כמה עולה מיקלחת - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כמה עולה מיקלחת

k22

Recommended Posts

אני לא אומר שצריך חוק שמחייב את כולם להתקין את זה.

רק במבנים חדשים או בהתקנות דוד שמש חדש.

זה מאוד קל לאכוף, ואף קבלן או מתקין דודים לא יקח סיכון לחטוף קנסות גדולים (שיצטברו ויתפוצצו לו בפנים אם יעשה זאת כדרך קבע) בשביל לחסוך ללקוח 10-20 שקל במוצר + עבודה שעולים 1500-4500 שקל.

כמו שחייבו חגורות בטיחות מאחורה ברכבים משנת יצור מסוימת והלאה.

אני לא חולק על דבריך, אפילו מסכים מאוד.

העניין הוא שפשוט לא תהיה אכיפה. נקודה. לא בגלל שקל או קשה, פשוט בגלל שלאף משרד ממשלתי לא יהיה איכפת. בוודאי שיהיה שר שישמח להעביר את החוק הזה כי זה מאוד פופולרי, אבל לא ממש יעניין מה יקרה אחרי שהחוק יעבור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מבקש להתיחס לסעיף של הביטוח .

אכן במקומות ציבוריים כגון בתי מלון יש ביטוח שמכסה נפילות במקלחת , למעשה גם בדירות צריך להיות ביטוח שכזה , יכול אורח להחליק בשרותים או במקלחת ואפילו ליפול אצלך בבית ולתבוע אותך על נזקים ולכן מקלחת בבית מלון עולה יותר לא רק בגלל סעיף הביטוח אלא גם בגלל ההשקעה הראשונית ורמת האחזקה הגבוהה יותר מהבית ( לא החשבתי את עלויות הניקיון בבית שהן גבוהות מאוד להלן עלות של שעה עבודה בניקיון בסביבות של הארבעים שח וצפונה וכל מקלחת צריכה ניקיון של כ שעה בשבוע אז תוסיף את הכסף הזה ותראה שההערכה שלי הייתה שמרנית ביותר )

@ארטי

ודאי שאפשר לגרור את החישוב , כבר אמרתי ,

העיניין הוא שחישוב של עלויות מורכב כמספר האלמנטים שאתה יכול להכניס לתוכו .

וגם את זה אמרתי

הכל עולה כסף .

זה שאתה עושה את זה טרוויאלי זה לא אומר שזה לא עולה כסף ו / או לא ניתן לחישוב .

לדעתי לא ניתן להפריד עלויות של חדר מקלחת מהמקלחת עצמה - מישהו שילם על המקלחת וזה שזה "שולם" לא אומר שזה לא יצא מתקציב כל שהוא .

בנוסף : לא היצעתיע כאן מקלחות שעולות עשרות רבות של אלפי שקלים אני חושב שהחישוב שעשיתי הוא שמרני למדי , עלות של חדר מקלחת ב 20K שח' זה בסיסי לחלוטין ולעניות דעתי צריך להיות מחושב מפני שעלות החדר בלבד ללא בניה , שלד וקירות אלא רק החלקים בפנים ,עולים כ 20K שח' כולל עבודה .

כאשר בן אדם בונה בית זה כסף נוסף שהוא משלם למעט הבניה עצמה , הרי יש הבדל בין חדר שינה לבין חדר אמבטיה , חדר אמבטיה עולה הרבה יותר להלן ההפרש - 20K שח' .

לכן צריך לשקלל את הקרמיקות והברזים וכו' למחיר המקלחת ועדיין אני עומד על דעתי שעלות ממוצעת של מקלחת ללא עלויות הדירה / בית היא כ שבעה שמונה שקלים וצפונה תלוי בפאר של חדר האמבטיה ובאלמנטים המתכלים , ( ניתן להוזיל את העלויות על ידי קיצור זמן המקלחת - דקה אחת של מים זורמים מבזבזת כ 9 ליטר מים )

@מאיר

מימך ציפיתי ליותר:

אתם מסתבכים עם "הוצאות משתנות" וזו לא הייתה השאלה , השאלה הייתה :" כמה עולה מקלחת ?" ( ולא מהן ההוצאות המשתנות של מקלחת ? )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חברה חברה חחחחחחחחחחחח איזה דיון פתחתם בכלל לא חשבתי שמישהו יענה לי על זה אבל תודה לכם עזרתם לי

ואני רק רוצה לדעת כמה כסף מתבזבז במיקלחת של חצי שעה מתחת למים זה הכל

זה בגלל חדר לא בגלל קרמיקה לא בגלל סבון רק נטו כמה מים וחשמל זה עולה ליום

אבל שוב תודה :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואווו דוד, עכשיו כשאני חושב על זה, יש לנו כל כך הרבה הוצאות ביום-יום שאנחנו בכלל לא מייחסים להם חשיבות, אבל בהתחשב בטווח הרחוק, ובכמות הצריכה, אנחנו מוציאם על זה המון כסף !

אף פעם לא ייחסתי חשיבות לדברים הקטנים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...