5 דברים שאתם חושבים על האיסלאם... האם הם נכונים? - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

5 דברים שאתם חושבים על האיסלאם... האם הם נכונים?

יואב גולדהורן

Recommended Posts

קראתי היום את הכתבה הזאת באתר Cracked.com, אתר מאוד מאוד אהוב עלי בשל הכתבות ההומוריסטיות והכותבים המוכשרים שלו, אך גם בשל פקיחת עיניים לכל מיני דברים (ואני לא מדבר ספציפית על הכתבה הזאת, יש שם ים חומרים נדירים ביותר). האתר גם ידוע בעוקצנותו. הוא בהחלט לא חבר של האיסלאם, הערבים, הפלסטינאים או כל דבר אחר. מאידך, הוא גם צוחק על טיפשותם של הרדנקים. אפשר לומר שהוא נייטרלי לגמרי, ואישית לא יצא לי לקרוא שם כתבה שמצדדת בעם/דת/גזע מסויימים.

הכתבה להלן, מציגה חמש "עובדות" שהרבה מאוד אנשים לוקחים כמובן מאליו, ומפריכה אותן:

http://www.cracked.com/article_18911_5-ridiculous-things-you-probably-believe-about-islam.html

אני לא יודע האם כל הדברים שנאמרו שם נכונים, ואין לי כוח להתחיל עבודות חקר. רציתי לשמוע מה דעתכם, במיוחד אנשים שמאוד פעילים כנגד האיסלאם כגון Vic07.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שום דבר שם לא חדש, זה לא שולל את העובדה שאיסלם בצורה ההדוקה שלו זה כת מסוכנת שצריך למחוק מהעולם הזה.

וחלק מהדברים שנאמרו שם מופרכים כמעט באותה מידה כמו התענות שהם מנסים להפריך (כמו הקטע של צרפת ולבוש של הנשים המוסלמיות, מי שהיה בצרפת יודע שזה ממש לא 367 נשים שלובשות את הפיסת בד השחורה הזו...).

וזה ממש על קצה הקרחון כי אין לי כוח לחפש טיעונים נוגדים לכל דבר, אבל אני יודע שחצי ממה שנאמר שם לא נכון\אפור\לא מייצג\ לא באמת משנה ביחס לרוב האיסלם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם הנצרות והיהדות בצורה האדוקה שלהם צריכים להימחק מהעולם

כל קיצוניות היא מסוכנת, במיוחד קיצונות דתית...

סה"כ... מה טענו שם:

5 - אישה מוסלמית לא חייבת לרבוש רעלה = כן.... זה לא בדיוק משהו מיוחד, יש מדינות יותר קפדניות בסיפור הזה ויש מדינות מוסלמיות מערביות בכלל שהן גם לובשות מכנס...

4 - לא ניכנס למה שה"אבות המייסדים" של ארה"ב היו חושבים

3 - מוסלמי לא שווה לערבי? = כן, יש הבדל גדול בדיוק כמו ההבדל בין להיות ישראלי ויהודי

2 - התרבות המוסלמית יותר הומנית = שוב, הקיצוניים לוקחים את זה לצד הקיצוני, אבל הדוגמא שהם נתנו היא נכונה... בעת העתיקה של מוחמד למשל הצבא שלו היה עומד מבחינתו על התקן של צה"ל מבחינת ההומניות אל מול שאר הצבאות שהיו על תקן של הצבא האדום (במלחמת העולם השניה)

1 - האיסלם הוא ממיסדי המדע המודרני? = כן, כל כך הרבה ידע שיש לנו היום מקורו באיסלם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אדוקה (אלא אם כן אתם מהדקים את הדת שלכם ממש חזק...)

וגם טיעונים/טענות.

ולמי שמתכוון להתחכם (כי תמיד יש לפחות אחד),

אין לי משהו יותר טוב לעשות, שגיאות הכתיב שלכם צורמות לי בעין ולא אכפת לי אם יש לכם דיסלקציה או עליתם בגיל 87 לארץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מתכוון להתחכם, יש לי מדי פעם שגיאות כתיב שלא יעזור הרבה אבל הם נשארות אצלי במיוחד כשאני כותב על עיוור ולא בודק יותר מדי את הכתיבה שלי

קיבלתי את התיקון ותיקנתי, אף אחד לא מושלם... במיוחד לא אני ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם הנצרות והיהדות בצורה ההדוקה שלהם צריכים להימחק מהעולם

כל קיצוניות היא מסוכנת, במיוחד קיצונות דתית...

סה"כ... מה נטען שם:

5 - אישה מוסלמית לא חייבת לרבוש רעלה = כן.... זה לא בדיוק משהו מיוחד, יש מדינות יותר קפדניות בסיפור הזה ויש מדינות מוסלמיות מערביות בכלל שהן גם לובשות מכנס...

