צריך המלצה לאל פסק, עד 1K... - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צריך המלצה לאל פסק, עד 1K...

haims84

Recommended Posts

שלום אנשים טובים,

לפני מספר חודשים קניתי את האל פסק הזה -

http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=593302

כשלצערי אחרי 3 חודשים הוא החזיר נשמתו לבורא, ועכשיו אני חושב ללכת להחזיר אותו ואולי לקחת אחד חזק יותר...

מלכתחילה הייתי מאוד מאוכזב ממנו, שמעתי הרבה דברים טובים על החברה הזו לאל-פסק, אבל כל דבר במכשיר הזה צעק חינמי מרגע שפתחתי אותו.

החוטים שמגיעים איתו קצרים בצורה דבילית, החיבורים מאחורה עדינים בצורה לא הגיונית, הדיסק שמגיע איתו נראה כאילו הוא מכוון למערכת הפעלה WIN 95' בקיצור אכזבה ...

בכל מקרה המפרט שלי הוא כלדקמן -

WIN 7 X64 ultimate

Core I5 750 2.6GHZ

p55-US3L GIGABYTE

6GB RAM של KINGSTON

ATI 6950 2GB שנפתח ל6970

ספק 550W של HEC או WIN או משהו כזה

COOLER MASTER II ADVENCE מארז

ומסך 20' של (בקרוב נקנה מסך חדש אל דאגה...)

רציתי לקבל ממכם המלצה לאל-פסק טוב יותר, אשמח לקבל המלצות והסברים ....

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הבעיה אם ה UPS כרגע ?

תבנה את המפרט שלך באתר http://antec.outervision.com ותמצא כמה W המחשב לוקח (לא כולל ספק)

תוודא שהספק שלך הוא בדיוק זה : http://www.hec-group.com.tw/retail_power_supply/win_plus_power/

אם כן, הספק הוא 80+. תכפיל X1.25 כדיי למצוא כמה W כולל ספק

אם כן, הספק הוא Active PFC. תכפיל X1.1 את ה W כולל ספק כדיי למצוא כמה VA כולל ספק

תבדוק באינטרנט או אל המדבקה של המסך כמה W או VA המסך

איזה הגנות אחרות אתה מצפה לקבל מה UPS ? אוליי מספיק לך מגן ברקים ?

יש לך מגן ברקים ? אם כן איזה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל תודה על התגובה ...

הרכבתי את המפרט שלי באתר של ויצא לי שאני צורך 815W .

מבחינת הספק זה אכן הספק שלי אבל לא הבנתי את החישובים שאתה עושה שם אשמח אם תסביר קצת יותר.

וצירפתי תמונה של המדבקה שמאחורי המסך שלי, לא הצלחתי ממש להוציא מזה משהו, אולי אתה תבין ...

ועיקר הבעיה שלי שיש נפילות מתח אצלי בבית לפחות פעם בשבוע, ואני פשוט צריך אל פסק שימנע מהמחשב להיכבות כל פעם שזה קורה...

הבעיה עם האל פסק שהיה לי שהוא כבר לא פועל יותר, אם נופל החשמל הוא נכבה יחד עם המחשב... כל האורות שלו דלוקים והוא עושה קולות כאילו הוא יודע שנכבה החשמל, אבל כלום לא קורה ...

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שאתה מתאר יכול להיות בעיה חמורה יותר אם המערכת חשמל שלך בבית - חיבור חלש שמתנתק מדיי פעם ויכול לגרום לשריפה

תבדוק אם זה בעיה אצלך בלבד או גם אצל השכנים וכו (ואם אצלך זה קורה יותר). אם היא אצלך בלבד אתה אמור למצוא ולסדר את החיבור בהקדם, ואז גם לא יהיה לך דחוף ה UPS

הנפילת מתח היא לשניה כזה והמתח חוזר להיות מלא ?

יש שינויים בעוצמה של התאורה מדיי פעם ?

יש שינוי שניתן לראות (לא בגבול של כמעט לא רואים) בעוצמה של התאורה כשמדליקים או מכבים מזגן / בוילר / וכו ?

ה UPSים שבאמת מתאימים למחשב כבד כמו שלך עולים הרבה יותר מ 1000

האתר הזה מחשב את הגודל של הספק שהמחשב צריך. ה W של הספק הוא כמה חשמל הוא מעביר לתוך המחשב ולא כמה הוא לוקח בעצמו. הספק לוקח יותר

הספק הזה הוא 80+. זה אומר שיש לו efficiency 80% - כלומר 1/5 מהחשמל שהוא לוקח הולך לספק ו 4/5 למחשב

ה 4/5 למחשב הם מה שמצאנו באתר. כדיי למצוא כמה W לוקח הספק בכללי תכפיל X1.25

כאן - 815x1.25 = 1018 W

הספק לוקח זרם בצורה לא קבועה אלא בקפיצות

ההספק הממוצע (הספק אמיתי) הוא ה W שחישבנו

ההספק בקפיצה (גבוה יותר - הספק מדומה) הוא VA

טכנולוגיית PFC מאפשרת לזרם להיות אחיד יותר והקפיצות יורדות. ב Active PFC ההספק המדומה הוא מקסימום X1.1 מהאמיתי

כאן - 1018x1.1 = 1120 VA

המסך 65 W לפי האתר http://www.asus.com/Display/LCD_Monitors/MW201U/#specifications

