התייעצות לפני קניית DSLR ראשונה - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התייעצות לפני קניית DSLR ראשונה

Sepsis

Recommended Posts

שלום לכולם,

אני מתכנן לקנות מצלמת DSLR ראשונה (עד עכשיו צילמתי עם P&S ואני מרגיש שהגיע הזמן להתקדם הלאה).

לאחר סקירת המצלמות בשוק אני כנראה אלך על הניקון D5000 בעיקר בגלל הסיבות הבאות: מחיר נוח, ביקורות טובות, יכולת צילום HD ומסך מפרקי.

מה שכן, אני מתלבט לגבי העדשה.

אלו הן שתי האפשרויות שחשבתי עליהן:

1. עדשת קיט 18-55.

2. עדשת קיט 18-105.

המחיר של עדשת 18-105 של ניקון חדשה עולה סביב ה-1300 ש"ח. אני מעוניין בטווח גדול יותר ממה שמציעה ה-18-55 אבל אני לא בטוח שההפרש במחיר שווה את זה.

הייתי שמח לקבל דעות גם לגבי המצלמה וגם לגבי העדשה. אשמח לרעיונות נוספים שאולי לא חשבתי עליהם.

תודה מראש לעונים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במחיר הזה של ה D5000 חדשה, קח את ה D3100.

במחירים האלה הייתי שוקל D90 יד 2 לטובת המנוע AF.

מסך מפרקי זה נחמד לזוויות הקשות והמותניים. אפשר גם בלעדיו, קוראים לזה להתכופף :)

2 עדשות הקיט הן אחלה.

ה 105 תיתן לך יותר גמישות, והיא שימושית יותר כעדשה כללית.

ה 18-55 קטנה יותר וקלה יותר. שזה גם ייתרון.

שתיהן חדות ומוצלחות ובעלות .

את עדשות הקיט האלה תקנה יד שניה (קח חבר שמבין בזה או שתלמד איך בודקים). יש מבחר עצום ומחירים מעולים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובה.

תוכל להרחיב קצת לגבי מנוע ה-AF של ה-D90? אני חשבתי שזה לא קריטי כי העדשות הן AF.

בכל מקרה, המסך המפרקי זה משהו שקצת חבל לי לוותר עליו. אני מאוד רגיל למסך כזה מאחר ויש לי קאנון A610 וזה מאוד שימוש במצבי של צילום גבוה, או צילום עצמי.

עד עכשיו הרושם שקיבלתי מרוב הביקורות שקראתי הוא שה-D5000 קצת יותר מומלצת מה-D3100.

תוכל בבקשה לפרט גם כאן למה אתה חושב ש-D3100 עדיפה על ה-5000?

שוב תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניקון בניגוד לקאנון, שמרו על תאימות אחורה לעדשות.

כלומר כמעט כל עדשות ניקון שיוצרו בעבר יעלו על המצלמה שלך.

בין השאר בהיסטוריה -

יש עדשות פוקוס ידני

עדשות AF

עדשות AFS

בעדשות AF הפוקוס מתבצע ע"י מנוע שנמצא בגוף המצלמה.

בעדשות AFS הפוקוס מתבצע ע"י מנוע שנמצא בעדשה.

נכון שהעתיד כולו AFS, וכבר יש כיסוי מעולה לטווחים בו. אבל זול יותר לקנות עדשות AF ישנות על פני המחליפות שלהן בAFS.

יום אחד, אולי, כשתחמוד 80-200 2.8, או 50 1.8 תבין. עד אז זה לא יעניין אותך.

הD90 גם גדולה יותר ונוחה יותר ביד, ושולטת על מערכת פלאשים CLS לכשתהיה לך, אם תהיה לך.

וכמובן תוספת הכפתורים מועילה.

בקיצור - לחובבן הגמור - אין צורך בה. למי שרוצה להתקדם בעתיד, היא עדיפה.

למה D3100 על פני D5000 -

AF בוידאו

1080P בוידאו

עוד סטופ איזו (גם אם מלוכלך- הולכים שחור לבן או מנקים)

הכפתור העליון של burst mode

יותר פיקסלים (אם אתה מדפיס בגדלים גדולים... אחרת זה שולי ואף מיותר)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אשקול את ה-D90.

