שאלה לגביי עדכון ביוס וגם מה אתם ממליצים לי לעשות לפני - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה לגביי עדכון ביוס וגם מה אתם ממליצים לי לעשות לפני

micky_86

Recommended Posts

אהלן חברים ,

הרבה פעמים אני נותן פה עצות בפורום , וכנראה עכשיו שהגיע התור שלי :)

הייתי שמח להתייעץ איתכם לגביי בעיה שיש לי במחשב ,

למי שרוצה לראות את המפרט של המחשב שלי ( באופן מפורט מאוד ) יכול להכנס לקישור "מפרט מחשב" למטה

( המחשב שלי מאוד מאוד יישן ( משהו כמו בן 5 שנים ))

רקע :

לפני פחות או יותר שנה הלך לי הכרטיס מסך AGP שהיה לי בגלל הפסקות חשמל שהיו באיזור שלי ( משום מה )

לאחר בדיקה שלי התברר שה-GPU הלך ( היו ארטיפקטים )

אז הלכתי ל-KSP וקניתי כרטיס מסך AGP HD של ( דאז )

3650 SERIES ( תוכלו לראות את זה במפרט המחשב שלי )

כמובן שזאת הייתה תקופה של לימודים ( MCITP - SYS ADMIN ) אז לא ממש בדקתי את המחשב במשחקים ,

לאחר פחות או יותר חצי שנה ניסיתי לבדוק משחק מסויים , אחרי שראיתי שהוא מרסט ( המחשב ) בדקתי דריברים וכד' אבל לא עשיתי

מעבר לזה כי אמרתי לעצמי שהמחשב שלי יישן ויש צורך רק לקנות חדש ( כי לא ממש יש לי כח לטפל בבעיה הזאת )

אופן הבעיה :

המחשב שלי דלוק כל הזמן , אני לא ממש אוהב לכבות אותו ולא בגלל הבעיה , אלה סתם כי אני מוריד תוכנות / / מוסיקה באימיול ...

1.) לעיתים המחשב נוטה להתקע ואז צריך לעשות לו ריסט ,

2.) כל פעם שאני מנסה להעלות משחק ( כלשהו ( לא משנה איזה )) שעושה שימוש ב-3D אז המחשב שלי מראה לי מסכים כחולים

3.) כשהמחשב שלי ( במערכת ההפעלה , תוכנה , וכד' ) מנסה לעשות שימוש כלשהו במאיצים גרפים וכד' אני מקבל מסכים כחולים

אופן נסיון הטיפול בבעיה :

1.) בדקתי בעזרת תוכנת Debugger מה פחות או יותר המשמעות של המסכים הכחולים והגעתי למסקנה

שיש בעיה של : Communication בין המחשב לכרטיס מסך ...

2.) ניסיתי להתקין על HDD נקי עם כל הדריברים וזה לא עזר ...

3.) ניסיתי להתקין גרסאות שונות של דריברים לכרטיס מסך וגם זה לא עזר ...

4.) ניסיתי להעלות ולהוריד את ה-VOLTAGE של הכרטיס מסך בלוח וגם שינוי של הגדרות אחרות בביוס וגם זה לא עזר ...

5.) הוספתי למחשב 2 זכרונות של 1G כל אחד ( 2G TOTAL ) ונפטרתי מהזכרונות הישנים ( בוצע למטרה אחרת ) אז גם זה לא זה ...

6.)בדקתי את הזכרונות שלי עם MEM TEST ( התזמונים נכונים ) והבדיקה יצאה תקינה לחלוטין

7.) על הלוח שלי אין קבלים נפוחים ...

8.)יש לי תוכנה המנטרת על הטמפרטורות ברחבי המחשב שלי , ולפי מה שאני רואה הם נורמאליות לגמריי בכל הזמן שהמחשב עובד ...

9.)למחשב מחוברים 5 מאווררים ( לפחות ) שמאפשרים זרימה יציבה של אוויר בתור המארז ...

10.) בדקתי את ה-HDD שלי עם MHDD והוא תקין לחלוטין בלי אף סקטור אחד פגום ...

הדברים היחידים שעוד לא עשיתי :

1.) לא בדקתי את המחשב שלי עם כרטיס מסך אחר ,

2.) לא ניסיתי לעשות עדכון ביוס ( מכיוון שאינני יכול בינתיים כי אין לי DOK )

עכשיו השאלות :

(פירוט בעיה יותר טוב מזה אף אחד לא יוכל לתת ) :-)

1.) האם ניתן לעשות עדכון ביוס דרך מערכת ההפעלה ??

