המלצות אחרונות למחשב בטרם רכישה - בערך 4000 ש"ח והרכיבים הדרושים מפורטים בפנים.. - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המלצות אחרונות למחשב בטרם רכישה - בערך 4000 ש"ח והרכיבים הדרושים מפורטים בפנים..

nec_000

Recommended Posts

שלום, אני חדש פה. ערכתי מחקר במרוצת השבועות האחרונים וגבשתי את המערכת הבאה אותה אני מעוניין לרכוש.

אשמח להערות והשגות וגם לאישור חיובי במידה וההרכב נבחר נכונה:

מעבד intel I core 5 - 2500k

קיט קירור Scythe Mugen II Rev.b

לוח אם GigaByte chipset Z68 (לוחות שיחלו להגיע לארץ בתחילת מאי)

זכרון DDR3 1600Mhz - 2x2GB G.Skill Ripjaws X Edition Dual Channel CL9-9-9-24

דיסק קשיח Hitachi DeskStar 1TB 7200RPM 32MB SATA II - Model‎ ‎ HDS721010CLA332

צורב DVD פיוניר EIDE - מעביר מהמחשב הישן

מארז Nine Hundred Two Mid Tower Ultimate Gamer

ספק כח Seasonic 560W Gold X-Series Active PFC 12cm Fan Modular X-560

**בקר נוסף PCI SATA x3, IDE x1 - על מנת לחבר את הצורב ואת הדיסק הקשיח שאני מעביר מהמחשב הישן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לנושא לוח האם, אין לי ממש ברירות:

כיום יש כידוע רק שתי ערכות שבבים, או P67 או H67.

הראשונה (P67) מספקת יכולת OC אך אבויה: ללא תמיכה בגרפיקה המובנת של המעבד ולכן מחייבת לרכוש כ.מסך נפרד.

ערכת השבבים השניה (H67) אמנם מספקת תמיכה בכרטיס מסך שמובנה במעבד אך אבויה: ללא יכולת OC.

פשלה של או בכוונת מכוון ?

לא ברור ממש, מה שבטוח זה שה Z68 יאחד את שתי הערכות הללו ליצירה אחת שנותנת מענה גם וגם ולכן אני ממתין לה.

בכוונתי להריץ את ה 2500K לפחות ב 4.6ghrz, ומהבנתי כנראה שבאמצעות המארז שבחרתי והגוף למעבד

אוכל להגיע לתוך אזור 5 גיג'ה הרץ פלוס בלי מאמץ חריג ועם רמות רעש סבירות.

**לגבי יתרת המפרט האם נותרו אילו שהן השגות או שהצלחתי להגיע פחות או יותר לאופטימיזצית cost-effective טובה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פשלה של אינטל או בכוונת מכוון ?

בכוונה. למה? כנראה (ואל תתפוס אותי במילה) משום שאם אתה מפעיל גם את הבקר הגרפי, זה כמעט בלתי אפשרי לעשות אוברקלוק כי אתה ישר מאבד יציבות (בלי קשר ללוח-האם). דבר דומה קורא למערכות (לדוגמא נטבוקים) אשר מבוססים ION+ATOM330 שבמקרה יש לי אחד כזה.

בכל מקרה, אם אתה מתכנן לבצע אוברקלוק, קח לוח מבוסס P55 ושלם סכום מינימאלי על כרטיס מסך נפרד- תוספת הביצועים שהמעבד שלך יביא שווה את זה (אם כי כיום לא תרגיל תוספת זו, כי הוא כבר מעבד חזק מאוד).

בקשר לתדר, עם הסדרה הנוכחית, OC הפך להיות בדיחה כי אתה משחק בעיקר עם המכפלה והמתח. אם אתה לא נתקל בשום בעיה מיוחדת, בקלות אתה מגיע ל4.6Ghz (אם כי להגיע לתדר גבוה יותר זאת בעיה בגלל המתח).

אם אתה רוצה שניתן דעתינו לגבי המפרט שבנית, קרא את חוקי הפורום- http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=51049.0

כמו כן, הוסף לכותרת את השימושים והתקציב שלך וענה על 12 השאלות שבלינק.

