע להרים את המפסקים שלפניו (להקפיץ אותם מיידית שוב). יכול להיות שבמגן הזה יש ניתוק פנימי כלשהוא

ניתוק פנימי יכול להיות גם בעייתי - אם הוא מתנתק תוך כדיי המכה, ההגנה מפסיקה והציוד יכול לחטוף את הסוף של המכה. לפי זה שהמגן הוא 40 KVA ממש לא נראה לי שהעומס מתנתק ביחד אם הרכיבי הגנה דרך אותו ניתוק פנימי (בדרך כלל סתם פיוז או פיוז תרמי)

לא ראיתי את המגן שלך, לא יודע איך הוא בזה

אני עדיין לא רואה יתרון למגן מובנה מעל מגן תקע-שקע אם אותם נתונים (והיי, ניתן ליצור מגן תקע-שקע גם למכונות גדולות מקופסה + המגן המובנה + תקע ושקע מתאימים)

מתוך המגינים שראיתי :

GPT SC9 - הגנת ברקים סבירה למגן כזה, הגנת מתח נמוך (אין הגנת מתח גבוה אבל רכיב הגנת הברקים דיי "נמוך" בעצמו), השהיה 4 דקות

Q-protectors - הגנת ברקים סבירה (אבל נראה לי שלא מתפשטת אחורה כמו במגינים אחרים), אין הגנת N-E כלומר חשוב לוודא שהמקומות של L ו N בשקע נכונים ולא הפוכים (אם L ו N לא הפוכים, N-E לא קריטית), הגנות אחרות טובות

עוז און פרוטקשן - הגנת מתח גבוה / נמוך טובות והשהיה 10 שניות, אין (יש רכיב אבל הוא חלש ביותר) הגנת ברקים

מה AVRים ראיתי עד עכשו רק את אלה שמובנים ב UPSים (כמו אדוויס PRPC וכדומה) ואת ה 2000N

לדעתי - ה 2000N יעשה את העבודה אם לא תעמיס אותו (לא הייתי עובר איתו 600 - 800, ממש לא 2000 VA), אבל לדעתי ניתן לצפות ליותר מזה ב AVRים אחרים (לא ראיתי כאלה אז אין לי שמץ) - דיי נראה כמו אחד מהמוצרים הזולים של אדוויס

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה תודה תודה ;D

כל פעם שאני מרגיש שאני מתקרב להרגיש שלם עם החלטה מסוימת, אתה ישר מחזיר אותי לנקודת חוסר וודאות טוטאלית..

ושלא תבין אותי לא נכון, אני כל כך מעריך גם את הידע שלך, גם את הרצון שלך לשתפו, וגם את הדרך המושקעת בה אתה עושה זאת.. אבל.. אתה כל כך מבין בזה שקשה מאוד להגיע להחלטה איתה אהיה שלם, אפילו "שלם מינוס"..

נורא מסקרן אותי לדעת באיזה הגנות אתה משתמש (במיוחד למחשב)..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רוצה שבכל מקרה תהיה מודע להגבלות של ההגנה שאתה מקבל. כל דבר מעבר לזה הוא החלטה שלך

אני לא משתמש אם הגנות

בזמן שאני לא אל המחשב הוא מנותק מהחשמל (פס שקעים אם מפסק אדום)

בזמן שהמחשב עובד אני בדרך כלל נמצא ליידו או בסביבה, אני לא משאיר מחשב עובד כשאני הולך להרבה זמן (חוסך בחשמל). ואם אני בסביבה ורואה שהחשמל קופץ, אני יכול פשוט לכבות את המחשב

אם יש ברקים אני מכבה את המחשב (וממליץ בכללי - מגן ברקים לא הולך להגן מפגיעה קרובה וישירה של ברק בל מקרה, הוא מגן יותר מפגיעות רחוקות ומוחלשות)

המחשב הוא 4 שנבנה מחומרה שנזרקה ממעבדות מחשבים - יש לי חומרה ספייר לתקן את המחשב אם יקרה לו משהוא (וכמה שנים שלא קרה לו כלום, בכל הפעמים שהיו בעיות חשמל או פגיעות ברק הוא היה מכובה)

אין לי תקציב להגנה (ואם יהיה, אני אוכל לקנות חומרה זולה ביד שניה לשדרג / לתקן את המחשב ולקבל מחשב מהיר יותר כל הזמן במקום לקנות מגן שהולך להשפיע רק במצב תקלה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...