שמעתי שיש תוכנה שיכולה לעשות את זה ( חברים שלי ואני עשינו את זה פעם למחשב שלי אך אני לא זוכר איך ומאיפה )

אבל אני לא יודע איך למצוא אותה ,

2.) האם יש לכם עוד הצעות לדברים שכדאי לי לבדוק במחשב שלי ?

משהו שאולי אתם רואים שלא עשיתי וממליצים לי שאני יעשה ?

תודה בכל מקרה לכל מי שיגיב כאן ,

זה מאוד חשוב לי !!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 31
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מצתרף להמלצה אל ספק אחר

תנקה אבק וכו' לפעמים אבק עושה קצר שמופיע ונעלם באקראיות וגורם למסכים כחולים

תנסה לינוקס או מערכת הפעלה אחרת מ או cd וכשהיא עובדת תנסה לגרום לקריסות / תקיעות / מסכי dump (שווה ערך מסכים כחולים של וינדוס) על ידיי פתיחת תוכנות שונות והעמסה אל המחשב

תלוי מה אתה מנסה לעשות אם המחשב, אבל אני עושה גרפיקה אל 4 478 מ 2005 והוא לא נראה לי _כזה_ ישן - תלוי מאוד מה השימוש שלך במחשב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצתרף להמלצה אל ספק אחר

תנקה אבק וכו' לפעמים אבק עושה קצר שמופיע ונעלם באקראיות וגורם למסכים כחולים

תנסה לינוקס או מערכת הפעלה אחרת מ או cd וכשהיא עובדת תנסה לגרום לקריסות / תקיעות / מסכי dump (שווה ערך מסכים כחולים של וינדוס) על ידיי פתיחת תוכנות שונות והעמסה אל המחשב

תלוי מה אתה מנסה לעשות אם המחשב, אבל אני עושה גרפיקה אל פנטיום 4 478 מ 2005 והוא לא נראה לי _כזה_ ישן - תלוי מאוד מה השימוש שלך במחשב

רק לרענון ( במידה שפסחת על חלק מהנושאים )

לא מדובר על קריסה במאמץ , מדובר על קריסה מיידית של המחשב בעת הפעלה של "מנגנון המשחקים" של הכרטיס מסך , וזה כולל משחקים שעושים שימוש

בתצורת 3D וגם במאיציי גרפיקה , ממש ברגע הריצה המחשב קורס , עם הכניסה , ולא ניתן לשחק אפילו שניה אחת ( ברגע שליחת הפקודה לכרטיס מסך )

המחשב פועל תקין עם תמונות ובמאמצים וכד' , הקריסה זה רק : משחקים שעושים שימוש בנתונים הנ"ל , או קידוד ( בעריכה בתוכנות עריכה )

לקידוד שהוא (אפשר להגיד) יותר איכותי מפורמטים אחרים שמצריכים פעולה מסויימת של כרטיס המסך מבחינת עיבוד ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ספק דפוק יכול לקרוס בערך מתיי שבא לו (אם קשר למה שקורה במחשב כמובן) ותופתע אבל יכול כן להחזיק בעומס מקסימלי ולא להחזיק עומס קטן יותר במצבים מסוימים

בגדול כן , משום שהזכרונות הם חדשים ( לא קנויים עם המחשב ) החלפתי זכרונות ,

הכוננים הקשיחים הם חדשים ,

מאווררים חדשים EZCOOL חמישים ש"ח כל אחד ( אמינים מאוד [עם תאורת לד {סתם בשביל שתדע}])

כרטיס מסך כמובן הוחלף ( בגלל שהישן הלך )

הדבר היחיד שנשאר עם קניית המחשב זה ספק ולוח וכן , הספק עושה לי בעיות כשאני מחבר 2 HDD , לאחר עבודה של שעה בערך יש סאונד

של כיבויי מאחד הכוננים ואז המחשב קורע את עצמו ונהייה איטי , רק אחרי ריסט זה משתחרר ,

אך אם אתה מחבר כונן אחד אחד , אז שניהם פועלים באופן תקין ( לכל אחד מערכת הפעלה משלו XP VISTA ו-7 )

זה רק מצביע על תקלת ספק ...

אבל עדיין , יכול להיות שיש בעיית "סנכרון" דריברים במערכת לרוב בגלל שה- רוב הסיכויים לא מעודכן ,

הוא עודכן לאחרונה לפני 5 שנים + - שנה לאחר קניית המחשב , ומאז ( באתר MSI ) ראיתי שיש עדכון אחרון ללוח שלי של 2007 שאותו לא עשיתי ,

ועל פי הנתונים של היצרן של כרטיס המסך אני רואה שהוא מותאם ללוחות שיש להם AGP ולא PCI הזכרון של הכרטיס DDR3 לעומת לוח DDR400

מנתון זה אני רואה שיכול להיות הסיבה העיקרית היא לא מעודכן ...

