מרצה בבן-גוריון, במייל לסטודנטים: מופע צ'ופר למילואימניקים - מחריד וגזעני - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מרצה בבן-גוריון, במייל לסטודנטים: מופע צ'ופר למילואימניקים - מחריד וגזעני

vic07

Recommended Posts

"נחרדתי לראות את המודעה. צ'יפור מילואימניקים יכול להיעשות על-ידי עזרה בהשלמת לימודים. המודעה היא ברוח ההחלטות הגזעניות שמוצעות (ורובן מתקבלות) השכם לבקרים בכנסת. סטודנטיות לא מוזמנות? סטודנטים ששוחררו מפאת מחלה, שיסבלו בבית?"

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4049594,00.html

טוב לדעת שהמרצים לא בוחלים במייל השמור לענייני עבודה כדי לשטוח בפני הסטודנטים את משנתם הפוליטית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

עשה לי טובה,אצלנו בעברית יש מרצים שמעיזים פי אלף ממנה. לא צריך להתרגש מכמה הזויים,האקדמיה זה שארית הפליטה של השמאל ההזוי. דרך אגב למרות שאני בעד לגמרי לקיים כמה שיותר הטבות למילואמניקים (שלא מקבלים כלום) הגברת היקרה צודקת במובן מסויים,למה פשוט לא לדאוג למופע פתוח שבו סטודנטים משרתי מילואים לא משלמים והשאר כן,עשו את זה אצלנו וחילקו כרטיסים חינם לכל משרתי המילואים (גם לבנות משרתות) וכל השאר שילמו מחיר מלא. זה הגיוני יותר,ומצ'פר את כולם ככה,ומשאיר מרצות מסכנות בחור שלהן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אם יש הגיון בנקודה שהעלת (שאיתה אני מסכים לחלוטין), בטוח לא מדובר במשהו "מחריד" או "גזעני" (וזה שרק מהם החוק דורש להמשיך ולשרת בצבא מדי פעם, זה לא "גזעני"?).

בנוסף, שים לב ללשון ההודעה: "...מודעה היא ברוח ההחלטות הגזעניות שמוצעות (ורובן מתקבלות) השכם לבקרים בכנסת". כאן כבר לא מדובר בביקורת על הארוע הספציפי - כנראה מבחינת המרצה גם איסור לשתף פעולה עם ארגוני טרור הוא גזענות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עשה לי טובה,אצלנו בעברית יש מרצים שמעיזים פי אלף ממנה.

מעניין מה שאתה אומר, אני גם לומד בעברית והאמת שלא נתקלתי עדיין בהתבטאויות פוליטיות כאלה או אחרות מצד מרצים.

עצוב לי לדעת שבתור משרת פעיל במילואים אני צריך לשמור על כפויי טובה עלובי נפש כמוה ושכמותה.

שתשב בשקט ותחזור לחור ממנו היא באה, חצופה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם כל הכעס ובחירת המילים הזוועתית שלה, בקו התחתון היא צודקת. למה מופע צריך להיות פתוח רק למילואימניקים? אי אפשר לעשות מופע פתוח לכולם עם כניסה בחינם למילואימניקים? בסופו של דבר זה ישרת את האינטרסים של כולם יותר טוב, ואולי יאפשר גם הבעת הערכה ע"י שלא יצא להם לשרת במילואים מסיבות אלו ואחרות. כמובן שכל זה נאמר מבלי לקחת טיפה מהכבוד וההערכה אליהם ראויים המילואימניקים, שלי בטכניון לא יצא להתקל באחד שלא קיבל הטבות בתחום האקדמי.

ויק, שנינו יודעים שבדבריה על הכנסת היא לא מדברת רק על נושא ועדת החקירה המפורסמת אלא שעברו בכנסת לא מע חוקים והצעת בתקופה האחרונה שבשום מדינה דמוקרטית אחרת כנראה שלא היו עוברים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם כל הכעס ובחירת המילים הזוועתית שלה, בקו התחתון היא צודקת. למה מופע צריך להיות פתוח רק למילואימניקים?