ממבט כללי בלבד, אני כבר יכול להגיד לך שמערך הזכרונות לא כ"כ משתלם, כונן הקשיח לא משהו, צורב- אם הוא IDE ממליץ לשקול האם להעביר מהמחשב הישן כי זה חיבור די גדול ויכול להרוס חלק ניכר מזרימת האויר במארז, מארז- מעולה אבל הוא די קצר (בתור אחד שיש לו אנטק 1200 אני יכול להגיד לך מנסיון) וספק כח מעולה, שקט ואיכותי במיוחד אבל פשוט יקר מדי ולא משתלם.

במידה ואתה תקנה את המחשב בעוד מספר שבועות/חודשים- אין טעם לדון עכשיו. תקפיץ את הדיון מספר ימים לפני רכישה ונסגור את כל הפינות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראשית תודה נוספת על הסיוע, ולהלן התייחסותי ושאלותי הנובעות הימנה:

בכוונה. למה? כנראה (ואל תתפוס אותי במילה) משום שאם אתה מפעיל גם את הבקר הגרפי, זה כמעט בלתי אפשרי לעשות אוברקלוק כי אתה ישר מאבד יציבות (בלי קשר ללוח-האם).

לעניין זה ולמיטב ידיעתי, זה נכון היה למעבדים בהם overclocking מושג באמצעות העלאת תדר ה- BUS (שכן המכפיל נעול). במעבדים בעלי סיומת k, יש אפשרות לקבוע איזה מכפיל שרוצים כי המעבד משוחרר מנעילת מכפיל. במצב שכזה ביצוע המהרה אינו משנה את תדרי הבסיס האחרים במערכת (IDE/PCI וכו'.. ) - היכן שרגישות לכזו מתרחשת כמו במעבד הגראפי כפי שהזכרת.

דבר דומה קורא למערכות (לדוגמא נטבוקים) אשר מבוססים ION+ATOM330 שבמקרה יש לי אחד כזה.בכל מקרה, אם אתה מתכנן לבצע אוברקלוק, קח לוח מבוסס P55 (התכוונת ל P67 נכון?) ושלם סכום מינימאלי על כרטיס מסך נפרד- תוספת הביצועים שהמעבד שלך יביא שווה את זה (אם כי כיום לא תרגיל תוספת זו, כי הוא כבר מעבד חזק מאוד).בקשר לתדר, עם הסדרה הנוכחית, OC הפך להיות בדיחה כי אתה משחק בעיקר עם המכפלה והמתח. אם אתה לא נתקל בשום בעיה מיוחדת, בקלות אתה מגיע ל4.6Ghz (אם כי להגיע לתדר גבוה יותר זאת בעיה בגלל המתח).אם אתה רוצה שניתן דעתינו לגבי המפרט שבנית, קרא את חוקי הפורום- http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=51049.0כמו כן, הוסף לכותרת את השימושים והתקציב שלך וענה על 12 השאלות שבלינק.ממבט כללי בלבד, אני כבר יכול להגיד לך שמערך הזכרונות לא כ"כ משתלם

כלומר איזו חלופה אחרת היית מציע ? אני חושב אולי שכוונת לכך שעדיך 2 כפול 4GB = סה"כ 8GB ?

כונן הקשיח לא משהו

מדוע לא משהו ? אסביר ברשותך מדוע בחרתי דווקא בו:

הבחירה שלי מתבססת על עקרון האמינות המקסימלית, גם אם זה אומר פשרה של 5-10% לכל היותר במהירותו הממוצעת ביחס לכונן סופר מהיר ממותג אחר. ממחקרים סטטיסטיים שקראתי עלה כי כוננים קשיחים של IBM/HITACHI הם בעלי האמינות הגבוהה ביותר שיש. לצרכן כמוני, ואני חושב שזה נכון אגב לכל צרכן בעקרון, החשש מאיבוד דיסק קשיח על תוכנו הוא המוטיב הראשון במעלה. אם אני מפספס פה משהו אשמח להארה.

צורב- אם הוא IDE ממליץ לשקול האם להעביר מהמחשב הישן כי זה חיבור די גדול ויכול להרוס חלק ניכר מזרימת האויר במארז

האם צמה אחת בסה"כ של EIDE שתחבר את הצורב והדיסק הקשיח הישן שלי, עד כדי כך תעצור זרימת אויר גם במארז סופר מאוורר - 4 מאווררים כשאחד מהם 200mm - כמו המארז nine hundried ??

