צריך המלצה לסאבוופר פאסיבי 900-1000 ש"ח - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צריך המלצה לסאבוופר פאסיבי 900-1000 ש"ח

AtR

Recommended Posts

אהלן חברים!

אני צריך בבקשה המלצה מכם על סאבוופר פאסיבי בתקציב הנ"ל

השימוש העיקרי בו יהיה למוזיקה, פה ושם גם לסרטים

תודה מראש לעוזרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 33
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אפשר לשאול למה פאסיבי?

איזה רסיבר יש לך?

קשה להאמין שניתן למצוא משהו במחיר הזה.

מה שבדרך כלל עושים, זה בונים/קונים תיבה מעץ/MDF, קונים/מכינים קרוס אובר ומחברים לדרייבר (וואפר) בגודל הרצוי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון חשבתי על סאבוופר פאסיבי כי אולי אפשר לשלב אותו עם המיקרולאב 7C שלי? (אם זה טיפשי מאוד בבקשה תגיד לי)

ודבר שני אין לי רסיבר, המגבר היחיד שיש לי שוכן בתוך המיקרולאב

ותוכל להסביר לי קצת יותר על עניין הקרוסאובר הזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי.

כן, זה טיפשי מאוד לחבר סאב וואפר לזוג SOLO7 במיוחד למגבר הפנימי שלהם.

למה?

1. הסאב לא ינגן כמו שסאב אמור לנגן, זה כי המגבר הפנימי שלהם לא בנוי כך שיוכל לחתוך תדרים נמוכים ולהעביר אותם לסאב.

2. יוריד משמעותית את עוצמת הרמקולים + האיכות שלהם. (אני מניח שאין צורך להסביר למה).

3 . במידה והיה לך רסיבר לכל המערכת, הייתי מציע לך לנתק את המגבר הפנימי של הSOLO ולחבר אותם ישינות לרסיבר בתור R/L כולל הסאב - פה יהיה שינוי משמעותי לשמע מבחינת איכות- היא תעלה פלאים. - אבל, כל זה יורד מהפרק, כי אין לך רסיבר.

בקשר לקרוסאובר - חלוקה באמצעותו קיימת משום שלא קיים דרייבר אחד (הכוונה לרמקול עצמו ללא תיבה או קרוס למשל וופר, מיד, טוויטר) שיכול להפיק טווח תדרים מלא של 20HZ-20000HZ בצורה טובה.

מהסיבה הזו יש לנו בעלי גדלים ותכונות שונות (ככל שהדרייבר גדול יותר הוא מפיק טוב יותר תדרים נמוכים על חשבון יכולת להפיק תדרים גבוהים ולהפך). משום שכל דרייבר כזה מפיק טווח תדרים מסויים יש צורך בחלוקת תדרים ספציפית לכל דרייבר כך שיקבל רק את אלו שאותם הוא יכול ובנוי להפיק בצורה טובה.

באמצעות חלוקת התדרים אנחנו מקבלים מספר (למשל סאב, וופר וטוויטר) שמתפקדים כדרייבר אחד (משום שכל אחד מקבל טווח תדרים שונה וכך הם משלימים אחד את השני) שמפיק בצורה טובה את כל טווח התדרים.

קרוס פאסיבי מאפשר הגברה של מספר ע"י ערוץ הגברה בודד (אחד לימין ואחד לשמאל) קרוסים כאלה ניתן למצוא ברמקולים ביתיים (בתוך התיבה של הרמקול) ובסט קומפוננט לרכב. בקרוס כזה תדרי החיתוך קבועים (נקבעו ע"י היצרן ולא ניתן לשנות אותם). קרוס מסוג זה חותך את התדרים לכל דרייבר לאחר ההגברה.

קרוס אקטיבי הוא קרוס שניתן לשנות ולבחור את תדרי החיתוך (מצוי למשל במגבר, רדיו דיסקים וכמכשיר חיצוני נפרד). החיתוך מתבצע לפני ההגברה ולכן אם למשל נרצה לחתוך סט של שלושה חלקים בצורה אקטיבית נזדקק לערוץ הגברה עבור כל חלק (דרייבר).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נחום אני חושב שהסבר טוב יותר לא יכלתי לקבל :xyxthumbs:

אז בעצם המסקנה היא שאני צריך רסיבר טוב כדי שאוכל לצרף סאבוופר לרמקולים שלי כדי לקבל איכותי?

ושאלה קטנה, עם רסיבר ההגברה למיקרולאב תיהיה טובה יותר מאשר בלי רסיבר בכלל נכון? (עזוב לרגע את הסאבוופר)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המגבר המובנה הרמקולים, הוא דיי ''חלש'' הייתי אומר וממש לא מספק את הסחורה.

הרמקולים האלה מסוגלים להרבה, אבל הרבה יותר ממה שהם מוציאים עכשיו - מניסיון עם SOLO 4 / 6 / 7.

משום מה, המגבר מוגבל מאוד בעוצמה שהוא מספק לרמקולים - יכול להיות שיקולים כאלה ואחרים של MICROLAB.

לכן, כל רסיבר איכותי שאליו תחבר את הרמקולים ישירות (אחרי שתנתק את המגבר הפנימי של הרמול כמובן), האיכות תשתפר פלאים.

ובכן, הסאבוואפר תלוי מאוד בגודל החדר שלך ובצרכים שלך.

אם החדר קטן, תחבר סאב, מה שתשמע מכל המוזיקה זה את הבאסים - הפירוט של המוזיקה לא יהיה מושלם וככה תאבד הרבה מאיכות הסאונד, במוזיקה בעיקר.

