מאוורר מרעיש במגבר יד 2 (עכשיו גם רמקולים) - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מאוורר מרעיש במגבר יד 2 (עכשיו גם רמקולים)

1qaz2wsx

Recommended Posts

אהלן, קניתי היום מגבר טכניקס - SA-EX120 ובנוסף זוג רצפתיים 3800, יד שניה שניהם.

אז קודם כל, שילמתי 400 ש"ח על הרמקולים ועוד 300 על המגבר - מה דעתכם, שווה את המחיר?

ולבעיה העיקרית - שמתי לב שכאשר משמיעים דרך המגבר בווליום קצת גבוה (לא להרים גגות, אבל גבוה יחסית) המאוורר ממש מתאמץ (מרגישים מאחורה שהוא פולט הרבה יותר אוויר) והוא בין היתר משמיע רעש מציק של רטט, לא סגור בדיוק על מה הבעיה.

אז.. 1. יש מה לעשות עם זה?

2.אם צריך להחליף מאוורר, האם אפשרי וכמה יכול לעלות הסיפור?

3. המגבר הזה נשמע לא רע בכלל יחד עם הרמקולים הנ"ל בגלל זה אני לא שש להיפטר ממנו, אבל אשמח לשמוע מה דעתכם לגביו, אולי עדיף שאחזיר אותו למוכר ואנסה להתארגן על אחד אחר...

צריך תשובה כמה שיותר דחופה כי להתקשר למוכר שבועיים אחרי הקניה ולהגיד לו שהמגבר דפוק יהיה קצת בעייתי.. שלא נאמר מחשיד.

עדכון:

אבוי לי... עכשיו שמתי לב שכשמעלים את הווליום (לעוצמה בהחלט לא מבוטלת, אבל מערכת מיני-סטריאו בת 15 שנה שלי של סאניו החזיקה עוצמה הרבה יותר גבוהה מזה) שומעים מהרמקולים צליל מאוד מרתיע של פצפוץ. בשניהם אותו דבר בדיוק. יש למישהו מושג מה יכול להיות מקור הבעיה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאוורר מרעיש כשהוא - בסוף דרכו או באיכות נמוכה או פשוט עובד מאוד חזק

רעש של רטט יכול לבוא ממאוורר מזדקן עם בעיות במיסב או בעיה בקיבוע של המאוורר למארז.

זה לא שונה למעשה בבעיות מאווררים שכל בעל נתקל בהם מדי פעם.

אין מאוורר שאין לו תחליף - אתה צריך לבדוק מה הקוטר של המאוורר, אם יש לו מסגרת עגולה או מרובעת, אם הוא מאוורר AC או DC ומה המפרט שלו ועם המידע הזה לגשת לחנויות לרכיבי חשמל ואלקטרוניקה (או ל-ebay).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה לא רוצה להוציא יותר מדי כסף אתה יכול לפתוח את המאוורר ולגרז לו את הציר, זה עוזר: אני עשיתי את זה לא מזמן והצלתי מאוורר של למעבד ועכשיו הוא עובד טוב מאוד.

אם אתה לא רוצה להתעסק אולי עדיף שתחליף.

לפי הנתונים של הרמקולים הרגישות שלהם היא 89dB שזה אומר שהם קצת קשים להנעה ולכן סביר שהמגבר יתאמץ קצת בכדי "להזיז אותם", אם אתה יכול תנסה לחבר בעלי רגישות גבוהה יותר ותבדוק איך המאוורר מגיב.

גם לי ברסיבר ק"ב של פיוניר בסלון מחוברים בעלי עכבה נמוכה (4 אוהם) שלא ממש מתאימים לרסיבר וכשמעלים את העצמה המאוורר שלו מתחיל לעבוד בסל"ד גבוה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז איזה נתון אני צריך לדעת על מגבר כדי לבדוק אם הוא מספיק חזק כדי "להזיז אותם" ?

אולי פשוט אחזיר לו אותו כדי לחסוך כאב ראש ואקנה אחד אחר נורמלי. ואגב, נפוצים מגברים ווינטג' בעלי עוצמה כזו?

עדכון:

אבוי לי... עכשיו שמתי לב שכשמעלים את הווליום (לעוצמה בהחלט לא מבוטלת, אבל מערכת מיני-סטריאו בת 15 שנה שלי של סאניו החזיקה עוצמה הרבה יותר גבוהה מזה) שומעים מהרמקולים צליל מאוד מרתיע של פצפוץ. בשניהם אותו דבר בדיוק. יש למישהו מושג מה יכול להיות מקור הבעיה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני במקומך הייתי מחזיר אותו ולוקח מגבר וינטאג' במקומו.

לגבי ההספקים מגבר וינטאג' בעל הספק של 40 וואט חזק בהרבה יותר ממגבר "מודרני" בעל הספק מוצהר גבוה יותר.

לגבי יכולת דחיפה של רמקולים: ככל שהמגבר חזק יותר אז יותר קל לו להזיז קשים, אם הרמקולים היו בעלי רגישות/נצילות גבוהה יותר המגבר היה פחות מתאמץ ואז לא היה צריך להפעיל את המאוורר בעצמה שהיא לא כל כך גבוהה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני במקומך הייתי מחזיר אותו ולוקח מגבר וינטאג' במקומו.

לגבי ההספקים מגבר וינטאג' בעל הספק של 40 וואט חזק בהרבה יותר ממגבר "מודרני" בעל הספק מוצהר גבוה יותר.

לגבי יכולת דחיפה של רמקולים: ככל שהמגבר חזק יותר אז יותר קל לו להזיז קשים, אם הרמקולים היו בעלי רגישות/נצילות גבוהה יותר המגבר היה פחות מתאמץ ואז לא היה צריך להפעיל את המאוורר בעצמה שהיא לא כל כך גבוהה.

אז לדעתך זה המגבר שגורם לפצפוצים?

והנתון שאני צריך להסתכל עליו כדי לדעת כמה המגבר"חזק" זה וואט?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואט היא מידה של הספק, אך מה שרשום על המגבר מאחורה זה ההספק הנצרך ולא ההספק המופק - לא להתבלבל, אם אתה רוצה לדעת הספק אמיתי של מגבר מסוים, חפש עליו מידע באינטרנט.

אני הייתי הולך על מרנטז ישנים או סאנסוי, גם לפיוניר יש דגמים מאוד נחמדים, משהו טוב יעלה לך החל מ- 500 ש"ח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

2215 הוא נחמד, אבל קצת חלש, הוא 15 וואט RMS שזה נחמד אבל תלוי איזה אתה רוצה לשדך לו (לי לדוגמא יש 2238B שהוא 38 וואט RMS ומחובר לרמקולים מדפיים של CELESTION אבל הוא די חזק לצרכים שלי). אם אתה הולך על מרנטז אתה לא תתאכזב, אבל תנסה למצוא משהו יותר חזק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...