העבודה מתפרקת 2.0 ... - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

העבודה מתפרקת 2.0 ...

stone cold

Recommended Posts

פילוג ידוע מראש

עד עכשיו היו מפלגת קדימה ומפלגת העבודה שתי מפלגות שמאל שתפסו אותה נישה.

עכשיו מפלגת העבודה התפצלה, חצי אחד נשאר בשם עבודה והוא כרגע משמאל לקדימה.

חצי שני בשם "העצמאות" והוא מימין לקדימה. והוא כנראה מפלגת מרכז בדומה לליכוד.

וכמו שנראה שליש יצטרף לקדימה.

מה שכן קדימה הולכת ונהפכת לשמאל קיצוני, מה שיחליש אותה בבחירות הקרובות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יואב, ירח (והאחרים) - יש כאן חוסר הבנה לגבי המיקום במפה הפוליטית של המפלגות השונות בישראל על פי הגדרות ימין-שמאל המקובלות בשאר העולם.

בישראל אין ממש שמאל "אמיתי" מדיני - הציונות היא מטבעה תנועה ימנית מבחינה מדינית (דוגלת במדינת לאום) בתמונה הגדולה ההבדלים בין מר"ץ לליכוד (בעמדה הרשמית שלו לפחות) הם קלים כאשר כולן דוגלות במדינת לאום יהודית בווריאציות קלות.

תנועת השמאל "האמיתית" היחידה בישראל היא חד"ש ואלמנטים במר"ץ (שלא מוצאים ביטוי במצע המפלגה). אם כי לציין שבעולם בכלל אין הרבה תנועות שמאל מדיני "קלאסיות" (לדוגמא - קומוניזם אינטרנציונלי ותנועות ימין-כלכלי ליברליות קיצוניות).

יחד עם זאת, יש בישראל הרבה תנועות ימין קיצוניות - החל מהכנף הימנית של מפלגת הליכוד, -ביתנו, הגישה של חלק מהמפלגות החרדיות (וכל המגזר החרד"לי). עכשיו, עם התפרקות העבודה, ממשלת חותכת חזק ימינה באופן שלא נראה מאז ממשלת שמיר (ואני חושב שאפילו יותר ימינה מאז).

מבחינה חברתית-כלכלית יש מעט יותר גיוון פוליטי בישראל אבל גם כאן התמונה מעוותת ומוטה מאוד לימין. הליכוד, שבראשות ביבי גם מתווה את מדיניות משרד האוצר מאז 1996, נוקט בכללותו בגישה אולטרא-ימנית, שאת תוצאותיו רואים בהרס השיטתי של השירותים הציבוריים, תהליך ההפרטה והעברת האחריות לשירותים ציבוריים לידי בעלי ההון. הסיעה של ברק במפלגת העבודה לא ממש התנגדה לתהליך זה.

אני לא יודע מה בדיוק הגישה של ביתנו בעניין הכלכלי-חברתי (מישהו יודע?), לחרדים אכפת רק מעצמם וכל זמן שהם מקבלים את התקציבים שלהם מצידם שתהיה כאן דיקטטורה פלוטוקרטית. מה שנשאר מהמשמאל החברתי-כלכלי הישראלי הם שרידים בודדים ממפלגת העבודה, מר"ץ (עם 3 המנדטים שלהם), חד"ש ואלמנטים מקדימה. קיימים מס' ח"כים בעלי גישת שמאל בתוך הליכוד, אבל קולם בקושי נשמע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איני חושב שאת הבנת אותי - ברור לי שהציונות מטבעה היא תנועה ימנית, הכוונה שלי היא בעיקר לשמאל חברתי (מודרני - כמובן שלא סוציאליסטי, או קומוניסטי, כמו חד"ש או בשמה הקודם רק"ח ומק"י, ולמי שלא יודע, הק' מייצגת קומוניזם...), אך גם לשמאל מדיני כדוגמת העבודה של רבין עד שהוא נרצח. ככלל, הקונספט של תנועת השמאל הלאומי מוצא חן בעיני, ואם יש לך שעה פנויה אני ממליץ לך לקרוא את המניפסט שלהם:

http://www.smoleumi.org.il/first-draft/chapters

מה שכן קדימה הולכת ונהפכת לשמאל קיצוני' date=' מה שיחליש אותה בבחירות הקרובות.

[/quote']

הרשה לי לצחוק. מרבית חברי קדימה הינם פליטי ליכוד, אמנם מהגוש היותר "מתון" אך כמו ליכודניקים טובים בעלי נטיות ימינה, וזה כולל את לבני. רוב האמרות ה"שמאלניות" שלהם נובעות מכך שהם באופוזיציה, והם באופוזיציה מסיבות פוליטיות פנימיות שלהם ושל הליכוד נטו, מכיוון שלביבי קואליצית ליכוד-קדימה-עבודה הייתה הרבה יותר נוחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מוזמן לצחוק.

זה שמדובר בבוגדי הליכוד, לא אומר שהם ימין. נתחיל מזה שהליכוד עצמו הוא תנועת מרכז.ונמשיך בזה שקדימה הוקמה על ידי המפאייניק האחרון (ידעת שמפאיי הייתה מבחינה מדינית יותר ימנית מהליכוד של היום? אבל יוצאיה פנו שמאלה)

וכמובן שצרפה אליה את כל מי שמושחת ולא משנה אם הוא ליכוד מערך, או שרץ.

בכל מקרה כרגע גם לפי מעשיה וגם לפי דיבורה, קדימה היא שמאל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...