מארז- מעולה אבל הוא די קצר (בתור אחד שיש לו אנטק 1200 אני יכול להגיד לך מנסיון) וספק כח מעולה, שקט ואיכותי במיוחד אבל פשוט יקר מדי ולא משתלם.

מה כוונתך במארז די קצר: האם אתה מתכוון למגבלה להכניס לתוכו כרטיסי גראפיקה ארוכים ? או התכוונת "בקצר" למשהו אחר ?

כמו כן לגבי הספק, מחירו כ- 530 ש"ח ובכוונתי לנצלו בעתיד בעיקר בזכות ההספק העודף שלו (מגיע לכ- 700 וואט בזכות head room נדיב) לטובת שדרוג המחשב במאיץ גראפי חזק. על כן אני רוכש אותו כיום כהכנה תשתיתית לעתיד. לאדם כמוני הוצאה של 530 ש"ח על ספק כח - במקום נאמר רק 300 ש"ח, הינה עניין זניח ובטל בשישים ביחס לכח הקניה *שלי*.

במידה ואתה תקנה את המחשב בעוד מספר שבועות/חודשים- אין טעם לדון עכשיו. תקפיץ את הדיון מספר ימים לפני רכישה ונסגור את כל הפינות.

אכן אאמץ את המלצתך ואקפיץ את הפוסט הזה ממש טרם הרכישה בפועל. אך לבנתיים אני כבר מקבל הערות והארות חשובות שעשויות לתרום מהותית לשינוי ההרכב. בכוונתי לא להמתין עד חודש הבא, אלא להמשיך ולנצל את הזמן שנותר ללימוד. המפרט שהגעתי אליו לעיל הוא כבר לאחר מחקר לא מבוטל ולאחר קריאת חומר רב בחו"ל. בטוחני שעוד כמה הארות ממנוסים וממומחים הנמצאים כאן, רק יוכלו לסייע ביידי למקד את המפרט שלב נוסף מעלה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כפי שיאיר כבר ביקש, אנא עדכן תקציב בכותרת + שימושים/העדפות בפוסט הראשון לפי חוקי הפורום - אחרת הדיון ינעל!

פרט בעיקר נתוני גיימינג כמופיע בלינק למטה, OC ודרישות שקט.

להסברים ודוגמאות גש לקרוא כאן: http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=294718.0

אנא עזור לנו לעזור לך :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כן ובהתאם להפנייתך, להלן השלמותי בהתאם לכללים:

פורמט מומלץ להודעה על מנת שנוכל לעזור לכם כמה שיותר ביעילות:

1. מה התקציב המקסימלי? נא לציין בבירור בכותרת הת'רד!

התקציב גמיש, ואינו תחום. ההרכב כפי שנוצר במפרט שהעלאתי למעלה מגרד את ה 4000 ש"ח מלמטה.

*כמו כן עדכנתי את כותרת השרשור.

האם לנצל את כל התקציב או לנסות לחסוך?

כאמור תקציב גמיש ולכן חסכון לא הכרחי אם כי אף פעם לא כדאי לזרוק כסף סתם על דברים שהתמורה השולית בהם היא זניחה.

במידת הצורך - עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב?

בגבולות ההגיון הסביר.

2. מה הם השימושים הצפויים של המחשב (לדוגמא - עבודה משרדית, תכני HD, משחקים, עריכה, גרפיקה וכדומה)?

עבודת desktop, גלישה באינטרנט, עבודה עם תמונות אבל לא מקצועית, ואולי משחק כבד פעם בשנה סדר גודל, ולכן אני מותיר כרגע את נושא רכישת המאיץ הגראפי לעתיד כשיהיה צורך בו.

א) יש לציין את התוכנות העיקריות בהן יעשה שימוש ואת אופן השימוש (מזדמן/תדיר/לפרנסה).

ב) במידה והמחשב מיועד גם/בעיקר למשחקים:

* אם המסך לא כלול במפרט, מה הגודל ו/או הרזולוציה הטבעית (מקסימלית) של המסך הקיים?

