שינוי נושא: עדשה ל 550D - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שינוי נושא: עדשה ל 550D

n_aviv1

Recommended Posts

אחרי ניסיון לא מוצלח עם מצלמת פוקט ישנה של קנון ועוד 2 של אולימפוס הוחלט להשתדרג לDSLR ולחזור לעדשות המסורבלות שמפיקות איכות.

ככל הנראה EOS 550D היא היורשת העתידית. השאלה היא אם שווה להשקיע בעדשה חדשה או שהעדשה הישנה תתאים?

מדובר בעדשת 28-90mm

CANON ZOOM LENS EF 28-90mm 1:4-5.6 USM

וכתובה עליה מין אות כזו (כמו O עם קו שחוצה אותה) ואז 58mm.

מה כל האותיות והמספרים האלה אומרים? והאם היא תתאים מבחינת התושבת?

אם הבנתי נכון, יש בעיה בעדשה שמתאימה למצלמות עם פריים "חתוך" על פריים מלא. האם יש בעיה להיפך? כי פילם זה בעצם סוג של פריים מלא אם אני לא טועה ואני הולך לשים אותה על מצלמת APS-C.

תודה מראש ;D [br]פורסם בתאריך: 21.03.2011 בשעה 12:47:57

אני אשאל את השאלה בקצת יותר ספציפיות: איך אני יודע אם העדשה הנ"ל (ד"א כנראה שה 58mm מתייחס לקוטר העדשה) מתאימה למצלמה החדשה? יש תושבות שונות או שזה משהו אחיד לכל החברות וכל המצלמות?

אני דיי נעול על ה550D אבל אני מתלבט בקשר לעדשה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

58 מ"מ הוא קוטר הפילטר

העדשה תתאים, אבל היא לא ממש משהו, במיוחד לא על דיגיטלית מרובת פיקסלים. היא גם לא מכסה את התחום הרחב (28 מ"מ = 44.8 מ"מ על ה-550D). לפי דעתי עדשה כזאת היא לא סיבה מפיק טובה להנעל על מותג מסוים (קאנון).

אם אתה מחפש איכות טכנית מאוד גבוהה, זאת ממש לא העדשה בשבילך...

ד"א, כל זמן שאתה נשאר בתחומי ה-ISO הנמוכים, קומפקטית טובה לא תיפול משמעותית מ-DSLR בסיסית עם עדשת קיט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת היא שלא ננעלתי על ה550D בגלל העדשה... פשוט חשבתי על SLR, המליצו לי עליה והיא נראית טוב ואז נזכרתי שהייתה לי פעם וחשבתי לנצל את ההזדמנות ולחסוך.

מה רע בעדשת קיט? מה ההבדל בינה לבין עדשה שקונים בנפרד? איזה עדשה מומלצת?

איך אני יודע לבחור עדשה? מה הפרמטרים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה רע בעדשת קיט?

שום דבר. טווח הזום שלה מוגבל, והצמצם שלה סגור ומוגבל יחסית.

מה ההבדל בינה לבין עדשה שקונים בנפרד?

היא זולה יותר מרוב העדשות, ובאה לרוב בחבילה עם גוף. מלבד זה, היא עדשה ככל העדשות.

איזה עדשה מומלצת?

מה הצרכים שלך ?

איך אני יודע לבחור עדשה? מה הפרמטרים?

מתאימים עדשה לצרכים.

בפרמטרים היבשים יש לך את טווח אורכי המוקד, וגודל הצמצם.

בפרמטרים שקשה לכמת אותם: חדות, אופי צבעים, האפלת פינות, עיוותים וכו'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השימושים שלי הם לא אומנותיים ולא נעליים בתכלס... אני מתכנן להתחיל בלצלם את המשפחה בטיולים, מסיבות יום הולדת, על האש וזהו בערך... מה הטווח שיתאים לי? איך אני יודע שהעדשה שאני בוחר היא באיכות אופטית טובה? אני רוצה עדשה שלא תגביל אותי עם איכות אופטית גרועה אלא עדשה שתאפשר לי להנות מה18 מגה פיקסל.

מה ההבדל בין עדשות של 3000+ לעדשות קיט של פחות מ1000?

אז איזה טווח מחירים כדאי לעדשה? אני לא מחפש משהו של צלמים מקצוענים ומצד שני אני לא רוצה משהו זול באיכות של מצלמת פוקט...