4 - לא ניכנס למה שה"אבות המייסדים" של ארה"ב היו חושבים

3 - מוסלמי לא שווה לערבי? = כן, יש הבדל גדול בדיוק כמו ההבדל בין להיות ישראלי ויהודי

2 - התרבות המוסלמית יותר הומנית = שוב, הקיצוניים לוקחים את זה לצד הקיצוני, אבל הדוגמא שהם נתנו היא נכונה... בעת העתיקה של מוחמד למשל הצבא שלו היה עומד מבחינתו על התקן של צה"ל מבחינת ההומניות אל מול שאר הצבאות שהיו על תקן של הצבא האדום (במלחמת העולם השניה)

1 - האיסלם הוא ממיסדי המדע המודרני? = כן, כל כך הרבה ידע שיש לנו היום מקורו באיסלם

אני מסכים שכל צד קיצוני של כל דת לא אמור להיות קיים, אבל אתה מבין שבאיסלם זה אחוז קצת הרבה הרבה יותר גדול מהאוכלוסיה שניכנס תחת ההגדרה קיצוני, בכלל האיסלם כהגדרה היא דת קיצונית (ולא אני לא אומר שהיהדות או הנצרות טובות בהרבה, אבל הן בהחלט עברו תהליך של חילון, תהליך שהאיסלם לא יעבור אלה אם הוא ישטלת על מרבית העולם ביד רמה לתקופה ארוכה, כמו הנצרות).

בקשר לאישה עם הרעלה, שוב זה ברור שזה תלוי במדינה, אבל בוא נגיד ככה, בניגוד לדתות אחרות, יש מדינות מוסלמיות שאם האישה לא תיתלבש כמו שהדת מבקשת, היא כנראה תהרג על ידי המשפחה שלה או השילטון המקומי, ושוב אתה יכול להגיד את זה על הדוסים, אבל העובדה היא כזו, אישה דתיה שלא רוצה להיות במעגל הדתי יכולה פיזית (אני לא נכנס לקטע הפסיכולוגי וכו) לברוח לעיר או אזור אחר ברגע.

בקשר למדע, לא בטוח שזה מדויק, אבל בכל חור יש מוחות מבריקים.

בקשר למוסלמי לא שווה ערבי, זה ידועה, אבל זה לא אומר כלום.

בקשר להומניות של האיסלם, תסלח לי אבל זה בולשיט טהור, כמו כל אותם פסוקים נחמדים שניתן לראות בהם חוקים הומניים יחסית, אפשר להביא בשנייה פסוקים ששוללים את אותם חוקים בצורה מלאה, וגם אם הם באמת היו בעלי תקנות יותר הומניות, זה בכלל לא אומר שהם קיימו אותם...

בקשר לבחור שמדבר על נושא שגיאות הכתיב, זו פשוט שוויץ מיותר שלך, שאין לו קשר לנושא והוא לא משפיע על הנושא, שכן לא משנה עם כמה שגאיות כתיב אני או משהו אחר יעשה, זה לא הולך לשנות את נושא הכתיבה ואת הרלוונטיות או הנכונות של הטקסט, הדבר היחידי שזה ישנה זה את ההתייחסות של סנובים כמוך לנכתב, אבל ההתייחסות שלך לא משנה שכן היא לא משנה את הרלוונטיות של הטקסט.

והוכחה סופית לכך שהתגובה שלך לא רלוונטית היא שלמרות שגיאות הכתיב ה"צורמות" שאני וiakovl עשינו, הבנו אחד את השינה מעולה, לכן אין לזה כל קשר לנושא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה נחמד להיזכר בתור הזהב של האיסלם אבל כבר מזמן מזמן לא זכינו למשהו חיובי מעולם האיסלם. מה הטכנולוגיה המדהימה המפותחת כיום במדינות המוסלמיות? פילוסופיות מהפכניות? או סתם מוצר (לא נפט) שמקדם את החבר'ה בעת המודרנית בה אנו חיים?

זה מזכיר לי איך המצרים גאים במורשת שלהם. איפה הפירמידות ואיפה העוני והנחשלות המצרית. המצרים גם לא ממש צאצאיהם הישירים של האימפריה. אני חושב שהם נוודים שהתנחלו במעצמה הקורסת.

כשאתם שומעים על פיגוע התאבדות בעירק/אירן/אנגליה/ספרד/ארה"ב על איזה דת אתם חושבים? על הבהאים? זה מה יש. האיסלם לא מביא ולא יביא שום תועלת לעולם. גם הנצרות לא ממש קדושה בעניין הזה. כל התקדמות במדע הייתה למרות הדת (מישהו אמר אינקויזיציה?). איפה שזורעים דת לא צומח שום דבר חיובי. וזה כולל איסלם, נצרות וכן גם יהדות.