יש ברשותי כבר מסך Syncmaster F2380

* לאיזה סוג משחקים המפרט מיועד?

* לאילו הגדרות גרפיות המפרט מיועד (נמוכות/בינוניות/גבוהות)?

3. האם יש צורך בציוד היקפי (מסך, רמקולים, מקלדת ועכבר וכדומה)?

אין צורך באף רכיב היקפי-הכל עובר מהמחשב הישן

4. האם יש רכיב בו אין צורך במפרט (כונן דיסקטים, צורב למשל)?

פרטתי את הרכיבים הדרושים בראשית השרשור ואין צורך להוסיף מעבר להם דבר

5. במידה ויש צורך במפרט חלקי בלבד, יש לציין במדויק אילו חלקים כבר קיימים ואילו צריך לכלול במפרט.

6. עד כמה השקט של המפרט חשוב בסולם של 1 עד 10 (10=השקט קריטי)?

חשוב למדי במיוחד כל עוד לא מוכנס למחשב מאיץ גראפי - כמו שהמפרט הנוכחי שציינתי לעיל בראשית השרשור כולל. ולכן בחרתי בספק כח היברידי ששקט כל עוד הוא לא נדרש למאמץ, כנ"ל בגוף קירור שקט למעבד, ובמארז עם 4 מאווררים בעלי יכולת כוון עוצמה: לשקט או הספק קירור עודף- והכל לפי צורך עתידי אם וכאשר יהיה בכך צורך.

7. האם מתוכנן אוברקלוק (קל/בינוני/כבד)? האם מי שישתמש במחשב מתמצא ויודע לבצע אוברקלוק?

כן, יבוצע overclocking על ידי ואני מבין בתחום. הוא יבוצע בהתאם לצורך ועל פי עומסים שיושתו על המערכת. יתכן שבהתחלה יבוצע קל - שהינו מספיק להפעלה שגרתית של שולחן עבודה נורמטיבי. בעתיד אם יהיו משחקים כבדים או שהמחשב יתיישן, ההמהרה תעשה קיצונית יותר.

8. האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות?

כרגע מתוכנן 7 64bit ואין צורך לכלול אותו ברכישה.

9. האם יש העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא, די לציין איזור מגורים.

אכן כן והיות ואין בכוונתי לעשות פרסומת חלילה וחס, לא אכתוב את שם החברה.

היא כבר נמצאת באזור מגורי ובכוונתי לרכוש בה (אזור השרון).

10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן (תמיכה בהתקנים/חיבורים כגון FW/RAID/ESATA או למשל דרישה למארז קומפקטי במיוחד)?

לא

11. האם מתוכנן שדרוג משמעותי של המפרט בהמשך (למשל, הוספה של כרטיס מסך חזק בהרבה)?

כרטיס מסך חזק בעתיד מתי שזה לא יהיה.

12. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג למעבד/זיכרון?

מעבד וודאי שלא, מן הסתם אולי כן ותלוי בקצב צמיכת מיקרוסופט בדרישות עתידיות. לכן בכוונתי ללכת על לוח אם ATX רגיל עם לפחות 4 חריצי .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לעניין זה ולמיטב ידיעתי, זה נכון היה למעבדים בהם overclocking מושג באמצעות העלאת תדר ה- BUS (שכן המכפיל נעול). במעבדים בעלי סיומת k, יש אפשרות לקבוע איזה מכפיל שרוצים כי המעבד משוחרר מנעילת מכפיל. במצב שכזה ביצוע המהרה אינו משנה את תדרי הבסיס האחרים במערכת (IDE/PCI וכו'.. ) - היכן שרגישות לכזו מתרחשת כמו במעבד הגראפי כפי שהזכרת.

המעבד הגרפי הינו במעבד ואינו על לוח-האם. לכן כל דבר שאתה מבצע על המעבד משפיע גם על הבקר הגרפי.

כפי שאמרתי- אל תתפוס אותי במילה כי אני עצמי לא מבין לחלוטין למה עשו מה שעשו. אתה מוזמן לחפש ברשת מידע או לנסות לפנות לפורום "מעבדים, לוחות-אם וזכרונות".

כלומר איזו חלופה אחרת היית מציע ? אני חושב אולי שכוונת לכך שעדיך 2 כפול 4GB = סה"כ 8GB ?