אני אשמח לקבל המלצות על עדשות לשימוש של משפחה רגיל (אפשר גם כמה עדשות לכמה שימושים אם אני מדבר יותר מדי באוויר...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה בטוח שאתה זקוק לDSLR ? האם אתה יודע / מוכן ללמוד לתפעל אחת ?

אם אתה הולך לצלם על P / auto זו קניה מיותרת בעיני.

אני מציע שתתחיל בעדשת הקיט כיוון שאין לך מושג עדיין מה אתה ממש רוצה. אפשר לדחוף לך ציוד יקר וטוב יותר, אבל בשלב הזה אני לא בטוח אם תדע לנצל אותו... אם אני טועה, מוזמן להגיד.

עם הקיט קל וזול להתחיל, והיא מתאימה לשימוש כללי.

אפילו תמצא אחת ביד 2. יש בלי סוף.

18 מגה פיקסל זו חתיכת דרישה לעמוד בה כדרישת סף.

בצמצם פתוח ? בכלל ?

למה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך אתה יודע שעדשה היא איכותית? אתה מחפש ביקורות שנכתבו עליה ומסתכל על שצולמו איתה.

מה ההבדל בין עדשה ב-3000 לעדשה ב-1000? הבדל של 2000 ש"ח. נו באמת - כל מקרה לגופו. בהנתן אורך (או טווח אורכי) מוקד נתון תוספת הכסף בד"כ קונה לך מפתחי צמצם מהירים יותר וחדות משופרת - אבל לא בהכרח...

אם אתה כבר החלטת על 550D, תקנה אותה עם הקיט 18-55 ותוסיף את ה-50/1.8 (פחות מ-500 ש"ח) ואתה מסודר לרוב הצרכים "המשפחתיים". אחרי שתלמד יותר לצלם ותצבור קילומטרז' אתה כבר תרגיש לבד מה חסר לך.

ד"א, אם לא ננעלת על ה-550D, אז במחיר שלה עם עדשת 18-55 יש את הניקון D3100 עם עדשת 18-105 המעולה שתיתן לך יותר גמישות בעבודה (והחיישן של ה-D3100 עדיף בתנאי תאורה לקויים - עוד יתרון). גם כאן תוסיף 50/1.8 ב-500 ש"ח ובכלל אתה מסודר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ד"א, אם לא ננעלת על ה-550D, אז במחיר שלה עם עדשת 18-55 יש את הניקון D3100 עם עדשת 18-105 המעולה שתיתן לך יותר גמישות בעבודה (והחיישן של ה-D3100 עדיף בתנאי תאורה לקויים - עוד יתרון). גם כאן תוסיף 50/1.8 ב-500 ש"ח ובכלל אתה מסודר.

סייג:

ה 50 / 1.8 שאתה מדבר עליה היא AF, ולכן לא רלוונטית ל D3100.

עדיפה ה 35/1.8 שתיתן גם אורך מוקד מקביל ל50 על קרופ, וגם פוקוס.

(מבין כל העדשות שלי, ללא ספק ה 35 השימושית מכולן)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סייג:

ה 50 / 1.8 שאתה מדבר עליה היא AF, ולכן לא רלוונטית ל D3100.

עדיפה ה 35/1.8 שתיתן גם אורך מוקד מקביל ל50 על קרופ, וגם פוקוס.

צודק - טל"ח.

ה-35/1.8 מעולה - אממה - עולה 1000 ש"ח וקשה להמליץ עליה במחיר כזה באופן אוטומטי...

לציין שהניקון D90 הוותיקה עולה רק 200 ש"ח יותר מה-550D, עדיפה עליה למעשה בהכל חוץ מהוידאו (העלוב ב-D90) ומצוידת במנוע פוקוס פנימי (תומכת בעדשות D כגון ה-50/1.8 הנ"ל).

מבחינתי, נכון לעכשיו, קנון לא מציעים DSLR אטרקטיבית לעומת האופוזיציה, אלא אם אתה כבר עם עדשות יקרות שלהם, זקוק ספציפית לכלי HDSLR (למרות שגם התחרות לא קוטלת קנים) או מאוהב בארגונומיקה (המזעזעת בעיני) שלהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי גם 50.גם על ה D90 הייתי לוקח את ה35. נורמל זה אורך מוקד הרבה הרבה יותר שימושי מטלה קצר.

