לפעמים עדיף שהפלאש יהיה כבוי גם בצילומי לילה - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לפעמים עדיף שהפלאש יהיה כבוי גם בצילומי לילה

רפאלח

Recommended Posts

זהו פוסט התנסות שלי עם בצילומי לילה

בשעה טובה אני מוכר את הרכב שלי ששירת אותי בנאמנות במשך 3 שנים טובות.

כדי להוסיף לו סיכויי מכירה יותר טובים ומהירים ניסיתי להציג אותו תחת אור "חיובי".

הרכב בעצמו כמעט ללא שריטות, מכות קטנות מאוד עד כדי לא מורגשות, והצבע שלו עדיין מבריק ונותן השתקפויות יפות מאוד שמחמיאות בצורה משמעותית.

חיפשתי את הדרך הכי טובה להוציא את המראה ה"מבריק" הזה מהאוטו כי זה מושך את העין, ולכן דבר ראשון שעשיתי זה לקחתי את האוטו מאחורי הבית ונתתי לו שטיפה כמו שרק אני יודע לעשות, חיברתי את הSB-600 שלי למצלמה כי חשבתי לתומי שצריך כאן .

תמונת נסיון:

26332969.jpg

נראה נחמד מבחינה טכנית נכון? זה מואר וכל השיט הזה? נכון. אבל זה לא מחמיא.

לפלאש יש ראש מסתובב שמאפשר לי להקפיץ אור ממקומות שונים. ולכן סובבתי הצידה שהבית יתן לי חזרה של אור וזה יתרום למראה דרמתי יותר:

6556792.jpg

מגרד את הראש ומנסה להבין איפה הטעות? כשאני מסתכל ישירות על האוטו הוא נוצץ כמו זהב שרק יצא מליטוש, למה בתמונות זה לבן "מט" ?

מנסה זווית אחרת:

31693213.jpg

עדיין לא מרוצה.

אחרי מספר נסיונות עלה לי רעיון קטן, והוא לנסות לצלם בלי בתנאי התאורה הנוכחיים, אבל עם זמן חשיפה ארוך מהממוצע.

תוצאות? :smile1:

בבקשה:

77681626.jpg

כבר יותר טוב!

עוד מספר זוויות:

76545517.jpg

72328899.jpg

והנה הכל תקין, קיבלתי מה שרציתי. אוטו יפהיפה עם גוונים מחמיאים תודות לתאורה הטבעית בלי זיהום כלשהו.

מקווה שתרמתי למישהו קצת מהנסיון הזה.

(ד"א אם מישהו רוצה לקנות, הוא יותר ממוזמן )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

או קיי, כמה :lol:

נראה לי הכי טוב היה לחכות ליום / שעת הארביים .

בכל מקרה , אהבתי את הלפני אחרונה, אבל גם בראשונות

היה אפשר " לטפל " אפילו עם CS 2 שלא לדבר על CS 5 ::)

ודרך אגב, כבר הורדת עדכון קושחה ל - 3100 ?

:xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חח ברגע זה מתעסק עם זה.

אין לי בהישג יד קורא כרטיס SD חיצוני ולכן אני מנסה לשים ישר דרך כאבל למצלמה. לבינתיים זה לא עוזר.

אם לא אמצא פיתרון לזה מחר כבר אקפוץ לחנות להביא לי קורא SD נורמלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה לא בפלאש אלא בכיוון האור.

אם אור יוצא מכיוונך, ההשתקפות לא תחזור אליך אלא אם תפגע במשטח בזווית 90 מעלות.

היית צריך למקם כך שזוית ההחזרה מהרכב תגיע לכיוונך.

הפלאש במקרה שלך היה חזק מההשתקפות ולכן לא ראו אותה.

נ.ב

ווקס משיג תוצאות טובות יותר משטיפה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה לא בפלאש אלא בכיוון האור.

אם אור יוצא מכיוונך, ההשתקפות לא תחזור אליך אלא אם תפגע במשטח בזווית 90 מעלות.

היית צריך למקם כך שזוית ההחזרה מהרכב תגיע לכיוונך.

הפלאש במקרה שלך היה חזק מההשתקפות ולכן לא ראו אותה.

נ.ב

ווקס משיג תוצאות טובות יותר משטיפה.

זה היה ההנחה הראשונית שלי שהפלאש "מסנוור" את ההשתקפויות ולכן לא רואים אותם. כשניסיתי להחליש אותו הכל פשוט היה יותר חשוך. עכשיו כשאני כותב את זה אני מבין שבדיעבד הייתי צריך לסדר את ההגדרות במצלמה בהתאם ולשנות את זמן החשיפה ליותר נמוך. אולי היה יוצא עוד משהו טוב. בסדר, לפעם הבאה. :)

לגבי הווקס,

האוטו היה מטונף אחרי חודש שלא שטפתי אותו, ולכן התחלתי את זה וווקס לא היה בהישג יד אז התפשרתי. ובכל זאת אני מרוצה מהתוצאות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפלאש הולך לא טוב עם התאורה בחצר - בגלל זה הארטיפקטים המשונים עם הצבע - אתה צריך להעזר בג'ל (פילטר) לפלאש או לחילופין לכבות כל אור חיצוני ולהעזר בפלאש בלבד.