מאותה סיבה שיש מופעים מיוחדים לחיילים בסדיר, מאותה סיבה שיש מופעים וחופשות מאורגנות רק לעובדי מדינה (ויש. הרבה.), ומאותה סיבה שאתה רשאי להזמין אומן כלשהו להופעה, ולפתוח אותה רק בפני קבוצה מסוימת לבחירתך כל עוד אתה משלם. שום דבר לא מונע ממני, כל עוד אני משלם, להזמין את [הכנס שם של מי שבא לך פה] ולאשר כניסה רק למי שהשם שלו מתחיל ב ג' וגורב גרביים סגולות, או לחילופין, רק למי ששלחתי לו הזמנה.

המופע הזה הוא צ'יפור למילואימניקים, זה לא שהוא "סגור בפני כל אחד אחר", זה ש "כל אחד אחר" בכלל לא הוזמן, המופע הוא לא עסקם ולא עניינם.

אתה רואה אותי מתבכיין שאני לא מקבל הטבות כמו עובדי רפא"ל? לא, כי אני לא עובד רפא"ל, ולכן אין סיבה שאקבל את ההטבות האלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל יש הבדל בין ועד עובדי ראפ"ל שמארגן יום כיף לכל עובדי רפא"ל לבין אגודת הסטודנטים שמארגנת הופעה רק לחלק מהסטודנטים. זה כמו שאגודת העובדים של רפאל היו מארגנים יום כיף רק למי שהשם שלו מתחיל ב"ל" (היפוטתית יש מצב שבו סטודנטים שהיו רוצים לעשות מילואים אבל לא עושים מסיבות אלו ואחרות רוצים אבל לא יכולים ללכת להופעה).

אני לא טוען שיש כאן גזענות או אפלייה, אני טוען שלעשות מופע שפתוח רק למילואימניקים זה קצת לא בסדר מצד האגודה שמייצגת את כל הסטודנטים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש פה שתי נקודות:

1) שימוש לא הולם במייל והבעת ביקורת בצורה מטופשת ומוגזמת לגמרי - לדעתי נעשתה פה טעות מצד המרצה. אבל:

2) כאמור בשורה התחתונה היא צודקת.

אני וחברה שלי שנינו סטודנטים בב"ש ושנינו משלמים לאגודה - והאגודה משתמשת בכסף של שנינו כדי לארגן מופע שאני יכול בסבבה ללכת לראות אבל לא יכול להביא את חברה שלי?? למרות שהכסף על המופע נלקח גם ממנה??

לאנשים אין תמיד שליטה לגבי המילואים - בחורות ברוב התפקידים לא ישרתו במילואים גם אם ירצו וכמובן ערבים. אבל כולם משלמים לאגודה כל שנה בשביל לקבל את המופעים וההטבות.

אני מאד מכבד חיילים ומילואימינקים - אבל לדעתי המופע הזה הוא חוצפה ממדרגה ראשונה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יואב וNJMAN, כמה נקודות למחשבה:

1. אגודת הסטודנטים אכן מחוייבת לכלל הסטודנטים, אך אין זה אומר שכל ארוע המאורגן על ידה בנפרד צריך להיות כזה המדבר לכלל הסטודנטים. זה רק אומר שמותר לארגן הופעה למילואימניקים, הופעה של אמן ערבי או ארוע ערב חג לדתיים, כל עוד מאזנים בין ביקוש להיצע.

2. כאמור, המרצה לא הסתפקה במחאה נגד המופע, אלא שרבבה למייל את דעתה על החקיקה כנסת. בין אם אתם מסכימים איתה בעניין זה ובין אם לאו, נראה לכם הגיוני שמרצה ישטח את משנתו הפוליטית במייל לסטודנטים?

3. בעניין דעתה על המתרחש בכנסת (מופנה בעיקר ליואב) - בשום מקום לא נאמר לאיזו חקיקה בדיוק היא התכוונה. אני, למשל, לא שמעתי על שום חוק ש"לא היה עובר במדינה דמוקרטית", לפחות כל עוד אתה עושה את ההבדלה בין דמוקרטיה לאנרכיה. חוץ מזה, האם החוק בשוויץ האוסר על בניית צריחי מסגדים עדיף על החוקים בארץ? אנא הסבר על אילו חוקים "בלתי דמוקרטיים" אתה מדבר.