כן התכוונתי לP67, סליחה.

בקשר לחלופה- או לקיחה של 2 סטיקים של 2 ג'יגה (כפי שבחרת) אבל הזולים ביותר מחברה מוכרת, או לקיחה של 4GBx2 שכן ממילא המחירים בריצפה.

מדוע לא משהו: הבחירה שלי בו מתבססת על עקרון האמינות המקסימלית, גם אם זה אומר פשרה של 5-10% לכל היותר במהירותו הממוצעת ביחס לכונן סופר מהיר. ממחקרים סטטיסטיים שקראתי עלה כי כוננים קשיחים של IBM/HITACHI הם בעלי האמינות הגבוהה ביותר שיש. לצרכן כמוני, ואני חושב שזה נכון אגב לכל צרכן בעקרון, החשש מאיבוד דיסק קשיח על תוכנו הוא המוטיב הראשון במעלה. אם אני מפספס פה משהו אשמח להארה.

האמינות של כל הקשיחים (סמסונג/WD/היטאצ'י/סיגייט, IBM מייצרת בעיקר כונני 10K/15K לשרתים) היא כמעט זהה- זה משתנה מסדרה לסדרה ותקופה לתקופה.

לסיגייט היו פאשלות (סדרה 7200.11 ומומנטוס) וגם להיטאצ'י לפני מספר שנים הייתה בעיה פיזית בכונן (לא קושחה) ואיזה שקר כלשהו בנוגע לאמינות מידע. נכון להיום, מבחינת יחס ביצועים/מחיר סמסונג נותנת את התמורה הטובה ביותר, עם סדרת F3 המעולה. לשיקולך.

האם צמה אחת בסה"כ של EIDE שתחבר את הצורב והדיסק הקשיח הישן שלי, עד כדי כך תעצור זרימת אויר גם במארז סופר מאוורר - 4 מאווררים כשאחד מהם 200mm - כמו המארז nine hundried ??

היא לא עוצרת, היא מפריעה במידה מסויימת. כמו כן במידה ויש לך גם - בדוק את מהירות (לא קשור לIDE) משום שאם הוא ישן יחסית יכול להיות שהוא יאט את המערכת שהרי זה ידוע שהצוואר-הבקבוק העיקרי של כמעט כל מערכת זה כונן הקשיח.

מה כוונתך במארז די קצר: האם אתה מתכוון למגבלה להכניס לתוכו כרטיסי גראפיקה ארוכים ?

בדיוק.

כמו כן לגבי הספק, מחירו כ- 530 ש"ח ובכוונתי לנצלו בעתיד בעיקר בזכות ההספק העודף שלו (מגיע לכ- 700 וואט בזכות head room נדיב) לטובת שדרוג המחשב במאיץ גראפי חזק. על כן אני רוכש אותו כיום כהכנה תשתיתית לעתיד. לאדם כמוני הוצאה של 530 ש"ח על ספק כח - במקום נאמר רק 300 ש"ח, הינה עניין זניח ובטל בשישים ביחס לכח הקניה *שלי*.

אני רק אומר שפחות מ-450-500 שקלים, אתה יכול לרכוש כיום ספקים חזקים יותר אשר איכותיים ושקטים מאוד (כגון קורסאייר 750TX, ליאן-לי סיילנט פורס 750 אשר מודולארי וסיסוניק 750W סטנדרטי). אם בחרת אותו במיוחד כי המאוורר אינו מופעל עד אחוז מסויים של מאמץ- חבל על הכסף. שכחת שיש לך חומרה/קירור אקטיבי ככה שגם אם תשים את הספק הנ"ל וגם אם תשים את אחד הספקים שציינתי- לא תרגיש שום הבדל ברעש.

אכן אאמץ את המלצתך ואקפיץ את הפוסט הזה ממש טרם הרכישה בפועל. אך לבנתיים אני כבר מקבל הערות והארות חשובות שעשויות לתרום מהותית לשינוי ההרכב. בכוונתי לא להמתין עד חודש הבא, אלא להמשיך ולנצל את הזמן שנותר ללימוד. המפרט שהגעתי אליו לעיל הוא כבר לאחר מחקר לא מבוטל ולאחר קריאת חומר רב בחו"ל. בטוחני שעוד כמה הארות ממנוסים וממומחים הנמצאים כאן, רק יוכלו לסייע ביידי למקד את המפרט שלב נוסף מעלה).

