5 דברים שאתם חושבים על האיסלאם... האם הם נכונים? - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

5 דברים שאתם חושבים על האיסלאם... האם הם נכונים?

יואב גולדהורן

Recommended Posts

רק עכשיו נתקלתי בדיון הזה... נחמד שזה מה שאתה חושב, יואב, שאני "פעיל נגד האסלאם". לצערי אני לא - אין לי זמן לפעילות פוליטית. אני בסה"כ מוציא קיטור בפורומים.

בנוגע לכתבה בCRACKED, יצא לי לקרוא אותה בעצמי כשהיא היתה "טרייה". אתה עשוי להיות מופתע, אבל היא לא גרמה לי להרמת גבות.

כלומר, לפחות לא העובדות שבה... הבעיה היא הגישה באופן כללי: בכתבה הם מדברים רק על האסלאם ה"תאורטי", וגם זה באופן מאוד חלקי. לא זכור לי שיש התייחסות לפיגועי התאבדות בקוראן, אבל הם עדיין נעשים בשליחות אנשי דת מוסלמיים. האם זה מאפיין את האסלאם? בתאוריה לא, אבל בפועל כן. האם יש בקוראן סעיף הדורש לבישת בורקה? כאמור בכתבה לא, אבל זה לא מונע ממדינות מסויימות לחייב זאת בחוק מטעם השלטון האסלאמי, ולהלקות נשים שעברו על ה"חוק" הזה.

בנוסף, יש כמה וכמה סעיפים שדווקא כן מוזכרים בקוראן ובאים לידי ביטוי כיום, ועל זה לא ראיתי אף מילה בכתבה: נישואין עם ילדות קטנות (לעיתים בנות 8 בלבד), כריתת איברים ושפיכת חומצה על הפנים כעונש על עבירות שונות, הכאת נשים בידי בעליהן... ברור לי כשמש שלא כל מוסלמי נוהג כך, אבל קצת קשה לא לשים לב שדברים כאלה קורים, ולא נראה לי ראוי לטאטא את זה מתחת לשטיח.

הדבר היחיד שהמוסלמים בעולם כן יכולים להלין עליו, זה הכללה. אני, למשל, שונא כשאנשים שאינם מהסביבה חושבים שיהודי בהכרח חובש כיפה ואוכל כשר - אפילו שאין בכך כל רע. יחד עם זאת, היחידים עליהם אותם מוסלמים מתונים יכולים להלין עליהם הם מוסלמים אחרים, שדואגים להפיץ את הדימוי של המוסלמי האדוק, הזועם, הבלתי מתפשר והאלים, בכל מקום בעולם בו הם חיים, בעוד שהמוסלמים המתונים שותקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה אתה לא מסתכל בנתונים? חברה סינית מקום ראשון ויש עוד נוספות וסין היא שמאיימת על ההגמוניה של ארה"ב. וכן, מדינה שהמחקר והפיתוח שלה מתקדמים מציין לפחות שמשהו דופק שם טוב. אתה עדיין לא סיפקת לי מספרים על הטכנולוגיות שמגיעות מנסיכויות המפרץ או סוריה או ערב הסעודית. אנחנו גולשים באינטרנט ולא בזכות האיסלם ומשתמשים במחשבים ותקשורת לווינית לא בזכות כוח ההמצאה והפיתוח במדינות מוסלמיות. אני אולי מכליל אבל אתה מתקשה להביא לי דוגמה אחת להישג לאנושות בעולם המוסלמי. ולא, אני לא מדבר על אסטרונומיה של לפני 1000 שנה. אני מדבר על המהפכה התעשייתית והלאה. אירופה, ארה"ב והמזרח הפכו את העולם הזה שלנו למה שהוא וכל הנפט בחולות ערב הסעודית לא ישווה לרוח היצירה והקידמה בחלקים מתקדמים יותר של העולם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשתגיד לי מה הקשר בין הצלחה עסקית להתקדמות מדעית תודיע לי

סין היא הכלכלה המתפתחת הכי מהירה, חידושים לא יוצאים משם אבל כוח עבודה זול כן... עם כל מה שזה גורר

לא יוצאים חידושים מסין? הם כבר עקפו את כולם במיצ"ב תוך שנה,זה שהתדמית שלהם היא של כוח עבודה זול וכלום מעבר היא מוטעית. אימפריות לא נוצרות מעם שלא יוצר כלום אלא רק מעתיק.