לקופרניקוס היה תפקיד בכנסיה אבל כשהוא הבין שכדור הארץ הוא לא במרכז העולם אז הוא הלך עם הלב והמוח שלו ולא עם האמונה העיוורת. יהודים רבים קידמו את התרבות ולא בזכות הלימוד של התורה באיזה חדר. אם המוסלמים יזנחו את הדמגוגיה של הדת אז אולי גם הם יוכלו לתרום משהו לעולם חוץ מרעלות ומחבלים מתאבדים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מכיר מושג כזה "סינדרום האישה המוכה" ?

יש נשים מוכות שלא בורחות מהבעלים שלהן, הן יכולות פיזית לעשות את זה... בפועל זה לא קורה ויש לך הסברים מפה ועד להודעה חדשה בשביל להסביר את זה

במקרה של הנשים הדתיות זה גרוע יותר... בריחה מבחינתן זה ניתוק מוחלט מהקהילה שלהם, הרבה יותר קיצוני

הקהילה הדתית בארץ היא סגורה עם הבעיות שלה, ראה את מקרי האלימות שמדי פעם צצים החוצה לתקשורת מה שהולך בפנים הרבה יותר גרוע, פשוט אנחנו לא יודעים את זה

בקשר למדע = קרא קצת את

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%94%D7%99%D7%A1%D7%98%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%94_%D7%A9%D7%9C_%D7%94%D7%9E%D7%AA%D7%9E%D7%98%D7%99%D7%A7%D7%94#.D7.94.D7.A2.D7.95.D7.9C.D7.9D_.D7.94.D7.9E.D7.95.D7.A1.D7.9C.D7.9E.D7.99

בקשר להומניות.... היום יש לך את הרבנים ורבניות שלקחו את "מיין קמף" תרגמו לעברית ושינו אותו בשביל שיתאים ליהדות... לפרש הפרש הכל בכל מיני צורות

בפועל ידוע שהצבאות המוסלמים הקדומים היו הומניים בניגוד לשאר הכוחות שהיו בסביבה בזמנו, מוזמן לפתוח כמה ספרי היסטוריה על כל נושא מסעי הצלב והמלחמות מסביב לירושליים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חלק מהדברים שנאמרו שם מופרכים כמעט באותה מידה כמו התענות שהם מנסים להפריך (כמו הקטע של צרפת ולבוש של הנשים המוסלמיות, מי שהיה בצרפת יודע שזה ממש לא 367 נשים שלובשות את הפיסת בד השחורה הזו...).

אתה טועה.

http://www.guardian.co.uk/commentisfree/andrewbrown/2010/mar/10/religion-islam

http://www.haaretz.com/news/report-only-367-muslim-women-in-france-wear-full-veil-1.281059

אכן פחות מ-400 נשים בצרפת כולה לובשות את המסך השחור הזה.

מה שנותר הוא הומניות הצבא המוסלמי בזמן הכיבושים. ואכן כל המקורות מצביעים על כך שהוא היה הומני בהרבה מכל הצבאות בימי החשכה, ברמה כמעט מקבילה לצה"ל של היום. יש לך דרך לסתור את זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זה הומני זה לא מילה...

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A7%D7%A8%D7%91_%D7%97'%D7%99%D7%99%D7%91%D7%A8

כדאי לקרוא גם על הכיבוש המוסלמי בהודו. כנראה רצח העם הגדול בהסטוריה:

http://en.wikipedia.org/wiki/Muslim_conquest_in_the_Indian_subcontinent

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על מה אתם מתווכחים? על זה שלפני 1500 שנה הייתה לאיסלם תרומה לעולם? הכתבה נכתבה בזמננו אנו ומופיעה באינטרנט. מה לזה ולדמות של האיסלם בעיני האנשים היום? לאיסלם היום אין קשר להתפתחות במדעי המתמטיקה והאסטרונומיה ושאר תרומות של האיסלם לפני מאות שנים. היום איסלם = נחשלות = דת אלימה. והכתבה הזאת שמחפשת מתחת לאדמה את החיובי (פוליטקלי קורקט קלאסי) גם באיסלם לא תשנה דבר שלאיסלם היום יש תדמית בעייתית מאוד ובמידה רבה של צדק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשנת 626 יצא אחד ממנהיגי מכה שהתנגדו למוחמד, אבו סופיאן, בראש גדול כדי לצור על ית'רב (אל-מדינה) ולהכניע את מוחמד. יהודי קרייט'ה היו ככל הנראה נייטרלים, אבל מוחמד האשים אותם שהם מסייעים לאנשי מכה. המצור נמשך 25 יום, כשבסופו יהודי קרייט'ה מבקשים להיכנע בתנאים דומים לאלה של יהודי נדיר. מוחמד סירב וביקש כניעה ללא תנאי. וכשנכנעו טבחו אנשי מוחמד 600 גברים מבני קורייט'ה, ושבו את הנשים והילדים. מוחמד הורה לאסלם את השבויים.