למסך בדרך כלל אין PFC - הספק מדומה X2 מההספק האמיתי

כאן - 65x2 = 130 VA

כך מקבלים את הנתונים ב W ו VA. ה UPS אמור להתאים מבחינת 2 הנתונים

כאן - 1083 W ו 1250 VA

ה UPS עובד אל סוללות 12 V. סוללות כאלה מעבירות זרם גדול כשיש הפסקת חשמל. ב UPSים מסוימים הסוללות נמצאות במצב של עומס יתר (כשהזרם יותר גבוה ממה שהסוללה בנויה להחזיק והיא מתחממת)

אם העומס יתר קטן זה בדרך כלל לא בעיה (הסוללה לא תספיק להתחמם משמעותית בזמן של הנפילת מתח או עד שהיא תיגמר בכל מקרה בהפסקת חשמל). אבל יש UPSים זולים (ואופייני מאוד ל UPSים זולים של אדוויס) שבהם הזרם בסוללה הוא X2 ממה שהיא יכולה להחזיק, והיא נשרפת

כדיי למצוא זרם סוללה תחלק את ההספק המדומה ל 12

כאן - 1250/12 = 104A

סוללה סטנדרטית מחזיקה 30 A (וניתן לאפשר עומס יתר עד 40 A) כך שאנחנו מחפשים UPS אם 3 סוללות לפחות

זה התחום שבו נמצאים ה UPSים שתכלס יכולים להתאים

http://www.zap.co.il/models.aspx?sog=c-ups&db1602705=1602706&db36521=37168&db36521=37170&db36521=142117&db36521=37171&db36521=37174

את הכמה זולים שיש שם - אדוויס PRD1250 ו Eitan VT1500 - ניתן להוריד כבר עכשו

לדעתי גם את ה Ippon ו 2 האדוויסים הזולים האחרים (לא SL)

זה משאיר :

אדוויס SL2000 - איכותי מאוד אבל יקר

איתן JP - לא מכיר אותו, המפרט שלו נראה סביר אבל לא כתוב W וזה מעלה סימן שאלה (ההיכרות היחידה שלי אם איתן היתה אם UPS מהסדרה הזולה, האדוויס שיש לך כרגע טוב יותר מהאיתן הזה בכל בחינה אפשרית)

APC - אם יש דגם של 2000 מאותה סדרה (בזאפ אין אבל בטח קיים)

ובטוח יש אחרים שאין בזאפ

ניתן לשים את המסך אל ה UPS הקיים ולקחת UPS קטן יותר למחשב. אבל ההדלק שהמסך נותן דיי קטן ואנחנו נשארים אם אותה רשימה של UPSים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואו, תודה רבה על התשובה המפורטת, אין ספק שהחכמת אותי פה...

מבחינת החשמל,יש בעיית חיווט עתיקת יומין אצלי בבניין מאז ומתמיד שאין הרבה מה לעשות איתה, כשמדליקים את האור בחדר השינה של ההורים הרמקולים שלי עושים קולות מוזרים כאלה והאור אצלי בחדר נחלש קמעה.

בכלל אנחנו צורכים הרבה מאוד חשמל בבית, זה בית גדול עם הרבה טלוויזיות ו4 מחשבים, ככה שגם עם 3 פאזות בארון חשמל, נהיה קצר פה ושם עם המזגנים והכל יחד... כבר וויתרתי על לעשות עם זה משהו ובגלל חשבתי על UPS למחשב שלי ..

אני מוכרח לומר שלא ציפיתי שהמחשב שלי ידרוש פי 2 מיכולת ההספק של UPS שקניתי, לא פלא שהוא שבק חיים ...

חשבתי שפשוט במקום לתת גיבוי ל15 דקות, הוא ייתן גיבוי ל7-8 דקות... וככה באמת זה היה בהתחלה, עד שלפני שבועיים הוא פשוט הפסיק להחזיק את המחשב כשהחשמל קפץ מסיבה זו או אחרת ...

מבחינת עלות UPS חדש, המחירים האלה באמת הרבה מעל התקציב שלי והיכולת הכספית, אולי אני אלך על זה ואקווה לטוב -

http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=502482

יש שם ביקורת אחת של בחור שנשמע מרוצה ממנו, והוא נשמע הרבה יותר חזק משלי ...

מה דעתך ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבחינת החשמל,יש בעיית חיווט עתיקת יומין אצלי בבניין מאז ומתמיד שאין הרבה מה לעשות איתה, כשמדליקים את האור בחדר השינה של ההורים הרמקולים שלי עושים קולות מוזרים כאלה והאור אצלי בחדר נחלש קמעה.

סימני אזהרה קלאסיים של מערכת חשמל שהולכת לגרום לשריפה - איפה שהוא בבית מתחבא חיבור לוהט שהופך למה שיש בתמונה למטה, או שהוא כבר כזה

האור בחדר שלך נחלש כשמדליקים _אור_ בחדר אחר (לא בוילר שלוקח 2500 W, אלא מנורה פשוטה) - אומר שיש חיבור שמתחמם בקו של 2 החדרים האלה

הרמקולים עושים קולות מוזרים - נורמלי בזמן הדלקה של פלורסצנט, לעיתים רחוקות יכול לקרות אם פלורסצנט חסכונית ("ספירלה"). אם הקולות נשארים אחריי שהאור עובד זה אומר שיש פריקה חשמלית איפה שהוא = סכנת שריפה מיידית

תתקן את החשמל שלך ולא UPS

לפי W ה UPSלא מספיק. בדרך כלל ב UPSים ה W הרבה יותר נמוך מה VA

יתכן שהוא יחזיק את המחשב (המחשב לא לוקח את המקסימום רוב הזמן) אבל אל תבנה אל אמינות גבוהה

תבדוק אם ה UPS הקיים שלך יכול להחזיק את המסך כדיי להוריד לפחות חלק קטן מה UPS השני

תבדוק שוב את המפרט אם החישוב באתר נכון

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...