אפשר לקנות אותה יד 2 במחיר אטרקטיבי יותר.

הייתי ממליץ עליה יותר מהקיט, אבל אח"כ יסקלו אותי כי אין בה זום.

הD90 הפכה בהחלט לדיל אטרקטיבי.

ומי שקונה DSLR לוידאו הוא פסיכופט או סטודנט לקולנוע. אין לי שמץ מה מניע אנשים לעשות את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה-35 הפכה אצלי כמעט לעדשה מולחמת ואין ספק שמדובר באורך מוקד מאוד אפקטיבי. אבל גם ה-50 מאוד שימושית - במיוחד לפורטרטים (רק חבל שטבעת הפוקוס על ה-50/1.4 העתיקה שלי נתקעה ואני לא מצליח לפתוח את העדשה ולשחרר אותה) שה-35 פחות מוצלחת בהן (פחות מחמיאה לאוביקט - קצרה מדי על כל המשתמע מכך).

כעדשת פריים ראשונה כתוספת לזום אני לא חושב שיש יתרון מוחץ למי מהן ובכל זאת ה-50/1.8 כל-כך זולה (במיוחד ביד שניה) שמדובר בכמעט no-brainer.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל למה להשוות את הניקון D90 לקנון 550? לא אותה סדרה בכלל... יותר נכון להשוות לקנון 50D שאני חושב טובה יותר. ובנימה זו: פותח התרד', תעשה לעצמך טובה ותקנה משהו בסיגנון הניקון המדוברת או 40\50D של קנון יד שניה...ההבדל הוא בין צעצוע(ה550 מרגישה כמו אחד) ומצלמה. לגבי העדשה... אני מסכים עם החברה מעלי. עדשת הקיט + 50 1.8.(בגלל שהיא כ"כ זולה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל גם ה-50 מאוד שימושית - במיוחד לפורטרטים

כן, ה35 קצת רחבה לפריים של ראש בלבד.

בינינו, כמה צילומי פורטרטים טובים של ראש בלבד יש כבר לאדם ? זה ז'אנר שרוב הצלמים החובבים לא ניגשים אליו נכון, וגם אם כן, התדירות שלו לא כזו גדולה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אצל ילדים עדשת 50 מתאימה מאוד לפורטרטים של פלג גוף עליון בלי להדחף קרוב מדי אליהם ועם פרופורציות טובות (כמובן לא לשכוח להתכופף לגובה שלהם, למרות שעם 50 זה יותר פשוט מאשר עם 35).

3833624941_5a480951cc_m.jpg

פרופורציות מושלמות בפורטרט גוף מלא (שוב פעם - להתכופף!)

5181880413_e9f6ccc406_m.jpgIMGP1178

וכמובן מדובר בעדשה המושלמת לפורטרט ראש בתנאים "ביתיים" על חיישן קרופ

5078894463_38e1b93cb2_m.jpg

(צולם עם עדשת 55 מ"מ).

אמנם צילומי ראש לא פופולריים אצל חובבים מתחילים, אבל אם אתה מוכן להתנסות בז'אנר הזה אתה יכול להפיק תוצאות מהממות.

ד"א - אין שום בעיה להשתמש בעדשת הקיט לפורטרטים מצוינים, רק שצריך לזכור שהשליטה בעומק השדה פחות מוצלחת, הבוקה לרוב פחות נעים והיכולות בתאורה חלשה מוגבלות.

אבל בחירת נושא מתאים, תאורה וקומפוזיציה וגם עדשת הקיט תפיק פורטרטים מרשימים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השלישית חמודה.

כמו שאמרתי,

זה ז'אנר שרוב הצלמים החובבים לא ניגשים אליו נכון

נראים כמו עוד אלף פורטרטים של חובבים אחרים. חסר בהם את המבט המעמיק.

לאלבום זה אחלה. כתמונה זה משעמם.

בז'אנר של הפורטרט, לפחות בזה הטוב, הצלם יכול למצוא בחיצוניות שלך את הפנים ולהביא את זה לתמונה.

אני מציע שתראה צילומים של יוסוף קארש ואנני ליבוביץ.

או של אנשים אחרים שמצליחים לעשות את זה http://d-spot.co.il/forum/index.php?showtopic=220439&st=0&p=1727286entry1727286

http://d-spot.co.il/forum/index.php?showtopic=231471&st=0&p=1802621entry1802621

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...