צריך המלצה למצלמה קומפקטית עד 2000 שח... - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צריך המלצה למצלמה קומפקטית עד 2000 שח...

SPIDERRRMAN

Recommended Posts

מעדיף שיהיה אפשר לצלם גם וידיאו באיכות טובה בה...

• מה התקציב הכולל למצלמה, וכרטיס זכרון? 2000 שח אך ניתן גם לחרוג עד 3 אלף אם זה משתלם
  • אילו נושאים אתה מתכוון לצלם? באילו תנאי תאורה - בעיקר באור יום או גם בתנאי תאורה חלשים יותר? גם וגם אבל יותר ביום, בעיקר נופים וצילומים מקרוב
  • האם אתה מתכוון לצלם באור חלש ללא פלאש? בדף הזה תוכל לקרוא על ההבדלים בין צילום ללא , צילום עם ישיר וצילום עם חיצוני (ישיר ומוקפץ). אני בדרך כלל לא מתעסק יותר מדי עם פשוט שם אותו על אוטומט
  • האם יש לך נכונות לצלם באור חלש עם חצובה? לידיעתך, חצובה הכרחית לצילום נופים ליליים. העלות של חצובה בסיסית נעה בין 200 ל-400 ש"ח, ושל חצובת שולחן בין 50 ל-150 ש"ח. לא
  • האם יש לך נכונות לצלם עם פלאש חיצוני? לידיעתך, פלאש חיצוני מאפשר לצלם בקלות תחת תאורת חדר - ללא מריחות תנועה כתוצאה מרעידות היד או תנועה בנושא, ועם תוצאות הרבה יותר מחמיאות מאשר עם פלאש פנימי. העלות של פלאש כזה יד שניה נעה בין 400 ל-600 ש"ח או 1000 עד 1200 ש"ח לפלאש חדש. ככל הנראה לא
  • האם חשוב לך לצלם באור חלש ללא חצובה וללא פלאש (כלומר בהחזקת המצלמה ביד)? כן
  • האם אתה משתמש כיום במצלמה דיגיטלית אחרת? אם כן, מה שם היצרן והדגם, ומה חסר לך בה? משתמש בניקון S500 ורוצה להשתדרג, מבחינת איכות צילום,זום אופטי,איכות צילום וידיאו
  • האם אתה מתכוון להדפיס או לצפות בתמונות על גבי מסך? אם הראשון, מהו גודל הנייר המקסימלי שאתה מעריך שתרצה להדפיס? A4 אבל אם יצא לי תמונה באמת יפה לא שולל לעשות גם תמונה בגודל פוסטר
  • מהו טווח העדשה במ"מ שחשוב לך? שים לב שמכפלת הזום (למשל X10) אינה נתון מועיל בבחירת מצלמה. הנתון החשוב הוא טווח העדשה במ"מ. המאמר הזה ייתן לך מושג לגבי לגבי הטווחים השונים. שאלה קשה
  • כמה מהותייים לך המשקל והגודל של המצלמה? האם תתפשר על תכונות או על איכות תמונה עבור שנכנסת לכיס? האם עם יכולות גבוהות יותר, אבל שדורשת נרתיק נפרד היא אופציה מבחינתך? יש אופציה כזו, אבל עדיף שלא תהיה יותר מדי כבדה ומסורבלת
  • האם אתה נעול על יצרן מסויים? אם כן, מדוע? לא נעול אבל מהניסיון שלי עד כה יצא לי לראות שיותר איכותיות הם מצלמות קומפקטיות של ניקון קנון וסוני
  • תודה לעוזרים :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איכות תמונה / טווח זום / קומפקטיות / מחיר - you can't have them all

קומפקטיות בתקציב שלך ניתן לחלק באופן גס לשתי קטגוריות -

סופר-זום-קומפקטיות היקרות יותר שמציעות טווח זום מאוד מרשים, איכותי, שלל גימיקים אבל איכות תמונה בינונית באור יום וגרועה ב-ISO גבוה. דוגמא מייצגת לקטגוריה - TZ20

קומפקטית-פרמיום - חיישן גדול יותר, עדשה איכותית ומהירה יותר, יותר שליטה ידנית, איכות בניה משופרת, אבל טווח זום מצומצם, פחות גימיקים. בקטגוריה הזאת - S95 ו-LX5.

מצלמות כמו ה-G12 מציעה יותר בקרות ידניות, מס' תכונות נוספות, טווח זום מעט גדול יותר אולם באריזה גדולה יותר.

קפיצת מדרגה נוספת מעלה היא למצלמה בסגנון האולימפוס PEN, פנסוניק GF-2 או הסוני NEX. אלו מצלמות עם חיישן גדול יחסית, איכות תמונה טובה משמעותית ואפשרות לעדשות מתחלפות, אבל המצלמה גדולה יותר (תלוי גם בעדשה) והתקציב גם כן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני כנראה אלך בסוף על אחת מהשלוש האלה: האולימפוס PEN, פנסוניק GF-2 או הסוני NEX

אני מבין שזה יקפיץ את התקציב אבל גם ככה אני קונה את המצלמה בסין ככה ששם יותר זול... ראיתי ביקורות ברשת והכי התלהבתי מהסוני(גם בגלל העיצוב) על מה אתם הייתם הולכים? מה הכי מתאים לי לפי מה שרשמתי קודם...

אני לא אוהב להתעסק יותר מדי עם ההגדרות ובד"כ מצלם על אוטומט...

תודה לעוזרים :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...