אין בעיה, אבל קח בחשבון שיכול להיות שנחליט על רכיב אחד, ואחרי מספר ימים רכיב אחר יהיה עדיף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המעבד הגרפי הינו במעבד ואינו על לוח-האם. לכן כל דבר שאתה על המעבד משפיע גם על הבקר הגרפי.

כפי שאמרתי- אל תתפוס אותי במילה כי אני עצמי לא מבין לחלוטין למה עשו מה שעשו. אתה מוזמן לחפש ברשת מידע או לנסות לפנות לפורום "מעבדים, לוחות-אם וזכרונות".

זה מאד מעניין מה שאתה מצביע עליו, וכבר מכניס אותי למחקר נוסף שעדיין לא עלה בדעתי בנקודה הזו. אני הבנתי שהמהרה שמבוצעת באמצעות שינוי מכפיל, ממהירה את החומרה של ליבת המעבד בלבד באופן תקני ללא פגיעה במה שמסביב, ותוך אמונה שגם לינארית שקולה של הרכיב הגראפי שבו, יכולה לעמוד בעומס זהה. קרי: אם ליבת המעבד תעלה מ 3.4Ghrz לכ- 4.6, אזי גם הרכיב הגראפי שכלול בתוך המעבד ובנוי מטופולוגיה זהה של 32n micrion, מסוגל לעבור באותו יחס. לעניין זה אני מניח שכשיתחילו לצאת לשוק לוחות z68 הראשונים כבר יהיה מי שינסה זאת ויתלה באינטנט את התוצאות.

כן התכוונתי לP67, סליחה.

בקשר לחלופה- או לקיחה של 2 סטיקים של 2 ג'יגה (כפי שבחרת) אבל הזולים ביותר מחברה מוכרת, או לקיחה של 4GBx2 שכן ממילא המחירים בריצפה.

זה בדיוק מה שעשיתי :yelclap:

תחושתי היא שהזכרונות שפורטו נשמעים אולי יקרים, אבל מחירם הוא זה שהיה הזול ביותר בקבוצה:

235 ש"ח בלבד לסט תואם של 2x2GB במהירות 1600mhz.

אותו הסט במהירות 1366 היה זול ב- 5 שקלים מגוחכים ולכן מצאתי שנקודת האיזון הכדאית נמצאת ב 1600.

זכרונות 1800 כבר עולים במקפצה גדולה לכוון 450 ש"ח לזוג זהה בנפח ולכן ירדתי מזה היות והפער בביצועי

המחשב זניח עד לא קיים.

האמינות של כל הקשיחים (סמסונג/WD/היטאצ'י/סיגייט, מייצרת בעיקר כונני 10K/15K לשרתים) היא כמעט זהה- זה משתנה מסדרה לסדרה ותקופה לתקופה.

לסיגייט היו פאשלות (סדרה 7200.11 ומומנטוס) וגם להיטאצ'י לפני מספר שנים הייתה בעיה פיזית בכונן (לא קושחה) ואיזה שקר כלשהו בנוגע לאמינות מידע. נכון להיום, מבחינת יחס ביצועים/מחיר נותנת את התמורה הטובה ביותר, עם סדרת F3 המעולה. לשיקולך.

טוב לדעת, אבצע כהמלצתך חקר לגבי הסמסונג. אתה רואה כמה זה כדאי וחשוב לבצע חקר למפרט מחשב לא ימים לפני רכישה - אלא לפחות חודש מראש ? מפני שבנתיים מספיקים להתעדכן על הרבה נושאים, מספיקים לגבש מפרט לאחר מלאכת מחשבה מעמיקה, ומקבלים גם מספיק זמן פציעות לטובת משוב ממומחים ומנוסים נוספים שעשויים לך תידע, להציל אותי בנקודה שפספסתי.

היא לא עוצרת, היא מפריעה במידה מסויימת. כמו כן במידה ויש לך גם - בדוק את מהירות (לא קשור לIDE) משום שאם הוא ישן יחסית יכול להיות שהוא יאט את המערכת שהרי זה ידוע שהצוואר-הבקבוק העיקרי של כמעט כל מערכת זה כונן הקשיח.