מה אתה אומר ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה לי או ספק או בעיית תוכנה או בעיה באחד מהכוננים. בעיית תוכנה אני לא ממש יכול לעזור לך כי אין לי שמץ איך בודקים דברים כאלה בוינדוס (אין לי בערך שמץ כלשהוא בוינדוס). בעיה באחד מהכוננים - נדיר אבל אפשרי שכונן אחד לא תקין גורם לתקלות בכונן השני אבל עובד תקין בעצמו - והנה המצב שבו תהיה תקלה רק כשיש 2 כוננים מחוברים (קרה לי בכונני IDE שמחוברים ל 2 יציאות שונות של הלוח, לא master ו slave של אותה יציאה)

הלוח לא "רואה" איזה סוג של יש לכרטיס מסך, ואין בעיה להריץ כרטיס מסך הכי חדש אל לוח הכי ישן בתנאי שהם מתאימים אחד לשני בסלוט (ובמקרה של סלוט agp אז במתח של הסלוט, אבל זה בטוח לא הבעיה שלך כי היתה בעיה של מתח לא מתאים רק בכרטיסים ולוחות שיוצרו לפניי 2003 בערך, כשלא כולם היו AGP X4/X8)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה לי או ספק או בעיית תוכנה או בעיה באחד מהכוננים. בעיית תוכנה אני לא ממש יכול לעזור לך כי אין לי שמץ איך בודקים דברים כאלה בוינדוס (אין לי בערך שמץ כלשהוא בוינדוס). בעיה באחד מהכוננים - נדיר אבל אפשרי שכונן אחד לא תקין גורם לתקלות בכונן השני אבל עובד תקין בעצמו - והנה המצב שבו תהיה תקלה רק כשיש 2 כוננים מחוברים (קרה לי בכונני IDE שמחוברים ל 2 יציאות שונות של הלוח, לא master ו slave של אותה יציאה)

הלוח לא "רואה" איזה סוג של זיכרון יש לכרטיס מסך, ואין בעיה להריץ כרטיס מסך הכי חדש אל לוח הכי ישן בתנאי שהם מתאימים אחד לשני בסלוט (ובמקרה של סלוט agp אז במתח של הסלוט, אבל זה בטוח לא הבעיה שלך כי היתה בעיה של מתח לא מתאים רק בכרטיסים ולוחות שיוצרו לפניי 2003 בערך, כשלא כולם היו AGP X4/X8)

הנתונים לגביי הכוננים שלי תקינים למרות ש :

לאחד ה-HDDים שלי הוא ישן יותר ויצרו אותו בתקופה שעברו ל-SATA בגלל זה כונן אחד שלי הוא מולטי , הכוונה יש לו יציאה IDE וגם SATA

אני מחבר אותו ל-SATA ( כמובן ) ולו יש סקטורים פגומים ( אחרי בדיקה של MHDD הארטריבוטים שלו תקינים לחלוטין , ה-MHDD יכול לתקן את הסקטורים

זאת לא בעיה , אך לא בא לי לפרמט את הכונן ואין ERRORS בכונן מלבד הסקטורים , אז זה לא נתון שמפריע ,

לכונן השני ( שאיתו אני עובד ) אין סקטורים פגומים , יצרו אותו כבר שעשו את המעבר המלא ל-SATA בגלל זה יש לו חיבור SATA בלבד ,

ללוח שלי יש 4 חיבורי SATA וכמובן שהוא מקבל גם IDE , אבל ה-IDE משמש אותי רק לחיבור של כונני ה-DVD+RW , וזה לא ממש משנה ...

אם אתה חושב שזאת בעיית חיבור אז לי זה לא נראה , בעיית כוננים לא יכול להיות , אצלי בכל אופן ( הכוננים שמורים ומטופלים היטב ( מבחינת וירוסים ושדות מגנטיים שיכולים לבצע ERRORS ( יש אמנם רמקולים גדולים בקרבת מקום שעלולים אולי ליצור הפרעה לשדה המגנטי , אבל אני בספק )

בגלל זאת לא הבעיה , כי אני פשוט מנתק כונן אחד ( אני מחכה כדי לקנות מחשב חדש , אז זה לא ממש מעניין אותי , במחשב החדש אני יקנה ספק של

GOLDEN TIGGER 550W שאוכל לחבר 3 HDDים ( החדש שיגיע עם המחשב ועוד 2 שכרגע משמשים אותי , כולל כרטיס מסך רציני של ATI ( כיום )

בעיקרון עד אז אני רוצה לשחק במשהו לפחות , אז זה או להחליף כרטיס מסך לאחד ישן יותר או עדכון ביוס ...

