משרד החינוך - בשביל התלמידים אעלק... - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

משרד החינוך - בשביל התלמידים אעלק...

MishaK

Recommended Posts

אוקי, סוף סוף אני כיתה י', ברמת מב"ר שבנו הכי השקיעו השנה. בכל מקרה, אני הקבצה א' במתמטיקה. מתחילת השנה הזהירו אותנו שאנחנו הולכים ללמוד אינטנסיבי ביותר כי אנחנו כנראה נעשה יחידה ראשונה מתוך 3 (שהיא קלה מאוד) בינואר, שזה מועד חורף. אוקי, למדנו הכל, לפני שבוע סיימנו את הנושא וכל הכיתה סיימה בהצלחה (חוץ ממני שהיה לי יום רע מאוד במבחן האחרון.. אבל אני אשפר את זה).

אבל מה? משרד החינוך המזורגג הזה החליט ברוב טובו שלא, לא לתת לנו לעשות את הבגרות הזאת.

למה? כי כנראה משרד החינוך בראש לימור לבנת הראש לבנה הזאת, חושבים שיחידה ראשונה מתוך 3 היא קשה ביותר ואי אפשר לתת לנו לעשות אותה, למרות שאנחנו כיתה מאוד חזקה. הם לא הסכימו אפילו לשלוח נציג שיבוא לכיתה ויראה עד כמה אנחנו חזקים, לא הסכימו לכלום ורק התלוננו וצעקו ש"תלמידי כיתות מב"ר לא יכולים לעשות את זה כ"כ מוקדם", במילים אחרות, הם אומרים שאנחנו אידיוטים שלא יכולים לעשות כלום.

ממש יפה כמה משרד החינוך המחורבן בישראל אוהב ועוזר לתלמידים בארץ.

אני ממש מצטער על השימוש במילים הלא כ"כ יפות, אני פשוט מאוד מאוד שונא את המשרד הזה והקטע הזה בכלל גרם לי לרצות לפרוץ לשם עם שתי Mac11 ולהתחיל לרסס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 61
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני(כרגיל) ממש לא מופתע מהדבר, שהרי כמעט כל דבר במדינה הזאת שצריך להיות תקין הוא לא.

רק לידיעתכם,אם אנחנו כבר בנושא, אתם בכלל לא אומרים לשלם בגרויות, על פי החוק שיצא לפני כמה שנים. אלא שמישהו

לא אכפת מהחוק או מכל סיבה לא היגיונית אחרת עדיין גובים מאיתנו את הכסף. למה?ככה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ומה בדבר אי ציות לחוק שאוסר שעות אפס?

ישנם הרבה בתי ספר שעדיין מלמדים שעות אפס ולא שינו את מערכת השעות.

חוצמזה, תלמידי י' השנה בכלל נדפקו ממערכת הבגרויות החדשה, אני יודע שבאנגלית צריך להגישה כמה וכמה עבודות כדי לגשת ל4-5 יחידות, מה שלא היה מקודם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Ministry of education SUCKS!

SchoolSuxxxxxxxxxxxxxx!

תיקון:

Israel Ministry of Education SUCKS HARD

חבל שמערכת החינוך בישראל מוגבלת לרמה(נמוכה יחסית) מסוימת שבדרך כלל לא ניתן לעבור.

רק בישראל.

וזה כבר מזמן לא מצחיק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואם נסתכל על זה בצורה שפויה קצת: מישה, זה ככה היה תמיד (לפחות בכיתות רגילות) עד השנה, אז זה לא כל כך סנציוני...

ולגבי התשלום לבגרויות: 25 שקל, תעשו לי טובה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

They also refused to let my class do 5 units English at the end of 10th grade out of the claim it's too hard even though I've done many past bagruyot and my lowest grade was a 93...

Only in Israel.. :/

מה מונע ממך לעשות את הבגרות בצורה אקסטרנית? אני יודע שזה קצת לא מקובל אבל בכל זאת...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אצלנו בבית ספר מה שמנע מאנשים לגשת לבגרויות בצורה אקסטרנית היא העובדה שאם אתה רוצה לעשות משהו אקסטרני אז כבר כל הבגרויות צריכות להיות אקסטרניות. אלא אם כן תפנה לוועדת חריגים והם יאשרו לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לנו היה בערך אותו הדבר במחשבים, אני ועוד תלמיד רצינו לעשות את הבגרות של י' בכיתה ט' (או יא' בי' לא זוכר בידיוק), משרד החינוך לא הרשה, אני ויתרתי והחבר עתר לבג"ץ!!! וזכה!! הוא עשה את הבגרות...