לדיון עצמו אני רק אומר בעיקר אחזור על מה שנאמר. כל הכבוד לאיסלאם שבמאה ה-12 המציא את האלגברה,הרפואה וארכיטקטורה מתקדמת. כבר 50 שנה הם יושבים על הררי כסף וקונים עם זה בעיקר עוד גמלים,ארמונות של כסף כש-99 אחוז מאזרחי המדינות הללו מגרדים תל"ג של עולם רביעי. שום מדע,שום התקדמות, שום נובלים ורק סכסוכים אלימים. הרי זה ברור שאם לא הייתה הם היו אוכלים אחד את השני.

אז נכון,האיסלאם היא לא הרעה החולה היחידה בעולם,ויש גם יהודים חרדים אדוקים גרועים כמעט כמותם,אך עם סטטיסטיקה ונתונים קשה להתווכח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה אתה לא מסתכל בנתונים? חברה סינית מקום ראשון ויש עוד נוספות וסין היא שמאיימת על ההגמוניה של ארה"ב.

אני לא רוצה להכנס לויכוח אבל חבל שאתה לא מסתכל על הנתונים. שתי החברות הנ"ל מהונג קונג (כמו חלק מהחברות ה"סיניות" בהמשך הרשימה), שפרט לשיוך הרשמי היא אינה ממש סין.

סין היא מעצמה בזכות כוח עבודה עצום וזול (כן, גם אם במבחני מיצ"ב הם מקבלים ציונים גבוהים מאיתנו זה אל אומר כלום, זה לא כל כך מסובך לשלוח את הילדים הכי טובים למבחנים האלה - ומתוך מיליארד ומשו בני אדם, אני מבטיח לך שיהיו יותר מכמה אלפים שמספיק מוכשרים כדי להצליח במבחנים האלה מעל ומעבר) ובזכות העובדה שיש לה משאבי טבע רבים, בחלקם יחודיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע מה אתכם אבל מבחינתי, לפחות, הטענה שיש לאיסלם תרומה למתמטיקה, רק גורמת לי ל"סלידה" (וואו זה היה בעדינות...) עזה יותר מכל מה שקשור בדת הזאת.

דין בני גורן כדין מוחמד. :smile1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי החברות מהונג קונג אתה צודק. ובעצם זה רק מחזק את הטיעון המקורי שלי. תחת שילטון סביר ובאווירה מתאימה אפשר להתפתח ולהגיע להישגים. כולם דאגו כאשר הונג קונג הוחזרה לסין. לא ידעו האם הפנינה הזאת תתרסק תחת הענק הסיני. אבל הסינים לא כאלה טיפשים והם זקוקים להונג קונג משגשגת ובינתיים זה מסתדר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא מדייק. אמנם אני לא אומר שאני מומחה גדול בנושא אבל לפי הידע שלי ההתפתחות הגדולה של הונג קונג הייתה תחת האנגלים וההעברה לסינים הייתה מתוכננת במשך עשרות שנים עם הסכמים רבים שלא אפשרו לסינים לעשות ככל העולה על רוחם. חוץ מזה, צריך להיות מאוד טיפש כדי לקחת מעצה כלכלית כמו הונג קונג ולהטיל עליה את כל ההגבלות של הסינים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע מה אתכם אבל מבחינתי, לפחות, הטענה שיש לאיסלם תרומה למתמטיקה, רק גורמת לי ל"סלידה" (וואו זה היה בעדינות...) עזה יותר מכל מה שקשור בדת הזאת.

דין בני גורן כדין מוחמד. :smile1:

/בוגר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...