האמת היא שעדשת 50ממ 1.8 היה משהו שדי תכננתי בעתיד הלא רחוק אחרי רכישת המצלמה.

הבנתי שיש אפשרות לפקס אותה באופן ידני. האם זה משהו שאפשר לעבוד איתו? או שללא AF זה מסורבל ולא שווה את המאמץ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על מצלמות דיגיטליות קשה לפקס ידנית עם עדשות מהירות יותר מ2.8.

ממליץ לך לגגל קצת על מסכי מיקוד, אתה תבין למה.

אפשר להחליף מסך מיקוד. אני חושק בזה אבל עוד לא טרחתי.

יש לי הרבה עדשות ידניות מהירות. לפקס ידנית זה לא כל כך קשה, עניין של תירגול.

מתחת ל 2.8 גם לי קשה ולא תמיד פוגע.

אם אתה קונה עדשה כדי לפקס איתה ידנית, קנה עדשת פוקוס ידני. זה זול יותר, וזה עולם אחר מבחינת הטווח והשיכוך של הפוקוס.

מה שכן על D3100/D5000/D90 לא תהיה לך מדידת אור. כלומר, החשיפה גם ידנית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מצלם בערך 80-90 אחוז מהזמן עם עדשות ידניות --

זה כיף, זה מלמד וזה מאפשר לי לצלם עם עדשות מהירות בחצי מחיר.

כמו שאמר "עוד אחד"

עם דיגיטלית קשה עד בלתי אפשרי לפקס בפחות מ-2.8 בלי מסך מיקוד יעודי לעבודה ידנית. יש מסכי מיקוד יעודיים סיניים זולים ואפקטיביים - אולם הם לרוב נעשים מאוד כהים ולא נוחים במהירות 4 ומטה. מסכי מיקוד איכותיים הם תענוג יקר.

לי יש מסך מיקוד סיני שעלה יחסית גרושים ואני חי עם המגרעות שלו

4294546141_9449092aa5_m.jpg 4295290054_2a5092b4b4_m.jpg

והנה "תפיסה" שעשיתי לאחרונה עם צמצם פתוח ועדשה מהירה בסיוע מסך המיקוד.

5425865340_c07b614072.jpg

שוב פעם - כמו שאמר עוד אחד - אם פוקוס ידני, אז עדיף בעדשה שמיועדת לכך.

5078868939_2d60aedb49_m.jpg

זה לא רק הטווח והשיכוך, זה הגודל והארגונומיקה של טבעת הפוקוס, חלון טווחים נוח וסימני DOF ברורים.

יחד עם זאת יש חסרונות רבים - הרבה פספוסים וסגנון צילום איטי יותר שעשוי לא להתאים לכל אחד ולגרום לך לפספס הזדמנויות צילום. הדוגמא שהבאתי עדיין סובלת מפוקוס לא מושלם והיא אחת מ-6 ניסיונות.

העדר מדידת אור אוטומטית בדגמים הבסיסיים היא חיסרון מאוד גדול ונו-נו רציני לניקון (פנטקס, אהם, מאפשרים מדידת אור גם בעדשות הישנות שלהם), לא שבלתי אפשרי לעבוד ככה, אבל זה דורש ניסיון ויוביל לעוד יותר פספוסים.

מאחר שהניקור 50/1.8 עולה יחסית גרושים, אוטומטית ונחשבת לחדה למדי, היא תוספת די טבעית לתיק הצילום גם של צלם מתחיל. היא כל כך זולה שאני לא חושב שכדאי לך בכלל להתחיל לחפש עדשות ידניות יד-שניה, אלא אם כן אתה מתעקש על מהירות גדולה יותר (1.4 - ההבדל בקושי מורגש).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ אתה יודע, דווקא החשיפה הידנית פחות מטרידה אותי... גם ככה אתה מגיע דיי קרוב עם הניסיון, ויש לך פלט מיידי על המסך בדיגי' לתיקונים...

(אבל ניקון באמת היו מרגיזים בקטע הזה, הם תיקנו את עצמם רק עכשיו, עם ה D7000)

ייתכן שעוד מעט אמכור את ה 50mm 1.8 הידנית שלי (ניקור AIS), עקב מחליפה.