כן, זה נקרא הומני בזמן ההוא... רוב הצבאות היו טובחים בכולם

ה"ככל הנראה" הוא באמת רק "ככל הנראה"

יהודי קרייטה ביקשו להיכנע בתנאים דומים ל יהודי נדיר (אין לי מושג מה היו התנאים)

הוא ביקש כניעה ללא תנאי + הם סירבו = טבחו בהם... לא משהו בדיוק מיוחד, הם סירבו להיכנע בתנאים שלו

[br]פורסם בתאריך: 29.12.2010 בשעה 20:46:28

על מה אתם מתווכחים? על זה שלפני 1500 שנה הייתה לאיסלם תרומה לעולם? הכתבה נכתבה בזמננו אנו ומופיעה באינטרנט. מה לזה ולדמות של האיסלם בעיני האנשים היום? לאיסלם היום אין קשר להתפתחות במדעי המתמטיקה והאסטרונומיה ושאר תרומות של האיסלם לפני מאות שנים. היום איסלם = נחשלות = דת אלימה. והכתבה הזאת שמחפשת מתחת לאדמה את החיובי (פוליטקלי קורקט קלאסי) גם באיסלם לא תשנה דבר שלאיסלם היום יש תדמית בעייתית מאוד ובמידה רבה של צדק.

תגיד את זה למישהו שלומד מתמטיקה על משפט פיתגרוס... המשפט הזה נוצר ביוון בכלל וגורם לכל מי שלומד מתמטיקה עד היום סיוטים... הכל נובע ממסקנות שאנשים הסיקו לפני מאות שנים... הבסיס של המדע הוא זה שגרם למדע הנוכחי להתרחש, בלי הבסיס אין את מה שיש עכשיו

קח את דובאי לדוגמא... מדינה מוסלמית, נחשלת היא בטוח לא

התדמית של האסלם ניזוקה בגלל קיצוניים, זה הכל

זה בדיוק כמו שתנסה לעשות פרסום ליהדות ולהתבסס על נטורי קרתא, את הקיצוניים המוסלמים שומעים בעיקר בגלל הטרור שהם מיצרים, זה שהקיצוניים האחרים (ויש מספיק) לא מספיק רועשים ולא יוצאים לאור הזרקורים לא אומר שהם לא שם

קח את הKKK לפני סה"כ כמה שנים טובות, אולי הם ירדו מהגדולה שלהם אבל יש לך די ויותר קיצוניים נוצרים שעושים לא מעט עוול לדת הזאת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כתוב שם שחור על גבי לבן שאחרי הדרישה לכניעה ללא תנאי, יהודי קרייטה נכנעו ובכל זאת נטבחו.

הדוגמא הנ"ל נועדה להמחיש, בנוסף לשטניות של האיסלאם, את היותו אויב של היהדות משחר היווסדו.

עם אויב כזה לא מידברים ולא מתפייסים - כי פשוט אי אפשר.

מעניין אם שמעת על "סינדרום היהודי הגלותי".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה מזכיר את פיתגורס אז אני מניח שהמצרים צודקים בזה שהם מתענגים על הפירמידות. מה מייצרת מצרים היום? כמה מצרים מככבים במכוני המחקר ובפסגת המדע הנוכחית? מה בדיוק מייצרת דובאי? זה שיש להם כסף לעשות מרכז שלג (אולי זאת נסיכות אחרת) לא אומר שהם עומדים בחזית הטכנולוגיה. יש להם כסף. מה מפתחים בדובאי? ירדן? ערב הסעודית? סוריה? אירן (לא כולל להשמדה המונית)? אינדונזיה?

אני לא לוקח לאיסלם את מקומו בהיסטוריה אבל שעתו היפה מאחוריו והיום הוא נשלט על ידי קיצוניים ובערות. תן לי שם של מדינה מוסלמית שעומדת בחזית המדע או המדעים (גם מדעי הרוח/כלכלה/אומנות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול להגיד את זה על כל מדינה... אין מדינה בחזית של כלום... הכל פוליטיקה היום

יש לך מדענים בכל מדינה כולל מדינות מוסלמיות אותו דבר עם אנשי רוח... תן לי מדינה מערבית שאתה יכול להחשיב אותה בחזית של משהו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...