4. תוספת לנקודה האחרונה - גם חוק בלתי-דמוקרטי אינו בהכרח חוק גזעני. "גזענות" זו שנאת האחר עקב מוצאו, לא קרימינליזציה של מתנגדי שלטון או פגיעה בחופש הביטוי. גם אם יעבור מחר חוק האוסר כל ביקורת על הממשלה, יהיה מדובר בחוק פשיסטי אך לא חוק גזעני. אם המרצה הנכבדה לא מבינה את משמעות המונחים הקשים שהיא משתמשת בהם, איך בדיוק היא מרצה באוניברסיטה?

5. תוספת נוספת בעניין של "חוקים בלתי דמוקרטיים" - אנא הסבר באיזו מדינה נוספת פרט לישראל קבוצת אוכלוסייה שמתנגדת לשלטון שנבחר באופן דמוקרטי בכך שהיא פועלת במישורים בלתי-דמוקרטיים בעליל כגון קריאה לחרם על המדינה ע"מ לכפות על אוכלוסייתה את דעתם, ומצדיקה צעד זה בכך שהחלטות אותו שלטון הבאות להגן על רוב שקט מפני מיעוט אלים, שאינן שונות מהותית מהחוק האוסר לרצוח, אינן "דמוקרטיות".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יואב וNJMAN, כמה נקודות למחשבה:

1. אגודת הסטודנטים אכן מחוייבת לכלל הסטודנטים, אך אין זה אומר שכל ארוע המאורגן על ידה בנפרד צריך להיות כזה המדבר לכלל הסטודנטים. זה רק אומר שמותר לארגן הופעה למילואימניקים, הופעה של אמן ערבי או ארוע ערב חג לדתיים, כל עוד מאזנים בין ביקוש להיצע.

אני לא כ"כ מסכים... ביקוש והיצע זה משהו שרלוונטי לשוק פתוח ופחות רלוונטי לאגודה שאחראית על רווחת הסטודנטים. הדרך היחידה לאזן מופע שמיועד לקהל X בלבד הוא לארגן מופע מקביל שמיועד לכל מי שהוא לא X. ואני לא רואה מופע כזה קם בזמן הקרוב ("צריך להוכיח בכניסה שאתה לא מילואמניק" - כן, זה לא יילך..).

ולארגן הופעה של אמן ערבי זה ממש לא קשור לעניין - אלא אם כן תגיד לי שאסור לי להכנס לשם כי אני יהודי, ואז זה גרוע באותה מידה.

ערב חג לדתיים, מופע של אמן ערבי - זה עניין של ביקוש והיצע - אם מארגנים 5 הופעות בשנה אז אין ספק שצריך להתחשב בטעם הכי 'נפוץ' נניח ואכן לאזן שלכל אחד בסוף יהיה משהו לעשות לפחות פעם בשנה, נניח.

אבל זה לא המקרה שמדובר פה.

ארוע חג לדתיים, קודם כל לא מגביל את הכניסה לחילוניים (לפחות לא מעצם הגדרתו, כמובן שתמיד אפשר להיות פנאט ולא לתת לנוצרים/ערבים/חילונים להכנס..). דבר שני, זה ארוע שמתאים לאוכלוסיות מסוימות בגלל התכנים שלו ולכן הוא מתאים יותר לקהלים מסוימים ופחות לאחרים.

פה מדובר על ארוע שנחסם באופן בוטה עבור קהלים מסוימים למרות שהתכנים שלו עשויים בהחלט להתאים (קרי אנשים עם מחלות שלא מגייסים בגללן עדיין יכולים לאהוב את יזהר אשדות, כנ"ל בחורות ואפילו ערבים).

לגבי השאר אני נוטה להסכים, דברים לא נעשו נכון בכלל מצדה של המרצה הזו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמור נא לי - האם אגודת סטודנטים ממוצעת מתקצבת ומארגנת אך ורק דברים הנוגעים לכלל הסטודנטים? מה עם מרכז לתמיכה ומתן עזרי למידה לבעלי מוגבלויות, למשל? ולהיפך, מה עם תקצוב חוגי שאינם מתאימים לסטודנטים המרותקים לכסא גלגלים?