בקיצור, כיתה שלמה יש פוטנציאל...

יאיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי, סוף סוף אני כיתה י', ברמת מב"ר שבנו הכי השקיעו השנה. בכל מקרה, אני הקבצה א' במתמטיקה. מתחילת השנה הזהירו אותנו שאנחנו הולכים ללמוד אינטנסיבי ביותר כי אנחנו כנראה נעשה יחידה ראשונה מתוך 3 (שהיא קלה מאוד) בינואר, שזה מועד חורף. אוקי, למדנו הכל, לפני שבוע סיימנו את הנושא וכל הכיתה סיימה בהצלחה (חוץ ממני שהיה לי יום רע מאוד במבחן האחרון.. אבל אני אשפר את זה).

אבל מה? משרד החינוך המזורגג הזה החליט ברוב טובו שלא, לא לתת לנו לעשות את הבגרות הזאת.

למה? כי כנראה משרד החינוך בראש לימור לבנת הראש לבנה הזאת, חושבים שיחידה ראשונה מתוך 3 היא קשה ביותר ואי אפשר לתת לנו לעשות אותה, למרות שאנחנו כיתה מאוד חזקה. הם לא הסכימו אפילו לשלוח נציג שיבוא לכיתה ויראה עד כמה אנחנו חזקים, לא הסכימו לכלום ורק התלוננו וצעקו ש"תלמידי כיתות מב"ר לא יכולים לעשות את זה כ"כ מוקדם", במילים אחרות, הם אומרים שאנחנו אידיוטים שלא יכולים לעשות כלום.

ממש יפה כמה משרד החינוך המחורבן בישראל אוהב ועוזר לתלמידים בארץ.

אני ממש מצטער על השימוש במילים הלא כ"כ יפות, אני פשוט מאוד מאוד שונא את המשרד הזה והקטע הזה בכלל גרם לי לרצות לפרוץ לשם עם שתי Mac11 ולהתחיל לרסס.

האנטר וכולם, קודם כל בהצלחה בבחינות הבגרות ובהמשך הלימודים (למי שהתחיל בגרויות עכשיו). אז ככה, קודם כל, תורידו ציפיות. לאו דווקא מעצמיכם אלא מכל הסובב אתכם בבית-הספר. זה אומר, המורים שיהיו לחוצים מדיי מכדי להסביר לכם פעם שנייה אם לא הבנתם משהו בטענה שלא הקשבתם ולא מגיע לכם הסבר שני (אגב, אם לא הבנתם, זכותכם לקבל הסבר חוזר ומורה שלא מסבירה שנית - כונפה שחושבת שאין זה מחובתה להעביר לכם את החומר ולאחת כזאת אין בכלל מקום בבית הספר ואמליץ לכם להתלונן עליה). אני לא רוצה להסיט לדרך הרעה אבל אפשר "לוותר" טיפה על מקצוע שאינכם מוצאים לחשוב (כמו תנ"ך) כדי לא לפגוע במקצועות האחרים. מותר להכשל במקצוע אחד בתנאי שזה לא מתמטיקה או אנגלית נדמה לי, ובתנאי שהציון לא יהיה למטה מ-50. בגלל הדפיקות של מערכת החינוך, דוחסים את מרבית הבגרויות בשנה אחת בלי קשר לידע וליכולת שלכם, מה שאומר - תחינה כפולה ומכופלת, חוסר שעות שינה וטירוף בכלל. אם גם לכם מעבירים את מרבית הבגרויות ב-י"א ו-י"ב, אמליץ לוותר על שיעורי הנהיגה - תאמינו לי, לא להיות בסטטיטיקה של ה-45% שאינם זכאים לבגרות שווה את זה בהחלט כי לעשות בגרות חוזרת זה לא כיף ואי אפשר לצאת לעתודה ובלי בגרות אנשים מסתכלים עליך כמו על פרא אדם הרבה פעמים. מה לעשות? המערכת דפוקה מכל הצדדים, ובגלל זה בכיתה י' לא עושים יחידה במתמטיקה, בכיתה א' עושים בדיוק את מה שעשו בפעוטון, לא כל ילד בכיתה ד' יודע לקרוא היטב (אם בכלל), ותלמיד שעושה יותר משלושת היחידות המגוכחות במתמטיקה, נחשב יצור מזן נדיר ומוזר. לימור לבנת יכולה להתבכיין כמה שבא לה על הדיצוצים בתקציב בחינוך. מעולם התקציבים לא היו גדולים כמו בימינו, רק שב-15 השנים האחרונות החינוך לא היה יכול להיות יותר גרוע... אז תלמידים חמודים, זכרו - אין לכם על מי לסמוך שיציל לכם את הבגרות אלא רק על עצמכם. תנו קצת גז על השכל ואם אתם מרגישים שהמורים לא עוזרים לכם והמערכת דופקת - קחו מורה פרטי! נכון שזה יקר אבל תאמינו לי, זה שווה את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האנטר וכולם, קודם כל בהצלחה בבחינות הבגרות ובהמשך הלימודים (למי שהתחיל בגרויות עכשיו). אז ככה, קודם כל, תורידו ציפיות. לאו דווקא מעצמיכם אלא מכל הסובב אתכם בבית-הספר. זה אומר, המורים שיהיו לחוצים מדיי מכדי להסביר לכם פעם שנייה אם לא הבנתם משהו בטענה שלא הקשבתם ולא מגיע לכם הסבר שני (אגב, אם לא הבנתם, זכותכם לקבל הסבר חוזר ומורה שלא מסבירה שנית - כונפה שחושבת שאין זה מחובתה להעביר לכם את החומר ולאחת כזאת אין בכלל מקום בבית הספר ואמליץ לכם להתלונן עליה).