אכן ידוע, ולכן הכונן הקשיח הישן יכנס ככונן משני שרק מחזיק באמתחתו חומר רב אך לא את מערכת ההפעלה. אגב, הוא גם לא כל כך ישן, מדובר ב WD BLUE 500GB IDE שנרכש רק לפני שנה - ולכן אני שש להעביר אותו הלאה. מהירותו אף ביחס לדיסק קשיח חדש, לא איטית יותר משמעותית מלכתחילה.

בדיוק.

אני רק אומר שפחות מ-450-500 שקלים, אתה יכול לרכוש כיום ספקים חזקים יותר אשר איכותיים ושקטים מאוד (כגון קורסאייר 750TX, ליאן-לי סיילנט פורס 750 אשר מודולארי וסיסוניק 750W סטנדרטי). אם בחרת אותו במיוחד כי המאוורר אינו מופעל עד אחוז מסויים של מאמץ- חבל על הכסף. שכחת שיש לך חומרה/קירור אקטיבי ככה שגם אם תשים את הספק הנ"ל וגם אם תשים את אחד הספקים שציינתי- לא תרגיש שום הבדל ברעש.

או, זה מעניין מאד, איפה אפשר לרכוש את ה crosair 750TX במחיר שנע בין 450-500 ש"ח ?

בהתחלת הרכבת המפרט שלי הלכתי בדיוק על crosair 650TX שעולה 530 ש"ח בחנות ממנה אני תמיד קונה (שנחשבת זולה). ואתה מביא לפני שאפשר בכלל לרכוש את ה TX750 בפחות מ- 500 ש"ח, זה כבר נשמע מעניין.

אין בעיה, אבל קח בחשבון שיכול להיות שנחליט על רכיב אחד, ואחרי מספר ימים רכיב אחר יהיה עדיף.

כן, זו תופעה ידוע שמדי כמה חדשים העסק רץ. יחד עם זאת היות וזמן ההמתנה הצפוי שלי הולך לעמוד על כחודש לערך בלבד מהיום (מתעקב רק בגלל המתנה ל Z68 אחרת היייתי כבר קונה) ובנוסף השלד הבסיסי של המערכת מבוסס על טריה מאד - socket 1155 , סביר להניח שעד תחילת מאי לא צפויים שינויים משמעותיים בתחום.

*אם יהיו נתקן בהתאם ובלית ברירה שוב פעם את המפרט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מאד מעניין מה שאתה מצביע עליו, וכבר מכניס אותי למחקר נוסף שעדיין לא עלה בדעתי בנקודה הזו. אני הבנתי שהמהרה שמבוצעת באמצעות שינוי מכפיל, ממהירה את החומרה של ליבת המעבד בלבד באופן תקני ללא פגיעה במה שמסביב, ותוך אמונה שגם המהרה לינארית שקולה של הרכיב הגראפי שבו, יכולה לעמוד בעומס זהה. קרי: אם ליבת המעבד תעלה מ 3.4Ghrz לכ- 4.6, אזי גם הרכיב הגראפי שכלול בתוך המעבד ובנוי מטופולוגיה זהה של 32n micrion, מסוגל לעבור המהרה באותו יחס.

זה כן יכול לפגוע במה שמסביב כי יש לזכור שאתה גם מעלה מתח, שאותו מספק לוח-האם. מתח גבוה מדי יכול לדפוק לך גם את הסוקט עצמה (בדיוק כמו שהייתה בעיה בסדרה הקודמת של המעבדים, שאחרי העלאת מתח מסויימת הסוקט פשוט נשרפה (אם איני טועה, היצרן היה וכנראה גם כיום הינו foxconn).

טוב לדעת, אבצע כהמלצתך חקר לגבי הסמסונג. אתה רואה כמה זה כדאי וחשוב לבצע חקר למפרט מחשב לא ימים לפני רכישה - אלא לפחות חודש מראש ? מפני שבנתיים מספיקים להתעדכן על הרבה נושאים, מספיקים לגבש מפרט לאחר מלאכת מחשבה מעמיקה, ומקבלים גם מספיק זמן פציעות לטובת משוב ממומחים ומנוסים נוספים שעשויים לך תידע, להציל אותי בנקודה שפספסתי.

