מחשב לא יציב, ספק שרוף, עזרה בבקשה :) - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב לא יציב, ספק שרוף, עזרה בבקשה :)

Marokai

Recommended Posts

אוקיי, אז ככה :

המחשב שלי היה לא יציב כבר די הרבה זמן, לפעמים סתם היה נתקע בלי להגיב עד שהיה צריך לשחרר עם ריסט, לפעמים היה עושה BSOD (לעתים נדירות יותר). פרמטתי, ונראה היה שהבעיה הסתדרה ליום-יומיים. לאחר מכן הבעיה חזרה אבל בצורה שונה - המחשב היה פשוט מכבה את המסך ומפסיק להגיב עד הריסט.

ניסיתי להוציא כרטיס ראם אחד, ואחריו את השני, וזה לא עזר - הבעיה התרחשה עבור כל אחד בנפרד. הרצתי גם memtest ולא היו תקלות - עד כמה אפשר לסמוך על בדיקה זו?

עוד דבר - לפעמים כששיחקתי עם חיבורי הראם בתקווה לפתור כך את הבעיה, בקלות יחסית מצמררת - המסך לא נדלק בכלל ונורה אדומה על כרטיסי המסך החלה להבהב. ורק לאחר ניקוי והפעלת טיפה לחץ על כרטיסי הראם בסלוטים שלהם המסך עלה שוב (אך הבעיה לא נפתרה).

אגב :

יש לי פנום 2, וזוג מסוג HD 4850. יש לי 4 ג'יגה ראם של מושקין וכונן קשיח של טרה. אם זה משנה.

עכשיו לעניינו :

ביום ראשון האחרון המחשב שלי נשרף עקב הברקים הכבדים אני מאמין (ומאוד מקווה) שמדובר רק בספק ולא בשאר הרכיבים. אני רוצה לקחת אותו לתיקון ולבדיקת נזקים ולמימוש אחריות במידת הצורך. השאלה שלי היא מה יכול להיות החלק הבעייתי שגרם לחוסר היציבות במחשב שלי, והאם יש סיכוי שהמעבדה של skypc תמצא את התקלה ותתקנה בזמן סביר (זה לפעמים יכול לא לקרות במשך שעות ארוכות ואז בבת אחת פתאום להופיע, אני משחק הרבה StarCraft 2 וזה כמעט ולא קורה בזמן שאני משחק, בעיקר בין משחקים - למעשה נראה לי שזה נתקע הכי הרבה זמן שאני מריץ סרטים על המחשב - אז אני לא מאמין שמדובר בעניין של עומס על המערכת).

ממש חשוב לי לדעת כמה זמן יקח להם לאתר ולתקן את הבעיה כי אני די תלוי במחשב שלי עבור העבודה שלי. האם תהיה אפשרות לשלם אקסטרה כדי לקבל יחס מועדף?

בנוסף, אני רוצה לקנות מארז חדש, שיקרר טוב טוב את המערכת יאטום אותה נגד אבק טוב ושיהיה שקט כמה שאפשר, התקציב הוא עד 800 ש"ח.

אשמח לקבל המלצות. והשאלה המתבקשת לאחר מכן היא כמה זמן לדעתכם צריך להשאיר את המחשב אצל skypc על מנת שימצאו את החלק שנשרף, שיאתרו את הבעיה של חוסר היציבות שהייתה לי עד עכשיו, ושיחליפו לי (והאם אולי שווה לי לבצע את ההחלפה בעצמי במקום לתת למחשב לשבת אצלהם שבוע כי אני יודע שבהרבה מקומות הם אוהבים למשוך את הזמן).

