שאלה לגבי Intel turbo boost - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה לגבי Intel turbo boost

Zeev86

Recommended Posts

יש לי מחשב נייד עם i7 620m. רציתי להתעניין איך הturbo boost עובד. האם התוכנה עצמה אחראית לניצול המעבדים (הקוד שלה), או שהמעבד עצמו מחליט איך לחלק את העבודה בתוכנה? אני שואל את זה כי לפני מספר שנים, כשעוד היו מעבדי dual , אז לא כל התוכנות ידעו לנצל את כל המעבדים של המחשב.

שאלה נוספת. יש לי בבית שני . האחד עם i7 620m, והשני i5 480m. כששני המחשבים עובדים, אצל 480 המאווררים פועלים בשקט, ואצל 620 על מקסימום, גם אם הוא על idle או בזמן שאני מריץ משחק כבד. האם זה נורמאלי בשביל i7 620?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ככל שפחות ליבות פעילות התדר של הליבות הפעילות יעלה.

זה קורה באופן אוטומטי ביחס לתוכנות שרצות והכוח שהם לוקחות.

הוינדוס עצמו מפזר את האפליקציות בין הליבות לפי מאמץ , אבל אין זה אומר שתוכנה שאינה יודעת לעבוד עם יותר מליבה אחת תוכל לעשות בהם שימוש.

עד היום יש הרבה תוכנות שלא יודעות לנצל יותר מליבה אחת כי הם לא נכתבו לעשות בזה שימוש.

תכנות לא לינארי (במיוחד כזה שיעיל בפיזור החישובים) לא פשוט לתכנות ולא כל חברה יודעת או מעוניינת לעשות זאת.

ולפעמים זה לא רלוונטי לכוח שהתוכנית תצרוך ולכן זה מיותר ובזבזני מבחינה תכנותית.

לגבי המאווררים והרעש אני מציע שתסתכל בהגדרות הרלוונטיות למהירות המאווררים והיחס שלהם לטמפרטורה.

חיפוש קצר בגוגל אמור לענות לך על השאלות בנושא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המאווררים לא ממש רועשים, אלא זה סתם מפריע, למשל כשאני משתמש במקלדת של המחשב לרשום משהו, או לשחק באיזשהו משחק, יש הבדל בין i5 לi7, כי הנייד של i7 ממש רועד ובi5 אני לא מרגיש בכלל רעידות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צא מנקודת הנחה שלא תמיד ההגדרות מאוורר מכוונות באיזון הנכון למחשב או לך.

המאוורר אמור לקרר את הרכיבים כדי שלא יעברו את הקו האדום של הטמפרטורות, ומצד שני לא לעשות רעש מיותר כשהטמפרטורות לא גבוהות.

תמצא את השליטה על ההגדרות האלה ותוכל אולי למצוא איזון יותר מוצלח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנתי. אמרת לחפש תוכנות שבעזרתם אפשר לשנות את הRPM של המאווררים. השאלה שנוצרת מכך, האם השינוי שאני אעשה יהיה לתווך זמן כל עוד התוכנה פועלת, או שזה יישמר בתוך הגדרות המחשב עד השינוי הבא?

מה השוני בין תוכנה לבין הגדרות בביוס, ואיפה יותר כדאי לשנות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא תמיד צריך תוכנות.

יש הגדרות קיימות היכן שהוא.

חפש בהגדרות חיסכון חשמל אולי.

בדרך כלל גם יש כפתור קיצור על המקלדת (אולי בשילוב כפתור אחר) למהירות מאוורר.

כשהמחשב על שולחן עדיף לך שקט, וכשהוא על הברכיים עדיף לך לא להיצלות מהחום (יש מחשבים שזה סיוט, בעיקר ישנים).

לכן מוסיפים שליטה נוחה למעבר מהיר בין מהירויות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי עם i7 620m. רציתי להתעניין איך הturbo boost עובד. האם התוכנה עצמה אחראית לניצול המעבדים (הקוד שלה), או שהמעבד עצמו מחליט איך לחלק את העבודה בתוכנה?

מערכת ההפעלה מזהה שיש פעילות כלשהי באחת הליבות יותר מ-70% מהזמן, ומעלה תדר. זה קורה שוב ושוב, עד שמגיעים לתדר של turbo. ברגע שמערכת ההפעלה מבקשת turbo, החומרה לוקחת שליטה, ודוחפת את המעבד הכי גבוה שאפשר (תחת מגבלות אמינות, מתח, חום, זרם, וכו').

האפליקציה לא מודעת להתליך, ולא יכולה לשלוט בו גם אם היא רוצה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...