היא במצב מצויין, אופטית וויזואלית. (כמו מהקופסא. למעשה יש לי אפילו את הקופסא :) )

אוכל גם להראות לך איך בודקים עדשות באותה הזדמנות.

אם זה יעניין אותך -צור איתי קשר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז מה למעשה הייתם ממליצים לי לקנות?

בתור משתמש וותיק בקאנון A610 אני רגיל להשתמש בפונקציות הידניות שלה (Ap, Vp) מה שאומר שאני כבר רגיל להשתמש באפשרויות צילום מתקדמות יותר מצילום אוטומטי. כמו כן המסך המפרקי זה משהו שקצת קשה לי לוותר עליו במיוחד עבור צילומים עצמיים (התמונות הכי טובות שלי ושל אישתי ביחד יוצאות בצילומים כאלה).

מבחינת התקציב אני מעוניין להוציא כמה שפחות מן הסתם. בואו נאמר שתקציב של 3,500 עד 4,000 זה המקסימום שאני מעוניין להוציא עבור הציוד הבסיסי שיכלול את גוף המצלמה, עדשה ראשונה (עדיפות למשהו קצת יותר דינמי מה-18-55. אולי 18-105 או 18-135), כרטיס מהיר, תיק, פילטר וכו'. ברור שאם בתקציב זה אוכל להכניס עוד איזה עדשה אני אשמח.

קניית D90 מיד שניה היא בהחלט אפשרות שאני שוקל. מה שכן זה שאין לה את המסך המפרקי קצת מוריד לי ממנה.

אילו עוד אפשרויות עומדות בפני?

כמובן שיש את ה-D500/550 של קאנון, אבל מביקורות שקראתי לא התרשמתי שהן טובות יותר מהניקון D5000.

עוד אחד - מודה לך על ההצעה. יכול להיות שבאמת אצור איתך קשר.

שוב, תודה לכל המגיבים וסופ"ש נעים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה של ה 105 שימושי הרבה יותר מעוד 30 מ"מ בטלה.

יש עוד אנשים בדעתך שהמסך המפרקי הוא תוספת חשובה, שלא תחשוב שכולם חושבים כמוני...

אצלי מספר הפריימים האלה זניח. וגם אז אני פשוט מצלם כמה פעמים עד שיוצא (צילום עצמי או מעל גובה הראש).

שימושיות היא מעל שיפור טכני זה או אחר. אם זה ממש יחסר לך - לך על זה.

אפשר לדחוק בתקציב שלך ל2 עדשות, אבל אני ממליץ לך בחום להתחיל עם אחת, ורק אחרי פרק זמן משמעותי להבין מה חסר לך.

עדשות זה בור ללא תחתית. וגם, עם הניסיון והמיומנות, אפשר להסתפק בציוד זול יותר שעושה את אותה עבודה איכותית.

לגבי הקאנון, ייתרונות וחסרונות של קאנון/ניקון. הן לא מוצלחות יותר. רק מעט יקרות יותר.

קפוץ לחנות תמשש ותשחק עם כמה גופים, תחזור עם תובנות על מה נוח לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תעיף מבט על הסוני SLT, ה-A33 וה-A55. למצלמות אלו יש מספר תכונות שעשויות להתאים לסגנון הצילום שלך - מסך מפרקי, תצוגה חיה מעולה עם פוקוס מהיר גם במצב זה.

אל תשפוט רק לפי הנתונים היבשים שלה, המצלמה אמורה להתאים לך ארגונומית, להיות כיפית לתפעול ולהתאים לסגנון הצילום והנושאים שלך.

אבא שלי לדוגמא מצלם עם A300, אישית אני חושב שמדובר במצלמה בלתי נסבלת, אבל אבא שלי מאוד מרוצה מהמסך המפרקי שלה וממצב ה-LV המאוד אפקטיבי. הוא מצידו חושב שהמצלמה שלי (K20D) כבדה ומסורבלת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפותח הנושא, הייתי במצב שלך לפני זמן מועט, עם כמעט אותו תקציב ובדיוק אותו ראש. אבל כנראה עם הרבה פחות נסיון.