למזלי הרב התברכתי במורות איכותיות שלא מוותרות בקלות, בלשון למשל, כשכול הכיתה כבר סיימה את הנושא של משפט מורכב או מה שזה לא יהיה, אני עדיין לא מבין בגרוש משפט מחובר, ועכשיו נותנים לי שעתיים תיגבור ואני עובד בקצב מועט יותר מהכיתה.

במתמטיקה המורה היא המחנכת שלי, המורה הכי מדהימה שראיתי בחיים שלי, צריך להיות במחיצתה יום אחד בשביל להבין כמה היא אוהבת את התלמידים שלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למזלי הרב התברכתי במורות איכותיות שלא מוותרות בקלות, בלשון למשל, כשכול הכיתה כבר סיימה את הנושא של משפט מורכב או מה שזה לא יהיה, אני עדיין לא מבין בגרוש משפט מחובר, ועכשיו נותנים לי שעתיים תיגבור ואני עובד בקצב מועט יותר מהכיתה.

במתמטיקה המורה היא המחנכת שלי, המורה הכי מדהימה שראיתי בחיים שלי, צריך להיות במחיצתה יום אחד בשביל להבין כמה היא אוהבת את התלמידים שלה.

אז יופי לך, כבר מחצית הדאגה (של מרבית תלמידי ארצינו) כבר הוסרה מעל כתפיך! תחשוב שכשאני עשיתי את כל הברויות שלי (מלבלד למקצועות המגמה) ב-י"ב, בנוסף למורה הפלצנית הזקנה שכל הזמן היתה עצבנית כי נראה לי היה לה עצירות או משהו (הבאתי לה מיץ שזיפים בסוף השנה ;D) שהיתה צורחת עליי כשלא הייתי מבינה משהו, גרו אצלי בבניין דק הקירות 2 זונות בדירה ממול והן עשו רעש לא נורמאלי... כשהן לא הביאו לקוחות הביתה, הן סיפרו חוויות מתל-ברוך בתומו של "יום עבודה פורה" ולא היו נותנות לי לישון ולמחרת היה לי שעת אפס... וואי. אז תסתכל על הצד החיובי ותראה כמה תמיכה יש סביבך מצד המורים וכל זה, ואם אתה באמת רוצה לעשות בגרות בכיתה י' אז אתה תצליח. צרייך אבל לדעת לפתוח את הג'ורה על הביורוקרטים המלוכלכים האלו כדי להשיג משהו. איחוליי, עלה והצליח (וזה מכוון לכל התיכוניסטים בפורום).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...