ספק וחשבון חשמל - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ספק וחשבון חשמל

ksn1981

Recommended Posts

למחשב שעובד 24/7.. אבל לא כל הזמן במצב עומס (לפעמים אפילו מנותק מהאינטרנט ולא עושים בו כלום למספר שעות)..

עד כמה רמת היעילות של הספק (80+/BRONZE/SILVER/GOLD/ללא) תשפיע על חשבון החשמל החודשי?

אם אקח ספק חזק יותר ממה שאני צריך, כך שבצריכה המכסימלית שלי לא אאמץ אותו יותר מדי, האם זה יועיל משהו? לחשבון החשמל אולי?

אז אם למחשבים עם OC "רציני" + שני "חזקים" אומרים ש- 700W (אמיתיים) מספיקים, אז מי צריך יותר? (יש אפילו 1000W+)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עשיתי לפניי כמה זמן השוואה בין כמה ספקים

במאמץ נמוך (מחשב עומד בדסקטופ ולא עושה כלום) :

גנרי דפוק neo tech 500w לוקח 84 W

גנרי בינוני topower zu500w לוקח 74 W

איכותי ישן enermax eg375p-ve לוקח 70 W

האנרמקס שבדקתי הוא בן 6 שנים (והתכנון שלו בן 7 - 9) והוא לא 80+, ללא PFC וכו. ספק פשוט שבנוי באיכות גבוהה. ספקים איכותיים של היום בנויים להיות יעילים יותר, אין לי כזה לבדוק אבל אני חושב שהוא יצליח להוריד עוד כמה W ללא מאמץ והרבה יותר במאמץ

איך שמתחילים להעמיס אותם, אפילו בדברים פשוטים כמו לגלול טקסט או להזיז חלון, ההבדל בין הספקים מתחיל לגדול יותר ויותר, במאמץ (אם מעבד וכרטיס מסך חלשים - 4 ו 6600GS) הספקים לוקחים

neo tech 178 W

topower 163 W

enermax 157 W

הבדל של 10 W הופך ל 87.6 KWh בשנה כלומר כ 44 שקל. ההבדל אצלך יהיה גדול יותר בהרבה כי המחשב חזק יותר מהמחשב שאיתו בדקתי, וכי המחשב לא עומד כל הזמן בדסקטופ

ספק גדול יותר יהיה יעיל יותר במאמץ מקס' אבל כנראה יקח יותר חשמל כשהוא ללא מאמץ. תיקח ספק איכותי שמתאים בידיוק למפרט (אם מקדם בטחון אבל לא יותר מדיי), וכך כשהמחשב לא במאמץ (כמו ברוב הזמן) הוא יעבוד בדיוק בתחום שבו הספק הכי יעיל

לספקים גנריים (וגם הגנריים הבינוניים כמו topower ו ezcool) יש בעות אחרות שבגללם לא רצוי לשים אותם - הם לא מחזיקים את מה שכתוב אליהם, נותנים מתחים לא נקיים שיכולים לקצר את אורך החיים של רכיבים אחרים במחשב, לעיתים קרובות לא מכילים הגנות, ופחות שקטים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

11010010110.. פששששש..

חשבתי שאני הולך לסחוב את הת'רד הזה לזמן מה, לחפור הרבה בחוץ, ולנסות ולגבש עמדה בנושא..

תשובותיך היו בדיוק מה שחיפשתי.. לא פחות ולא יותר.. באמת - עזרת לי המון!

תודה "וירטואלית" ממעמקי ליבי "האמיתי" ;D

:xyxthumbs: שאפו :yelclap: שאפו :yelclap: שאפו :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...