מעולם לא אמרתי שאתה טועה. רוב האנשים פשוט מסתמכים על הפורום שיבנה להם מחשב מתוך הנחה שהוא הטוב ביותר שיוכלו לקבל בתקציב. למידה עצמית לגבי מה שאתה קונה משפרת פלאים את המפרט, בעיקר כאשר אתה יודע מה אתה רוצה לקנות.

אכן ידוע, ולכן הכונן הקשיח הישן יכנס ככונן משני שרק מחזיק באמתחתו חומר רב אך לא את מערכת ההפעלה. אגב, הוא גם לא כל כך ישן, מדובר ב WD BLUE 500GB IDE שנרכש רק לפני שנה - ולכן אני שש להעביר אותו הלאה. מהירותו אף ביחס לדיסק קשיח חדש, לא איטית יותר משמעותית מלכתחילה.

אם כך זה בסדר גמור. ניתן גם לרכוש כבל IDE מלופף (מקופל ונראה כמו כבל רגיל...עבה).

או, זה מעניין מאד, איפה אפשר לרכוש את ה crosair 750TX במחיר שנע בין 450-500 ש"ח ?

בהתחלת הרכבת המפרט שלי הלכתי בדיוק על crosair 650TX שעולה 530 ש"ח בחנות ממנה אני תמיד קונה (שנחשבת זולה). ואתה מביא לפני שאפשר בכלל לרכוש את ה TX750 בפחות מ- 500 ש"ח, זה כבר נשמע מעניין.

את הקורסאייר היה עד לא מזמן ברוב החנויות כשעלה סביב ה400-450 שקלים. מכרו אותו בזול משום הסדרת ה-TX עוברת חידוש (כבר כבחלק מהחנויות אתה תוכל לראות שהמלאי יתרוקן, ובחלקן אפשר גם לראות TX-V2 שאם איני טועה מגיע עם תקן ברונזה).

יש אותו במספר חנויות בודדות בארץ לצערי, בספק אם אפילו ישאר עד חודש הבא-

http://www.zigzag2000.co.il/catalog/product_info.php?products_id=11589

http://www.rsm.co.il/Product.aspx?ProductID=113

יש לי את הקורסאייר 650TX שקניתי לפני כ3~ שנים והוא חרישי- המאוורר גם בקושי פועל, גם במאמץ.

כן, זו תופעה ידוע שמדי כמה חדשים העסק רץ. יחד עם זאת היות וזמן ההמתנה הצפוי שלי הולך לעמוד על כחודש לערך בלבד מהיום (מתעקב רק בגלל המתנה ל Z68 אחרת היייתי כבר קונה) ובנוסף השלד הבסיסי של המערכת מבוסס על טריה מאד - socket 1155 , סביר להניח שעד תחילת מאי לא צפויים שינויים משמעותיים בתחום.

*אם יהיו נתקן בהתאם ובלית ברירה שוב פעם את המפרט.

גם 1366/1156 היו טריים. בכל מקרה, קח בחשבון שכמו כל רכיב משמעותי שיוצא, הוא עלול להתעכב. כמו כן אל תקנה ישר איך שהוא מגיע לארץ- תראה את המחיר ובנצ'מרקים שלו, האם הכל פועל שם כמו שצריך.

מספר דברים נוספים:

- קח בחשבון שלפי התשובות שלך לשאלות שבסטיקי, אין לך ממש טעם לרכוש מערכת שכזו.

מערכת מבוסס i3-2100 בסך של 2500~ שקלים תספק את הסחורה. למה אתה רוצה לרכוש מערכת כה חזקה?

- תראה בהמשך מה יהיה המחיר של לוחות Z68. יכול להיות שההפרש לא מצחיק את זה ויהיה פשוט עדיף לרכוש לוח P67+ כרטיס גרפי באיזה 200 שקלים כגון GT210/GT220.

- אתה כן יכול לרשום את החנות ממנה אתה רוכש את המחשב. פרסום זה כאשר אתה מפרסם ומנסה למכור דברים משם- פה זה עניין אחר לגמרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...