בכל אופן , אוטוטו אני הולך לבדוק את המחשב עם כרטיס מסך אחר ( דגם יותר יישן AGP )

אם זה לא יעזור אז הבעיה בלוח ( למרות שאין לי קבלים נפוחים , אבל יכול להיות שהקבלים יבשים , וכן זה יכול להיות גורם מכריע במצב הנוכחי ) ;

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכולות להיות תופעות של השפעה בין כוננים, יכול להיות שהמקרה שלך

וירוסים - יכולים לגרום בערך לכל סוג של בעיות תוכנה, יכול להיות שהם "יסמנו" בלוקים בדיסק בתור פגומים כדיי להזיק (ואתה לא תוכל לדעת את זה בוודאות עד שלא תפרמט ותעשה zero fill במחשב נקי), אבל לא נראה לי שוירוס יכול תכלס להרוס בלוקים תוך זמן קצר (צריך לטחון את אותו בלוק מלא פעמים ויכול להיות שיותר מזה כדיי להרוס אותו)

ספק - יכול להיות. לכוננים (ולא רק כוננים) שעבדו זמן ארוך אם ספק גנרי יכולות להיות בעיות יציבות, גם אם עכשו יש ספק איכותי. ו golden tiger לא מוכר לי בתור כונן איכותי

מגנטיות - לא נראה לי. בתוך הדיסק עצמו יש מגנט עוצמתי בהרבה ממה שמגיע מהרמקולים שלך, ולא קורה כלום

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכולות להיות תופעות של השפעה בין כוננים, יכול להיות שהמקרה שלך

וירוסים - יכולים לגרום בערך לכל סוג של בעיות תוכנה, יכול להיות שהם "יסמנו" בלוקים בדיסק בתור פגומים כדיי להזיק (ואתה לא תוכל לדעת את זה בוודאות עד שלא תפרמט ותעשה zero fill במחשב נקי), אבל לא נראה לי שוירוס יכול תכלס להרוס בלוקים תוך זמן קצר (צריך לטחון את אותו בלוק מלא פעמים ויכול להיות שיותר מזה כדיי להרוס אותו)

ספק - יכול להיות. לכוננים (ולא רק כוננים) שעבדו זמן ארוך אם ספק גנרי יכולות להיות בעיות יציבות, גם אם עכשו יש ספק איכותי. ו golden tiger לא מוכר לי בתור כונן איכותי

מגנטיות - לא נראה לי. בתוך הדיסק עצמו יש מגנט עוצמתי בהרבה ממה שמגיע מהרמקולים שלך, ולא קורה כלום

Golden tiger זה ספק כח , REAL , ושוב , הבעיה שלי לא הכוננים ,

מה שאני שואל זה לגביי הבעיה שלי עם הכרטיס מסך ,

ולבחור שהגיב מעליך ,

אני יודע , אני לא טמבל , לחבר כרטיס מסך בלי צמה מהספק ,

אחרת , אם לא הייתי מחבר את הצמות של הספק כח הכרטיס מסך שלי אז המחשב לא היה נדלק

והייתי מקבל הודעה שכרטיס המסך לא מקבל מתח ,

אני מכיר את הסוג כרטיס מסך שיש לי ,

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה טועה היה מישהו עים בעיה המחשב עובד טוב,

אבל כל הזמן הוא קיבל הודעה בקשר לכרטיס מסך לבסוף הפיתרון היה כאשר הוא שם לב שהכרטיס לא מחובר לספק

המחשב יכול לעבוד גם בלי שהכרטיס מחובר לספק. אבל סביר שתקבל על זה הרבה הודעות שגיאה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי חבר'ס , זאת לא הבעיה שלי ,

מה אתם חושבים לגביי הבעיה שמפורטת מעלה שלא קשורה לכוננים ? [br]פורסם בתאריך: 20.01.2011 בשעה 10:38:50

אתה טועה היה מישהו עים בעיה המחשב עובד טוב,

אבל כל הזמן הוא קיבל הודעה בקשר לכרטיס מסך לבסוף הפיתרון היה כאשר הוא שם לב שהכרטיס לא מחובר לספק

המחשב יכול לעבוד גם בלי שהכרטיס מחובר לספק. אבל סביר שתקבל על זה הרבה הודעות שגיאה.

אני מכיר את הכרטיס מסך שלי ,

אם אני לא יחבר את הצמות , המחשב לא יעלה , כי הוא לא ייתן POST ב- BIOS

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...