חשבתי לעצמי, מסך מפרקי זה דבר שחייב. ובכן, בהנחה שאתה מצלם בlive view, אז אתה רגיל למסך. אבל כשהתחלתי להתעניין בDSLR הבנתי שהכל עובר לעינית. ואפילו התרגלתי לזה מהר. עכשיו אני כבר לא רואה את עצמי משתמש בLV, חוץ מבמצב של צילום ווידאו.

בהתחלה התלבטתי בין ניקון לפנטקס. ראיתי יתרונות וחסרונות ובסוף בחרתי בניקון. לאחר מכן רציתי לדעת איזה דגם הכי יתאים לי בתקציב של עד 3.5K, ולכן באופן אוטומאטי התמקדתי על הD5000 או הD3100. הציעו לי לא פעם אחת לקנות D90 יד שניה בשביל השדרוג העתידי (המנוע פיקוס פנימי) אבל כנראה שלא הייתי בשל מספיק באותה תקופה כדי להבין בכלל מה המשמעות של זה (לא שעכשיו אני כזה "מקצוען") ולבסוף הלכתי על הD3100 עם 18-55.

הכל היה פיקס, מצלמה מעולה, קטנטנה מאוד וכיפית ביד, כמעט כמו הקומפקטיות, ומוציאה תמונות טובות.

הזמן עבר ולאט לאט התחלתי להרגיש בחסרונות. הISO הטיפה יותר גבוה לא כזה מוסיף, ואפילו כשהוא על נמוך הוא לא כזה חלק. הnoise reduction מאוד בסיסי במצלמה הזאת. אם אתה עם שילוב של עדשה איטית יהיה קשה לך מאוד להוציא תמונות לילה איכותיות בלי פלאש. (ואני לא מדבר על שחור לבן שמקל על זה קצת)

אחרי זה שראיתי יותר את המצלמות היותר איכותיות הבנתי בדיוק על מה מדברים כשאומרים "איכות בנייה". המצלמה הזאת מרגישה כמו משהו לא כזה איכותי בהשוואה לדגמים המתקדמים.

כשהבאתי פלאש הבנתי כמה הCLS חשוב. אין לי שום אפשרות לשלוט בפלאש מרחוק, או בכל אופציה אחרת חוץ מפיצוי חשיפה ועוצמה. (למרות שהפלאש עצמו מגביל את זה, במצלמות אחרות יותר מתקדמות היו יותר אפשרויות.)

כשדוד שלי הראה לי את הציוד היותר מתקדם שלו הוא נתן לי עדשה של 70-300 של סיגמה (אני לא זוכר אם זה היה 70-300 או 70-200) ולא היה בעדשה מנוע פיקוס פנימי. אצלו עם ה300S הפיקוס עבד כמו תער. חיברתי לשלי ושום דבר לא זז. עכשיו, פיקוס ידני זה לא דבר כזה גרוע. אבל אני לא רגיל לזה ולכן זה היה סיוט. עדשה כיפית שמאוד מאוד זולה, אבל לא מתאימה למצלמה שלי, ובמיוחד לי, בגלל דבר אחד "פשוט". מנוע פיקוס.

המסך הוא 3 אינץ', שלא כמו בD5000 שהוא "רק" 2.7 אינץ' אבל מפרקי. לא כזה להיט מבחינת איכות, אבל זה סבבה.

למה כדאי לך לקחת D90 יד שניה?

-מנוע פיקוס פנימי.

-מנוע פיקוס פנימי. (אני בכוונה כותב את זה פעמיים)

-שליטה יותר טובה בפלאש, כשתביא לך אחד. לא זוכר איך קוראים לזה. משהו עם TTL.

-מסך 3 אינץ' הרבה יותר איכותי מהD3100 ובטח שיותר מD5000.

-noise reduction הרבה יותר איכותי. אתה תוכל להוציא תמונות "יותר" נורמליות בISO גבוה.

-active D-Lightning עם יותר אופציות. משהו נחמד, לא כזה בשמיים.

-חיבור למיקרופון חיצוני כשאתה מצלם ווידאו. (חשוב מאוד)

-אין כניסה לשליטה מרחוק באמצעות שלט. (חשוב מאוד)

ועוד ועוד..