בתמונה שהפלאש מוקפץ מהקיר, הצבע שלו מושפע מהצבע של הטיח - גם העוצמה שלו מופחתת ולכן יש עוד יותר ארטיפקטים שנובעים מהערבוב בין הפלאש לאור הרקע.

בכל מקרה במקרים כאלו לצלם RAW ולסדר WB במחשב עם מסך איכותי.

הבזקה טובה בצילום כזה היא לא פשוטה, מומלץ מאוד להבזיק off-camera ועם יותר ממבזק אחד. תעזר ב-strobist.com ואתרים דומים.

הייתי בכלל מצלם את האוטו באור יום מעונן (אור מפוזר ו-"רך").

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בלי קשר לתמונות- רק לרכב-

בלילה עם תאורת רחוב אתה רואה את כל המכות והמעיכות שיש ברכב, בגלל זה לא טוב לקבוע עם קונה בלילה,ואם אתה קונה- והכי טוב לך לבוא גם בלילה...

אצלך לא ראיתי משהו מיוחד מבחינת מעיכות, אבל תעלה ללוחות את אלה של היום... עדיף... ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפלאש הולך לא טוב עם התאורה בחצר - בגלל זה הארטיפקטים המשונים עם הצבע - אתה צריך להעזר בג'ל (פילטר) לפלאש או לחילופין לכבות כל אור חיצוני ולהעזר בפלאש בלבד.

בתמונה שהפלאש מוקפץ מהקיר, הצבע שלו מושפע מהצבע של הטיח - גם העוצמה שלו מופחתת ולכן יש עוד יותר ארטיפקטים שנובעים מהערבוב בין הפלאש לאור הרקע.

בכל מקרה במקרים כאלו לצלם RAW ולסדר WB במחשב עם מסך איכותי.

הבזקה טובה בצילום כזה היא לא פשוטה, מומלץ מאוד להבזיק off-camera ועם יותר ממבזק אחד. תעזר ב-strobist.com ואתרים דומים.

הייתי בכלל מצלם את האוטו באור יום מעונן (אור מפוזר ו-"רך").

מכיר את העניין עם הבזקה מרובת פלאשים, אין לי את האופציה הזאת במצלמה הסופר-משוכללת שלי, ולכן אני נאלץ להתספק במה שיש.

ניסיתי גם ג'לים בצבעים שונים והתוצאה שונה רק עם גוון שמשתנה עם הג'ל. עדיין אין השתקפויות מרשימות כמו בלי .

לכבות אור חיצוני? חח. לא מאמין שיש לי גישה לפנס הגדול שברחוב..

בלי קשר לתמונות- רק לרכב-

בלילה עם תאורת רחוב אתה רואה את כל המכות והמעיכות שיש ברכב, בגלל זה לא טוב לקבוע עם קונה בלילה,ואם אתה קונה- והכי טוב לך לבוא גם בלילה...

אצלך לא ראיתי משהו מיוחד מבחינת מעיכות, אבל תעלה ללוחות את אלה של היום... עדיף... ;)

כן..אוטו שמור מאוד יחסית לגילו המופלג

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מכיר את העניין עם הבזקה מרובת פלאשים, אין לי את האופציה הזאת במצלמה הסופר-משוכללת שלי,

במחיר של SB-600 אחד אתה יכול לקנות 3 פלאשים ידניים פשוטים + מערכת שליטת רדיו בסיסית -> צילום מרובה מבזקים.

זאת לא אופציה סופר-משוכללת והיא לא קשורה לדגם של המצלמה...

כאשר אתה משתמש בג'ל, אתה צריך להשתמש בזה הספציפי המתאים לתאורה הסביבתית - יכול להיות שיהיה גוון מסוים לתמונה - אבל זה יהיה גוון אחיד, בעזרת שימוש בלבן רפרנס תוכל לסדר את ה-WB בהמשך ולקבל בחזרה את הצבע הקרוב לזה הטבעי.

לכבות אור חיצוני - אז תזרוק אבן... האמת שאתה גם יכול לנסוע עם האוטו למקום פוטוגני יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במחיר של SB-600 אחד אתה יכול לקנות 3 פלאשים ידניים פשוטים + מערכת שליטת רדיו בסיסית -> צילום מרובה מבזקים.

זאת לא אופציה סופר-משוכללת והיא לא קשורה לדגם של המצלמה...

תוכל להראות לי במה מדובר? ומאיפה קונים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...