תודה רבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי משך זמן הטיפול של SKYPC אני לא יודע להגיד

לגבי חוסר יציבות, אני לא יודע מה שיטת העבודה של מעבדת החנות אבל אני יודע שאם לי היה מחשב עם חוסר יציבות הייתי בודק:

זכרונות, דיסק קשיח, כרטיס מסך, מעבד ואם צריך אז גם ספק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעיית יציבות יכולה להיות תוצאה ישירה של מתחים לא יציבים, או של התחממות יתר בגלל קבלים לא יציבים

סיפור קלאסי של מחשב שיש לו ספק גנרי, ספק פגום או ספק בעומס יתר :

בספק יש קבלים חלשים שלא ממש מתמודדים אם ה ripple (סדרה קבועה של קפיצות מתח קטנות) שהספק מייצר

ה riiple עובר ללוח, כרטיס מסך וכו, והקבלים של החלקים האלה מחזיקים אותו ברמה קצת יותר גבוהה ממה שהוא אמור להיות אבל עדיין לא יותר מדיי, ולכן כשהמחשב חדש הוא עובד ללא בעיה

הקבלים של הלוח וכו' מקבלים אל כל ה ripple (שאת רובו הקבלים וסלילי הסינון בספק היו אמורים לספוג) ומתחממים יותר מדיי. הקבלים בספק דפוקים ומתחממים יותר מדיי

הקבלים (של הלוח, הכרטיס מסך, כל יתר החומרה, והספק) נדפקים באיטיות לאורך חודשים או שנים, החומרים הכימיים שיש בפנים מתפרקים והתפקוד שלהם יורד

ה ripple עולה ככל שהקבלים נהרסים

ה ripple הגבוה יותר גורם לקפיצות מתח בקווי מידע של המחשב שגורמות לקריסות ומסכים כחולים, וגורם להתחממות יתר של כל הרכיבים שמקבלים את המתח מה שמקצר את החיים שלהם והופך אותם לשבירים (מבחינה חשמלית) ולא אמינים, והורס את הכונן הקשיח

בין הרכיבים שמתחממים יותר מדיי - גם הקבלים עצמם, מה שאומר שהם ממשיכים להידפק יותר ויותר מהר, וה ripple עולה יותר ויותר מהר עד שמשהוא נשרף

כשמחשב נשרף ככה בגלל ripple, יכול להיות שאתה תחליף את החלק שנשרף (לעיתים קרובות הספק עצמו מהתחממות יתר) והמחשב יעבוד, אבל רכיבים אחרים בתוכו יכולים להיות לקראת סוף החיים שלהם

זה הסיבה למה צריך לשים ספק איכותי בכל מחשב שהוא. גם אם נתחמן ונשים ספק גנרי של 500 W למחשב של 150 W הספק יחזיק ללא בעיה, אבל לא ידוע אם הוא יטחון את המחשב ב ripple

מכות ברק, קפיצות ונפילות מתח או מתח לא תקין בדרך כלל שורפים רכיבים בספק עצמו, ויכולים לשתק את רכיבי הבקרה של הספק כך שהוא ממשיך לעבוד זמן קצר בלי בקרה ושורף את המחשב (יכול להיות שאחריי מקרה כזה הספק יחזור לעבוד רגיל ולא ניתן יהיה לדעת שמשהוא בתוכו שרוף - אבל זה כבר נדיר). ספק איכותי בנוי לא לצאת משליטה גם כשהוא נשרף (בדרך כלל)

מכת ברק יכולה גם לגמור ספק שהיה לקראת סוף החיים שלו אל ripple, או יכולה לעשות לספק נזק התחלתי קטן שממנו הוא יתחיל בהדרגה לייצר ripple אחריי כמה זמן או שאיזה שהוא רכיב יכול להתחיל להתחמם

אם יש לך שמחובר בכבל מהמחשב לראוטר ומהראוטר לבזק/הוט, יכול להיות שהמחשב נפגע מברק דרך הכבל הזה ואז הספק לא קשור

הבדיקה הכי פשוטה היא לחבר למחשב ספק אחר, לוקח בדיוק דקה. אם הסםק האחר לא עוזר, יכול לקחת הרבה יותר זמן למצוא מה באמת נשרף

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...