חוץ מזה, תחשוב על המקרה הבא: עירייתה של עיר מסויימת בוחרת לקיים טקס הוקרה צנוע לכבוד מספר אזרחים שעזרו לחלץ משפחות מבניין בוער, כשלא היתה אפשרות לחכות לכבאים. בטקס הזה מוענקים לאותם אזרחים תעודות הוקרה ושי צנוע לכל אחד. אדם שעובר ברחוב ורואה את הטקס, לאחר ששאל מישהו מהנוכחים לפשרו, מתחיל פתאום לצעוק: מדוע הם מקבלים ואני לא? הרי אני משלם מיסים בדיוק כמוהם, והעיריה מחוייבת לי ולהם באותה המידה בדיוק. נכון שהם הצילו אנשים תוך כדי סיכון חייהם, אבל זה לא שאני לא הייתי עושה את אותו הדבר בדיוק אילו הייתי בסביבה ולא היתה לי אסטמה קשה שעשויה להרוג אותי אם אשאף עשן!... זה נראה לך כמו טענה הגיונית?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמור נא לי - האם אגודת סטודנטים ממוצעת מתקצבת ומארגנת אך ורק דברים הנוגעים לכלל הסטודנטים? מה עם מרכז לתמיכה ומתן עזרי למידה לבעלי מוגבלויות, למשל? ולהיפך, מה עם תקצוב חוגי שאינם מתאימים לסטודנטים המרותקים לכסא גלגלים?

חוץ מזה, תחשוב על המקרה הבא: עירייתה של עיר מסויימת בוחרת לקיים טקס הוקרה צנוע לכבוד מספר אזרחים שעזרו לחלץ משפחות מבניין בוער, כשלא היתה אפשרות לחכות לכבאים. בטקס הזה מוענקים לאותם אזרחים תעודות הוקרה ושי צנוע לכל אחד. אדם שעובר ברחוב ורואה את הטקס, לאחר ששאל מישהו מהנוכחים לפשרו, מתחיל פתאום לצעוק: מדוע הם מקבלים ואני לא? הרי אני משלם מיסים בדיוק כמוהם, והעיריה מחוייבת לי ולהם באותה המידה בדיוק. נכון שהם הצילו אנשים תוך כדי סיכון חייהם, אבל זה לא שאני לא הייתי עושה את אותו הדבר בדיוק אילו הייתי בסביבה ולא היתה לי אסטמה קשה שעשויה להרוג אותי אם אשאף עשן!... זה נראה לך כמו טענה הגיונית?

למה אני עונה לנקודות שלך אבל אתה במקום לענות לנקודות שלי פשוט ממשיך להעלות דברים חדשים :nixweiss:

נעבור אחד אחד:

1) תמיכה באנשים עם מוגבלויות לא מונעת מאנשים בלי מוגבלויות לקבל יתרון. אתה לא חוסם פה מישהו החוצה אלא מכניס עוד אנשים למעגל של מי שיכול ללמוד באוניברסיטה.

2) קורסי וכסא גלגלים - נקודה משעשעת אם כי לא מקדמת אותך יותר מדי. זה בקלות נכנס לקטגוריה של מבחר מספיק גדול כדי שכל אחד ימצא מה שמתאים לו (נגעתי בזה בפוסטים הקודמים). האגודה לא מחויבת שכל דבר יתאים לכולם אבל היא כן מחויבת לאזן - כמו שאתה אמרת. לכן יש מגוון רחב של קורסים. חלקם דורשים רגליים פועלות, חלקם דורשים סף מסוים של אינטילגציה, חלקם דורשים קורדינציה ברמה גבוהה... כל אחד יבחר מה שמתאים לו. מעבר לזה קצת קשה לאגודה לקחת אחריות למשהו שהוא תוצאה של כח עליון. זאת להבדיל ממגבלות שחוקי המדינה מכתיבים (הסבר בהמשך).

