נטבוק חטף חבטה - עדכון לפני רכישת HDD - עמוד 2 - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

נטבוק חטף חבטה - עדכון לפני רכישת HDD

Oranl

Recommended Posts

שוב אני מודה שלא הבנתי את כל דבריך :lol:

מה זה בדים?

בכל מקרה בכל האופציות מדובר על זמן חיים שאול, קצר יותר או פחות.. אני מעדיף להחליף כונן, השאלה כמה עולה? ואיפה אפשר להשיג כזה? איך החיבור הזה נקרא בכלל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 38
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

בדים = BADים = Bad Sectors

תחפש בגוגל את הדגם של הכונן ותקבל מפרט שלו כולל סוג החיבור וכו. ניתן לשאול מעבדות (יכול לצאת יקר בהרבה ממה שתמצא באינטרנט), ללכת לחפש ב וכו

עד שתשיג אתה יכול להשתמש אם בתור כונן ולעבוד אם המחשב רגיל אבל יותר איטי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ב-ZERO FILL אתה מתכוון בעצם LOW LEVEL FORMAT כן? אפשר לבצע את זה דרך MHDD?

(אגב, הצלחתי אחרי סריקות וניסיונות תיקון עם MHDD להעלות את ב-SAFE MODE [במצב רגיל הוא פשוט נתקע] ואני מגבה מידע).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אלה 2 פעולות שונות לגמרי אבל לפעמים לפעולה zero fill קוראים בטעות low level format

ב zero fill כותבים 0 לכל שטח הדיסק שניתן לזיהוי מתוך מערכת ההפעלה

ב low level format אמיתי מחדשים את מה שכתוב בשטח הדיסק שלא ניתן לגישה מתוך מערכת ההפעלה, ומשמש לזיהוי פנימי אל ידיי הבקר של הדיסק. את זה עושים במפעל שמייצר את הדיסק בלבד, בזמן הייצור

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנתי.. אז איזו פעולה אני יכול לנסות, דרך ה-MHDD?

ומה ההסבר לכך שהצלחתי להעלות את המערכת ולהתחיל תהליך גיבוי של מידע (למרות שחלק לא מצליח להיות מועתק)..?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, זה טעות לעלות את המחשב מתוך המערכת שמותקנת עליו ומקטין את הסיכויים לשחזר מידע / את כמות המידע שניתן לשחזר

תמיד מעלים את המחשב ממערכת הפעלה שלא נמצאת בתוך הכונן שנהרס, משכפלים את הכונן השלם לקובץ במדיה חיצונית, ומשחזרים מידע מתוך הקובץ השמור

כרגע תמשיך לשחזר מהמצב שבו את הנמצא עכשו, כי אם תכבה את המערכת יכול להיות שלא תוכל להדליק את הכונן יותר. כשתסיים לשחזר מהמצב הזה את כל מה שניתן, תעלה ממערכת חיצונית ותנסה לשחזר את מה שלא הצלחת מקודם

וכנראה שלמדת לפעם הבאה : גיבויים. ל , למחשב אחר, ל EMAIL, אבל שלא יהיו קבצים חשובים בעותק יחיד

אני לא מכיר את MHDD. תחפש Zero fill

אם נמחק חלק מה boot loader או מראשמערכת הקבצים בנפילה של הכונן, המחשב לא יוכל לעלות. יתכן שהתוכנה שאיתה ניסית לשחזר את הכונן שיחזרה את החלקים האלה ואז כן הצלחת לעלות (חלקית - ב SAFE MODE)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי הבעיה היא פיזית לכן חבל על הזמן תוכות כמו MHDD יודעות לתקן סקטורים פגומים ולא נזק פיזי שניגרם

עקב מכה חזקה, אים יש לך אחריות תממש אותה אים לא פשוט תרכוש כונן חדש, :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אים יש לך אחריות תממש אותה אים לא פשוט תרכוש כונן חדש, :xyxthumbs:

אז זהו, שלצערי אין כבר אחריות ורכישה של כונן כזה מסתבר עולה הון תועפות - 880 שקל לכונן 1.8 אינץ' 80 ג"ב בחיבור ZIF..

http://www.laptopexpert.co.il/product.php?id_product=1577

מה זה המחיר הזה? גם באיביי ובאמזון זה בסביבות ה-100 דולר פלוס..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בדיוק עם מחשב דומה ועם אותה הבעיה. הדיסק הקשיח מתפקד אבל אם תקשיב טוב מקרוב במקום שקט אתה תגלה שהוא עושה רעשים קצת חריגים, לדעתי זה מה שגורם לבעייתיות שלך.

אכן כונני 1.8 קשה למצוא. אבל יש כוננים יותר זולים ראיתי גם ב50 דולר בגוגל. זה לא מחשב שלי, אז אני נותן לבעלת המחשב זמן להחליט, אבל די באסה שאין פה מבחר של כוננים כאלו להשגה בארץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת שהוא לא ממש מתקתק, הוא פשוט גמור.. בקושי מצליח לקרוא מהכונן וכל הסריקות מראות שהוא עמוס שגיאות.. חייו כנראה הגיעו לקיצם. אבל אני לא מבין מדוע אין היצע של כוננים כאלה בארץ.

איזה כונן ראית ב-50 דולר? בחיבור ZIF? תוכל לתת קישור בבקשה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...