אם החדר גדול יחסית, ומוזיקה זה לא הדבר העיקרי שאליו מיועדים הרמקולים, סאב יהיה טוב ותרגיש בהבדל.

אבל זה עניין אחר (קולנוע ביתי).

תגיד מהם הצרכים העיקריים שלך?

גודל החדר?

לאן הכל יחובר?

עד כמה אתה מוכן להשיקע בשביל טוב?

מה המרחק בינך לבין שאר המערכת?

ככה אוכל לעזור לך הרבה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי אז החדר הוא בערך 3 על 4 כלומר 12 מ"ר

הצרכים העיקריים הם וכמובן לא יזיק גם .

הכל מחובר למחשב אם הבנתי נכון את השאלה, להשקיע אני לא מוכן יותר מדי כי אני חוסך כסף עכשיו גם לדברים אחרים ורמקולים כבר יש לי כפי שהבנת כבר

בעקרון אתה מוזמן להמליץ לי על איזה רסיבר טוב אבל אני לא מאמין שאני אוכל להרשות לעצמי משהו יקר בינתיים.

כל נמצא מטר מהאוזניים שלי בהתאמה והם עומדים על סטנדים

בעקרון יש לי פה מגבר של מערכת סטריאו panasonic sa-ak320:

panasonic_sa-ak320.jpg

יהיה שיפור אם אני אחבר את המיקרולאב למגבר הזה?

ושוב תודה על העזרה :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחי עם כבר ליקנות רסיבר אז עדיף כבר לחשוב קצת קדימה יותר, בשביל מה אתה צריך סאב עם יש לך אפשרות ליקנות רמקולים של מערכת קולנוע ביתי שהרבה יותר טובים למוזיקה מאשר הרמקולים המסכנים האלה שלך, דוגמא קטנה בסכום:

http://www.21.tv/p-70925/%D7%9E%D7%A2%D7%A8%D7%9B%D7%AA_%D7%A7%D7%95%D7%9C%D7%A0%D7%95%D7%A2_%D7%91%D7%99%D7%AA%D7%99_Prosound

ועוד תחשוב זה עולה 499 שקל ולך יש עוד 500 שקל לביזבוזים אחרים למשל הרסיבר הנהדר הזה:

http://www.olsale.co.il/olsale/heb/itemdetails.aspx?auction_id=22957006

ומה יוצא בסוף מערכת ביתית מטורפת למוזיקה איכותית ביותר שיכולה להתחבר למחשב או לטלויזיה, ופשוט להביא לך סיפוק שלם.

אני בעצמי לא האמנתי למחיר, 499 שקל בשביל מערכת ביתית עם רסיבר לא הכי איכותי אבל 380W איכותיים שווים את זה, אז תמהר לפני שלא ישאר ביכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני ממש לא מתכוון לקנות עכשיו רמקולים חדשים לגמרי, ומה אני אעשה עם המיקרולאב? אני ממש אוהב אותם

השאלה שלי מלכתחילה הייתה פשוט אם ניתן להוסיף לרמקולים האלה סאבוופר באופן כלשהו כדי להבליט יותר את הבאסים בשירים ועוד כמה שאלות מסביב

שוב, אני ממש לא מתכוון לקנות מערכת ביתית מ-0

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תרשה לי להגיד לך שהSOLO7 האלה יכולים בכייף ללכת למכירה ככה גם לא תפסיד כסף, תיקנה תסט הזה אני כבר הזמתי אותו הוא ניראה קטלני ביותר, וגם לי יש תMICROLAB FC380 ניראה לי, וזה פשוט לא משתווה למערכת שיכולה לספק סביב ה200-380W, לחבר למחשב זה יהיה אחד הדברים ואני מכיר מספיק אנשים שיש להם, מערכת קולנוע ביתית מחוברת למחשב וזה פשוט מגניב במיוחד במשחקי מחשב, עם זאת הכוונה מוזיקה-סרטים-גיימינג אז ב500 שקל שנישארו תיקנה משהו שבאמת ישנה תאיכות ותביצועים של המוזיקה: http://tms.co.il/product/3396 ועוד 200 שקל נישארים למה שאתה רוצה, האיתי מציע ליקנות מחזיקי רמקולים לקירות ולחבר תמערכת ביתית הזאת יפה לקירות שהכל יהיה מושלם והמערכת לא תיגנוב הרבה מקום בחדר כי זה קורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב אז עזוב תקולנוע הביתי, ותיראה מה אתה יכול לקבל בתוספת של 300 שקל, תמקולים הכי קטלניים שקיימים בארץ למחשב כמובן, מערך 5.1 שזה 5 רמקולים לא גדולים במיוחד וסאב חזק וגם לא גדול במיוחד, אבל בשורה התחתונה זאת מערכת החלומות של כל בארץ שחולם על מערכת כזאת, תיראה למה היא מסוגלת :

סט מעולה הכולל :

סאב + 5 לוויניים

הספק כולל של המערכת 505Watt הספק מקסימלי 1010 Watt

כולל יחידת שליטה נפרדת + שלט + תצוגה על מערכת השליטה

סט באיכות הגבוהה ביותר

רמקולים עשויים עץ , לשמיעה ואיכות קול מעולה

איכות קול ומוזיקה מעולים ,

1010W :o אתה ביכלל יודע מזה ? זה פי 5 יותר חזק מי הSOLO7 שלך ועוד יש סאב לבאסים מטורפים, פשוט מערכת מטורפת למשחקים,,ובמיוחד מוסיקה ברמת אולפן הקלטות, כבר שמעתי אותם והם פשוט מטורפים :xyxthumbs:

http://www.rsm.co.il/Product.aspx?productid=262

מומלץ לכל אוהבי המוסיקה וביכלל הנאה מרובה :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...