אם אתה עדיין בכל זאת מתלבט בין D3100 לבין D5000, אז הD3100 עדיף בבירור. תוכל לראות כאן. רק פחות המסך המפרקי.

http://www.dpreview.com/previews/nikond3100/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואו! תודה רבה על התגובה המושקעת.

לאחר חפירות ממושכות באינטרנט במהלך הסופ"ש אכן נראה שהכיוון הוא D90.

יש לי שני חברים עכשיו בניו יורק אז יש מצב שהם יביאו לי אחת חדשה. המחיר יוצא בערך 3300 ש"ח כולל עדשת קיט 18-105 או 2600 ש"ח עבור הגוף בלבד. המחיר הזה הופך את כל העסק למשתלם הרבה יותר גם בהשוואה למחירי יד-2 שראיתי במהלך הסופ"ש.

עכשיו השאלה היא באמת האם כדאי לקנות את המצלמה ביחד עם העדשת קיט 18-105, או שכדאי כבר מראש לוותר עליה ולקנות עדשת All Around אחרת?

כמו כן, האם תוכלו להמליץ לי על פילטרים מומלצים? תחום הפילטרים חדש לי לגמרי אבל אני יודע שכמעט כולם משתמשים בפילטר UV שמגן על העדשה. האם יש משהו נוסף שכדאי לקנות? (במיוחד לאור העובדה שאני מזמין מארה"ב וכדאי לי לנצל את המחירים הנמוכים שם).

ד"א, במהלך הסופ"ש נתקלתי באתר מגניב. אני מניח שאתם בטח מכירים אותו, אבל רק למקרה שיש פה n00bs נוספים כמוני שלא מכירים: http://froknowsphoto.com/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואו! תודה רבה על התגובה המושקעת.

לאחר חפירות ממושכות באינטרנט במהלך הסופ"ש אכן נראה שהכיוון הוא D90.

יש לי שני חברים עכשיו בניו יורק אז יש מצב שהם יביאו לי אחת חדשה. המחיר יוצא בערך 3300 ש"ח כולל עדשת קיט 18-105 או 2600 ש"ח עבור הגוף בלבד. המחיר הזה הופך את כל העסק למשתלם הרבה יותר גם בהשוואה למחירי יד-2 שראיתי במהלך הסופ"ש.

עכשיו השאלה היא באמת האם כדאי לקנות את המצלמה ביחד עם העדשת קיט 18-105, או שכדאי כבר מראש לוותר עליה ולקנות עדשת All Around אחרת?

כמו כן, האם תוכלו להמליץ לי על פילטרים מומלצים? תחום הפילטרים חדש לי לגמרי אבל אני יודע שכמעט כולם משתמשים בפילטר UV שמגן על העדשה. האם יש משהו נוסף שכדאי לקנות? (במיוחד לאור העובדה שאני מזמין מארה"ב וכדאי לי לנצל את המחירים הנמוכים שם).

ד"א, במהלך הסופ"ש נתקלתי באתר מגניב. אני מניח שאתם בטח מכירים אותו, אבל רק למקרה שיש פה n00bs נוספים כמוני שלא מכירים: http://froknowsphoto.com/

מנסיון עם 2 העדשות, ממליץ לך בחום לקחת את ה18-105. הרבה יותר סולידית, וגם הזום בקצת יותר טוב.

לגבי האתר, מכיר :)

בחור קול ומצחיק אותי תמיד עם כל סרטון שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הדרישות שלך מהעדשה הכללית שלך ?

יש את הקיט הקטנה 18-55.

יש טמרון 17-50 2.8.

אל תהיה עיניים גדולות מדי. תמיד תהיה עדשה טובה / אקזוטית / מהירה משלך. לך תלמד לצלם לפני שאתה חולה בקדחת הקניות והשדרגת.

ציוד יקר יותר לא הופך אותך לצלם טוב יותר.

פילטר מגן יש את HOYA PRO1D או ה PROTECTOR באיביי ב30 דולר. (אני משתמש ב PRO1 והוא טוב)

לא כזה MUST אם אתה לא מצלם באיזורים מטונפים / עמוסי אדם. בטיולים מאובקים ומסיבות אני עם, כי קל יותר לנקות אותם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...