אני עכשיו שנה רביעית בבן גוריון. האגודה לא ארגנה ארוע אחד שיאזן את הארוע הנוכחי. כמו שכבר אמרתי, אי אפשר לעשות ארוע כזה. מבחינה לוגית אתה לא תוכל לעשות תנאי כניסה שיאזן את הארוע הזה ולכן גם לעולם לא יהיה ארוע שיאזן. למעשה אני לא מסוגל להזכר בשום ארוע שהייתה עליו מגבלת כניסה כלשהי מאז שאני כאן (אבל אולי היה, אם מישהו זוכר אני אשמח לשמוע).

3) ארוע הוקרה זו דוגמא טובה אבל יש הבדל מהותי, ופה בעצם טמון העניין - כל אחד מהאזרחים שם קיבל הזדמנות שווה 'להציל'. לצורך העניין יש להניח שבמקום נכחו 200 איש אבל רק 20 נכנסו פנימה תוך סיכון חייהם. למה 180 איש לא נכנסו? חלקם אולי באמת פיזית לא יכל אבל כנראה שרובם בחרו שלא. וזה הנקודה - אתה מראה הוקרה למי שבחר להקריב, לסכן וכו'.

לכאורה מילואים זה עניין דומה, אלא שפה אין בחירה חפשית. זה נכון שהרבה אנשים מתחמקים למרות שהם יכולים לעשות מלואים. אבל באוניברסיטה יש אחוז גבוה של נשים(מאד נדיר שבחורה מקבלת אופציה לעשות מלואים) ואחוז מכובד של ערבים (כנראה בין הנשים לערבים יותר מחצי מהסטודנטים, גם אם ירצו, לא יכולים לעשות מלואים). יוצא שגם אם אתה לא מכוון לשם (ואני משוכנע שאגודת הסטודנטים לא כיוונה לשם) אתה נותן טובות הנאה על בסיס לאום ומין.

זה נשמע זוועה אבל זאת המציאות - המדינה לא מאפשרת לערבים ונשים לעשות מלואים, אז יש בעיה כשאגודה ציבורית עושה ארועים רק לאנשי מלואים. לו הייתה בחירה חופשית באמת לגבי מלואים, ונשים וערבים היו בוחרים לשים זין ולא לעשות מלואים - אז לא הייתה בעיה. כי הייתה להם הזכות, והם וויתרו עליו.

ואין איזה משהו מקביל מהצד השני - אין איזה תרומה שסגורה בפני אוכלוסיות שלמות כמו צבא/מילואים. לו היה משהו שרק ערבים או נוצרים היו יכולים לתרום אליו אז אולי היה אפשר לארגן ארוע בשביל אותם תורמים כדי 'לאזן'. אבל זה לא אפשרי, כי אין כזאת חיה.

תראה, אין ספק שיש פה הרבה אובר-דרמטיזציה של כל העניין - זה נשמע מאד מנופח וגם ברור לכולם שזו לא הייתה כוונת המשורר. אני ממש לא חושב שמישהו באגודה חשב על זה שהוא סוגר ארוע בפני חצי מהסטודנטים - בעיקר חשבו בפני מי הם פותחים. אבל מה לעשות, זאת המציאות.

בכל מקרה אני לא ממש רואה טעם להמשיך בדיון הזה. הנקודה שלי ברורה. אתה חושב אחרת, שום דבר לא ישתנה פה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל מי שמתלונן על מילואמניקים שמקבלים הטבות הוא נודניק ברמות שאי אפשר לתאר, פשוט מגיע לכם לעשות מילואים שתיסבלו קצת וגם התואר שלכם ידפק בגלל זה וכל מה שתקבלו זה איזה כרטיס מעפן וחצי מדינה שקוראת לכם פרייארים, אה כן ואם איכשהוא הצלחתם לגמור את התואר אז יפטרו אתכם מהעבודה כי נמאס לבוס שאתם לא נותנים מספיק עבודה. מי שרוצה הוכחות אני אביא לו.

תפסיק לברבר בשכל כבר עם כל ה"שיוויוניות" הזאת כי מי שהקורבן פה זה המילואמניק ולא אנשים שלא עושים מילואים!

יאללה אולי תעשו שביתה כמו עובדי הנמלים נגד כל ההטבות המדהימות שמקבלים המילואמניקים.

מדינת חלם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...